Et benleri cildin katmanlarında deformasyon sonucu bir yerin daha fazla gelişmesinden kaynaklanan bir durumdur. Polip, papillom ve nevüs gibi isimlerle anılır. Cilt renginde olabildiği gibi kahverenginin çeşitli tonlarında da olabilir. Büyüklükleri çok değişkendir ve tedavi edilmediği sürece büyümeye devam edebilir. 1 mm ben olabilir ama 5-10 cm ye kadar da büyüyebilir. Genellikle zararsız,şikayet yapmayan,ezilmedikçe ağrımayan yapılardır. Hastalar daha çok  estetik kusurdan şikayetçi olurlar. Siğil (verruko vulgaris) ile karıştırılabilir, siğillerin üzeri karnabahar gibi pütürlüdür benler genellikle pütürlü değil dügün yüzeylidir. Bir diğer fark ise siğiller bulaşıcıdır ve yayılabilir benler bulaşıcı değildir.

Genellikle sürtünme alanları ve vücut kıvrımlarında oluşur ama vücudun her yerinden çıkabilir. Orta yaştan sonra daha sık ortaya çıkar. En sık görüldüğü yerler boyun göz kapakları ve koltuk altıdır ama vücudun her yerinde görülebilir. Sıklıkla ince bir sapla vücuda bağlanır. Sayısı bir tane olabileceği gibi onlarca da olabilir.

Et beni neden oluşur

-Boğazlı kazak dar kravat giyinmeye bağlı boyunda sürtünme

-Gebelik

-Genetik (bazı ailelerde daha sıktır)

-Şişmanlık (cilt kıvrımlarının sürtünmesi ile oluşur)

-Şeker hastalığı(sebebi bilinmeyen bir şekilde diabet hastalarında daha sık ortaya çıkar)

Et benleri nasıl tedavi edilir

“Bene dokunursan kanserleşir” veya “bene dokunma” düşüncesi bu tür deri çıkıntıları için de söylenir ama bu düşünce bilimsellikten çok uzaktır. Bazen sapını sıkıca bağlayarak (anlamsız bir şekilde at kuyruğuyla bağlayanlarda vardır, neyle bağlandığının önemi yoktur) çürüyüp dökülmesi beklenir. Pratik çözüm gibi görünse de sağlıklı bir yöntem değildir enfeksiyon riski taşır ve ağrılıdır. Ben tam alınamadığı için sıkça tekrar büyür.

Beni Ameliyatla Alma ;Teknolojinin olmadığı kliniklerde ve daha pahalı olduğu için döner sermayeden pay alınan devlet hastanelerinde uygulanır.Benin çapının iki katı uzunlukta ameliyat izi kalır.Çizgi şeklinde iz olduğu için çirkin görünür.

Ben tedavi ücretleri için https://www.medicalartklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

Buharlaştırma ( Koterizasyon) ;Her tür et beninin tedavisinde uygulanabilir % 95 tek seansta bir daha oluşmamak üzere kaybolur.Zorlukla fark edilebilecek kadar iz kalabilir ama önceki haline göre çok daha güzel görünür ve ameliyatla almaya kıyasla çok daha az bir iz kalır.

Radyo frekansla ( RF ) Et Beni Tedavisi ; Radyo dalgalarının ısıya dönüşmesi şeklinde bir enerjidir,buharlaştırma yönteminde olduğu gibidir.

Krioterapi ( dondurarak ben tedavisi );dondurularak koparılır dondurulacak alanın sınırları net olmayacağı için gereğinden fazla dokuya zarar verilebilir ve bu sebeple derin çukurluk kalabilir.

Lazerle Et Beni Tedavisi ; Bu tür benlerin tedavisinde uygulanmaz, bazı tür lazerler uygulanmaya çalışılsa da etkinlik sınırları net belirlenemediği için buharlaştırma veya radyo frekans yönteminden daha fazla iz kalır.

Boyunda et beni ; En sık görüldüğü yerdir tedavisi diğerleri gibi yapılır.

Et beni tedavisi iz bırakırmı

Uygulanan tekniğe bağlıdır, buharlaştırma ve radyo frekansta belirgin bir iz kalmaz ameliyat ve krioterapide iz kalır.

Tedavide hastayı rahatsız edecek düzeyde ağrı olmaz.

Et beni tedavisi tüm resmi kurum hastalarına uygulanmaktadır.

Fiyat ve ayrıntılı bilgi medicalart klinikten alınabilir. https://www.medicalartklinik.com

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Et benleri” Yazısında 79 Yorum

 1. Ayşe diyor ki:

  Hocam iyi akşamlar kirpiğimin arasında et beni var aldırsam tekrar kirpik çıkar mı zamanla büyüyor ve kirpiklerimin aşağıya doğru çıkmasına sebep oluyor buda beni rahatsız ediyor
  Dr Muharrem Kaya
  RF ile tedavi ettirebilirsiniz

 2. Slymnholep diyor ki:

  Hocam Merhaba 35 yaşında erkegim cinsel oranında sigil şüphesiyle dermotoluga gittim o da bana onun sigil olmadığını söyledi ama ben pek ikna olmadım ne yapmalıyım
  Dr Muharrem Kaya
  bu konuda birikimli genel cerrahi uzmanına görün.

