Hemanjiom bulunduğu bölgeye göre tehlike arz eder aynı şekilde ameliyatla tedavisi de risk taşır.Örneğin göze yakın bölgedeki damar tümörleri hastalarda göze zarar verebilir korkusuna sebep olmaktadır ve de doğrudur.Göze yakın oluşumların tedavisi çok dikkatli olmayı gerektirir.Ekli resimde göreceğiniz hemanjiomun ameliyatla alınması göze zarar vermeyebilir ancak göz kapağının genişçe alınması göz kapağının açık kalmasına sebep olabilir.
Bu tür hemanjiomlarda tedavi kesinlikle ameliyatsız yöntemlerle alınmalıdır.
Çünkü ameliyatla tedavide;
-İz kalabilir
-Aşırı kanama olabilir
-Tamamı çıkarılamazsa tekrarlayabilir
-Geniş alınırsa göz kapağı kapanmayabilir.
Ameliyatsız hemanjiom tedavilerinde bu sorunların hiçbiri görülmez.Ekli hemanjiom tedavi resminde görüldüğü gibi tedavi edildiğine dair hiçbir belirti kalmamaktadır.
Lazer, köpük tedavisi, skleroterapi, termokoagülatör ve infrared koagülatör yöntemleriyle hemanjiomların tedavisini ameliyatsız bir şekilde yapmaktayız.
Damar tümörlerinin tedavisiyle ilgili ayrıntılı bilgiyi www.hemanjiom.net sitesinden alabilirsiniz.
hemanjiom tedavi resimleri

hemanjiom tedavi görüntüleri

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Ameliyatsız hemanjiom tedavisi” Yazısında 2 Yorum

 1. ipek says:

  merhaba. ben 2008 yılında sol el serce parmak altı elımın sag ıc bolgesınden hemenjıom operasyonu gecırdım.amelıyat sonucunda serce ve yuzuk parmagım gecıcı felc oldu oynatamadım gergınlık etkısı oldu.fızık tedavı gordum.uzmanlar sınırlerın zara gordugunu soyledıler.patalojı sonucunda bıda cıkmıycagı soylendı.sımdı tekrarlıyor.elımde sısmeler ve kasılmalar goruldu.plastık cerahına basvurdum.suan kucuk olduqunu amelıyatın zararlı olucagından ve capa hastanesınde damar tıkama yontemıne basvurma mı soyledı.sız bu durumda ne onerırsınız..
  Dr.Muharrem KAYA
  keşke ameliyatsız yöntemleri araştırsaydınız,onlar hem çok daha başarılı hem yan etkileri yok hemde tekrar ihtimali yok diyecek kadar az.bu defa kendinize bir iyilik yapın ameliyatsız yöntemleri araştırın

  • ipek says:

   malesef o zamanlar boyle bı yontem oldugundan bahsedılmedı bızlere.tesekkur ederım verdıgınız onerı ıcın

badak