Ciltte renkli alan (pigmentasyon) veya kabarık şekillerde görülen ve cildin deformasyonu sonucu yada güneş ışınlarına karşı oluşan görsel kirlilik sebebi olan oluşumlar genel olarak ben adıyla tanımlanmaktadır. Türkçede tek kelime ile tarif edilse de çok çeşidi vardır bu çeşitlilik tedavi şeklini de çeşitlendirmektedir.

Ben tedavisinde şunlar kullanılır

-Ameliyatla tedavi (büyük oranda terk edilmiştir,teknolojinin olmadığı kliniklerde ve devlet hastaneleri dışında yapılmamaktadır)

-Krioterapi (dondurarak tedavi); Donmanın derinliği net anlaşılamadığı için uygulanır 15 gün sonra gerekirse yeniden uygulanır ancak genellikle yetersiz kalıp çok tekrarlamak gerekir yada fazla uygulandığı için abartılı çukur kalır. Bu sebeplerden dolayı kullanımı sınırlıdır.

-Buharlaştırma tedavisi; Benin yüzeyinden milimetrenin çeyreği kadar tabakalar kaldırılarak cilt düzlemine kadar inilir. Son derece etkin bir yöntemdir, tecrübeli ellerde zorlukla fark edilebilecek kadar hafif bir izle kabarık tüm benler yok edilebilir.

-Lazer; ısı taşınayn ışıkla yapılmaktadır, kabarık olmayan yüzeyellerde oldukça etkilidir, seanslar halinde uygulanır. Sonuç tatmin edicidir.

-Radyo frekansla tedavi ; Buharlaştırmanın gelişmiş teknolojiyle yapılmasıdır. Radyo dalgalarıyla yapılır, diğer buharlaştırma yöntemlerinden daha mükemmel sonuç elde edilir. Kabarık olan yada yüzeyel olanların tümünde kullanılabilir. Vücuttaki kırmızı benler de aynı şekilde radyo frekanlsa buharlaştırma yöntemiyle yok edilebilir.

Tedavide en önemli sorun sonrasında ne kadar iz kalacağıdır.Bu yöntemler arasında en az iz bırakan yöntem lazerdir ve kabarık olmayan renkli benler için kullanılır,kabarık benler için ise en ideal tedavi yöntemi buharlaştırma yöntemidir.Renkli veya cilt renginde olması öenmsizdir.Buharlaştırma tedavisi radyo frekans veya elektrokoterle yapılır.Tedavi sonrası fark edilir iz kalmaz.

Kökünden almak gerekir gibi bilimsellik dışı söylemler daha çok hastayı ameliyata razı etmek için kullanılan bir yöntemdir ve teknolojik tedavilerin olmadığı yerlerde konuşulmaktadır.

En iyi tedavi seçimini 2000 den fazla ben tedavisi sonuçlarıyla oluşan kişisel birikimlerime göre söyleyebiliyorum.

Buharlaştırmayla ben tedavisi öncesi

en iyi ben tedavisi

Tedavi öncesi

en iyi ben aldırma yöntemi

Tedaviden 1 ay sonra

en iyi ben aldırma yöntemi hangisidir

Fotoğraflardan da görüleceği üzere sonuç çok yüz güldürücüdür.

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En iyi ben aldırma yöntemi” Yazısında 211 Yorum

 1. Buse diyor ki:

  Merhaba Muharrem Bey Yüzümde 5 tane büyük ben var 6 taneden küçük ben piskolojik olarak rahatsız oluyorum ve boynumda et benleri var kaşıntı yapıyorlar gözümün altında 1 tane et beni var Muharrem bey ben tedavisi için en son teknolojiye sahip hastane klinik ismi verebilir misiniz maddiyatı önemli değil en iyi şekilde tedavi edilsin yeter sevgiler 🙂
  Dr Muharrem Kaya
  Radyo frekans yöntemini araştırın, ben konusunda 5 şubeyle hizmet veren http://www.medicalartklinik.com kliniğiyle görüşün

 2. Alara diyor ki:

  Merhaba benim yüzümde yüzeysel olan şiş bi şekilde olmayan 2 ben var biri çok belirgin ama diğeri değil acaba RF onu görür mü ? Ve Ankara’da önerdiğiniz bit doktor varmı ? Teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  Op Dr Adil Altınsoya tedavinizi yaptırabilirsiniz.05051193690 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 3. Ömer diyor ki:

  Hocam iyi gunler iyi calismalar

  Benim yuzun sol tarafinda uc tane buyuk olmak uzere dort bes ben var yuzumun genelinde
  Ve bunlar daha once kucuktu,azdı
  Buyumeye basladilar sayisida cogaldi kahverngi siyah tarzda renlere sahipler
  O kadar abartacak buyuklukte degiller ama yine de aldirmak istiyorum.
  Nasıl bi oneride bulunursunuz yada nasil tedavi edilmesi gerekir
  Saygilar hayirli calismalar…
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisine yönelik her tür teknolojiyi barındıran ve kullanan kliniklerle görüşün

 4. Halime diyor ki:

  Hocam ben 3 ay ben aldırmıştım. O yerin kenarında kırmızı sivilce gibi oluştu bu normal mi geçer mi?
  Dr Muharrem Kaya
  kıllı bense sivilce çıkabilir

 5. can diyor ki:

  Hocam merhaba ,benim yanağımda mercimek büyüklüğünde kabarık bir ben oluştu .traş olurken sorun oluyor.hangi yöntemle aldırmamı önerirsiniz.Belirgin bir iz kalırmı.Ve son olarak oradan sakal çıkarmı.
  Saygılarımla.
  Dr Muharrem Kaya
  RF ile tedavi ettirirseniz sakallarınız etkilenmez

 6. Mustafa diyor ki:

  Ben yaklasık 2 ay önce yani ağustoz 25 inde 2016 ben aldırdım radyo frekans yöntemiyle hala belirgin bi kızarıklık var ve tenim çok beyaz olduğu için spor yaptıktan sonra kırmızıya yakın bir renk oluyor sizce ne yapmalıyım ilaç önerirmisiniz veya doktorumla görüşüyimmi ?
  Dr Muharrem Kaya
  2 ay olmuş bu nedenle bir kontrole gidebilirsiniz.fakat kırmızılık bazı kişilerde bünyelerinin özellikleri nedeniyle uzun sürebiliyor

 7. Aysema diyor ki:

  Hocam benim yüzümde 10 tne falan ben var ve ikisi dışında diğerleri iğne ucu kadar küçük 2 taneside biraz büyük aldırsam sorun olurmu iz yaparmı
  Dr Muharrem Kaya
  RF yada laserle aldırırsan farkedilir düzeyde iz olmaz

 8. İlknur diyor ki:

  Merhaba ben yüzümdeki benimi lazer ile aldırdım su değdirmememi söylediler orada bir küçük yara kaldı ne zamana kadar kabuk bağlayıp düşer?
  Dr Muharrem Kaya
  bünyene bağlı

 9. Zeynep diyor ki:

  Hocam merhaba erzurumda okuyorum benleri mi burda aldırmak istiyorum. Ama bir bilginiz varsa erzurum hastanelerinden önerebileceğiniz var mı yada buraya güvenmeli miyim?
  Dr Muharrem Kaya
  RF yada laserle aldırabilirsin

 10. Zeynep diyor ki:

  Merhabalar benim yüzümde de 8 9 tane siyah ben var çok rahatsız oluyorum hangi tedaviyle aldırmamı önerirsiniz ve bu benleri aldırmam kaç liraya denk gelir cevabınız için şimdiden teşekkürler: -)
  Dr Muharrem Kaya
  RF yada laser.bu kliniğin ücretlerine bakabilirsiniz.https://www.medicalartklinik.com/tedavi-ucretleri.html

 11. Toprak diyor ki:

  Merhaba hocam benim burnumda 3 tane yanagimda ve gozumun tam altinda toplam 7 8 tane ben var hepsi yuzeysel ve ufak ama beni rahatsiz ediyor bunlari lazerle aldirsam iz kalirmi veya aldirdiktan sonrada dermoroller ile tedavi gorsem hic kalmasini istemiyorum ne yapmayalim ??
  Dr.Muharrem Kaya
  Ben tedavisinde iz kaçınılmazdır her yöntemde kalır ve dermaroller bu izi gideremez bu sebeple bu konuda yetkin ve tüm teknolojilere sahip klinikten hizmet alın ki en az iz bırakacak yöntem seçilebilsin.Lazere de takmayın farklı uygulamalar var.

 12. Ayça diyor ki:

  Ben benlerimi aldıralı iki ay oldu rötuşa gitmem gerekliymiş ama istanbul dışında olduğum ve okulum çok yoğun olduğu için gidemiyorum yarıyıl tatilinde gitsem olurmu yani ben aldırdıktan toplam 5ay sonra? Bir sorun olurmu açıklarsanız sevinirim
  Dr.Muharrem Kaya
  Bu tür uygulamalarda en erken süre verilir geç gitmenizin öenmi yok. Yani en erken iki ayda alınır yoksa 2 sene sonra da gitseniz fark etmez.

 13. Mine diyor ki:

  Merhaba hocam , Rize’de yasıyorum ve cildim de nerde ise 30 a yakın ben var ama et ben değil siyah renginde pigmentler ve Güneş’ten oluşan benler bunlar görüntü bni bir hayli rahatsız ediyor kendime öz güvenimi kaybettim adeta , ve lazerle bir operasyon yaptırmak istemiyorm yararlı görmediğim için cünki cildim cok hassas en küçük bir operasyonda kızaracak derece de doğuştan olmadığı için , kendim evde yapabileceğim birsey var mı acaba , yardımcı olursanız sevinirim iyi günler
  Dr.Muharem Kaya
  Evde yapacaklarınızla ancak zarar verebilirsiniz.Evde ben tedavisi olmaz

 14. Seda diyor ki:

  Hocam ben 3-4 hafta once yuzumden ben aldırdım doktor krem kullanmamı söylemediği halde madecassol kullandım bu süreçte. kabuğum düştü. Şuan orası kırmızı ve hafif bi kabartı var madecassolu fazla kullandığımdan dolayı oluşmuş olabilir mi ne yapmalıyım cevap verirseniz çok sevinirim.
  Dr.Muharem Kaya
  Madecassol ile ilişkisi yok, her yaralanmadan sonra o bölgeye gelen kan miktarı arttığı için pembe görünür ama zamanla kendiliğinden düzelir.

 15. kemal diyor ki:

  hocam benimde yanağımda mercimek tanesi büyüklüğünde ben var altan hocaya gittim izmirde ve yüzde 95 veya 99 kanser riski var dedi korktum ve aldırmaktan vazgeçtim kanser olunca ne gibi sonuçlar oluyor bu arada rf yöntemi için gitmiştim
  Dr.Muharem Kaya
  Kanser riski var dendiyse bir an önce aldırmalısınız

  • kemal diyor ki:

   hocam yüzede 99 kanser olmaz demişti sizce aldırayımmı yüde 1 lik ihtimal kanser olabilir demişti
   Dr.Muharrem Kaya
   Estetik olarak rahatsız ediyorsa aldırın

 16. Cemal Kalkan diyor ki:

  Merabalar hocam yüzümde 26 tane falan ben var bazıları belirgin bazıları fazla değil başıları sonradan çıktı nasıl tedavi olunur bilgi verebilirmisinİz.
  Dr Muharrem Kaya
  Benin yapısına göre radyo frekans veya lazerle alınır.