 3. Busra diyor ki:

  Merhaba hocam benimsag yanağımda mercimek kadar iki tane benim vardı bugün plastik cerrahina gittim hiçbir test yap.adan alabileceğini söyledi ve aldirdim sonradan kanser riski falan duydum ama doktorun sadece bakarak teste gerek olmadığını söyledi ne yapmam lazım.imdiden teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  kanserli benler göz muayenesi ile anlaşılır.gerek duysaydı aldıktan sonra patolojiye gönderiridi

 4. hacer diyor ki:

  meraba hocam benim boyun bölgemde et benleri var küçük küçük ama hiç ellemediğim halde çoğalıyor.

  şimdide ensemde saçların arasında çıkmaya başladı. ilk beyaz oluyor daha sonra kahverengiye dönüyor.

  dahada artarmı. aldırdıktan sonra tekrar oluşurmu?

  ve hangi yöntemle aldırmalıyım.
  Dr Muharrem Kaya
  güneş koruyucu kullanmalısın.tam olarak kökü alınabilmişse tekrar çıkmaz.RF ile aldırabilirsin

 5. Bengü diyor ki:

  Merhaba hocam benim koltuk altimda et beni vardi zamanla cogalmaya basladi ve diger koltuk altimada sıçradı şimdi boyun bölgemde cok küçük ve beyaz sekilde cikmaya basladi. Zamanla büyüyüp belli olmaya baslar mı? Bide annemdede çok var onun gibi olur diye cok korkuyorum. Ne yapmam gerekir. Cildiyeye gitsem çare olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  güneşten korunmaya özen göster.varolanları büyümeden tedavi ettir

 6. Erdal Kücükoglu diyor ki:

  benim vücüdumu hertarafinda et benleri cikdi bunun icin ne yapmamlazim bana öneri ne olabilir vayahut ne yapmamlazim bilgilendirirseniz cok memnun olurum vücüdumu kasindiriyor doktorlara gittim acaba kansermi diye hayir degil dediler ne yapilmasi icinde düzgün cevap alamadim uzun zamandan beri var simdiye kadar engellenseydi cogalmazdi sizlerden yardima ihtiyacin var saygilarimla ilginize.
  Dr Muharrem Kaya
  bu durum bene yatkınlığınız olduğunuzu gösterir.varolanların tedavi edilmesi yenilerinin çıkmasına engel değil

 7. özge diyor ki:

  merhaba hocam boynumda et beni vardı ve ben bugün kaşırken birazını kopardığımı farkettim ve hafif hafif sızıntı gibi kan geliyodu tendürdüot sürdüm hemen ama tehlikeli midir kopması kanaması ? T.ederim
  Dr Muharrem Kaya
  tehlike değildir.ama iltihap olmaması için temiz tutun.bu arada tedavi ettirirseniz daha iyi olur

 8. Muhammet diyor ki:

  Iyi gunler hocam. Benim belimde doğuştan bir et parcasi var ama et beni gibi degil. Etrafinda surekli sac gibi killar cikiyor. Büyüklüğü ceviz kadar. Hangi bölüme basvurmam gerekir vebunun ne olduğu hakkinda bir fikriniz var midir.
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan klinklerle görüşmenizi öneririm

 9. Bülent diyor ki:

  Mrb hocam benim kafamda saçimin içinde kahverengi bi ben var bide esnemde de aynsii var bn bunlari aldrmk istyrm hangi bölüme gtmem gerekir ve tehlikeli midir tehlikeli olduğu nsl anlaşıllr hocam
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavsi yapan kliniklerle görüşün.ana sayfadaki sponsor klinikle görüşebilirsiniz

 10. sedat diyor ki:

  Slm hocam benim dudağımin halk diliyle uçuk oluşan bölgesinde et parçası oluştu bununla ilgili ne yapmam lazım ve hangi doktora gitmem gerekiyor
  Dr.Muharrem Kaya
  plastik cerrahi yada ben tedavisi yapan merkezlerle görüşeblirsiniz

 11. Kartal diyor ki:

  Merhaba Hocam , Benim göbek deligimin icinde kucuklukten beri bulunan bir et beni var bir kac gundur gobek deliginin icinden hafif pemmemsi kanla birlikte sivi geliyor , dus alip temizliyorum ama yine sonradan vicik vicik ayni sivi olusuyor. Bir sorun olusturur mu? Hangi bölüme gitmeliyim ?
  Dr.Muharrem Kaya
  genel cerrahi ile görüşüp tedavi ettirin

