İstanbul Hemoroid Doktorları

En iyi hemoroid tedavisi hangisidir; Hemoroid iç ve dış olarak iki tipi vardır, iç olanlar 1 den 4 kadar derecelendirilir. Derecelendirme hastanın anlattıkları ve muayene sırasında tespit edilen klinik bulgulara göre yapılır.İç basurlarda 1.derece hastalığın en erken safhası 4.derece en ileri safhasıdır.
Tedavi seçimi hastalığın tipi ve derecesine göre yapılır.

Doktor önerileri sitesinde hastalıklarla ilgili genel öneriler yanı sıra hastalığınızın tedavisini araştırırken dikkat etmeniz gereken noktalardan doktor ve klinik seçimi ile ilgili bilgiler de yer almaktadır.

Bu sayfada İstanbul ili sınırları içinde çalışan genel cerrahi uzmanı olmasına rağmen genel olarak genel cerrahi branşının onlarca çeşit tedavisi ile değil sadece hemoroid tedavisi üzerine yoğunlaşmış hemoroid uzmanlarının adı ve iletişim bilgilerine yer verilmiştir.

İstanbul da hemoroid tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece hemoroid tedavisi yaptığı için çağdaş tedavi yöntemlerini uygulayan ve güncel teknolojilere sahip genel cerrahi uzmanları ve klinikleri yanı sıra yine İstanbul da faaliyet gösteren hemoroid tedavi merkezlerinin bilgi sitelerine de yer verilmiştir.

Dış hemoroid
Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder.Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir.Dış basurun tek tedavi şekli keserek almaktır.Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir.Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisi mümkün değildir. Sıklıkla kendiliğinden düzelen anal hematom denilen hastalıkla karıştırılır.
İç hemoroid
Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir..
1.Derece iç hemoroid ;genellikle ciddi şikayet yapmaz,ara sıra kanama ile bulgu verir.Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir.Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir.Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en doğru tedavisir.
2.Derece ;Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer.Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir.Kalıcı tedavi seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir.
3.derece ; Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer.Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemidir ancak ileri vakalarda THD yöntemi en iyisidir.
4.derece ; Memeler her an dışarıdadır,içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.

En iyi hemoroid tedavisi

Hasta lüxü
Sosyal yaşama dönüş zamanı
Tedavi sonrası ağrı düzeyi
Tekrarlama ihtimali
Gaz dışkı kaçırma risk oranıdır.

İstanbul Basur Uzmanları

Avrupa yakası hemoroid tedavisi (Bakırköy)

Op. Dr. Atilla KAYA ve Op Dr Seher ŞİRİN

Doktor Hasan Berat CİHAN

 

Avrupa yakası hemoroid tedavisi (Şişli)

Op.Dr. Nizam KURTDERE

Doktor Nizam Kurtdere

 

Anadolu yakası hemoroid tedavisi (Kadıköy)

Op.Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS

Doktor Ali Rıza Şahap Barlas

 

hemoroid tedavisine özel çalışan tek klinik Idea Hemoroid Tedavi Merkezidir.çağdaş tedavi seçenekleri ve yenilikler ile sadece 20-30 dakikanızı ayırarak hastalıktan kurtulabilirsiniz. İstanbulda 2004 yılından beri faaliyetlerine devam eden Idea Cerrahi Dal Merkezi ameliyatsız tedavi uygulamalarında uzman hekim ve yardımcı sağlık personeli kadrosundan oluşmaktadır. Merkezi İstanbul Bakırköy de bulunan Idea Hemoroid Tedavi Merkezi şimdide Kadıköy şubesi ile hizmet vermeye başladı.
Idea Kadıköy Şubesi
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS yönetiminde hemoroid ve diğer makat hastalıklarının tedavileri yapılmaktadır
Ocak 2014 de faaliyetlerine başlayan Idea Kadıköy şubemizde şu makat hastalıklarının tedavisi yapılmaktadır
Hemoroid (basur); hastalığın düzeyine göre yöntem belirlenir, THD yöntemi de uygulanmaktadır.
Anal fissür (makat çatlağı); Daha çok çağdaş yöntem olan botox enjeksiyonu yapılmaktadır, gerektiğinde LİS ameliyatı da uygulanmaktadır.
Kondilom (makat siğili); En son geliştirilmiş tedavi şekli olan radyo frekans uygulanmaktadır.
Fistül; lazeri seton, fissürektomi, fistülütomi yöntemleriyle tedaviler uygulanmaktadır
Kıl dönmesi; Çağdaş kıl dönmesi ameliyatı yöntemlerinden olan mikro sinüsektomi ameliyatı yapılmaktadır
Anal bölge hastalıkları yanı sıra ben tedavisi de yapılmaktadır. Ben tedavisinde lazer, radyo frekans, plazma ve gerektiğinde ben alımı yapılmaktadır.
Özellikle İstanbul Anadolu Yakasında ve Gebze, Kocaeli, Sakarya gibi çevre illerden Bakırköy şubemize gelen hastalarımız için kolaylık sağlayacaktır. Bağdat caddesi 201 numarada hizmet veren kliniğimizde Proctolog (makat hastalıkları) Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS görev yapmaktadır.
Kadıköy Idea Klinikte bu hastalıklar dışında Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN tarafından varis tedavisi yapılmaktadır. Prof Dr Hasan Berat Cihan kalp damar cerrahi uzmanıdır ancak sadece varis hastalığının teşhis ve tedavileriyle uğraşmaktadır. Varisin tüm tedavi yöntemlerini uygulamaktadır.