 17. HULYA diyor ki:

  HACAM MERHA 20 GUN ONCE YUZUMDE 20 YAKIN BEN ALDIZDIM AMA LAZERLE ALDIM . BAZISININ IZLERI GITTI BILE BIZISI KIRMIZI GIBI DURUYOR BU IZLER GECERMİ ACABA . her lazarle yapılan ben 1 seyasta bıtmezmı
  Dr Muharrem Kaya
  laserle tedavi uzun sürebilir.kırmızılık iyileşme dokusudur.zamanla geçer

 18. Yıldız diyor ki:

  Mrb hocam yüzümden 12yr yakn bn var daha önce plastik cerrahi aldrdm 2 tanesini fazla iz kalmadı ama cildiye doktoru na gtt. Bana dedi dondurma tedavisi yapıyoruz, kışa doğru sizce aldrmam doğru olur mu dondurma tedavisi le lütfen cvp yazn
  Dr Muharrem Kaya
  dondurma işlemi çok kontrollü yapılamayabiliyor.Rf yada laser ile aldırmanı öneririm

 19. ONUR diyor ki:

  Hocam kolay gelsin sizlere, sol yanağımın tam ortasında mercimek kadar ben var, aldırmak istiyorum iz kalmasından korkuyorum rengi aşırı siyah, tek korkum alındıktan sonra o bölgede sakal çıkar mı çıkmaz mı yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  RF ile tedavi ettirirsen sorun olmaz

 20. Anonim diyor ki:

  Hocam merhabalar. Bende yaklaşık 3 seneden beri göz kapağımın üzerinde ufak bir et beni var. Hangi yönteme basvurmam benim için daha doğru olur? Veya onerebileceginiz doğal yöntemler var mı? Tesekkurler.
  Dr Muharrem Kaya
  et beni tedavi edecek doğal yöntem yok.RF ile aldırabilirsin

 21. BURAK diyor ki:

  Hocam merhaba yuzumde yaklasik olarak 13 tane ben var bunlar irili ufakli ciltten kabarik degil.Bunlari aldirmak istiyorum.Lazerle hepsini tek seansta aldirabilirmiyim..Bide lazlerle aldirdiktan sonra herhangi bir kabuklanma flan olurmu?
  Dr Muharrem Kaya
  laser tedavisiyle tek seansta bitmeyebilir.3-4 seans sürebilir.kabuklnma olur

 22. Gamze diyor ki:

  Hocam merhaba. Plexr yöntemi ile yüzümdeki 16 tane kabarık olmayan düz benleri aldırdım. Doktor benlerin alınan yerlerine güneş korumalı fondoten sürmemi söyledi. Onun yerine bepanten plus yada madecasoll sürsem daha etkili olmaz mı ? Cevap verirseniz sevinirim.
  Dr Muharrem Kaya
  hayır.korunmak için güneş koruyucu kullanmalısınız.akşamları evdeyken bepanten yada madecassol kullanabilirsiniz

 23. Sera diyor ki:

  Meraba kaşımın ortasında nokta şeklinde yapışık ben var alınabilir mi?
  Dr Muharrem Kaya
  RF yada lser ile tedavi edilebilir

 24. habis oz diyor ki:

  Merhaba hocam bn 6 ayonce burnumde dern bir bni lazer yontemiyle aldirttim. Dr kesinlikle iz kalmaz demesine ragmen hala burnhttps://youtu.be/f2HOi7RWsqcumda cukurluk duruyor. Ve ben yeniden cikiyor ne yapmaliyim psikolijik olarak cok etkilenmeye basldim. Simdiden teskkurler
  Dr Muharrem kaya
  8 aya kadar düzelme devam eder.

 25. Seda diyor ki:

  Merhaba hocam. Aldirdigimizdan itibaren yara bandi kullanmak zorunda miyiz? Doktor krem veya benzeri bi urun kullanmamizi soylemediyse kendimiz almamali miyiz?
  Dr Muharrem Kaya
  yara bandı kullanmazsanız daha çabuk iyileşir.madecassol yada bepanten plus kullanabilirsiniz,iyileşmeyi hızlandırır.

 26. tuğba diyor ki:

  iyi günler hocam benim burnumun üstünde mercimek tanesi büyüklüğünde 3 tane ben var ve yüzeydende kabarık değil estetik olarak biraz rahatsız oluyorum sizce bu benleri aldırmalımıyım …ben aldırmak istiyorum ama ilerde cilt kanserine falan dönüşür diye korkuyorum bu yüzden biraz tereddüt ediyorum
  Dr Muharrem Kaya
  tedavi ettirebilirsin

 27. Özge diyor ki:

  Merhaba hocam 1ay önce benime rötuş yaptırdım kabuğu düştü hafif toz pembe contractubex kremini kullanıyorum kremi sürerken kabarıklık hissediyorum kremi düzenli kullanırsam kabarıklık geçer mi? Yoksa geçme sürecinde olduğu için mi öyle?
  Dr Muharrem Kaya
  iyileşme sürecinde olduğu için olabilir.eğer düzelme tam olmazsa 2 ay tamamlanınca doktorunuza kontrole gidin

 28. Sude diyor ki:

  Merhaba hocam, lazerle benim burnumdan uc tane ben alindi, 1 hafta sonrasinda izler ten renginden biraz daha belliydi ama seffaf goruntudeydi. Cukurlar vardi. Ama suan acik kahveye donustuler, doktorum onermedi ama madecassol kullanmaya basladim. Benlerim cok kucuktu, tekrarlamis olabilir mi yoksa lazer isleminden mi kaynaklaniyor? Bu kahvelikler madecassolun duzenli kullanimiyla gecer mi?
  Dr Muharrem Kaya
  iyileşmenin tamama yakını ilk 2 ayda olur.bünyenize göre bu süreç değişebilir.bu süreçte güneşten korunmalısnız.

 29. Aysel diyor ki:

  Merhaba hocam ben yanağımın yanında iki ben aldım ameliyatla iz kalmasını istemiyorm buhar tedavisini bilmiyordum su an ögrendim cok üzüldüm. Bir hafta sonra dikiş açılacak dedı doktor ve ondan bir hafta sonra melhem kullanmam gerektiğini söyledi ve iki melhem verdi biri antibiyotik biri iz kalmaması icin ben dikis çıktıktan hemen sonra melhem kullanmaya başlasam bir sıkıntı olur mu ve iki melhemi aynı anda kullansam herhangi bir reaksiyon verir mi kafamda deli sorular yanı cok korkuyorum iz kalmasından. Şimdiden teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  kullanabilirsin.inşallah iz az kalır

 30. Halil diyor ki:

  Merhaba hocam ben 19 yaşındayım benim yanagımda ve bıyıgımda mercimek boyutunda siyah ben ler var 3 tane bunları aldırmak istiyorum ama nasıl aldıracagımı bilmiyorum öncelikle devlet hastahanesinde aldırabilirmiyim aldırabilirsem hangi bolume gitmem gerekir ve aldıktan sonra sakalım ve bıyığım çıkmaya devam eder mi ve iz çok kalirmı şimdiden Teşekkür ederim.
  Dr Muharrem Kaya
  sakal ve bıyığın etkilenmemsei için RF ile aldırmalısın.

 31. Osman diyor ki:

  Hocam ben aldirdim yuzumde kizariklik gitmiyor neyapmam lazim
  Dr Muharrem Kaya
  kızarıklığın geçmesi bünyenize bağlı

 32. Ugur7135 diyor ki:

  Meraba hocam 18 yaşiñdayim 1 bucuk yıl önce kadar doğum lekemi aldırdım ama alınan yerde alınan leke kadar iz kaldı kızarlık ve soğukta morarıyor ne yapmalıyım, lazer ile düzelebilir mi
  Dr Muharrem Kaya
  plastik cerrahi ile görüşün

 33. Zehra diyor ki:

  Hocam dudagimin kenarinda dogum lekem var. Siyahimsi kahverengi renkte ve 3×2 boyutunda. Doktor lazerle alinamaz diyor. Ameliyat olmam gerekiyormus. Iz kalir mi ameliyat olduktan sonra? Dikis izi gecer mi?Ne yapmaliyim?
  Dr Muharrem Kaya
  ameliyatla iz kalır.başka yöntemleri araştırmalısın

 34. leyla diyor ki:

  Hocam merhaba,benim makat bolgemin birkaç cm aşağısında mercimek büyüklüğünde bir et beni var çocukluğumdan beri,artik rahatsız olmaya başladım,kocaelide onerebileceginiz bir doktor varmı?
  Dr Muharrem Kaya
  medicalart Kadıköy şubesine gidebilirsin

 35. kader diyor ki:

  Merhaba benim burnumun yanında yanağımda ten rengi ben vardı cildiyeye gittim doktor iyi huylu olduğunu söyledi dikişli mi olsun sprey mi dedi acısız oldugu için sprey dedim bi sprey sıktı 15 gun sonra tekrar gel tekrar sıkalim dedi ama ben gitmedim şimdi gitmek istiyorum uzerinden bir yil gecti bi farki bi zarari olur mu dokununca hala kucuk bir sey var
  Dr Muharrem Kaya
  gidebilirsin.zararı olmaz

 36. can diyor ki:

  Merhabalar hocam. Ben yaklasık 3.5 ay önce vücdumun belli yerlerinden 40-50 adet ben sildirdim. Çukurlar kabuk bağladı ve düştü. hatta cukurlar bile kapandı ama kızarıklar gitmiyor. Doktorumla konuştum korkacak birşey olmadıgını 1 sene içinde tamamen iyileşeceğini söyledi ama ben hala panik halindeyim. Sizin bu konuda fikrinizi merak ediyorum ve kızarıklıkların daha cabuk geçmesi için kullanmamı tavsiye edebileceğiniz bir ilaç var mı? Teşekürler.
  Dr Muharrem Kaya
  contratubex kullanabilirsin.

 37. Özge diyor ki:

  Merhaba hocam ben yeni rötuş yaptırdım 1hafta oldu kabuk düştü hafif çukur ve pembemsi bir görünüm var contractubex kremi kullanıyorum iz kalmamasında işe yarar mı?
  Dr Muharrem Kaya
  işe yarar.ihtiyaca göre 1-3 ay kullanabilirsiniz

 38. Asuman diyor ki:

  Radyofrekans yöntemi ile ben alınırken kullanılan alet tek kullanımlık mı acaba.bılınduğym şehirde benlerimi aldırmak için bir doktor ile görüştüm ama kullanılan alet sonuçta bir çokninsanın operasyonunda kullanılmıştır.benler alınırken uçuk gibi virüsler bulaşabilir mi acaba.?yanıtlarsanız çok secinirim.iyi akşamalra
  Dr Muharrem Kaya
  bulaşamaz,hem bu tür aletler steril edilir.hemde zaten ısının etkisiyle mikroplar ölür

 39. Deniz diyor ki:

  Hocam merhabalar benim şöyle bir sorum olacak kabarık olmayan benleri soyarak yok edebilir miyiz ? Ya da görünüşünü azaltabilir miyiz ?
  Dr Muharrem Kaya
  travmatize edici bir uygulama olduğu için önermem

  • Deniz diyor ki:

   Travmatize be demek oluyor ? Kötü birşey mi ! Internette yara oluşumu yazıyor doğru mu ?
   Dr Muharrem Kaya
   doğru

 40. Sezen diyor ki:

  Hocam mrb bnm alnimda kabarık ben vardı kavlattim ve suan izi kaldi biraz kızarık doktora gitsem hala alinabilirmi
  Dr.Muharrem Kaya
  ücretsiz ben muayenesi yapan bir klinkle görüşüp gerekli ise tedavi ettirebilirsin

 41. meli diyor ki:

  hocam iyi günler tavsıyeniz üzerine dr. altan beye 1 ay önce yüzümdeki 12tane yüzeysel beni rf ile aldırdım. kabuklar cok cabuk düştü ama 3 haftadır kabukların düştüğü yerler boşluk ilerleme yok . aldırdıgım benlerin 3 tanesi ise burnumun üzerindeydi onlar gayet güzel bi şekilde düzeldi boşluk kalmadı. burnumun üzerindekiler düzelmisken agız cevremdeki ve yanagımdaki benlerin boslugu neden dolmuyor aksi giden bi durum olabilirmi?
  Dr Muharrem Kaya
  iyileşme süreçleri bölgesel farklılıklar gösterebilir.