 12. Sevdlinqa diyor ki:

  Mrblar hocam genital bolgemde yaklasik 1 haftadir kasinti ve et beni gibi 3 tane ufak et parcalari var idrar yaparken yaniyor ve camasir giydigimde dahi agri yapiyor bunun sebebi nedir neden olmustur ve nasil tedaavi ettirebilir uzman doktor kimdir bilgilendirirseniz sewinirim birde kasintidan thris olup yara oldu
  Dr.Muharrem Kaya
  kondilom olabilir,geciktirmeden muayene olmalısınız

  • Sevdlinqa diyor ki:

   Peki hastaneden hangi bolume gitmeliyim
   Dr Muharrem Kaya
   dermatoloji,genel yada plastik cerrahi

 13. Sevdlinqa diyor ki:

  Mrblar hocam genital bolgemde yaklasik 1 haftadir kasinti ve et beni gibi 3 tane ufak et parcalari var idrar yaparken yaniyor ve camasir giydigimde dahi agri yapiyor bunun sebebi nedir neden olmustur ve nasil tedaavi ettirebilir uzman doktor kimdir bilgilendirirseniz sewinirim
  Dr.Muharrem Kaya
  kondilom olabilir.zaman kaybetmeden genel cerrahiye görünmelisiniz

 14. Selahattin diyor ki:

  Kirpiğimin arasından ince aşağıya sarkan bir et beni çıktı,hangi bölüme gitmem gerekiyor?
  Dr.Muharrem Kaya
  bentedavisi yapan merkezler veya göz hekimine görünebilirsiniz

 15. bil diyor ki:

  Merhaba
  Önce koltuk altimda sonra diğerinde sigil cikti.Bunlardan bir iki yıl sonra göğüs ucunda sigil cikti.Dondurttum.Fakat genital bolgemde de sigil cikti.Ve doktor oradaki beni de dondurdu.Sigili doldurduktan sonra iki tane sigil cikti genital bolgede.Ve koltuk altinda çıkan için dr vücut kendisi yapıyor derken genital bölge için başka bir dr bulaştığını söyledi.Dondurmadan sonra bile yine çıkma ihtimalinden bahsediliyor.Bu sigillerden kurtulma yolu yok mu?
  Dr.Muharrem Kaya
  hepsi bitene kadar yaptırmalısınız

 16. ayla diyor ki:

  ıyı gunler hocam kızım 7 yasında anus bolgesınde 1 tane et ben vardı,hem buyume hem cogalma yaptı,8 tane suan.neden olmustur ne yapmalıyım cok endıselenıyorum.yardımcı olursanız cok sevınırım,tesekkurler.
  Dr.Muharrem Kaya
  kondilom bulaşmış.gecitirmeden tedavi ettirin

  • ayla diyor ki:

   hocam hangı bolume getırmelıyım,cıldıyemı yoksa kadın dogummu bılemedım cocuk oldugu ıcın,nasıl bır tedavı uygulanır yardımcı olursanız cok sevınırım,tesekkurler.
   Dr.Muharrem Kaya
   çocuk cerrahisine götürmelisiniz.

 17. selda diyor ki:

  Merhaba hocam.. benim 3 aylik bebegimin doğuştan sag kulaginin yaninda 2 tane et beni var int. Arastirdigimda aksesuar kulak küpe gibi seyler yaziyor ben ilerisi için arkadaslari arasinda estetikliginin bozulmmasi icin aldirmaliyim diye düşünüyorum fakat narkoz falan gerekiyormu bilmiyorum korkuyorumda acikcasi.. buharlaatirma yontemi bebek icin uygun bi yontemmi tavsiye edermisiniz ?? Birde esimin penis bolgesinde üstü puturlu cok fazla et beni tarzinda kabarciklar var bunlar nedir banada bulasmismidir ?? Ve tedavisi nasil olur simdiden cevabiniz icin tesekkurler..
  Dr.Muharrem Kaya
  çocuk cerrahına gösterip aldırabilirsiniz.eşinizdeki kondilom olabilir.kondilom bulaşıcıdır.hızla yayılır ,tedavi olması gerekir

 18. kübra diyor ki:

  merhaba benim burnumun ucu kaşınıyordu kaşıdıkça et beni olduğunu düşündüğüm yuvarlak 1cm büyüklüğünde birşey büyüyerek çıkıyor. Yalnız bi zaman sonra onun yanı üstü altı derken burnumun 4 yerinde çıkmaya başladığı nı görüyorum sanki git gide yayılıyor ve acayip kaşınıyor büyümesin die kaşımayayım diyorum ama mümkün değil eğer bunlar büyürse ben ne yaparım berbat bi görüntü olur çoook takıyorum kafama ne yapmalıyım bana bi yol gösterin lütfennn
  Dr.Muharrem Kaya
  dermatologa görünüp tedavi olmalısın.Rf ile aldırabilirsin.büyüdükçe tedavi edildiğinde kalacak iz miktarı büyük olur.

