Daha çok saç sorunlarında kullanılsa da şeker hastaları için çok gerekli bir vitamindir. Şeker hastalarında iki önemli durum vardır birincisi kan şeker düzeyinin dengede tutulması ve şeker hastalığına bağlı daha doğrusu dengede tutamamaktan kaynaklanan ek sorunlardır.
Kan glukoz düzeyinin normal değerde tutamayan hastalarda zamanla bir çok sorun ortaya çıkmaktadır bunlar;
Ayak yaraları
Görme kaybı ( retina hasarı- retinopati ) 10 mg b7 vitamin tableti
Böbrek yetmezliği ( diabetik nefropati)
Bacak ve ayaklarda his kaybı ( diabetik nöropati)
Kalp rahatsızlıkları
Damar sorunları ( diabetik anjiopati)
Tüm bunlardan korunmak için en önemli şey yukarıda da bahsedildiği gibi kan glukoz düzeyinin dengeli tutulabilmesidir. Yapılan bilimsel çalışmalarda bu dengenin optimum düzeyde tutulmasına rağmen ayak yaraları, görme kaybı, böbrek yetmezliği, bacak ve ayaklarda his kaybı, kalp rahatsızlıkları, damar sorunları görüldüğü tespit edilmiştir. Ve yine yapılan bilimsel çalışmalarda günlük 1-2 tablet 10 mg B7 vitamini ( diğer adı H vitaminidir ve biotin olarak ta anılır) kullanıldığında bu yan etkilerin ciddi düzeyde azaldığı görülmüştür.
Her ne kadar B7 vitamini dendiğinde saç ve tırnak sorunları akla gelse de şeker hastalarının da kullanması hastalığın yan etkilerinden korumakta ve ortalama yaşam uzamaktadır, buna ek olarak yaşam kalitesi de korunmaktadır.
Bunun dışında en sık kullanım yeri ise saç sorunlarıdır
Saç ekimi sonrası ; saç ekiminden sonra günlük 10 mg biotin alımı şok dökülmeyi azaltır, daha erken ve daha kaliteli çıkma sağlar.
Saç dökülmesi ; doğrusu tek başına dökülmede yeterli olmaz ancak saç dökülmesi tedavisine yönelik kullanılan ilaçlara ek olarak biotin kullanımı genel olarak alınan cevapta ciddi artış sağlar.
Sonuç olarak ;
Şeker hastaları 10 mg B7 vitamini kullanırsa bu hastalıktan kaynaklanabilecek görme kaybı, böbrek yetmezliği, ayak yaraları, bacak ve ayaklarda his kaybı, kalp rahatsızlıkları, damar tıkanmaları gibi sorunları minimuma indirmiş olur.
10 mg b 7 vitamin fiyatı

 

 

 

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Şeker hastalığının yan etkilerinden korunma” Yazısında Yorum Yok

kodok