 42. Hamza diyor ki:

  Bi sorum olacakk yukarda fotoğraftaki bayanın kimin aynısı ama biraz altta yani üzerinde bıyık var o nasıl alınır alınırsa bıyık tekrar çıkarım ?
  Dr Muharrem Kaya
  Rf ile tedavi edilebilir

 43. Alp diyor ki:

  Benim dudağımın üstünde biraz büyük bir ben vardı aldırdım ancak üstünden 1-2 ay geçmesine rağmen kızarıklık geçmedi ve küçülmedi de . Sizce bu iz kalır mı yoksa bir problem mi var
  Dr Muharrem Kaya
  bünyenize bağlı uzun sürebilir mutlaka geçecektir.ben tedavisind ekullanılan teknik dökülmede önemli

 44. Halil akay diyor ki:

  Hocam merhaba. Bende doğuştan cok sayıda ben var kahverengi ve siyah ama kabarık değil her ben alınır mı.
  Dr Muharrem Kaya
  tüm benler tedavi edilebilir

 45. Seda diyor ki:

  Rf ile ben aldirdim 2 gun once tekrar cikarsa gel dedi tekrar cikarsa 2. Seans yapilcak peki 2. Seanstan sonra kesinlikle cikmazmi
  Dr Muharrem Kaya
  kökü tamamen alınabilmişse çıkmaz

 46. Esra diyor ki:

  Hocam merhabalar ben 1 bucuk ay önce rf ile kücük biraz kabarık bi ben aldırdım burnumda. Kızarıklık geçti sayılır ten rengine döndü. Ama hala biraz çukur var o çukurda zamanla kapanıcak mı?
  Dr Muharrem Kaya
  kapanır

 47. ayse diyor ki:

  Hocam merhabalar yaklaşık 2 ay önce burun ucundan ben aldırdım cerrahi olarak yanliz orfaki kizariklik hala gecmedi ve hafif kahverengilesmeye basladi madecassol kullaniyorum bu kizariklik.ne zaman gever çok canım sıkılıyor birazda cukurluk var bi yardımcı olabilirmisiniz.:((
  Dr Muharrem Kaya
  bünyenize bağlı.iyileşme sürecini sizin yara iyileşme hızınız belirler

 48. asiye diyor ki:

  merhaba muharrem amca bn 15 yaşındayım alnımin tam ortasında ve burnumun yanında bir et Beni var ve burnunun yanındaki ben beni çok rahatsız ediyordu bende o benle oynarken kopardim ama sadece üst yuzeyini annem birdaha cikacagini söyledi ve dediğinde oldu daha büyük oldu ve çirkin bir görüntü oluşuyor ve bu beni çok rahatsız ediyor ve çekingenlik yaratıyor sürekli yüzümü kapatasim geliyor psikolojim bozuluyor bu beni kaç yaşında aldirabilirim hiç cilt doktoruna da gitmedim lütfen yardım ederseniz sevinirim
  Dr Muharrem Kaya
  Ben tedavisi her yaşta yapılabilir.aldırabilirsin.sana en yakın Medical Art klinikte tedavini yaptırabilirsin

 49. Berk diyor ki:

  Hocam iyi geceler benim bir sorum olacaktı ben yaklaşık 2 ay önce çenemdeki beni aldırdım ama hala hafif bi çukurluk ve kızarıklık var ne yapmam gerekiyor krem önerir misiniz?
  Dr Muharrem Kaya
  kızarıklık zamnla geçer ve çukurluk dolar.yara iyileşme süreciniz uzun görünüyor

 50. nazife diyor ki:

  Merhaba iyi çalışmalar yüzümde yeşil mercimek tanesi kadar nefus siyah ben var lazerle ilk seans yaptırdim yine renginde degişendurum olmadı kaç seansta benin rengi acılir
  Dr Muharrem Kaya
  3-4 seans sürebilir

 51. Beril diyor ki:

  İyi günler size bi sorum olacaktı benim kabuğum yeni düştü bi çukur var şuan contractubex jel cok pahalı maddegasol kullansam onun yerine aynı etki olur mu ne önerirsiniz
  Dr Muharrem Kaya
  kullanabilirsiniz ama etkinlkleri aynı değil

 52. Şeyma diyor ki:

  Merhaba 3 aylık oğlum popo sırt ön ve arka bacak bölgesini kısmen kaplayan vücudunda şort giymiş gibi bir alan kaplayan konjenital dev nevüs ile dünyaya geldi. Tamamen temizlenmesi mümkün mü hangi tedavi yönteminden faydalanabiliriz? Teşekkür ederim.
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi konusunda ana sayfadaki sponsor klinikle görüşmenizi öneririm.ben konusunda her tür teknolojiye sahipler

 53. Gürkan Karahan diyor ki:

  Hocam merhaba iyi çalışmalar.
  8 yaşında su çiçeği o Zaman’lar farkında değildim şuan sırtım da 10 cm çapında ten renginde doğum lekesine benzer bir ben var ailem doğduğum da ve küçüklüğüm de bu lekenin olmadığını söylüyor 2 uzman doktora göründüm ayrıca askeri mülakatta baş tabip baktı ve hepsi ben lekesi dedi.
  Ben sonradan oluşabilir mi ? Su çiçeği patlayıp yayılmış gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
  Tedavisi ne olabilir.
  Yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmenizi öneririm.ana sayfadaki sponsor klinikten op Dr Atilla Kaya ile görüşebilirsiniz

 54. Savaş diyor ki:

  Hocam yüzümde 4 tane yapışık ben var. Hangi yöntem kullanılmalı? Adana da kliniğiniz var mı
  Dr Muharrem Kaya
  ben ben tedavisi yapmıyorum.sadece bu konuda hastalarımı,tekipçilerimi bilgilendiriyorum.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmelisiniz

 55. Enes diyor ki:

  Hocam benim kafam da 6 7 tane düz ben var onları aldirirsam geri oradan saç çıkar mi ?
  Dr.Muharrem Kaya
  RF ile aldırırsan sorun olmaz

 56. fatma diyor ki:

  Birde benim yuzumde kabarik olmayan normal bekler var lazerle aliniyor sanirim bir tanesi siyah bu kaç seans sürer bir tanesi kahverengi ilk seanta alinir mi ? İz kalir mi
  Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavisinde kullanılan teknolojiye göre tedavi süreci değişir.

 57. fatma diyor ki:

  Et benimi aldirdim bir süre önce fakat iz kalmamasi için hepsi alinamamis sanirim rötuş olucak ikinci kez alinacagi için iz kalma ihtimali de artar mi daha mi kotu olur sizce hic rotus yaptirmasam mi yardimci olur musunuz sagoln
  Dr.Muharrem Kaya
  derine inilmezse iz kalmaz

 58. Elif diyor ki:

  Kolay gelsin hocam, ben yaklasik bir bucuk ay önce yüzümde et beni aldirdim. Ilk başta hic bir problem yoktu ama son bir haftadir kızarıklık siskinlik ve beyaz siyah bezeler oluştu. Sizce ne yapmam gerekir? Ben tekrar mı çıkıyor? Şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  kontrole gidin

 59. Zeyno diyor ki:

  Meraba hocam sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum ben 17 yaşındayım yüzümde kabarık olmayan 6 6ane kahverengi ben var mercimekten daha küçük görüntüsü moralimi bozuyor hiçbir arkadaşımda yok hep kafamı takıyorum daha önce devlet hastanesine gittim 18 yaşında gel dedi hiç bakmadı bile başından attı bi nevi şimdi başka bi doktora gidicem inşallah devlete iz kalır mı yara olur mu lazerle aldırıcam tatile gidicem 10 gün sonra iz ve yara olmaması lazım lazerle acı yara iz yok fediler birde sizden öğrenmek istiyorum aldırmalımıyım sadece görüntümü bozuyo
  Dr.Muharrem Kaya
  arkasından tatile gideceksen şimdi tedavi ettirme.güneş vb nedenlerle iyileşme gecikebilir.iz kalabilir

 60. Nihat diyor ki:

  Hocam merhaba radyo frekansla ben aldirdim basta cukurluklar vardı sonra biraz kapandi ama tamamen kapanmadi cokta az olsa duruyor pembelesmede var 1 ayı geçti bu boylemi kalacak yoksa kapanacakmi kapanacaksa tamamen ne zaman kapanir hocam. Iyi gunler
  Dr.Muharrem Kaya
  kişisel yara iyileşme özelliklerinize göre bu süre 6-8 ay olabilir

 61. melike diyor ki:

  Hocam merhabalar.
  Ben 10 gün önce rf ile benimi aldırdım kabuk oluşmuştu ancak kabuğun bir kısmı kalktı ve de diğer kısımlarını sadece küçücük bir kabul tuttuğu için ben de o kabuğu azcık oynama sonucu kaldırdım. biraz kanadı haliyle şimdi yine açık yara gibi. doktoruma sordum ancak bir şey söylemedi sizce ne yapmam gerekmektedir? krem sürmem gerekir mi?
  Dr.Muharrem Kaya
  bu defa kabuk oluşursa kaldırmayın.bırakın kendi haline düşsün.böylece iyileşmeyi geciktirmiş oldunuz

 62. aylin diyor ki:

  Merhabalar et benimi aldirmistim ben bi kaç ay geçti yaram düştü fakat o bölgede hala bir şişlik var acaba rötuş mu gerekir bunun için yoksa geçer mi? Teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  gerekebilir.tedavi ettirdiğiniz merkezle görüşün

 63. mehmet diyor ki:

  İyi gunler oncelikle sorumu cavaplarsaniz sevinirim.
  Benim yüzümde ve burnumun yaninda buyuklu kucuklu 7-8 tane ben var nasil aldirabilirim .. fiyat sıkıntımı..İZMİRDE YAŞIYOM!! Simdiden teşekkürler.
  Dr.Muharrem Kaya
  anasayfadaki sponsor kliniğin izmir şubesinde tedavinizi yaptırabilirsiniz

 64. hüseyin diyor ki:

  Sayın hocam bişey sormak istiyorum yüzümün çeşitli yerlerinde yaklasık 20 25 tane kahverengi ben var en büyüğü mercimekten çok az küçük ben 5 tane benimi aldırmak istiyorum aldırmamın sebebi ise polislik 13 haziranda mülakat vareğer aldırırsak o zamana kadar iyileşirmi ve bu benlere hangi yöntem uygulanır ?
  Dr.Muharrem Kaya
  yara iyileşme sürecin önemli bu nedenle aldırmasan daha iyi olur

 65. pelin diyor ki:

  İyi günler. Ben et beni mi rf ile aldirmistim 1 hafta oldu henüz kabul baglamisti bugün kizimla oynarken yanlislikla eli değdi ve yara koptu yani kendisi düşmedi bu yüzden iz kalir mi şuan kizarik bu geçer mi bi krem önerimiz var mi boyle mi kalir acaba çok korkuyorum
  Dr.Muharrem Kaya
  kalması beklenmez.yara iyileşme sürecinize göre değişir,kızarıklığın geçmesi.madecassol yada bepanten pomat kullanabilirsiniz

 66. Yasemin diyor ki:

  Radyo frekansla ben aldırma sonrasında oluşmuş pembe çukurlara contractubex önerir misiniz ?
  Dr.Muharrem Kaya
  kullanabilirsiniz

 67. Yasemin diyor ki:

  İyi günler ben üç hafta önce radyo frekansla alnımdan benimi aldırdım orası derin bir yara oldu daha sonra o derinlik büyük ölçüde kapansa da hala çukurluk var. Kabuk bağlamıştı ama düştü şu an çukur ve pembe. Çukurluk dolar mı bir şey kullanmalı mıyım ? Çok teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  yara iyileşme süreciniz çukurluğun doluşunu belirler.madecassol kullanabilirsiniz.

 68. Ayşem diyor ki:

  hocam rf ile ben aldırdıktan ve 2 ay geçtikten sonra rötüş gerekiyorsa rötüş ücreti alınır mı ?
  Dr.Muharrem Kaya
  bazı kurumlar almıyor.

 69. Merve diyor ki:

  Merhaba hocam ben iki hafta önce RF ile benlerımı aldırdım alınan yerlerde kahverengımsı lekeler oluştu güneş kremımı de kullanıyorum normal mi acaba
  Dr.Muharrem Kaya
  iyileşme özellikleri kişiden kişiye çok fark gösterebilir.bu nedenle beklemenizi ve güneşten korunmanızı öneririm.eğer iki ayda düzelme olmazsa kontrole gidin

 70. Osman diyor ki:

  Merhabalar hocam ben bundan 2 ay önce kadar benimi aldırdım fakat aldırdığım bölge şu anda kabarık ve kırmızı durum da dokunduğum zaman sertlik hissediyorum o bölgede bu kızarıklık ve şişlik zamanla geçer mi?
  Dr.Muharrem Kaya
  aldırmanızın üzerinden iki ay geçtiyse rötuş için kontrole gidin.çukurluk oluşmasın diye çok derine inmediklerinden tam alınamamış olabilir

 71. Damla diyor ki:

  Merhaba benim yanaklarım iki yanında ben var çok az kabarık mercimekten çok azıcık büyük ve aldırmak istiyorum bursada önerebileceğiniz doktor var mı çünkü bu yaz yaptırmayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  Ben tedavisi konusunda en yetkin klinik Medicalart kliniktir yakında Medicalart Bursa şubesi açılacak, sponsor olduğu için biliyorum

 72. muhammet diyor ki:

  Hocam merhabalar
  Yuzumun cesitli bolgelerinde 4 tane kahverengi yuksek benler bulunmaktadir. Sizce kesin sonuc veren, iz kalmamasi icin en uygun yontem hangisidir. Ayrica Kocaeli nde nerde yaptirabilirim.
  Dr.Muharrem Kaya
  Kocaelini bilmem ama iz kalmayan yöntem halihazırda dünyada icat edilmedi 🙂
  En az iz radyo frekans sonrası kalır onu araştırın

 73. ali diyor ki:

