Buradaki rakamlar verileri internette paylaşan tek tedavi merkezi olan Idea klinik fiyatlarıdır başka klinikler bu fiyatlardan sorumlu değildir. Aşağıda yer alan https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html yılı için geçerli olup, sonrasında fiyat değişikliği olabileceği gibi sabitte kalabilir.

Tedavi Ücretleri

Basur tedavi ücreti
Lazer ve RBL ( lastikle boğma yöntemi ); hiçbir resmi sağlık güvencesi olmayanlar için 1600 TL, aynı tedaviler SGK gibi resmi kurum mensuplarına 840 TL
Özellikle dış basur olduğunda uyguladığımız klasik basur ameliyat bedeli lazer ve RBL gibi her şey dahil 840 TL dir.
Özel sağlık sigortalarına 1600 TL uygulanmaktadır.
THD (basurun atar damarını bağlama ameliyatı); bu yöntemde pahalı “kullan at” malzemeler olduğu için fiyat değişmektedir ve 1800 TL dir.
Kıl dönmesi ameliyat bedelleri ;
SGK gibi sosyal güvencesi olan hastalardan her şey dahil 840 TL
Sosyal güvencesi olmayan hastalardan her şey dahil 1600 TL (özel sağlık sigortası olanlar da bu kadardır)

Anal fissür (makat çatlağı) ücretleri;

LİS ameliyatı SGK sı olana 840 TL SGK sı olmayana 1600 TL, botoxla tedavi 1200 TL
Ben aldırma ücretleri ;
Buharlaştırmayla be tedavisi ;
Tek ben 300 TL eklenen her ben için 100 TL alınır. Hastanın SGK ve diğer resmi kurum üyeliği varsa ilk ben de indirim uygulanmaktadır, ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dr.
Lazerle tedavi ; Tek ben 100 TL eklenen her ben 50 TL , SGK ve diğer resmi kurum hastalarından % 50 indirimli alınır, şöyle ilk ben 50 TL eklenen her ben 25 TL dir. Bu bedel her seansta alınmaktadır, istenilen sonuç alınamadıysa 4 seanstan sonraki seanslardan para alınmaz.
Varis tedavi ücretleri;
varisin yaygınlığı, kullanılacak teknolojiler ve gerekebilecek seans sayısına göre fiyatlar 200 TL’den başlamakta ve çok aşırı derecede yaygın varislerde 4000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu varis tedavi bedeli sadece ilk seansta alınmakta ve tedavi tamamlanıncaya kadar ek masraf çıkarılmamaktadır. SGK, Emekli Sandığı, TSK gibi resmi kurum üyesi olmayan özel sigortalı yada özel hastalar bu fiyatların 2 katını öder.
Variste uygulamalar sonlandırma ve takip garantili yapılmaktadır. Varis tedavi sonrası hasta takip edilmekte ve 1 yıl süresince varisle ilgili herhangi bir şikayet olması durumunda ücret almadan devam edilmektedir.
Makat kondilomu tedavi bedellerileri
İleri olmayan vakalarda 1500 TL
Çok yaygın vakalarda 2500 TL (hem dışarda hemde bağırsakta yaygın olan vakarlar 3500 e kadar çıkabilmektedir)
Genital kondilom fiyatları
İleri olmayan vakalarda 1500 TL
Yaygın vakalarda 2500 TL
Çok ilerlemiş ilerlemiş vakalarda 3000-3500 TL arasında değişmektedir.
Yağ kisti alma ücreti
Kist büyüklüğü 2 cm ye kadar 300 TL aynı anda birden fazla yağ kisti alınırsa 2.yağ kistini alma 150 TL dir, resmi kurum üyesi olmayanlar bunun 2 katı öder. Bu tür iyi huylu urlar 3-4 mm olabildiği gibi 15-20 cm büyüklüğünde de olabilmektedir. 2 cm den büyük yağ kistlerininki muayeneyle belirlenmektedir. Büyük olanların ücreti da yaklaşık küçüklerin iki katı bedelle yapılıyor.
Siğil tedavi ücreti
Tek siğil 200 TL eklenen her siğil 100 TL dir.
Hemanjiom tedavi ücretleri
Yaygınlığına, tipine, bulunduğu alana göre çok değişmektedir. Bedel ileri teknolojik araştırmalar (anjio, MR, doppler vs) ile belirlenir.
Sakal ekimi fiyatları ,
Ekilecek kök (foliikül) sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök sakal ekimi 4 TL, kökler sakaldan alınması halinde 5 TL olarak ücretlendirilmektedir. Ekim yapılacak alanın genişliği ve kişinin sıklık beklentisine göre 300 – 5 000 kök arası ekim yapılabilir.
Bıyık ekimi fiyatları ,
Ekilecek kök sayısına göre belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök kaş ekimi 5 TL,  sıklaştırma için genellikle 300 kök yeterlidir ancak hiç bıyık yoksa 500-600 kök ekilebilir.
Kaş ekim fiyatları ,
Ekilecek kök sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök kaş ekimi 6 TL, en çok limit olan 300 kök yeterli olmaktadır.

