Bacak estetiği en çok varis hastalığında bozulur çünkü erişkin kadınların yarısından çoğunda az veya çok varis bulunur. Bunun dışında selülit, bacağın kalın veya ince olması, çarpık bacak, bilek inceliği, deforme şekilde yağlanma gibi durumlar da bacak estetiği kusurlarıdır ancak çok daha azdır
Bu sayfada bacak estetiği sorunlarından en sık rastlananı varis işlenmiştir.
Bacak estetiği sorunu gibi değerlendirilebilse de varis aynı zamanda ciddi bir hastalıktır ve tedavi edilmesi gerekir. Estetik varis tedavisi şeklinde yaklaşım
Estetik Varis Tedavileri ;
Burada daha çok ameliyatsız tekniklerden söz edeceğim çünkü varis ameliyatları ciddi ameliyat izine sebep olabileceğinden öncekinden daha kötü görünüme sebep olabilir diğer taraftan görsellik önemsenmese dahi ameliyatla yapılan tedaviler büyük oranda tarih olmuştur ve hali hazırda daha çok devlet hastanelerinde yapılmaktadır.
Etek giymek zorunda olan kadınlarda her zaman, etek giymeyen kadınlardaysa yazın şort giymek veya denize, havuza girmek varisleri olan kişide ciddi sıkıntı yapar. Gerçekten de ileri düzeyde kalın varisler veya yaygın kılcal damar ağlarının varlığı ciddi görsel kirliliğe sebep olmaktadır. Ek olarak ağrı, sızlama, kramp, karıncalanma, kaşınma, yara açılması gibi sorunlar olabilir.
Peki böyle bacaklarda solucan gibi kıvrılan kalın damarlar veya örümcek gibi bacağı saran kılcal damar çatlamaları nasıl yok edilir yada kaş yapayım derken göz çıkarmak gibi damarı yok edeceğim derken berbat bir ameliyat izi kalırsa.
İşte önemli olan görüntüyü düzeltelim derken yeni görsel sorunlara Bacak kılcal damarları nasıl geçersebep olmayacak yöntemler uygulanmalıdır.Yağılan ameliyata göre değişen bir şekilde çok sayıda kesik izi ve bunları kapatmak için kullanılan dikişlere ait çok sayıda dikiş izi kalabilir. Hatta çok ileri olmayan varislerin ameliyatından sonra kalan iz hastalığın kendisinden daha rahatsız edici bir görüntüye sebep olabilir çünkü varis yine kısmen doğal olarak algılansa da ameliyat izi doğal olmayan bir izdir.Erkeklerde bacaklar kıllı olduğu için bu izleri kamufle edebilir ama kadınlarda dikkat çekici olacağından sıkıntı yapar.
Bu sorunların yaşanmaması için çağdaş tedavi yöntemleri araştırılmalı ve ameliyatsız teknikler tercih edilmelidir. Ameliyatsız yöntemlerde varis tedavisi sonrası bacaklarda gözle görülebilecek bir iz kalmaz. Bacak neredeyse hastalığın başlamasından önceki güzelliğine kavuşur. Tabi olayın bir de sağlıkla ilgili yönü vardır. Şöyle ki; Ameliyatsız yöntemlerin ameliyatlara bir çok üstünlüğü vardır, aşağıda her yöntemin üstünlükleri özetle yazılmıştır.
varis estetik tedavisiİz Bırakmayan Varis Tedavisi ?
Hastalıklı damarın genişliğine göre değişen yöntemler uygulanır. Kalın olanlarda köpük tedavisi, skleroterapi, zamk tedavisi uygulanır, daha ince olanlarda diğer deyimle kılcal varis çatlamalarındaysa yine köpük tedavisi, skleroterapi yanı sıra radyo frekans veya lazer tedavileri uygulanır.
Estetik varis tedavisinin görsellik üzerine olan avantajları yanı sıra bir çok üstünlüğü vardır. Yöntemlere göre bu üstünlükler şunlardır;
Lazerle Varis Tedavisi ;
Uygulama kolay ve ağrısızdır,narkoz veya bölgesel uyuşturmaya ihtiyaç yoktur.
Yatak istirahatı gerektirmez, tedavi süresince hasta işine devam edebilir.
Kıl kökleri de etkilenebileceğinden bacak kılları dökülebilir veya zayıflayabilir,bir anlamda lazer epilasyondur.
Tedavi süresince ve sonrasında bandaj veya varis çorabı gerekmez.
Skleroterapi;
Ameliyatla tedavi edilebilen tüm varislere uygulanabilir.
Ağrı minimaldir.
iş gücü kaybı olamaz.
Köpükle Tedavisi;
Çok kalın(2 parmak genişliğinde) varislere uygulanabildiği gibi iğne girebilecek kadar ince kılcal varislere de uygulanır.
Ağrı minimaldir.
iş gücü kaybı olamaz.
Radyo Frekansla Tedavi ;
Uygulanan damar tek seansta sonsuza kadar yok edilir.
Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.
Acı hafiftir.
Uygulama pratiktir
Uygulandığı anda damar yok olur
bacak estetiğiSonuç olarak ;
Yaklaşımınız sadece görsellikle ilgili olmamalı ve bu çağdaş tekniklerin diğer avantajlarını da iyi bilmeli ve seçiminizi ona göre yapmalısınız. Tüm bu teknolojilerin ve yöntemlerin kullanıldığı Türkiye’nin ilk varis tedavi merkezi Idea Klinik doktorlarının görüşlerini almadan karar vermemlisiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de 5 şube ile hizmet veren Idea Klinikte muayene ücreti alınmamaktadır.

http://www.estetikya.com

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Bacak Estetiği” Yazısında Yorum Yok

kalkun