  Hocam benim yüzümde kahverenginde 7 milim boyunda 1milim kabarıklıgında yani cok az kabarık bir ben var radyo frekansla aldırmam dogrumu sizce kac ayda gecer ANKARADA DEVLET HASTANELERİ BU AMELİYATI YAPARMI.
  Dr.Muharrem Kaya
  radyo frekansla 1-2 dakikada geçer.
  Hastaneye sormak lazım

 74. Anıl diyor ki:

  Hoc rf ile ben aldırdım burnumun ucunda. 4 gündür çukurluk geçmedi. Bu çukurluk geçer mi geçerse ne zaman geçer hocam
  Dr.Muharrem Kaya
  4 gün çukurluğun geçmesi için çok erken.süreç kişisel yara iyileşme sürecine göre 2-8 aya kadar uzayabilir

 75. Emre diyor ki:

  Hocam Merhaba

  Ben sildirme işlemini yaptıktan sonra ne kadar sürede iyileşiyor?
  Dr.Muharrem Kaya
  kişisel iyileşme sürecinize göre değişir.20 gün 2 ay sürebilir

 76. Belma diyor ki:

  Hocam yüzümdeki et benimi rf ile yazın aldırsam bantla güneş gözlüğüyle korumaya calissam uygun olur mu güneş ışınlarından dolayı iyileşemesi gecikir mi acaba
  Dr.Muharrem Kaya
  gecikmez.ama bant kullanımı cildi tahriş edebilir.güneş koruyucu kullanmanı öneririm

 77. derya diyor ki:

  ben et benimi aldırdım hocam radyo frekansla yaram düştü kısa süre önce ve dün biraz fazla güneşte kaldım güneş koruma kremi sürmüştüm ama akşam geldiğimde o bölgede hafif bir şişme gibi bir şey oldu acaba geçer mi inşallah sivilcedir yada rötuş mu gerekir ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  şimdilik bekleyin.sorun çıkacağını zannetmiyorum.rötuş genellikle 2. ay bittiğinde yapılır

 78. Ayse diyor ki:

  Hocam merhaba yanağımda göz izama yakın bir kucuk kahverengi et benim bulunmakta izmir de buharlaştirma yöntemi ile tedavi eden bir klinik öneriniz varmıdır.
  Dr.Muharrem KAYA
  Dr.Altan Karan ile görüşebilirsiniz.

  • muhammed diyor ki:

   Hocam merhaba yüzümde 4 tane ben var cok rahatsiz ediyor kayserideyim bunlari devlet hastanesinde ücretsiz bir sekilde aldirabilir miyim?
   Dr.Muharrem Kaya
   ücretsiz aldırabilirsin.ama yöntem önemli.cerrahi yöntemle alınırsa en az benin iki katı iz kalır

 79. Bengi diyor ki:

  Hocam göz pınarımın tam altında mercimek büyüklüğünde kahverengi et beni var gözümün altına radyofrekans yöntemi uygulanması doğru olur mu? Eğer çukur olursa dolgu işlemi yapılabilir mi gözümün zarar görmesinden korkuyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  O bölgede en etkilisi radyo frekanstır çünkü lateral terma hasar en az RF de olur. Çukurluk olmaz ama genel olarak çukurluklar dolgu maddesiyle doldurulabilir

 80. Tirador diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar benim yanağımda 2 mm eninde küçük bir siyah ben var şuana kadar dermatoloğa gitmedim. Şunu soracağım size siyah benler aldırılıyor mu ?
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırılabilir

 81. fadime diyor ki:

  Radyo frekans yöntemiyle et benimi aldirdim sonra kabuk olustu yara gibi yaram düştü kendisi kirmizimsi ve biraz cukurumsu iz kaldi hocam bu geçer mi nasil geçer krem oneriniz var midir sağolsun simdiden
  Dr.Muharrem KAYA
  yara iyileşme sürecinize göre değişir.6-8 ay kadar sürebilir.madecassol yada bepanten krem kullanabilirsiniz

 82. Melis diyor ki:

  Merhaba hocam,
  Benim burnumun üzerinde ve yuzumde mercimekten biraz daha küçük kahverenginde benim var. Iz kalmamasi için nasil bir tedavi uygulanmasi lazim
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada RF ile aldırabilirsin

 83. inci diyor ki:

  Hocam meraba bende yüzümde çok sayıda irili ufaklı çok sayıda ben var bide koltuk altimdaki ben deriden yukarı üniversite hastanesine gittim haziranda alırız dediler bide yazın alınacak acaba bir sorun olurmu üniversite hastanesinde ameliyatlami alınır hemen aldirmayip özel hastanede mi aldirsam iz kalır diye çok korkuyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  bunu sormanız gerekir.tedavinin hangi yöntemle yapıldığını

 84. Sema diyor ki:

  Dr bey merhaba.makatima biraz yakin yerde fasulye tanesi buyuklugunde sallanan bir et benim var.dogustan cok minikti ancak zamanla buyudu.dermatoloji lazerle alabilecegini soyledi.lazer acili bir yontem midir? Makat bolgesi kapali old icin gec mi iyilesir ? Buharlastirmayi sizden duydum onu yapan bir klinik mi bulmaliyim? Tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  RF ile aldırman yara iyileşmesi açısından en hızlıdır.et benleri laserle tedavi edilemez.ana sayfadaki sponsor klinkle görüşebilirsin

 85. Yelda diyor ki:

  Merhaba hocam ben bugün RF yöntemiyle benlerımı aldırdım ve alınan yerlerde cukurluk oluştu bunlar düzelir mi acaba
  Dr.Muharrem KAYA
  benlerin kökü derin ise çukurluk oluşur.yara iyileşme hızınıza göre iyileşecektir

 86. Semanur diyor ki:

  Merhaba hocam. Benim yanagimda hafif kabarık kahverengi bir ben var. Bun ameliyatla aldırmak istemiyorum iz kalmasından korktuğum için radyo frekansla aldırmak istiyorum siz uygun mudur istanbul da Nerede aldirabilirim ve fiyat ne olur
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinikle görüşebilirsin

 87. Sema diyor ki:

  Hocam benim yanağımda büyük degil orta büyüklükte kahverengi bir ben vat rahatsiz oluyorum fakat ameliyat olamam olursam iz kalır buharlastirma yontemi uygun mudur ? Istanbulda nerede yaptirabilirim ve ucreti ne olur detay istiyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinikle görüşebilirsin

 88. Ozlem diyor ki:

  Merhaba.. Benim yanagimda/ iki tane kahverengi hafif kabarik mercimek tanesi kadar ben var ben bunlardan cok rahatsizim ve aldirmak istiyorum bunlari aldirdiktan sonra tekrarlamamasi icin gunes kremi yeterlimi malum yaz geliyo baska oneriniz varmi sargi bezi yara bandi fln daha koruyucu olurmu bide en kesin hangi yontemle kurtulurum
  Dr.Muharrem KAYA
  ilk önlem olarak güneşten korunmalısınız.kişisel yatkınığınız varsa korunmak ben çıkışını azaltacaktır

 89. ebru diyor ki:

  Sayın hocam, benim benim de, yazınıza örnek olarak paylaştığınız benin birebir aynısı ve yeri de aynı.Zaman geçtikçe büyüyor.Devlet hastanesinde plastik cerrahiye gittim.Dr alınabilir dedi ve pazartesine randevu verdi almak için.Afyondayım muhtemelen burada lazer,buharlaşma vs yok,patalojiye göndereceğine göre neşterle yapılıyor sanırım.Merak ettiğim şu, neşterle müdahalede çukur oluşacaktır(örnekler gördüğüm için endişem),dikecek fakat normale döner mi sonrasında?Çukur olarak kalmasından endişe ediyorum.
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahi olarak alınırsa benin 2katı iz kalır.RF ile aldırdığınızdada patolojiye gönderilebilir.boşyere cerrahi işlem yaptırmayın

 90. esma diyor ki:

  merhaba hocam ben bundan 2 sene önce beimi aldırmıstım yesilköy medicalartta radyo frekansla suanda siskinlik oldu icten yeniden olusmaya baslıyo galiba ne yapmalıyım lutfen yardım edin
  Dr.Muharrem KAYA
  tekrar görünün.gerekirse rötuş yaparlar

 91. nilay diyor ki:

  Hocam 16 yaşındayım alnımın tam ortasında orta çaplarda kahverengi leke gibi ben var rahatsız olmaya başladım. Aldırmayı düşünüyorum ama çok korkuyorum iz kalır mı ? lazerle mi alınır ? çukurluk vs oluşur mu? sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada RF tedavisinde farkedilir düzeyde iz kalmaz

 92. Sezer diyor ki:

  Merhabalar

  Ben dün akşam yüzündeki iki tane benimi aldırdım. Buharlaştırma yöntemiyle.
  Yanlız şöyle bi sorun var ben doktora sorduğumda bu benlerin kanser riski var mı diye- hayır demişti. Kesinlikle yok. Ama bunu sadece göz kararı bakarak söyledi. Göz kararı bu şekilde belli olr mu?
  Çünkü internette izlediğimbir video da doktor benlerinizin kanser riski varsa kesinlikle buharlaştırılmadan patolojiye gidilmeli diyordu. Benim benlerimi patolojiye göndermeden direk buharlaştırdılar sorun olur mu kolay gelsin?
  Dr.Muharrem KAYA
  Ben muayenesi gözle yapılır çok düşük şüphe bile olsa biopsi alınır. şüphe olsaydı alırlardı kendinizi boşa strese sokmayın 🙂 Çevrenize bir bakın bir çok kanserden ölen duyarsınız ama ben kanserinden ölen duyma ihtimaliniz yok diyecek kadar azdır. Çok konuşulur ama çok azdır.

 93. Humeyra diyor ki:

  Merhaba hocam 13 nisanda yuzumdeki mercimek büyüklüğünde olan et benini buyudugunden dolayi cerrahi yontemle aldirdim.suanda 4 dikis var ara ara dudagimin kenarinda olduğu icin kaniyor uzerinde bandaj var dr batikonla pansuman yap ve 3 gun su degdirme dedi kanama yapmasi normalmi bandaji ne zaman cikarabilirim tip fakultesi plastik cerrahina gittim 1 hafta sonra kontrolum var
  Dr.Muharrem KAYA
  🙁 beni cerrahi yöntemle aldırmak daha çok iz kalmasına ve iyileşmede böyle sıkıntılar yaşamınıza neden olur.normal

 94. Yasemin diyor ki:

  Merhaba , cuma sabahı sağ kaşimın üstündeki beni aldırdım , beş dikiş atıldı , bu sabah uyandığımda sağ gözüm şiş ve benin tam altı gözümün kenarı morarmış normal midir?
  Dr Muharrem KAYA
  cerrahi olarak alınırsa bu tür sorunlar olabilir, önemsiz ve kendiliğinden düzelir, kıl olan yerden alındıysa çizgi şeklinde kaşsız alan yani iz kalır. Keşke radyo frekansla aldırsaydınız kaş kökleriniz etkilenmeyeceği için nereden alındığını bulamazdınız.

  • furkan diyor ki:

   merhaba hocam ben 14 yaşındaım yüzümde 16 tane ben var ne yapmalıyım?
   Dr.Muharrem KAYA
   rahatsız ediyorsa ben tedavisi yapan merkezlerde laser yada RF ile aldırabilirsin

 95. Burcu diyor ki:

  ben 13 yaşımdayım yüzümde 2 tane ben var çok çirkin gözüküyo onları bu yaşta aldırmam uygun mu ? 🙁
  Dr.Muharrem KAYA
  her yaşta ben tedavisi yapılabilir.

  • Alara diyor ki:

   Derinin içinde gibi olsn benleri ne ile aldırabiliriz ? Ve ankarada önerdiğiniz doktor varmı ?
   Dr.Muharrem KAYA
   Kızılay medicalarttan Op.Dr.Adil Altınsoy ile görüşebilirsiniz

 96. hab diyor ki:

  Hocam merhaba benim burnumun altında koyu kahverengi mercimek tanesi büyüklüğünde ben var.23 yasındayım.benin uzerinde kucuk siyah nokta cıktı.renginde degisiklik var iki doktora gittim ilki doktor aldırmassan basıma is açabileceğini diğeride kotu durmadığını ve sanırım benin biraz buyumus dedi.ancak annemde kelloid var. Simdi benim ne yapmamı önerirsiniz ben alınmadan iyi olduguna dair kesin bilgiyi nasıl elde edebilirim ve ben alınırsa kelloidin genetikte olması sebebiyle sıkıntı olurmu
  Sagolun tesekkur ederim kolay gelsin.
  Dr.Muharrem KAYA
  mercimek tanesi kadar ben RF ile tedavi edilirse kendisinden daha büyük iz kalmaz.sivilce izi kadar olur.