 19. Anonim diyor ki:

  Benim dudağımın burun arasındaki çizgide et beni var buharlaştırmayla aldırsam estetik bi bozukluk olur mu
  Dr.Muharrem Kaya
  olmaz

 20. Hakan diyor ki:

  Hocam Merhaba.
  Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için size çok teşekkür ederim. Hocam penis bölgemde et beni çıkmaya başladı öncesinde bir tane idi fakat şuan 6 7 tane oldu bu hastalık için ne yapmam gerektiğini söyler misiniz? Bu durum beni fazlası ile endişelendiriyor. Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  kondilomdur.gecikmeden genel cerraha görünüp tedavi olmalısınız

 21. İpek diyor ki:

  Hocam iyi günler yaklaşık 8 ay önce sol bacağımın iç kısmında genital bölge ile diz arasında fakat genital bölgeme 10-15 cm uzaklıkta bir et beni çıktı. 2 gün önce şişlik oldu ve kızarıklık oldu etrafında vede acıyor. Kaşıntıda var biraz. Neden olmuş olabilir şişlik ve kızarıklık?
  Dr.Muharrem KAYA
  travmaya bağlı olabilir.rahatsız ediyorsa aldırmalısın

 22. Zumrut diyor ki:

  merhaba hocam 4gun once koltuk altimdaki et benini lazerle yaktirdim ama surtunmeden olsa gerek aciyor hemde kurumadi napmaliyim bir sey surebilirmiyim bandajla kapatabilirmiyim bilemedim cok tedirginim cevaplarsaniz cok tesekkur ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  bepanten plus kullanabilirsiniz ve terden ve sürtünmeden korumak için gazlı bezle kapatabilirsiniz

 23. FADİME diyor ki:

  Hocam koltuk altı boyun ve göz kapaklarımda ben benzeri şeylerden var cilt uzmanına gittim yakıldı .daha sonra gene çıkıyor ve çok rahatsız ediyor hastane 3 tane yakıyor fazlasını karşılamıyor bitkisel veya daha başka bir tedavisi var mıdır kökten çözüm bulunabilir mi ailemde de var ırsi birşeymiş kuru ciltlerde olduğunu söyledi doktor zararsızmış
  Dr.Muharrem KAYA
  o kadar çoksa ve sık tekrar ediyorsa siğil olabilir

 24. Xx diyor ki:

  Merhaba ben kucukken yuzumdeki et benini kopardim ve delik var ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  plastik cerrahiye görünün

 25. ali diyor ki:

  merhaba benim makatimda et beni oldugunu dusunduyum bir parca vardi bir kac gun oncecox fazla hareket etdim ver ari yapdi simdi cok buyudu ve dolu ve kati bir parcaya donüşdü.Ne yapmam gerekiyor? teşeküler
  Dr.Muharrem Kaya
  ben uzun zamanda büyür böyle aylar içinde büyüdüyse kondilom olabilir, en kısa sürede muayene olmalısınız ve kesinlikle anoskop muayenesi de yaptırın içerden emin olun

 26. Ömer diyor ki:

  Mrb hocam göbegimin altında çıkan et beni su topladı Bu zararlı olduğunu gösterirmi tedavi gerektiriyormu şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  sık travmaya maruz kalan benlerin hücre yapısı değişip kanserleşebilir.bu çok düşük bir ihtimal ama yinede göz ardı etmemek lazım.tedavi olursanız daha iyi olur

 27. yp diyor ki:

  sa hocam bende kendimi bildim bileli bulunan sag kemer bolgesinde et beni var gecen lerde pantolonu cikartirken takildi ve agri yapmaya basladi ve eskiden sis bir bendi suan indi gorevde oldugum icin gosteremiyorum bir sikinti olurmu acaba tskler
  Dr.Muharrem Kaya
  Benin ağrı yapması travmatize olduğunu gösterir önemsiz bir durum

  • yp diyor ki:

   peki hocam benin önceden sikin olması ve suan siskinliin gitmesinin sebebi nedir teşekkürler
   Dr.Muharrem Kaya
   yaralanmış yada altında sivilce çıkmış olabilir

 28. eslem diyor ki:

  Oğlum 7 yaşında ve penis etrafında et ben var ve çoğalmaya başladı 8 tane var şuan bunun için hangi doktora gitmem gerektiğini ve risklerinin olup olmadığını öğrenmek istemiştim .teşekkürler
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  genel cerrahiye götürmelisiniz,geciktirmeden et beni sandığınız oluşumlar büyük olasılıkla kondilom

 29. şeyda diyor ki:

  Hocam,16 yaşındaki oğlumun başında buğday kadar bir et beni oluştu.Bunu direk genel cerraha mı göstermem gerekli.Öncesinde cildiyeye mi gitmeli.
  Dr Muharrem KAYA
  branşın önemi yok ben tedavisi üzerine teknoloji olan kliniğe gidin

 30. DİLARA diyor ki:

  Merhaba ben 4 gün önce kaşımın üzerinde bulunan 2 tane et beni aldırdım. şuan dikişli banyo konusunda endişeliyim. su değdirmeli miyim? yoksa dikişler alınana kadar su değmemeli mi? doktor 10 gün sonra dikişlerini aldır demişti.
  Dr Muharrem KAYA
  Ne demek lazım bilemiyorum siz sadece banyoyu sormuşsunuz ama dikişleri 10 gün sonra aldırırsanız belirgin iz kalır, bu tür görsel alandaki dikişler 3-4 en geç 5 günde alınır. diğer taraftan kaş gibi görünen bir alandaki beni keşke ameliyatsız yöntemlerle aldırsaysını onda biri kadar iz kalırdı. Bence 24 saat sonra banyo yapılabilir.

