Erkek hastalar çok önemsemese de bayanlar özellikle makat bölgesi hastalıkları ve meme hastalıkları için muayenede utandıkları için bayan cerrah tercih ederler. Aslında bu tercihin kendi açısından sadece utanmama avantajı değil ayrıca rahat olduğu için muayene daha verimli olmaktadır.
Kadın Proktoloji Uzmanı
Bu durumu bilen proktoloji uzmanları genellikle bu ihtiyaca göre cerrahinin tüm hastalıklarına değil de meme ve makat bölgesi sorunlarına eğilmektedir o sebeple bayan proctoloji uzmanı oransal olarak daha fazladır.
İstanbul Bayan Genel Cerrahi Uzmanı
En tanınmış doktor Op Dr Seher Şirin göze çarpmaktadır. Idea Klinik Bakırköy Şubesinde hasta kabul etmektedir. Ve yoğun olarak şu hastalıkların tedavisiyle ilgilenmektedir;bayan genel cerrahi uzmanı
Ben tedavisi
Memede kitle
Meme kanseri
Basur (hemoroid)
Makat çatlağı (anal fissür)
Kıl dönmesi (pilonidal sinüs – kist dermoid sakral )
Makat siğili ( ano genita kondilom )
Makat çatlağı (anal fissür)
Fistül; makattan akıntı olması
Anüs estetik ameliyatları
Anal ve rektal polipler
Kaş ekimi
Bıyık ve sakal ekimi

Op Dr Seher Şirin Nerede Çalışıyor
Uzun yıllar İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesinde tıp asistanı eğitimi vermiş olup yukarıda yazan hastalıklar konusunda çok sayıda bilimsel çalışmaya katılmıştır. 2015 yılında Eğitim Araştırma Hastanesinden ayrılıp İdea Klinikte proktolog olarak göreve başlamıştır. SGK hastalarını kabul eden klinikte SGK lılardan muayene ücreti alınmamaktadır.
Op Dr Seher Şirin uyguladığı tedavi yöntemleri;
Kıl dönmesinde işinize ara vermeden yaptırabileceğiniz mikro sinüsektomi yöntemi, Bascom ameliyatı, pit picking ameliyatları, ilerlemiş vakalarda karidakis ameliyatı
bayan genel cerrahi uzmanı istanbulBotoksla anal fissur tedavisi ; Ameliyatsız makat çatlağı tedavisinde gelinen son noktadır, 1 dakika gibi kısa sürede uygulanır ve % 95 ihtimalle kalıcı iyileşme sağlar.
Anal fissür ameliyatları
Hemoroid tedavileri ; Lazer, lastikle basuru boğma, longo ve THD (HAL olarak ta bilinir) yöntemlerini uygulamaktadır.
Ben alma ; Ameliyatsız yöntemler kazer, buharlaştırma (radyo Frekans ve Elektrokoterle) ve gereken vakalarda cerrahi işlemler yapmaktadır.
Meme hastalıkları takip ve tedavisi.
Makat siğili; radyo frekans tedavisi
Siğil (el, yüz ve gövdede olanlar)
Fistül; fistülotomi, fistülektomi, lazer ve seton tedavileri
Ameliyatlarının büyük çoğunluğunu bölgesel uyuşturmayla kendi kliniğinde yapmaktadır. Narkoz gerektiren tedavileri Yaşar Hastanesi, Bakırköy Ethica ve Çamlık hastanelerinde yapmaktadır.
Sonuç olarak;
İstanbul Avrupa Yakasında bayan proktolog arıyorsanız İdea Klinik Bakırköy e gelebilirsiniz.

 İzmir Bayan Genel Cerrahi Doktorları
En tanınmış doktor Op. Dr. Demet Ağras’tır. Daha çok proktolojik hastalıklar olan anüs bölgesi hastalıklarının teşhis ve tedavileriyle ilgilenmektedir. Makat hastaları yanı sıra meme hastaları ve ben tedavileri konusunda da her tür teknolojiyi kullanacak kadar tecrübelidir. Klinikte ben tedavisinde kullanılan tüm teknolojiler bulunmaktadır. Bu sayede tüm benleri en doğru yöntemle alabilmektedir. Doğru yöntemleri seçebilmesi sayesinde ciddi iz kalmamaktadır. İzmir bölgesinin en tecrübeli proktoloji yani anal bölge hastalıkları uzmanıdır. Dr Şirin in yaptığı tüm tedavi yöntemlerini uygulamaktadır.

İzmir’de Proktoloji Uzmanı olarak çalışan Dr Ağras Zaman içinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Bergama Devlet hastanesinde, Çankaya Tıp Merkezinde ve Medicalart İzmir Klinikte çalışmıştır, halen İdea Klinikte hasta kabul etmektedir.
Op Dr Demet Ağras İzmir’li ve İzmir aşığıdır.

https://www.ideaklinik.com

https://www.doktoronerileri.com/kadin-genel-cerrahi-doktorlari-istanbul

https://www.makathastaliklari.net

https://www.ideaklinik.com.tr/kadin-genel-cerrahi-uzmani/

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Bayan Genel Cerrahi Uzmanı” Yazısında 4 Yorum

 1. Nigar kurumlu says:

  Merhaba Sayın hocam, benim göğsümde ağrılı yağ bezesi ve iltihap vardı, daha önce doktora gittim, iğne ilaç tedavisi gördüm.Ama hala yağ bezesi ağrı yapıyor ve cilt rengi kızarık ne yapmalıyım. tesekkurler…
  Dr Muharrem Kaya
  meme hastalıkları ile ilgilenen bir genel cerrahi uzmanı ile görüşmenizi öneririm

 2. Cansu says:

  Merhaba hocam benim vajinam sürekli peynirleme oluyo ve ben her gece o bölgeyi temizliyorum böyle olmaması için ne yapmam gerekiyor acaba lütfen cevaplayın hocam…
  Dr Muharrem Kaya
  mantar enfeksiyonunuz var görünüyor.jinekologa görünüp tedavi olmalısın

 3. Ebruu says:

  Merhaba hocam. En son 1 bucuk sene once anal iliski yasadim. Simdi kolonoskopi olmam lazim. Acaba bir bucuk sene öncesi anlaşılır mı
  Dr.Muharrem Kaya
  uzun süreli tekrar eden bir ilişki değilse anlaşılmaz

 4. Fatma ay says:

  Bikini bölgemde şişme oldu sıktim iltihap çıktı ama hala şişme var ve ben çok korkuyorum yardimci olursaniz sevinirim.
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  batık olabilir.doktora görünün

ikan