Bursa Basur Tedavisi ve Doktorları

Bursa basur tedavisi konusunda şanslı illerden biri. Bu güne kadar sınırlı imkanlarla ve yaygın bir biçimde ameliyatla yapılan tedaviler artık yerini yüksek teknoloji cihazları ve yeni yöntemlere geçiyor. Idea Klinik Makat Hastalıkları Tedavi Merkezi 20 senelik tecrübesini İstanbul, Ankara ve İzmir illerinden sonra Bursa’ya getiriyor.
Idea Klinik anüs bölgesi hastalıkları olan basur, makat çatlağı, kıl dönmesi, kondilom hastalıkları konusunda en köklü sağlık kuruluşlardandır. Tüm bu hastalıkların tedavisi çağdaş yöntemlerle yapılmakta bu sayede hastalar aynı gün işine dönebilmektedir.
Bursa Basur Tedavisi Fiyatları; Ücretler standarttır. SGK sı olan hastalar 1350 TL, sağlık güvencesi olmayanlar ise 2700 TL ücret öder. Muayeneler ücretsiz olup tüm tedavilerde SGK mensuplarına %50 İndirim uygulanmaktadır. Tedavi ücreti dışında hastadan muayene parası, anoskop parası, ultrason parası gibi isimler altında ek ücret talep edilmez.
Net Ücretleri Öğrenebilirsiniz; Bursa’da ilk defa uygulanan bu yöntemde resmi internet sitesindeki sanal muayene sayfasından veya Op.Dr.Ergun Aygören e ait 0532 152 26 75 numaralı telefona whatsapp tan fotoğraf göndererek yöntem ve ücret konusunda net bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde klinikte sürpriz bir ödemeyle karşılaşmazsınız. Tedavinizi hangi şubede olmuş olursanız olun kontrol gerektiğinde size en yakın şubeden hizmet ödemeden hizmet alabilirsiniz. Bursa dışında kontrole veya tedavi olmaya gidebileceğiniz Idea Klinik şubeleri Ankara, İzmir, Kadıköy, Nişantaşı, Bakırköy şubeleridir.
Sayfada daha çok basurdan söz edilmektedir ancak aynı bölge hastalıklarından anal fissür (makat çatlağı), anal kondilom (siğil), fistül, makat apsesi gibi hastalıkların tedavisi de yapılmaktadır. Proktoloji branşına giren bu hastalıklar dışında varis ve ben tedavileri de ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır.

Bursa Basur Doktorları

Bu konuda öne çıkan isim proktoloji uzmanı Op.Dr.Ergun AYGÖREN öne çıkan klinik ise Idea Kliniktir.

Konya Basur Doktoru

Konya basur merkezi dendiğinde sadece basur tedaviyle ilgilenen doktor değil de tüm genel cerrahi ameliyatları gibi hemoroid ameliyatı da yapan klinikler akla gelir. Sadece makat bölgesi hastalıklarıyla ilgilenen uzmana proktoloji uzmanı denmektedir.
Konya basur doktoru olarak çalışan klinik yada doktor değil de tüm hastalıkların tedavisiyle ilgilenen uzmanlar vardır.
Konya ya en yakın proktoloji merkezi Ankara idea kliniktir. Idea Klinik Ankara şubesinde Op.Dr.Adil ALTINSOY proktolog olarak hizmet vermektedir.
Yeni ulaşım ağı hızlı trenle 1.5-2 saatte gidip tedavinizi olup aynı gün dönebilirsiniz.
Ankara idea klinik basur ve varis konularında uzmanlaşmıştır.
Varis tedavisi kalp damar cerrahı uzmanı tarafından lazeri radyo frekans, skleroterapi ve köpük tedavileriyle yapılmaktadır.
Makat hastalıkları tedavileri genel cerrahi (proctoloji) uzmanı Op.Dr.Adil ALTINSOY tarafından yapılmaktadır.
Basur tedavisi tamamen ayaktan yapılmakta, hasta işine ara vermeden sağlığına kavuşmaktadır. Tedavilerde hastalığın derecesine göre lazer, rubber band ligasyon (RBL-lastikle boğma yöntemi) ve THD yapılmaktadır.
Konya dan idea klinik’e ulaşım şu şeklidedir; hızlı trenle ulus garına gelinir oradan taksiyle 5 dakikada Kızılay merkeze gelinir, otobüsle gelmek istenirse AŞTİ de inilir metroyla 5 dakikada Kızılay a gelinir. Klinik Kızılay merkezde gökdelenden 5 bina aşağıdadır. Atatürk Bulvarı no:81/16
Anahtar kelime
Konya hemoroid tedavisi