 97. elcin diyor ki:

  Merhaba hocam yuzumde ve kollarimda minik kahverengi siyah karisik leke benler vardi dun bir estetikcide igne gibi biseyle yakar gibi aldirdim ama ne oldugunu bilmiyorum.(lazermi yoksa baska bir yontemmi)bugun baya bir koyulasti yerleri su ve herhangi bir krem surme dediler.endise ediyorum iz kalirmi diye.bans cvp tazin lutfen
  Dr.Muharrem KAYA
  güneşten korun,herhangi bir iz kalması beklenmez.ilaç kullanmana gerek yok

 98. Aslı diyor ki:

  Hocam merhabalar ben 28 yaşındayım geçen sene su çiçeği geçirdim burnumun uç kısmında su çiçeği izi kaldı bu çukurluk nasıl düzeltilebilir yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler
  Dr.Muharrem KAYA
  Dolgu yapılabilir ama beklentinizi karşılama ihtimali düşük

 99. Zeynep diyor ki:

  Hocam merhaba altı ay önce burnumun üstünde mercimek tanesi kadar olan benleri aldırdım lazerle fakat kızarıklık hala geçmedi kahverengi leke şeklinde kaldı işlemi yaptırdığım kliniğe gittim fakat bunlar geçer dediler kimileride pembelik kalır dediler ve görüntü çok kötü bunlar zamanla ten rengine dönermi hocam leke tedavisi yaptırmaya gerek varmı çok üzülüyorum artık bu duruma ne yapmam lazım teşekkür ederim hocam
  Dr.Muharrem Kaya
  Pembeliğin kalmaması beklenir rahat olurn, bazı kişilerde çok geç düzelir, bünyeyle ilgili bir durum

 100. Buse diyor ki:

  Merhaba 15 yaşındayım burnumun yanında küçük koyu kahverengi ben var sizce hangi yöntemle aldırmaliyim?
  Dr.Muharrem Kaya
  laser yada buharlaştırma

 101. Adem diyor ki:

  Hocam kolay gelsin yaksik 6 ay önce buharlastirmayla benlerimi aldirdim ama hala ayni yerinde duruyor sadece şişkinlik yok oldu çok rahatsız ediyor tıraş felan olurken lütfen yardım edin nasıl yapmam gerekiyor
  Dr.Muharrem Kaya
  Kontrole gidip gösterin gerekirse farklı teknolojiler kullanılır ama mutlaka yok edilir

 102. Saime diyor ki:

  Selam hocam benim yuzumde benler var buyuk küçük bana lazer onerdiler sizce iyimi buyukte var hiç iz kalmasını istemiyorum ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz
  Dr.Muharrem Kaya
  her yöntemde mutlaka az veya çok iz kalır

 103. Muhammed diyor ki:

  Merhaba hocam. Benim başimin arkasında 1 tane turuncu ben var. Ben bu beni lazer yada buharlaştırma yöntemi ile aldirabilirmiyim? Eğer aliniyorsa baş arkasında olduğu için bir miktarda olsa saç dökülmesine sebep olurmu? Tesekkur ederim…
  Dr Muaharrem Kaya
  Lazer saçları dökebilir, radyo frekansta dökülmez

 104. seda diyor ki:

  merhaba.ablamın goz kapagının uzerınde kırmızı mercımek buyuklugunde bır ben var alınması sonucunda goz kapagı bır daha acılıp kapamayabılırmıs. ne sekılde kurtulabılır bu durumdan ?ayrıca aldırmadan once genel cerrahıye gıdıp test yaptırmak gerekıyor mu ?
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  tamamen yanlış bilgi edinmişsiniz, radyo frekansla alınır ve hangi göz kapağından alındığını bile unutursunuz 🙂

 105. Mine diyor ki:

  Merhaba hocam ben elektrokoter yöntemiyle yüzümdeki benleri aldırdım ama bugün farkettim ki bir benime uygularken benin olmadığı yere cildime de uygulamış çok büyük değil ama kızarıklık var şuan 🙁 çok üzgünüm orada çok iz kalır mı ve iz kalmaması için hangi kremi kullanabilirim 🙁
  Dr Muharrem Kaya
  Yüzeyeldir ve büyük ihtimalle iz kalmaz,kremin yararı olmaz

 106. Sude2222 diyor ki:

  Merhaba
  18 yasindayim.Vucudumda oldukca fazla et beni var.kimi dogustan kimi sonradan cikti.En cok boynumun sol kısmındaki nohut büyüklüğüne yakin olan siyah et benimden rahatsiz oluyorum . Bunu aldırmak istiyorum aldirmadan once benin incelenmesi icin hangi bölüme gitmeliyim ve en dogru tedavi yöntemi nedir . Benler alındıktan sonra incelemeye gönderildiginde olumsuz sonuç ile karşılaşıldiginda hangi yollar izleniyor . Simdiden teşekürler.
  Dr Muharrem Kaya
  Bu yaşta kötü olmaz ama siz isterseniz o anda punch biopsi alınır ve tedavisi yapılır, biopsi sonucu kanser çıkarsa bir şey yapmaya gerek kalmaz

 107. Çağatay diyor ki:

  Hocam yüzümde siyah benler var iz kalmadan aldırmak için hangi yöntemi kullanmalıyım ve ankarada yeriniz var mı
  Dr Muharrem Kaya
  İz kalmadan ben alma yönetmi yok ama belirsiz bir iz kalcak şekilde alınabilir. Medicalart Ankara var orayla görüşebilirsiniz.

 108. asli diyor ki:

  Hocam benim yanagimda dogustan zeytin buyuklugunde bir ben var hic buyumedi hangi yontemle daha az iz
  kalir bana onerebileceginiz iyi bir hastane varmi simdiden tesekkurler
  Dr Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinkle görüşebilirsin

 109. Alp diyor ki:

  Hocam merhaba. Ben dün radyofrekans yöntemi ile ben aldırdım. Ama biraz çukur oldu. O çukurlar ne kadar sürede dolar? Bide o bölgeye kullanmak için önerdiğiniz bi krem vs varmı?
  Dr Muharrem KAYA
  çukurluk sizin yara iyileşme sürecinize göre değişiklik göstermekle birlikte mutlaka dolacaktır.contratubex kullanabilirsiniz

 110. esma diyor ki:

  sayın hocam . benim dudağımın üstünde ben var ve 22 ocakda genel cerrahide randevum var . aldıracağım fakat dudagım kesilirmi veya yamulurmu diye korku var. acaba size resmini göndersem bir fikir söylermisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahiye gideceğiniz için ameliyat yapabilirler, kesinlikle ameliyat yaptırmayın izi çok kalır, radyo frekans yöntemini araştırın en az iz bırakan odur

 111. Zeynep diyor ki:

  Merhaba hocam 3 ay once yüzümden çok koyu mercimek büyüklüğünde iki adet beni mi aldırdım fakat yanağımda alınan yerde beze gibi kabarık yarısı siyah bir iz var neden olabilir bu
  Dr.Muharrem KAYA
  beninizi aldırdığınız kliniğe kontrole gidin.

 112. canan can diyor ki:

  Hocam ben 14 yaşındayım,benim üst dudağımın biraz üstünde yani tam üstünde değil biraz üstünde bir tane koyu kahverengi bir ben var.Ondan biraz daha uzak gene aynı hizada ve ondan daha küçük aynı renkte bir ben daha var.Ben büyük olan benle biraz oynadım ve bir kaç kere kabuğu felan döküldü,acıdı ve kanadı.Çünkü o benimden hiç memnun değilim.Sizce ne yapmalıyım?Aldırmalı mıyım?Aldırırsam hangi yöntem ile aldırmalıyım?Ciddi bir iz kalır mı?Gibi gibi…

  Dr.Muharrem KAYA
  Aldırmanız doğru olur, radyo frekans yöntemini aratırın

  • canan can diyor ki:

   Peki bir daha çıkar mı?Ya da çoğalır mı?Aldırmamız doğru olur demiştiniz ama…
   Dr.Muharrem KAYA
   var olanın alınması başkalarının çıkmasına engel değil.bene neden olan faktörlerden korunmalısınız

 113. Mücahid diyor ki:

  Hocam yüzünde siyah nokta gibi ben mi leke mi bilmiom ama cildin altında olduğunu goruom ona. Hangitedaviönerirsiniz bide iz kalirmi
  Dr.Muharrem KAYA
  cildin altındaysa lazer uygun olabilir

 114. Serdar diyor ki:

  Merhaba yüzümde ki benleri aldirmak istiyorum iz kalsin istemiyorum hangi yontemi önerirsiniz ve o önerdiginiz yöntem sonrasında alınan bölgede tekrar ordan ben cıkarmı yani kökleri güzel kazınmassa diye
  Dr.Muharrem KAYA
  derin çalışma benin kökünün derinliğine bağlıdır.tekrar rötuş gerektirebilir.tek defada derin çalışmada iz kalmasına neden olabilir

 115. Ali diyor ki:

  Hocam 1 hafta once kliniginizde yüzümde 4 tane ben aldırdım kabuklar düştü ama kıpkırmızı duruyo ne zaman cilt rengine döner
  Dr.Muharrem KAYA
  Bütün tedavi yöntemlerinde geçici, kırmızı bir dönem olur bünyeye bağlı olarak 2-3 haftada düzelebilir ama 8 ayı da bulabilir

 116. Nurseda diyor ki:

  Hocam merhaba ,ben 15 yaşındayım.Yüzümde küçük küçük bir sürü ben var ve ben rahatsız olmaya başladım.Sizce hangi tedavi uygundur ? Bunun için güvenilir merkez önerir misiniz ?
  Dr.Muharrem Kaya
  anasayfadaki sponsor firma ile görüşebilirsiniz.ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahipler

 117. ela diyor ki:

  Hocam internette Necla Orman haberini gördünüz mü?Kız iki benini aldırıyor ve sonra tüm vücuduna yayılıyor.
  Böyle bir şey neden olabilir?Eğer bir ben kanser riski taşıyorsa bunun lazerle alınması doğru mu?
  Dr.Muharrem Kaya
  Haberin detayını inceleyebilseniz aslında ben sorununun küçüklükten beri olduğunu bunun tedaviyle ilişkisinin olmadığını fark edersiniz.
  Hangi benin hangi teknoloji veya yöntemle alınacağının doğru olacağı tabiki muayeneyle belirlenir.

 118. sabit diyor ki:

  hocam ben alnımda pıgmente nevus ben vardı 10 gun once aldırdım buyuk bır dıkıs ızı kaldı bunun cozumu varmı hocammm
  Dr.Muharrem Kaya
  keloide yatkın bir yapınız varsa iz mutlaka kalır.beninizi laser yada RF ile aldırmalıydınız

 119. Adem diyor ki:

  Hocam kolay gelsin benim burnumun dibinde çıkıntılı bir ben vardı lazer yöntemi ile aldırdım şuan alınan yerde gözle görülür bir çukur var sizce normalmi
  Dr.Muharrem Kaya
  8 aya kadar çukurluğun dolması beklenir

 120. Yasemin diyor ki:

  Bir ay once benimi lazerle aldrdm tekrar cikti cok korkuyorum skntu olur mu
  Dr.Muharrem Kaya
  tekrar aldırabilirsin.iz kalmasın diye derinden almadıkları için çıkabilir

 121. Asena diyor ki:

  Merhaba, ben 1 ay önce sacimin icindeki beni aldirdim ve hala kabuk baglamadi akindi yapiyor ne yapmam gerek ?
  Dr.Muharrem Kaya
  1-2 haftada tamamen düzelmesi beklenir doktorunuza kontrole gidin

 122. Esma diyor ki:

  Merhabalar hocam.1 hafta sonra sınavım var ve yanağımda doğuştan mercimek tanesi kadar ben var lazerle aldirsam izi kalır mı acil aldırmam gerekiyor Teşekkürler
  Uz.Dr.Muharrem Kaya
  iz aldıracağın yönteme bağlı.acil değil

 123. Birsen diyor ki:

  İyi günler hocam benim burnumda ve yüzündeki benleri aldırdım 1 ay önce ama tekrar küçük bir şekilde çıktı gittiğim yerde 2 ay sonra gelin tekrar rütüş uygulayalım dedi herhangi birşey olur mu acaba o benler geçer mi yoksa devamlı mı çıkar radyofrekans yöntemi ile alındı
  Dr Muharrem Kaya
  fazla çukur olmaması için bu şekilde temkinli yaklaşan klinikler var, seans gerekebilir ama mutlaka geçer rahat olun

 124. Osman diyor ki:

  Hocam yuzumde 20 kadar ben var küçük siyah hepsi de . Günden güne artıyor . Hepsini aldırmam. Mümkün mü ? Benler büyük değil küçük siyah siyah . Önce kahverengi oluyor sonra siyaha dönüşüyor
  Dr Muharrem Kaya
  Ben tedavisiyle ilgilenen kliniğe giderseniz aynı gün hepsi alınabilir

 125. Çağla diyor ki:

  Doktor bey merhaba

  Yüzümde 2 tane büyük ben var biri çenemde biri de sol gözümün Altın’da; bunları aldırmak ıstıyorum , leke kalır mı ? Ve yüzümde genel olarak küçük Çil küçük küçük benlerde var yüzümü genel olarak sildirmek istiyorum ne önerirsiniz tavsiyeniz nedir ?

