Ankara hemoroid doktorları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri de Op. Dr. Adil ALTINSOY dur. Hemoroid tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece hemoroid (basur) tedavisi yaptığı için çağdaş tedavi yöntemlerini uygulayan ve güncel teknolojilere sahip proctoloji uzmanı Op. Dr. Addil ALTINSOY Ankaranın en merkezi yerinde Kızılay’da Idea Klinikte her tür hemoroid tedavisini yapmaktadır.
Hastalığın tipi ve derecesine göre lazer, lastikle boğma, THD ve ihtiyaç halinde klasik ameliyatlar yapılmaktadır yani kullanılacak yöntem veya yöntemler hastaya göre muayeneyle belirlenmektedir.
Ankara basur tedavi ücretleri kurumlara göre çok değişmektedir, Idea Klinikte ücretler nettir, ücretlerle ilgili ayrıntılı bilgi için ideaklinikankara.com sitesinden görülebilir.
Ankara hemoroid tedavi merkezlerinden SGK anlaşması olan ve ayaktan tedavi yapılan tek klinik idea klinik’tir.
Dış hemoroid
Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder. Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir. Dış basurun tek tedavi şekli keserek almaktır. Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir.Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisi mümkün değildir. Sıklıkla kendiliğinden düzelen anal hematom denilen hastalıkla karıştırılır.
İç hemoroid
Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir..
1. Derece iç hemoroid ; genellikle ciddi şikayet yapmaz,ara sıra kanama ile bulgu verir. Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir. Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir.Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en doğru tedavidir.
2. Derece basur ; Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer. Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir. Kalıcı tedavi seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir.
3. derece basur ; Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girmez ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer. Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemi ile yapılabilir ancak ileri vakalarda THD yöntemi tercih edilebilir.
4. derece basur ; Memeler her an dışarıdadır,içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.
Op Dr Adil Altınsoy iletişim
Adres: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay – ANKARA
TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
GSM: 0505 119 36 90
Hemoroid tedavisi Ankara Idea Klinik için ankara hemoroid tedavi merkezleri