 31. emel diyor ki:

  Merhaba hocam.benim klitorisimin hemen yaninda bi et parcasi olustu ama bu parca ben gibi yuvarlak degil..ve dokundugumda canim aciyor.2 senedir var.hangi doktora gitmeliyim…
  Dr Muharrem KAYA
  genel cerrahiye gidebilirsin

 32. sibel diyor ki:

  Hocam hayırlı günler.İki koltuk altı bölgemde çok kaşıntı var ve minik minik etbenleri çıkmış olduğunu görüyorum.Sağ koltuk altımda ten rengimden bir iki ton koyu renkte ,sallantılı içimde duran,et benideğilde sanki bir et parçası uzantısı gibi görünen ve tüy temizliği yaptığım sırada bana sıkıntı veren bir et benim daha var.Hangidr.a gidip göstermeliyim.Ve bu kaşıntılar geçmezmi?O minik yeni çıkan benlere bir işlem yapılabilirmi?Kaşıntıve ben çıkmasının sebebi nedir acaba?En etkişi ve acısız ben aldırma yöntemi hangisidir?Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
  Dr Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinkle görüşebilirsiniz.anlatımınız benden çok siğile benziyor.

 33. yağmur diyor ki:

  meraba benim burnumda et beni var ben onu iz kalmadan nasıl aldırabilirim et benlerini nerde alıyorlar hangi doktora gitmem gerek?
  Dr Muharrem KAYA
  Ana sayfadaki sponsor klinikle yazışabilirsiniz.

 34. leyla diyor ki:

  merhaba,benim yüzümde sonradan çıkan bir et beni var nasıl tedavi olurum
  Dr.Muharrem KAYA
  Birkaç yöntem var radyo frekans yönteminde en az iz kalır

 35. alper diyor ki:

  hocam hayırlı günler. Benim cinsel organımda sünnet izinin altında et beni var ve aldırmak istiyorum hangi yöntemi uygularsam daha az acı verir ve iz kalma olasılığı düşer. Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  RF ile aldırabilirsin.yalnız o kondilom olabilir.

 36. Melis diyor ki:

  Hocam benim 1yıl önce popo bölgemde bir sivilce çıktı,sivilce geçti fakat geriye uzanan bir deri var sizce ne yapmalıyım?
  Dr.Muharrem Kaya
  genel cerrahiye görünün.fistül olabilir

 37. ilsu diyor ki:

  Merhaba alnımın sağ ust kısmında sivilce varken bir anda et benine donuştu geçer diye düşündüm ama geçmedi 2 ay kadar oldu bi zararı yok fakat estetik olarak kotu gorunduğunu düşünüyorum. Çevremden duşuren kremler olduğunu ve bazılarındanda saç teliyle bağla diye duyumlar alıyorum. Artık bi çözüm istiyorum ne yapmalıyım ?
  Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşüp laser yada RF ile aldırabilirsiniz

 38. Buğra diyor ki:

  Benim karın bölgemde bir tane vardı liflenirken yanlışlıkla sürtündü ve kabuk bağladı şu an ise o bölgede 10-15 tane var ne yapmam gerekiyor
  Dr.Muharrem KAYA
  onlar et beni değil.büyük olasılıkla kondilomdur.hemen tedavi olmanı öneririm.çok hızlı yayılır ve bulaşır

 39. elif diyor ki:

  Meraba benim vajinamda idrar yaptigim yerde bi et parcasi gibi birsey cikti cok kasintim olmuyo ne yapmaliyim ve Neden kaynaklaniyo bide hamileyim
  Dr.Muharrem KAYA
  zaten gebelik takibi için kadın-doğuma gidiyorsunuz.jinekologunuza bu sıkıntınızıda söylemenizi öneririm

 40. ela diyor ki:

  Hocam merhabalar, benim klitorisimin başlangıç noktasında çocukluğumdan oluşmuş bi et beni var bunu hangi yolda nerede aldırabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar
  Dr.Muharrem KAYA
  o bölge çok kanlanan doku olduğu için cerrahi olarak aldırmayın,çok kanar.laser yada buharlaştırma yöntemi ile ben tedavisi yapan merkezlerle görümenizi öneririm

