İç basur tedavisi dar alanda yapıldığı için net bir şekilde görüntülemek mümkün olmamakta ve bu sebeple anlatılmak istenen konu yeterince anlaşılır bir şekilde anlatılamamaktadır. Proktoloji uzmanı Op.Dr.Atilla KAYA bu konunun daha anlaşılabilir olması için hayvan organları üzerindeki video kaydı tedavinin mantığının rahat anlaşılabilir olmasını sağlamıştır.
Ekteki video da lazer ve lastikle boğma yöntemi anlatılmaktadır,lazerde karaciğer boğma yöntemindeyse akciğer kullanılmıştır.Aynı uygulamalar anüs iç kısımdaki basur memeleri için uygulanmaktadır.
Tedavi 3-4 dakikada tamamlanmakta ve hasta aynı gün işine dönebilmektedir.

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Basur ameliyatı videosu” Yazısında 3 Yorum

 1. berfin says:

  Merhabalar,17 yaşındayım.3 senedir hemoroid problemim var doktora gittim krem ve oturma banyosu tedavisi verdi.Aradan 1 sene geçtikten sonra tekrarladı birkaç gün içerisinde geçti. Tuvalet esnasında ağrı ve kanamadan dolayı tekrar doktora gittim ve yine krem verdi.Son 2 gündür çok ağrılı geçemekle beraber hayatımada etki ediyor. Meme oluşumununda olduğunu farkettim boyutu ise azımsanacak kadar küçük değil,iki fındık büyüklüğünde. Şuana kadar 3 doktora gittim tedavileri aynıydı ama hala bir sonuç alamadım.Ameliyat olmaktanda korkuyorum. Narkozsuz ameliyat diye duydum ve yapabileceğimi düşünmüyorum. Ömür boyunca nasıl dayanırım bu hastalığa bilemiyorum.Lütfen beni aydınlatın bir çare bulun..Şimdiden çok teşekkür ederim cevabınız için.Iyi akşamlar.
  Dr.Muharrem KAYA
  makat hastalıkları konusunda uzman genel cerrahların çalıştığı proktoloji merkezlerinde muayeneni yaptırıp,kesin tanını koydurup ameliyatsız,teknolojik yöntemlerle tedavini yaptırabilirsin

 2. zeliş says:

  merhaba.32 yaşında diabet ve sedef hastalığım var.önceleri acılı yemek yediğim zaman dışkılama sonrası kısa süreli yanma hissi oluyordu.bir aydır ise dışkılama sırasında özellikle son çıkış anında korkunç bi acı hissediyorum.kanama yok.ıkındığım zaman meme oluşumu gibi bir şey var aslında anüs etrafındaki kas mıdır tam olarak ayırt edemedim.tuvalet sonrası acı bir süre devam ediyor.gün içindeiğne batar gibi acı hafif ağrı hissi oluşuyor.kendim proctolog krem aldım henüz etkisi yok.rektum kanseri olmakten korkuyorum.teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  kanserden çok anal fissür e benziyor

  • zeliş says:

   teşekkür ederim

kudanil