Her 3 ekim işleminde de 300 follikül limit uygulaması vardır yani 200 follikül te ekilse 300 follikül bedeli ücret alınır.

Tüm bu bedeller internette fiyatlarını yazan www.ideaklinik.com dan alınmıştır.
ameliyat ücretleri

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Ameliyat ücretleri” Yazısında 4 Yorum

 1. ekin kara says:

  Merhaba, kepçe kulak ameliyatı fiyatını öğrenebilir miyim? Istanbul’da muayenehaneniz var mı ve nerede acaba?
  Dr.Muharrem Kaya
  plastik cerrahi ile görüşmelisiniz

 2. ayşe says:

  Hocam. erkek kardeşim şeker hastası aynı zamanda, yeni koah teşhisi konuldu. Şeker hastalığı ameliyatı olabilir mi? yeşil kart sahibi olmanın bir avantajı varmı dır? ve ameliyat ücreti ortalama ne kadar dır?
  Şimdiden teşekkürler…

 3. Mehmet says:

  Hocam yaş 23.2-3 ay önce endoskopi muaynesi oldum (internal hemoroid) tanısı verildi.
  Sordum doktora 2.derece dedi.Elimde hala rapor.
  Ameliyat sonrası birçok kişide tekrarlama oluşuyor nedendir ?
  1-THD Yönteminin: nüks oranı ?
  2-Lazer ve boğma yöntemin:nüks oranı kaçtır ?
  3-TDH Yöntemin damar tıkanıklığı veya damarlara bağlandığı için başka bir hastalık yaratır mı ?
  4-Lazer ve boğma yöntemi 2.derece için kaç (seans) gereklidir ? kalıcı çözüm için.
  5-(Kalıcı) sonuç almak istiyorum.Lazer ve lastik boğma birlikte yapılırsa ücret ne kadar ?
  6-THD Yöntemi:2.derece veya 3. derece hemoroid vakaları için ücret ne kadardır ?
  6-Eğer şimdi tedavi olmasam hastalık ilerleyip daha kötü durumlara dönüşür mü ?
  Şimdiden teşekkürler hocam bekliyorum.
  Dr.Muharrem KAYA
  sizin işiniz yok ta yazıp durmuşsunuz
  bu kadar uzun mailleri okumuyorum

 4. kübra says:

  merhabalar benim iki şikayetim var; birincisi dudağımın üzerinde küçük bir ben vardı kahverengi. Daha sonra büyüdü ve et beni haline geldi kahvelik sadece ucunda kaldı onu aldırmak istiyorum ama dudağımın yukarı doğru çekilmesinden korkuyorum.
  ikincisi de; makatımda sanırım anal füssür denilen hastalıktan mevcut. Okudum araştırdım ve bütün belirtiler bu hastalığı gösteriyor. Biraz utandığım için hiç doktora gitmedim. Bununla ilgili nasıl bir yol izlemem gerekiyor ve bu tedavinin ücreti ile ilgili de bir fiyat alabilirsem kliniğinizi ziyaret etmeyi düşünüyorum.
  Dr.Muharrem KAYA
  her tür teknolojinin olduğu ben tedavisi yapan merkezlerde yaptırırsanız farkedilir iz kalmaz.anal fissür içinde makat hastalıkları uzmanı genel cerrahların çalıştığı proctoloji klinikleri ile görüşürsen bu klinikler makat hastalıklarının tedavisi ile ilgili her tür teknolojiye sahip olduğu için ameliyatsız tedavinide yapabilirler

kecoa