 41. Ferhat diyor ki:

  Benim pensimin etrrafinda et beni cikti ve daha sonra cogaldi bunun nedeni nedir hangi polikinikten randuvu alirim kondilom olmasindan supheleniyorum tesekurler.
  Dr.Muharrem KAYA
  en kısa sürede muayene ve tedavi olmalısınız.çok bulaşıcıdır,hızlı yayılır,tedavisi uzun sürer

 42. seray diyor ki:

  Merhaba benim koltuk altindan biraz asagida et beni var o bazen su topluyo sonra kabuk olusuyo ne yapmaliyim simdiden tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşüp tedavi ettirmenizi öneriirm

 43. Sercan diyor ki:

  Merhaba doktor bey benim penisimde cikti küçük bitane et beni sonra biraz büyüdü ve bu sağ taraftaydi simdi sol taraftada cikamaya basladi ne yapmaliyim teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  kondilom olmuşsunuz.çok bulaşıcıdır,hızlı yayılır ve büyür hemen tedavi olmalısınız

 44. Lale diyor ki:

  Selam. Benim yukari goz kapagimda et beni var. Aldirmak isterim.. Ama korkuyorum. Gözümə bir zarar verer deye.. Kor olurum deye korkarim. Lutfen cevablandirin.. Kansere olusa bilirmi?
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırabilirsiniz

 45. mehtap diyor ki:

  slm benim boynumda iki tane küçük et beni var bir tanede göz altımda çok küçük pek fazla fark edilmeyen bir ben var büyürmü çoğalırmı veya doktora gitmeden kendiliğinde düşermi
  Dr.Muharrem KAYA
  benler genellikle büyümeye eğilimlidir.kendiliğinden düşmez

 46. ece diyor ki:

  Merhaba benim belimde 1tane 2cm kadar bi ben var koyu kahve renginde ama bu gun yarisinibciltten ayirdim kasirken kizardi suanda ve kabardi ameliyat olmalimiyim eger gerekliysede izi ne kadar kalir.
  Dr.Muharrem KAYA
  Ameliyat olmanıza gerek yok, normal cilt yarası gibi iyileşir daha sonra beni tedavi ettirin

 47. berk diyor ki:

  Merhaba hocam bnm sirtimda leblebi buyuklugnde bir et beni var hangi aldirma yolu daha acisiz olur bn cok korkarm
  Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma

 48. gül diyor ki:

  merbalar muharrem bey. vajinamin alt taraflarina dogru et benlri olusmaya basladi. nisanliyim ve nisnlmla sadece bir kere ilişkiye girdik. bunun nedeni nisanlimdan bulaşmış olmasimidir ilk iliskide hemen bulasirmi tedavi sekli nedir. teskrler
  Dr.Muharrem KAYA
  Et beni bulaşmaz ama öyle kısa sürede de çıkmaz, sizinki siğil olabilir ve bulaşıcıdır

 49. h emre diyor ki:

  Mrb hocam benim sırtımda leblebi büyüklüğünde bir et beni var çocukluktan şuan 18 yaşındayım bir gün gece kaşındı ve bende onu kaşıdım ve sonrasında duş aldım ve kızardı ve daha çok kaşınmaya başladı batikon kullandım kızarıklık gitti ama hala daha kaşınıyor ne yapmalıyım hocam zararı var mı dir cok tesekkur ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırın

 50. mecit diyor ki:

  hocam benim cinsel organımın yanında yaklaşık yirmiye yakın siyah et beni var buna ne önerirsiniz cevabınızı bekliyorum
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  onlar kondilom olabilir.en kısa zamanda genel cerrahiye muayene olup tedavi olmalısınız

 51. savaş diyor ki:

  merhabalar benim 3 yaşında oğlumun sırt bölgesinde kırmızı rente küçük bir ben var .bugün dikkatli baktım biraz dolmuş sanki içi ama sert herhangi bir agrı yok biraz kızarmış ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  hemanjiom olabilir.anasayfadaki sponsor klinikle görüşmenizi öneririm

 52. Erkan diyor ki:

  Merhaba hocam benim sırtımda çok fazla güneş lekeleri var ve zannediyorum ki zamanla da bunlar büyüyorlar ve onların yanında 1 adet et benim var.Görüntü olarak ve psikolojik olarak beni etkiliyor.Tedavisi için bir çözüm önerisi alabilirsem sizden çok mutlu olacağım şimdiden çok teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  laserle leke tedavisi yaptırabilirsiniz.ama yaz ve deniz sezonu olduğu için bence kışa girerkene erteleyin.et beni buharlaştırma ile aldırabilirsiniz

 53. pelin diyor ki:

  benim annemim gebe onun boynunda 4 tane et beni var kötü birşey olur mu
  Dr.Muharrem KAYA
  olmaz

 54. guler diyor ki:

  hocam be benım butun vucudumsa encok boynumda cıktı bunlardan nasıl kurtulurum
  Dr.Muharrem KAYA
  laser ve buharlaştırma yöntemi ile tedavi ettirebilirsin