  Iyi çalışmalar
  Şimdiden teşekkür ederim
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi sonrası leke kalmaz, seyrek olarak seans gerekbilir

 126. Tuğba diyor ki:

  Merhaba hocam benim burnumun sağ tarafında küçük renksiz bir ben vardı ve ben bu benle 13 yaşlarında oynadım şuan 28 yaşındayım mercimek kadar oldu ve koyu kahverengi oldu hangi yöntemle aldırmalıyım ve aldırınca tekrar çıkarmı çok rahatsızım lütfen yardımcı olun
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  buharlaştırma yöntemi ile ben tedavisi yapan merkezleri araştırmalısın.böyle bir bende en az iz bu yöntemle kalır

  • Tuğba diyor ki:

   Çok teşekkür ediyorum yalnız benim yüzümde büyük bir kist oluşmuştu ameliyatımı oldum 3 sene önce bu benle alakalı bi sıkıntı olmaz değilmi patolojiye yollamalımıyım
   Dr Muharrem Kaya
   Sıkıntı olacağını sanmam, patolojiye göndermek gerekiyorsa siz istemeseniz bile doktorunuz gönderir zaten 🙂

 127. tolga diyor ki:

  hocam yuzumden 3 tane kabarık olmayan mercimek büyüklügünde kahverengi seklinde ben var radyo frekans yontemıyle iz kalırmı
  Dr.Muharrem KAYA
  farkedilir düzeyde iz kalamaz

 128. aslı diyor ki:

  Merhaba hocam bi tane yüzeysel kahverengi ben var kırmızı mercimek kadar….sadece iz kalmasını istemiyorum bu ben lekeye hangi uygulanabilir şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin

 129. EREN diyor ki:

  hocam yüzümde 15 20 tane ben var nasıl alınır ücreti ne kadar iz kalırmı lütfen cevaplayınız…
  Dr.Muharrem KAYA
  bentedavisi yapan merkezlerle görüşmenizi öneririm

 130. merve diyor ki:

  merhaba ben 17 yaşındayım.. ve yüzümün ortasında kocaman bir ben var onu aldırmak istiyorum ama en iyi yöntemin ne olduğu konusunda bir fikrim yok..
  Dr.Muharrem KAYA
  radyo frekans ta en az iz kalır

 131. Doğa diyor ki:

  Hocam merhaba benlerimi lazer yoluyla aldırdim 20 gün oldu suan benin olduğu yerler koyu kırmızımsı olarak kaldı hiç alındığı belli olmuyor ne yapmam gerek krem falab var mı geçmesi için
  Dr.Muharrem KAYA
  yara iyileşmesini kişisel özellikleriniz belirler.contratubex kullanabilirsiniz

 132. Doğukan diyor ki:

  hocam merhaba

  Laser ile dün burnumun ortasında ve yanında bulunan iki tane oldukça küçük ben aldırdım. Fakat bir tanesi kabul bağladı diğer kabuk bağlamadı.
  -Bir de kabuk tutmayan olduğu yerde , benin boyutu nokta kadar bir şeydi fakat yarım cm bir yanık izi ve kızarıklıkla birlikte ben bölgesinde çukur oluştu.

  Eskisinden çok daha kötü bir görüntü çıkacak gibi görünüyor.

  Bilgi verebilirseniz sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  oluşan çukurluk zaman içinde dolar

 133. Ebru diyor ki:

  Hocam merhaba, ben iki hafta önce buharlaştırma yöntemini sormuştum ve daha sonra ben resimlerimi whatsapptan size gönderdim fakat bana geri dönüş yapılmadı. Tekrardan mesaj attım bu seferde görüp cevap yazılmadı. Eğer bana yardımcı olursanız randevu alıp benlerimi aldırmak istiyorum.
  Dr.Muharrem KAYA
  Benim cep telefon numaram burada yokki fotoğraf gönderesiniz 🙂
  Hangi numaraya gönderdinizse arayıp kızın neden cevap yazmadınız diye 🙂

 134. aysun diyor ki:

  iyi günler hocam ben dün saçımın içindeki et benimi aldırdım plastik cerrah yaptı operasyonu. Ancak herhangi bir ilaç vermedi ve yara açık eve gönderdiler. alınan benin yerinde yanmalar ve ağrılar başladı. ağrı kesici kullanmadım ters tepki yapmasın diye ama doktorlar böyle operasyonlarda bi reçete yazmaz mı? ne kadar sürede iyileşir? operasyondan sonra sadece bi krem sürdüler başka bir şey yok. teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  ağrı kesici alabilirsin.kesi küçük olduğu ve saçlı deri çok kanlandığı için enfeksiyon oluşması çok zordur.bu nedenle başlamamıştır.

 135. Qurban diyor ki:

  Hocam benim yüzümde çocuklukdan kalma çok küçük lekeler var nası yokede bilirim? Ve. Jiç izi kalırmı
  Dr.Muharrem KAYA
  ben ve leke tedavisi yapan merkezlerle görüşmelisin

 136. Nebiye diyor ki:

  Merhaba
  benim yuzumde 10 dan fazla ben var ve ben bunlarin 3 unu aldirmak istiyorum birisi burnumun ucunda digeri hemen burnumun yaninda digeride yanagimin ortasinda sizce bunlari aldirmak riskli mi? Iz kalir mi acaba ? Hangi tedavi yontemini kullanmam gerekiyor ?
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi ettirebilirsin

 137. bilge diyor ki:

  hocam kabuk düştükten sonra oluşun pembemsi görünüm çok kötü duruyor mu yani diikat çekiyor mu kapatıcıyla kapanabilecek düzeyde mi
  Dr.Muharrem KAYA
  kapatıcı ile kamufle edebilirsin

 138. elif diyor ki:

  hocam 6 ay oldu radyo frekansla ben aldırdım.pembelik hala geçmedi ne yapmam lazım
  Dr.Muharrem KAYA
  pembelik kişisel reaksiyon,uzun zaman alabilir ten rengine dönmesi,bu nedenle beklemekten başka seçenek yok.

 139. Bilgr diyor ki:

  Hocam iyi günler ben 24 tane benimi dün aldırdım ve hepsi de yüzümde sanki sigara basmışsın gibi oldu çok korkunç bir görüntü dünden beri ağlıyorum cidden ben bu şekilde sokağa çıkamam neden böyle oldu böyle mi yaşıycam bundan sonra yüzümde 24 tane koca çukur var lütfen yardım edin bunlar ne zaman geçer ya da geçer mi 18 yaşındayım çok kötü durumdayım napıcam ben böyle
  Dr.Muharrem KAYA
  İlk dönem tabiki dramatik görünür sabırlı olun 🙂
  Öncesiyle kıyaslanamayacak kadar güzel olur

  • Fidan diyor ki:

   Merhaba.sizde baya uzun bi zaman oldu lutfen bana yazin aldurdiginiz benlerin yerleri nasil oldu?kizariklik veya cukurlar kaldimi?gitdiyse ne kadar surede gitdi?memnunmusunuz?ben dun aldirdim ayni sizin durumdayim((

 140. Doğa diyor ki:

  Hocam ben yüzümdeki 3 tane beni lazerle aldırdim bugün 2. Günü benlerim alinmamis gibi koyulaştı bende tereddüt ettim ne kadar sürede geçer
  Dr.Muharrem KAYA
  kişisel iyileşme sürecinize göre 10-20 gün arasında iyileşir.koyulaşması normal

 141. ece diyor ki:

  benim belimde koyu kahve renginde 1,50 cm boyunda bi ben var ama cilde yapisik son 2 gündür etrafı kızardı ve yanmaya başladı sizce aaldırmalımıyım aldırmalıysamda ne tur bi yöntem kullanmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  Aldırırsanız rahat edersiniz
  radyo frekans yöntemini araştırın

 142. Hatice diyor ki:

  Merhaba benim yuzumde iki kaşimin arasinda ben var onceden cok ufakti fakat buyudu mercimek boyutunda siyah aldirmak istiyorum fakat cevrem ordaki beni almazlar diyolar boyle bisey olabilirmi? aldirsam iz kalma ihtimali nedir?
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  Her yerdeki her ben alınabilir yeterki doğru uzmana ve doğru teknolojiye ulaşın

 143. merve diyor ki:

  merhba bnim yuzumde kahverengi killi irili ufkli 10 12 tane bn var bnlari aldrmm risklimi fokttum lazerle yarm satte halledilebilecgini soyledi dogrumu acnegen 20 mg lik akne ilacida kullniyrum ikisini akne ilacida kullniyrum bi zarari olurmu
  Dr.Muharrem KAYA
  Korkacak bir şey yok aldırabilirsiniz, ilacın zararı da olmaz

 144. Seda diyor ki:

  Merhaba, 11 gün önce yüzümdeki iki beni radyo frekans yöntemi ile aldırdım. Hiçbir şekilde iz kalmayacağı söylendiği için tedaviyi kabul ettim ancak yüzümde kabuklar düştükten sonra çukurluklar oluştu. Ve bu çukurlar hiç dolacak gibi görünmüyor ne yapmalıyım?
  Dr.Muharrem KAYA
  çukurla sizin yara iyileşme süreciize göre dolacaktır

 145. banu diyor ki:

  merhaba.Yanagimdaki beni tam 2 kez laserle aldirdim ama ayni buyuklute ve biraz daha koyu renkte yeniden ben cikti.Buharlastirma denilen bisey bulamadim hemen hemen yasadigim yerdeki tum hastanelere gittim ameliyat ve laser sadece yapiyolar.Ameliyat yaptirirsam cok boyuk iz kalirmi?eskiden cok kucuktu ama simdi 0.5 sm kadar ve yillardir buyumuyor artik.Ayrica cokta az kabarik.Cok acil cevabiniz lazim.Simdiden cok tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  ameliyatla aldırırsanız büyük iz kalır.

 146. ela diyor ki:

  hocam merhaba. benim yüzümde büyük siyah bir ben vardı biraz deriye bitişik onu aldırdım ancak daha büyük bir çukur kaldı bunun için herhangi bir cerrahi tedavi yapılamaz mı düzelmesi mümkün mü önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  Kendi haline biraz daha dolabilir, cerrahi yaptırırsanız daha kötü olur

 147. Recep diyor ki:

  Doktor bey sağ yanagimda kabarik olmayan mercimek büyüklüğünde kahverengi vardı lazer yöntemiyle 1 ay önce aldirdim şimdi aynı ben büyüklüğünde kırmızı leke oluştu.Ne yapabilirim yardimci olabilir misiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  giderek cilt rengini alması beklenir.güneşten korunun.beklemekten başka seçenek yok.zaman içinde kişisel iyileşme özelliklerinize bağlı olarak normal cilt rengine dönüşmesi beklenir

 148. Mehmetali tatlıoğlu diyor ki:

  Doktor bey benm yüzümde kabarık olmayan kahverengi siyaha benzer küçük benler var onları aldırmak istiyorum lazerle yaptıktan sonra kızarıklık ne kadar kalır ve aynı yerde tekrar çıkma ihtimali var mı teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  ortalama 10-15 günde düzelir.güneşten korunursanız tekrar çıkmaz

  • Mehmetali tatlıoğlu diyor ki:

   Yani güneşte kalırsam denize gittiymde falan tekrar aynı yerde çıkarmı doktor bey teşekkürler
   Dr.Muharrem KAYA
   çıkabilir bu nedenle ciddi şekilde güneşten kornmalısınız

 149. Selin.. diyor ki:

  Merhaba hocam.doğuştan dudağıma çok yakın yerde mercimek büyüklüğünde ben var aldırmak istiyorum fakat bana aldırırsam dudağımın yukarıya Doğru kalkacağını dudak yapımın bozulacağını söylediler ama ben çok rahatsızım ve aldırmak istiyorum ne yapabilirim?yardımcı olursanız çok sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinikle görüşmenizi öneririm.laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi ediyorlar

 150. fatih diyor ki:

