Varis Hastanesi

Varis hastanesi dendiğinde hastane olmasa da sadece toplar damar hastalıklarıyla ilgili klinik Medical Art Kalp Damar Cerrahisi Merkezi karşımıza çıkmaktadır. Konusunda uzmanlaşmış ve Sağlık Bakanlığından bu konuya özel ruhsat almış tek kurum Medicalart Kliniktir. Merkezde varis tedavisi konusunda uzmanlaşmış 7 kalp damar cerrahisi uzmanı hasta kabul etmektedir. Bu uzmanlar kalp cerrahisi eğitimi de almış olsalar da diğer kalp cerrahlarından farklı olarak fleboloji eğitimi almış flebologlardır ve sadece varis tedavisi ile ilgilenmektedirler (fleboloji varisin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen üst branştır)

Medical Art Klinikte Uygulanan Varis Tedavi Yöntemleri;

  • Lazer
  • Radyo frekans
  • Skleroterapi
  • Köpük tedavisi
  • Mikro skleroterapi
  • Pake exizyonu (seyrek olarak tercih edilmektedir)

Skleroterapi uygulamalarının yapıldığı ve bu seçeneklerle kılcal ve kalın varislerin tümünü ameliyatsız bir şekilde tedavi ettikleri görülmektedir. Bunun yanı sıra muayene ücretsiz olduğu gibi internet üzerinden fiyatlandırmada yapılmaktadır.

Yine tüm bu tedavilerin SSK, Bağkur, TSK, Emekli Sandığı gibi tüm resmi kurum hastalarına sundukları anlaşılmaktadır. Genel bir araştırmada bu tedavi yöntemlerinin resmi hastalara da uygulanabildiği başka bir merkez olmadığı görülmektedir. Genellikle bu tür uygulamaların tedavi ücretleri hastanın kendisinden alınmaktadır. Tedavi olunmadan önce Medicalart kliniği uzmanlarının fikrini almak akıllıca olacaktır.

Medicalart Klinik Türkiye’nin dört büyük şehrinde 6 şube ve 7 uzmanla hizmet vermektedir. Diğer hastanelerden en büyük farkı tüm tedavilerin garantili yapılmasıdır. Yani hizmet alımına başladıktan sonraki bir yıl boyunca garanti altına alınmaktasınız ve olabilecek tüm damarsal sorunlarınız ücretsiz olarak çözülmektedir.

Varisinizin kalınlığı veya yaygınlığı ne kadar olursa olsun tedavinizi işinize ara vermeden, ayaktan ve dakikalar süren seanslarla tamamen yok ettirebilirsiniz. Uygulanan tüm yöntemler bilim çevrelerince onaylanmış ve etkinliği kanıtlanmış yöntemler olup bu sayede % 100 tedavisi yapılabilmekte ve garanti verilmektedir.

Eski teknikler olan varis ameliyatları stripping, lazer ameliyatı (EVLA), yapıştırma ameliyatı gibi uygulamalar birer cerrahi işlemdir ve narkoz altında yapılır. Narkoz gerekmesi sebebiyle bu tür ameliyatlar hastanelerde yapılmaktadır. Olumlu bir çok üstünlüğü sebebşyle özel hastanelerde de çağdaş yöntemler yaygınlaşmakta ve ameliyatlar artık devlet hastaneleri dışında çok az yapılmaktadır. Son yıllarda hastane yerine bir hastalığa özlleşmiş kliniklerin sayısı artmaktadır.

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Varis Hastanesi” Yazısında Yorum Yok

siput