 55. büşra diyor ki:

  merhabalar . benim sag kolumda küçük et beni var . dün gece alerjim yüzünden kolumu kaşırken onu farketmemişim . et beninin birazı kesildi gibi sonra kanamaya başladı . korkuyorum bir şeye neden olur mu diye.
  Dr.Muharrem KAYA
  olmaz

 56. rabia diyor ki:

  merhaba benim 15 yaşında bir kızım var kulak deliğinin 4-5 cm üstünde et ben var daha önce iki kere çıktı iple sıkıp kopardık şimdi yine çıktı ne yapmalıyız yardımcı olun …. tşkrl
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerde buharlaştırma yöntemi ile aldırmalısınız.kökü alınmadıkça tekrar edecektir

 57. Ali diyor ki:

  Mrb hocam benim cinsel organın kök tarafında küçük et parçacıkları çıkmış uclari beyaz gittikçe çoğalıyor bulaşıcımı eşimede bulaşırmı ne yapabilirim
  Dr.Muharrem KAYA
  bulaşıcıdır.sende varsa eşinede bulaşmıştır.kondilom hastalığının adı.tuvalet hijyenine çok dikkat etmelisiniz çocuklarınızada bulaşabilir.en kısa sürede tedavi olmalısın

 58. yağmur diyor ki:

  merhaba hocam benimde boynumda bir et beni var rengi büyüdükçe koyulaştı gebelikte büyüdü şimdi beni çok rahatsız ediyo bebek emziriyorum aldırmayada korkuyorum başka tedavisi varmı acaba teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin

 59. yeter diyor ki:

  Siyah et bene ne ikac uygulanir esim utaniyor hastaneye gitmeye cevabinizi bekliyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  siyah beni laser yada buharlaştırma yönteminden başka bir şeyle tedavi etmek mümkün değil.çünkü uygulanan bitkisel kaynaklı diye satılan ürünler cildi tahriş edip daha çok soruna neden oluyor

 60. yeter diyor ki:

  Hocam benim esimin cinsel organinin etrafinda siyah et ben leri cikiyor ve cogaliyor buyume yapiyor vede kasiniyor
  Dr.Muharrem KAYA
  o kondilom olabilir.sizede bulaştırmış olabilir.acil tedavi olmalısınız.tuvaletlerin hijyenine dikkat edin çocuklarınızada bulaşabilir

 61. ecem diyor ki:

  Benim boynumda yaklasik bes tane et beni var ve puruzsuz hepsi farklı ama kuçuk boylarda nasil aldirabilirim ve buyurlermı
  Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma yöntemleri ile aldırabilirsin

 62. Sevgi diyor ki:

  Merhaba biz ingilterede yasiyoruz oglum 12 yasinda 1 yildan beri burnunun önünde bir et beni cikiyor ve kasiniyor beni ten renginde bir kac sefer kopardik 1 2 hafta icinde geri cıkıyor burda saglık ocağında beni dondurdular düstü ve yeniden cıktı burdaki doktorlar benim ismi boynuzluymus ve simdi yine cikti ne yapabilirim?lütfen bana yardimi olun simdiden tskler!
  Dr.Muharrem KAYA
  siğil olabilir mi.pürtüklü bir yapısı varmı.varsa eletrokoterle tedavi yapan bir yer oraya götürün.genellikle eletrokoterle tedavi dondurma yöntemi ile tedaviden daha başarılı

  • Sevgi diyor ki:

   Bir kac defa dondurdular düstü 1 hafta icinde geri cıktı simdi yine randevu aldim yine donduracaklar bazen oglum uykudayken kasiyor ve kaniyor bunlar hic kan testi yapmadan donduruyorlar siğil olduğunu zannetmiyorum ten rengiyle ayni yumusak bir yapisi var………
   Simdiden teşekkürler
   Dr.Muharrem KAYA
   başka tedavi yöntemlerini uygulayan yerleri araştırmanızı öneririm

 63. hale diyor ki:

  benim her iki göz kapağımda gittikçe büyüyen et benler var çok üzülüyorum nasıl yapacam bilmiyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan kliniklerde aldırabilirsiniz.yapacak başka bişi yok.

 64. Diego diyor ki:

  Merhaba ben ne oldugunu çözemedim birsey var genital bölge de internet üzerinden resimlerle kiyasladimda
  Et benine benziyor bunun icin ne yapabilirim ve pahali birsey mi
  Dr.Muharrem KAYA
  öncelikle muayene olun.ben ise ucuzdur.