  Hocam Merhabalar
  Benim boyun bölgemde 5-6 tane kabarık ve siyah benlerim var..Bunları aldırmak istiyorum. Fakat çevremdeki insanlar benlere dokunulmaz dokunulursa kansere yol açabilir diye söyleniyorlar ve aldırırsam iz kalmaması için hangi yöntemle aldırmalıyım..İlginiz için Teşekkürler…
  Dr.Muharrem KAYA
  benler kaldığı sürece kanser riski oluşturur,alınan olmayan bir ben nasıl kanser olsun.beninin özelliklerine göre laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin

 151. Ayşe diyor ki:

  iyi akşamlar hocam benim çenemde mercimekten biraz büyük bir et beni var bu hafta aldırmak istiyorum ama yaz geldiği için leke oluşur diyorlar hemen aldırmak da istiyorum Eskişehirde yaşıyorum şimdilerde aldırsam sizce zararı olur mu ? şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırıp güneş koruyucu kullanırsanız leke oluşmaz

 152. Yağmur diyor ki:

  buharlaştırma ile almanın fiyatı ne kadar hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapmıyorum ben.sponsor firmanın sitesine bakınız

 153. Yasemin diyor ki:

  Hocam meraba. Ben aldırmada buharaştırmayı mı önerırsınız lazerim mi? Hangisinde daha az iz kalır?
  Dr.Muharrem KAYA
  cilt renginde ciltten kabarık olan benler lasere cevap vermez,buharlaştırma ile tedavi edilebilir

 154. Merve diyor ki:

  Yüzümde iki adet ben var ve aldırmayı düşünüyorum ama yazın aldırma kışın aldırırsın gibi bir durum açıldı . Ben şimdi aldırıp okullar açılıncaya kadarda iyileşsin istiyorum . Bu ben aldırmada mevsimin önemi varmı ve antalyada yaşıyorum .. Birde estetikçide aldırmak ne kadar sağlıklı hastaneye başvurmak dahamı yararlı olur ? tedavi açısından..
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahi olarak aldırma mevsimin çok önemi yok.laser yada buharlaşırma yöntemi ile aldır

 155. aysun diyor ki:

  Hocam merhaba benim yüzümde iki tane büyük diğerleri kücük bi 10 tane ben var cildiye doktoruna gitti haseki hastanesi plastik cerrahiye gitmem gerektiğini soyledi sizce bu benleri nasil aldirmaliyim aldirdiktan sonra cilt kanseri olmaktan korkuyorum acikcasi boyle bi ihtimal varmi? Simdiden tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahi olarak aldırmanı önermem.çok iz kalır.bu nedenle laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin.alınan ben kanser olma riski kalmaz.bu yüzden korkmana gerek yok.

 156. mert diyor ki:

  Hocam benim bıyık bölgemde bir ben var deriden kabarık bunu nasıl aldırabilirim ve operasyon sonrası orada bıyık çıkarmı
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahi olarak aldırısan iz kalır.buharlaştırma yöntemini araştır

 157. Anonim diyor ki:

  kaşımın ortasında ben var ama et beni değil küçük hangi yöntemle aldır malıyım? Dikiş tutmaz diye düşünüyorum kaş ortası
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma

 158. enes diyor ki:

  hocam iyi günler,6 gü önce buharlaştırma yöntemi ile ben aldırdım amcak kabuk tutmuyor bir türlü, bepantene plus da kullanıyorum. Kabuk tutmadan mı iyileşecek sizce ?
  Dr.Muharrem KAYA
  kabuk tutmadan iyileşebilir

 159. Seda diyor ki:

  Benim bir komşum benini aldırdı ve cilt kanseri oldu. Ben aldırmaka cilt kanseri olmanın alakası yok diyosunuz ama neden ben alındıktan sonra cilt kanseri olunuyo? Bnce bi nedeni var ve bu yüzden aldırmaktan korkuyorum. Ne yapmalıyım?
  Dr.Muharrem KAYA
  her ben kansere neden olmaz.şüpheli benler alındıktan sonra patolojiye gönderilir.değerlendirilir.benler tedavi edilmediği sürece travma ve güneş ışınları ile hücre yapısı değişebilir.değişsen hücre yapısı kontrolsuz bir şekilde çoğalarak yayılarak kansere neden olabilir.

 160. emel diyor ki:

  merhaba hocam.7 yaşında oğlum var ve vücudunda çok sayıda ben mevcut.dermatoskop ile bakıldı ve 4 tanesi displastik nevüs denildi.yılda 1 kez kontrol önerildi.çok endişe duyuyorum.ilerde sizin bahsettiğiniz yöntemlerden yararlanabilir miyiz*hangi yaşta tedavi uygundur.çok teşekkürler…
  Dr.Muharrem KAYA
  her yaşta ben tedavisi yapılabilir.alınan ben payolojiye gönderilir ve ne olduğundan emin olunulur.alınan ben kansere neden olmaz vücutta büyümeye devam eden benler kanserleşebilir

 161. mrt diyor ki:

  hocam ben de bundan 7.8 ay önce plastik cerrahi bölümünde yüzümde ki iki tane pirinç tanesi kadar büyüklükte ben vardı aldırdım. aldırdığıma pişman oldum açıkcası. çünkü eski benlerimden daha büyük iz kaldı.kızarıklık kaldı diyebilirim daha doğrusu contraktubex die bi krem önerdi doktor yine geçmiyor ve çukurlaştı öylece kaldı. yani kısacası baya bi sıkıntıya girdim . benim ne yapmam gerekir bu saatten sonra bana ne önerirsiniz ltfn yardımcı olurmusnuz.!:(
  Dr.Muharrem KAYA
  🙁 zaman içinde belirsizleşir.şimdi sen o izi aldırmaya kalksan ortaya daha büyük bir iz çıkar

 162. SEDEF diyor ki:

  MERHABA HOCAM BENİM YÜZÜMDE DE ÇOK SAYIDA KÜÇÜK KABARIK OLMAYAN BENLER VAR. DOKTORA GİTTİM ÇOK KÜÇÜK VE ALINAMAYACAĞINI VE LAZERİNDE İLERİDE KANSER YAPABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.ÇOK RAHATSIZ OLUYORUM.
  Dr.Muharrem KAYA
  gittiğin hekim demekki laser teknolojisini bilmiyormuş.ben tedavisi yapan merkezlerde laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin

 163. halil diyor ki:

  Hocam bende yüzümden bir tane ben aldırdım. 2 hafta oldu ve leke oluştu. Biliyom henüz erken ama bazıları 5 ay oldu leke gitmedi demiş. Diyelimki leke gitmedi. IPL laser o lekeyi etraf cilt rengine döndürebilirmi. Yani tamamen temizleye bilirmi. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA,
  tedavi yaptırdığınız kurumla görüşün.ben tedavisi yapan merkezler genellikle ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip oluyorlar.kontrole gidin.sorununuzu çözeceklerdir

 164. vedat diyor ki:

  iyi günler benım yanağımda biri yuvarlak kursun kalem büyüklügünde biraz siyah ve dudagımın yanında mercimek gibi siyah ben var ensemde de siyah et beni var onları aldırmayı düşünüyorum bu dönem polislik için Pomeme girecem sağlık şartlarında eşgal belli eden bir şey olmayacak diyor ne yapmam gerekiyor.
  Dr.Muharrem KAYA
  benleri aldırmalısın.ama lase yada buharlaştırma yöntemi ile aldır farkedilir iz kalmasın

 165. metin diyor ki:

  hocam pekı ankarada nerde olabıılrım fıyat ne olur
  Dr.Muharrem KAYA
  internetten araştırabilirsin

 166. sibel diyor ki:

  Hocam mrh yüzümde 5 tane mercimek büyüklüğünde ben var aldirmak istiyorum ama ameliyatla bende iğneden korkuyorum ama alman lazim çünkü rahatsız ediyor sizce napmaliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  ameliyatla aldırma zaten.ameliyatla aldırırsan benin iki katı büyüklükte iz kalır.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşürsen ameliyatla değil laser yada buharlaştırma yöntemi ile alırlar.ve farkedilir bir iz kalmaz

 167. mehmet diyor ki:

  Hocam ben yüzümdeki beni ameliyat yöntemiyle aldırdım pişman oldum iz kaldı yardımcı olabilirmisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  artık yapacak bişi yok

 168. ercan diyor ki:

  Hocam benim burnumun yanindan nohut tanesi kadar ve ten renginde ve hemen yaninda daha ufak siyah renkte var zarari varmi Hocam herhangi bir devlet hastahanesinde ciddiye doktoru alabilir mi
  Dr.Muharrem KAYA
  devlet hastanelerinde ameliyatsız ben tedavisi pek yapılmaz .ameliyatlada iz kalır.araştır

 169. Osman diyor ki:

  Hocam merhabalar. Sac dibimde 0.5 cm capinda siyah renkli 2 adet benim var. Sacimi kisa kestirdigimden dolayi cok belli oluyor. Sac köklerine zarar vermeden bu benlerden kurtulmak mümkün müdür? Cevaplayabilirseniz cok sevinirim. Tesekkür ederim ve iyi bir sene dilerim.
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşün.laser harici yöntemler dikkatli uygulanırsa sorun olmaz

 170. arefe diyor ki:

  Hocam benim dudağıma yakın dışa çıkık hafif,büyük et beni var aldırmak istiyorum fakat annem izin vermiyor ağzın kayabilir vb şeyler ifade ediyor sizce böyle bşy mumkunmu? Aldırmak istiyorum fakat korkuyorum:(
  Dr.Muharrem KAYA
  amelyatsız teknolojik yöntemlerle aldırırsan(laser,radyofrekans,elektrokoter gibi) herhangi bir sorun olmaz.bentedavisi yapan merkezler bu konuda yeterli teknolojiye sahip ama ameliyatta aldırırsan annenin dediği gibi ağzının pozisyonu değişsebilir

 171. Bahar diyor ki:

  Merhabalar , burnumun bitişiğinde çıkan sivilcemle oynayıp kanatmıştım sonradan da kabarık ben oluştu o kısımda . Acaba buharlaştırma yöntemi ile bu beni aldırabilir miyim ?
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırabilirsiniz

 172. bahar diyor ki:

  hocam ben 19 yaşındayım yuzumde cok fazla kahverengi ben var üniversite öğrencisiyim ssk var bir beni tek seansta lazerle almanız mumkun mu çok kucukler ıkıncı seansa gerek olur mu?
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapmıyorum.burada sadece sizlere yol gösterici olmaya çalışıyorum.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşürseniz onlar yardımcı olacaklardır.sanırım sgk anlaşması olan kurumlarda var

 173. büşra diyor ki:

  yüzümde kabarık siyah benler var bunları aldırmak istiyorum. buharlaştırma yöntemiyle alınır mı? iz kalmasını istemiyorum . İzmir de şubeniz VAR MI ? BURDAN İTİBATA GEÇEBİLİR MİYİZ LÜTFEN ACİL YARDIMCI OLUN. 15 TATİLDE ALDIRMAK İSTİYORUM.
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapmıyorum.burada sadece sizlere yol gösterici olmaya çalışıyorum.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşürseniz onlar yardımcı olacaklardır.sanırım sgk anlaşması olan kurumlarda var

 174. ali diyor ki:

  Hocam yuzumde 6 benim var aldirmak istiyorum doktora gittim iz kalir dedi aldirmadim ama cilt rengine yaklastirilabiliyormus bu dogru mudur
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma yöntemleri ile aldırırsan farkedilemeyecek kadar bir iz kalır.iyi araştırmalısın

 175. aslı diyor ki:

  Merhaba,yatağında kahverengi benim vardı buharlaştırma yöntemi ile aldırdım dr bant yapıştıtdı bugün yıkama dedi bir sıkıntı yoktu fakat üç dört saat sonra kanamaya başladı bandı çıkarıp hafif dokunarak peçeteyle hafif sildim tabi kan kurudu üzerinde sorum şuki kanaması normal olabilirmi panik durumdayım
  Dr.Muharrem KAYA
  panik yapacak bişi yok.kanaması normal.yara kabuğu oluşacak ,düşecek altından pembe bi doku çıkacak zamanla cilt renginizi alacak

 176. ayşe diyor ki:

  merhabalar. benim yanağımda buğday tanesi büyüklüğünde kabarık et beni var. Plastik cerraha gösterdiğimde kötü huylu olmadığını ve kesilerek alınacağını söyledi. İz kalmasını istemiyorum. cerrahi müdahale öneriyor musunuz ? Önermiyorsanız Bursa’da önereceğiniz tedavi yöntemini uygulayacak doktor veya merkez tavsiyeniz var mı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  kesilerek alınması halinde benden daha büyük bir iz kalır.cerrahi müdahale yaptırmayın beninizle yaşayın.bursada bilmiyorum ama istanbulda merkezler var

