Sakal ekimi ciddi bir işlemdir, eğer sakal ekimi düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki ayrıntıları iyi okuyup bilgi düzeyinizi artırdıktan sonra videoları izleyin ki daha anlaşılır olsun. Sakal ekimi kimin aklına gelir bilmem ama videoyu izleyince gerçekten ihtiyaç olabileceği akla yatıyor. Tabi yüz bölgesi olduğu için de ayrı bir özen göstermek gerektiği anlaşılıyor. Videoda her ne kadar yüzü görünmese de Op.Dr.Seher ŞİRİN tarafından ayrıntılı bir şekilde gösteriliyor ve anlaşılır dille anlatılıyor.
Sakal Ekimi Video; Videodan anladığım kadarıyla kesinlikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var ve bu noktalar araştırılmadan ekime karar vermemek gerekiyor.  Sanırım öncelik sıralamasına göre yazarsam şöyle uygun olacak;
1- Kesinlikle uzman doktorun bizzat kendisi tarafından ekilmeli, “doktor kontrolünde” uydurması tamamen hastayı aldatmak için üretilmiş bir laftır.
2- Kökler mutlaka tekli olarak ekilmeli çünkü doğaldan çıkan sakalların tamamı teklidir, 2-3 kök içeren guruplar halinde ekilirse sırıtacaktır ve asla doğal görünmez.
3- Kökler iğne ile açılan 0.6 mm lik deliklere ekilmelidir, lateral slit denilen kesici aletlele de olsa asla kanal açılarak ekim yapılmamalıdır.
4- Türkiye’de “saç ekim uzmanı” diye bir uzmanlık yoktur, size “saç ekim uzmanımız ekim yapacak” veya “ekip halinde ekiyoruz” dendiyse bilin ki ekiminizi yardımcı personellere yaptıracaklar.
5- Görüşmeye gittiğinizde “koordinatör” denilen pazarlama uzmanıyla değil kesinlikle ekimi yapacağını söyleyen doktorun bizzat kendisiyle görüşmelisiniz.
6- Açı verilirken 30-35 dereceler verilmesi şart bu da ancak iğne ile ekimde mümkündür kanal açılarak yapılan ekimlerde sakallar 80-90 derecelerle dim dik çıkar. Ayrıca o bölgede var olan kılların yönüne göre açı verilmelidir.
7- Kökler canlı kısmından değil cansız kıl kısmından tutularak ekilmelidir.
8- Kökler boyun ve elmacık kemiği civarındaki gereksiz kıllardan alınmalıdır. Böylece hem sakala tıpatıp uyan kıllar nakledilmiş olur hem de gereksiz kıllara epilasyon yapılmış olur. Ancak kişide gereksiz sakal yoksa enseden alınan kökler nakledilmelidir.
9- Yardımcı personeller ekimi yapan doktora yardım etmelidir çünkü adı üstünde “yardımcı sağlık personeli”
10- Hastanın beklentisi karşılanacaksa önerilmeli ve ihtiyacı kadar kök nakledilmelidir.
11- Kökler vücut dışında kısa süre kalmalıdır yoksa oksijensizlikten ölürler, bunun en pratik yolu alımla ekim işlemi eş zamanlı yapmaktır.
12- Bu da benim kişisel fikrim olsun; 21 yaşından önce kişi çok istese bile yapılmamalıdır çünkü hala sakalın çıkma ihtimali var ayrıca doğru karar vermek için 21 yaş daha uygun bir yaş.

Aradaki farkların daha iyi anlaşılması için buna ek olarak youtube daki farklı videolardan kesilerek alınmış 4 video eklenmiştir ilk videoda köklere nasıl özenli davranılıp nasıl açı verildiğini, sonraki iki videoda köklerin nasıl doku içine 90 derece açılarla rastgele tepiştirildiğini son videoda ise 1.2 mm lik lateral slitle kanalların kaç derece açıyla açıldığına dikkat edin.

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Sakal Ekimi Video” Yazısında Yorum Yok

kodok