 65. elif diyor ki:

  Benim dudağımın orda 2 cm yukarıda benim var gitdikçe büyüyor ve bu beni rahatsız ediyor her büyüdüğünde yüzüm çirkinleşiyor ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırıp kurtulun
  ana sayfadaki banner yol gösterir

 66. nese diyor ki:

  Selam.ben bursadan.neşe.benim.dufagimin sağ üst köşesinde ben var bu zamana.kadar bir rahatsizlik vermedi ama su bi sene.içinde çok.sizlamaya basladi sizce napmam gerekiyo doktora gitmem.grrekiyomu.gitmem grekiyosada hangi bölüme.gitmem.gerekip.bana bu konuda yedinci.olurmusunuz tskler
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan bir klinikle görüşün

 67. Nil diyor ki:

  Merhaba.eşimin kuyruk sokumunda neredeyse kabuklu yer fıstığı büyüklüğünde bi et beni (sanırım)var.eşim 28 yaşında ve lise yıllarında çıkmaya bsşladığını ve giderek büyüdüğünü söyledi.operasyondan korktuğu için dr.a gitmek istemiyor.sizce ne yapmamız gerekiyor?:(ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
  Dr. Muharrem KAYA
  ameliyatsız yöntemlerle aldırabilirsiniz. koter,radyofrekans,buharlaştırma gibi

 68. habibe diyor ki:

  Mrb benim 18 aylik ikiz bebeklerim var oglumun birtanesinin 2kulaginda et beni var doktor 1 yasini gecince gelin alalim dedi pazartesi gunu goturcez zorrmu olur kolaymi olur Izi kalirmi yardimci olurmusunuz
  Dr. Muharrem KAYA
  18 aylık çocukta et beni olmaz onlar aksesuar kulaktır yani et beni teşhisi doğru teşhis değil
  ameliyatla alınabilir çok zor olmaz ancak ameliyatsız yöntemler çok daha kolaydır ve iz bırakmaz boşa ameliyat ettirmeyin buharlaştırma yöntemini araştırın

 69. ülkü bozbey diyor ki:

  slm.Ben Ankaradan yazıyorum . Kıbrıstayken alt çenemde köklü sivilce gibi başlayan sonra bene dönüşen bir şey oluştu nasıl aldırabilirim?
  Dr.Muharrem KAYA
  bu konuda birikimli bir kliniğe giderseniz en uygun yöntem seçilir

 70. hülya diyor ki:

  merhabalar ben izmirden yazıyorum,3-4 yıl önce alnımdaki et benini bir devlet hastanesinde aldırmıştım diliş attıkları için çok kötü dikiş izi kaldı ve 1 yıl sonra başka bir devlet hastanesine dikiş izini ve sonradan yine yüzümde çıkan 2. beni yakma yöntemiyle aldırdım beyaz büyük izler kaldı çok rahatsızım.ve bu benleri aldırdıktan sonra gözümün altında 1 yıl önce yine bir et beni çıkmıştı,şimdi ise yine aynı gözümün altında bir ben daha çıktı göz altında olduğu için çok rahatsız ediyor.aldırmak istiyorum ama zaten iki tane yüzümde kocaman iz vardı şimdi 4 tane olmasından korkuyorum birde tekrar yeniden çıkmasından.izmirde iz kalmadan aldırabileceğim önerdiğiniz bir hastane varmıdır ve yöntem olarak ne önerirsiniz.şimdiden teşekkürler..
  Dr.Muharrem KAYA
  her yöntemde iz kalır ,hastane değil en az iz bırakan teknolojileri araştırın

 71. burcu diyor ki:

  Meraba. benim koltuk altimda et ben var son zamnlarda gittikce buyudu ve kasintiai artti ne yapmaliyim ? Tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  2 dakikada aldırıp kurtulun

 72. elif diyor ki:

  mrb yüzümde göz kapağımda et beni var aldırmak istiyorum en uygun ve güvenli iz bırakmadan olarak nerede aldırabilirim. Emekliyim ancak samatya da bununla ilgili bir bölüm var ama! estetiğe giriyor diye yapmadılar
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  samatyada alsalarda ameliyatla alırlar belirgin iz kalır
  buharlaştırma tedavisini araştırın

 73. Gökçe Odaman diyor ki:

  Meraba , kafam et beni var ve bu ağrı yapıyor.Üstüne faln yatamıyorum kuafore gidemiyorum bunu aldırmayı düşünüyorum ama onu alırken anestezi nasıl olucak?
  Dr.Muharrem KAYA
  anestezi gerekmeyecek kadar hafif bir acı olur,isterseniz bölgeyi uyuştururlar

 74. filiz diyor ki:

  mrb .bnm koltukaltımda birden fazla küçük et beni var.ve son zamanlarda kaşıntısı arttı. malin melanom olma riski var mı
  Dr.Muharrem KAYA
  kaşıntının artmış olması malign melanom olduğunu düşündürtmez

 75. sevtap diyor ki:

  slm ben sancaktepeden gönderiyorum msjımı ben vajinamın iç kısımlarına dogru et benleri oluşmaya basladı ve cok kasınıyor sebebı cokmu kötü acaba tesekkürler
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  o bölge et benleri kondilom denilen hastalığı akla getirir,bir an önce muayene olmalısınız

badak