 177. kerem diyor ki:

  Merhabalar hocam bnm yüzümde kabarik olmayan ufak kucuk benlerim var aldirmak istiyorum ama izi kalir die cok tereddüt ediyorum.Cildiyeden randevu aldim yarin için ama yorumlara bakiyorumda plastik cerraha aldirmak daha iyidir deniliyor birde egzamam var benim bir sorun olurmu ben aldirmam..Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  laser,radyofrekans,elektrokoterizasyon ve buharlaştırma yöntemlerinde pek farkedilir bir iz kalmaz ama cerrahi olarak aldırısanız benden daha büyük bir iz kalacağını bilin

 178. hatice diyor ki:

  Merhaba benim yüzümde benler var ve benlerimi özel biyerde aldırıyorum lazerle iğne batması şeklinde oluyo ve çukur bırakıyo zamanla iyileşeceğini söyledi doktorum fakat bir kaç tane benim yok oldu sadece ama hala çukurlar kaldı geçmeyenlerde tekrar bene donuştu 3. Seansıma gideceğim acaba bu çukurlar iyileşirmi yoksa böyle mi kalcak ?
  Dr.Muharrem KAYA
  laserle yapıldığı zaman çukurluk kalmaz,laser zaten ciltten kabarık olmayan koyu renkl benler için uygulanır,daha az iz ve çukurluk kalmasını istemiyorsanız buharlaştırma yöntemlerini araştırın

 179. elif diyor ki:

  hocam yukarıdaki bilgi kısmında en az iz bırakan yöntem lazer yazıyor fakat siz bir yorumda en az iz bırakan buharlaştrmadır yazmışsnız.kabarık olmayn kahverengi benlerde hangisi en az iz bırakır
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yaptırabilirsiniz

 180. Ece diyor ki:

  Merhaba,
  Yüzümde yaklaşık 15 ben var irili ufaklı. Yanlız bunlar et beni değil normal ben.
  Her geçen sene arttığı için çok rahatsız oluyorum ve güneştende hep korunurum.
  Sadece etli benler mi alınıyor ?
  Yanıtlarsanız çok sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  sadece etli benler alınmaz renkli benlerde laserle tedavi edilebilir

 181. ResuL01 diyor ki:

  Hocam ben açık liseden okuyorumda sigortam yok sadece sağlık sigortam var ben aldıracağımda fiyat düşüyormu sağlık sigortam varda
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavi ücretlerini internette yayınlayan tek site medicalart klinik var orayla yazışın

 182. mehmet diyor ki:

  Hocm bnm yüzünde mercimek büyüklüğünde BN var aldirmk istiyorum en Lisa yoldan zararsiz olucak yöntem hngisdr
  Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma yöntemini araştırın

 183. Hafize ünlü diyor ki:

  Doktor bey bir ben aldırma fiyatı ortalama ne kadar.
  Dr.Muharrem KAYA
  şu linkten hesaplayabilirsiniz
  http://www.medicalartklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

 184. ÖmeR diyor ki:

  hocam yüzümde sağda ufak mermicek büyüklüğünde doğuşdan kalma ben var bunu aldırırsam bir sorun yaşarmıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  sorun yaşammazsınız hatta benden dolayı yaşayacağınız sorun ihtimalini de yok edersiniz.

 185. merve diyor ki:

  Hocam merhaba çenemin yanında küçük kahverengi et beni var aldırmak istıyorum doktor zararı yok dedı hangi yöntemi kullanmak gerekir sonucunda kçtü birşey olurmu
  Dr.Muharrem KAYA
  daha az iz kalması için buharlaştırma yöntemleri ile aldırabilirsiniz.kafanızda soru işareti kalmasın istiyorsanız alınan parçayı patolojiye gönderip inceletebilirsiniz.kötü birşey olmaz.

 186. Anonim diyor ki:

  Merhaba hocam benim burnumun sol ucunda açık kahverengi ve hafif kabarık bir ben var buharlaştırma yöntemi ile bu benden kurtulabilir miyim ve iz kalır mı ?
  Dr. Muharrem KAYA
  kurtulabilirsiniz
  en az iz buharlaştırma yöntemnde kalır ve çok yakından bakmadıkça algılanmaz

 187. hilal uçan diyor ki:

  26 yaşındayım.oğluma hamileliğim sırasında kafamın içindedahaönce varlığından habersiz olduğum doğum lekesi gibi olan et benim büyüdü. 2010 yılında ameliyat oldum fakat tamamı alınmadı. coompuent nevüs denilldi. tekrar amelliyat olmak istemedim tamamının allınması için. kötü huyluya dönüşürmü. ikinci kez hamile kalmak büyümesine kötüye dönüşmesine neden olurmuhamile kalmak istiyorum ama korkuyorum
  Dr. Muharrem KAYA
  ameliyatsız yöntemlerle aldırın böylece iz de kalmaz

 188. onur diyor ki:

  Radyo frekansla benlerin alınması için yaz ayı uygun değil midir?Benler alındıktan sonra ne kadar süre güneşten korumak gerekiyor?
  Dr. Muharrem KAYA
  radyo frekans her mevsimde uygulanabilir

 189. onur diyor ki:

  Hocam yüzümde yaklaşık 15-16 tane bir iki tanesi kabarık diğerleri yüzeysel küçük benler var.Gittiğim bir doktor radyofrekansla ben alınmasını tavsiye etmediğini söyledi.Lazerle ya da cerrahi operasyonla alınmasını tavsiye etti.Radyofrekansla benin tamamının alınamaması durumunda köklerinin gözlenemeyeceğini ve ilerideki olası bir kanser oluşumunun bu yüzden takip edilemeyeceğini söyledi.Benim benlerim çok yüzeysel gözüküyor.Bu konuda ne söyleyebilirsiniz?
  Dr. Muharrem KAYA
  bilimsel verilerle hiç ilgisi olmayan bu bilgileri izah etmenin tek yolu var gittiğiniz doktorun radyo frekansı yokmuş 🙂

 190. Samet diyor ki:

  Hocam ben doktora gittiğimde doktor kabarık olmayan düz benlerim için buharlaştırma tedavisi en uygun olur dedi sizce doğru mu siz lazer ve radyofrekans diyosunuz , bir de radyofrekans ve buharlaştırma tedavisi aynı şey mi?
  Dr.Muharrem KAYA
  radyo frekansla buharlaştırma yapılır

 191. TURAN diyor ki:

  sırtımda sağ omuzumda yağ bezi nedeniyle plastik cerraha muayeneye gittim. doktorum sırtımda bulunan ben in öncelikli alınması gerektiğini söyledi (şekli bozuk ve üzeri çatlaklı imiş) küçük olmasına rağmen aldırmanın ne gibi zararı olabilir. halk arasında ben lere sakın el vurdurmayın derler. hocam ne yapmalıyım saygılar.
  Dr.Muharrem KAYA
  bene dokunulmaz halk arasında konuşulan ama tamamen yanlış bir inanış, alınan ben yok olacağı için benden kaynaklanan riskler de o anda yok olur.şekli ne olursa olsun beni ameliyatla almak pire için yorgan yakmak kadar gereksiz ve iz bırakan bir tedavi yöntemi.çağdaş tedavileri araştırın

 192. emre diyor ki:

  Slm hocam benm dudagimn ustunde bn var bn ne ck kucuk nede buyuk
  ama koyu renkte bn bni aldirmak istyorm hanki bolume gitmeliym birde lazer sistemi varms nettn aldgm blglere gore sz hanki tedavi yntmini onerr snz bnn alndgi yerde iz kallrmi yardmci olr snz svnrm
  Dr.Muharrem KAYA
  hangi doktor olduğunun önemi yok teknolojiye sahip bir klinikle görüşün en uygun yöntemle tedaviniz yapılır

 193. Halit diyor ki:

  merhaba hocam ben 18 yaşındayım yaklaşık 5 senedir genital bölgemde ben var zamanında gittiğimde 18 yaşından önce alırsak tekrar ürer demişlerdi, geçenlerde gittim ve krioterapi yani dondurma tedavisi uyguladılar 2 haftada bir gelmemi söylediler benin çapı yaklaşık 3 cm testislerimden penisime doğru gidiyor hocam size sorum en iyi tedavi yöntemi hangisidir ? Krioterapiyle beni kaç ayda yok ederler ? Ayrıca krioterapiyle tedavide tenimde renk değişikliği, kalıcı iz veya çukurluk vb komplikasyonlar olur mu ? Bu durum moralimi gerçekten çok bozmaya başladı hocam cevabınız benim için çok değerli şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  krionun seansı kestirilemez, buharlaştırma yöntemini araştırın tek seansta biter

 194. ÖZGE diyor ki:

  Günaydınlar hocam. Benim burnumun üstünde 2 tane düz ben var ve bunlardan çok rahatsızım. Gittiğim doktor bu benler yüksek olmadığı için sadece kesilerek alınabileceğini ve bu cerrahi işlem yüzünden dikiş izi kalacağını söyledi. et beni gibi yüksek olmayan benlerde de franksiyonel lazer veya buharlaşma yöntemi uygulanabilir mi ?
  Dr.Muharrem KAYA
  söylediklerinden “cerrahi işlem yüzünden dikiş izi kalır” sözü doğru ama kabarık olmadığı için sadece kesilerek alınması gerekir sözü tamamen yanlış demekki teknolojik tedavilerden haberi olmayan bir doktormuş.kabarık olmayanlar lazerle veya radyo frekansla alınabilir

 195. ahmet diyor ki:

  hocam benim burnumun yaninda birtane dogustan olan ve buyumeye devam eden ben var.kahverengi ve siyah karisimi nasil alinir.ne yapmaliyim ankarada oturuyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma veya lazer olabilir

 196. Kemal diyor ki:

  hocam benim bıyığımın olduğu kısımda iki tane kabarık olmayan ben var sizce hangi yöntem en uygunudur ? lazer bıyığa etki eder diyorlar doğrumu ?
  Dr.Muharrem KAYA
  lazer bıyıkları dökebilir,buharlaştırma yönteminde kökler zarar görmez.

 197. Melek onur erdem diyor ki:

  Merhaba, size birkaç şey danışmak istiyorum. Benim kaşımın içinde , gözümün altındaki yumuşak dokuda, çenemin üst kısmında olmak üzere yüzümde beni görüntü olarak rahatsız eden benlerim var. Bu benler uzun bir zaman içinde dahada belirginleşip kabarık hale geldiler. Daha fazla büyümeden bunları aldırmak istiyorum. Sizce buharlaştırma yöntemi benim için uygun olur mu.kaşımın içindeki benim kabarık bir ben ve artık kaşımın şeklini bozmaya başladı.bu beni aldırırsam oradaki kaşımda kayıp olurmu. Ben izmir de yaşıyorum bana bu konularda yardımcı olabilecek ,buharlaştırma yöntemini kullanan bir meslektaşınızı tavsiye edermisiniz.şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim…
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma yöntemi kaş köklerine zarar vermediği için kaşlarınız çıkar.
  şu linkle görüşebilirsiniz.
  http://www.medicalartklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

 198. selçuk diyor ki:

  merhabalar hocam.Size bir sorum olacak.Saç derisindeki yağ kisti buharlaştırma yöntemi ile alındığında tekrar aynı noktalardan veya farklı noktalardan geri gelebilir mi?Teşekkürler.
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  yağ kisti buharlaştırmayla tedavi edilmez

 199. esen diyor ki:

  merhaba yüzümde çok sayıda kabarık olmayan nokta şeklinde koyu benler var.lazer yaptırmak istiyorum bu tarz benlere uygulama yapılıyor mu bilgilendirirseniz sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  farklı teknolojiler kullanılsa da her tür ben tedavi edilebilir.

 200. leyla diyor ki:

  müsait bir zamanınız da sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Benim omzumda ve genital bölgemde benler var etli ben değiller küçük nokta şeklinde ve biraz ondan büyük ben bunları lazerle aldıra bilirmiyim. lazerle tek seansda alınıyormu . bir kaç okuduğum yorumda lazerle alınan benin rengini acıldığı benin tamamen yok olmadığı yazıyor ve yerinde çukur kaldığı bu doğrumudur ben bu benleri aldırabilirmiyim. Size gelirsem bana yardımcı olabilirmisiniz. aldırmak istediğim ben 20-25 tane küçük nokta ve biraz ondan büyük bana yaklaşık fiyat verebilirseniz çok sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  yeterli teknoloji olan kliniğe giderseniz her ben o ben için en uygun teknolojiyle alınır
  fiyat yaptıracağınız kliniğe göre değişir

naga