Varisi olan kadınlar makat hastalıkları yada jinekolojik rahatsızlık muayenelerinde olduğu kadar olmasa da  utandıklarından dolayı mümkün olduğunca bayan varis doktoru olan klinikleri tercih ederler.bayan varis doktoru olan hastaneler Türkiye’de bayan varis doktoru az olduğu için özellikle mutaasıp ailede yetişen kadınlar varis tedavilerini yıllarca ertelerler.
Varis hastalığının teşhisi ve tedavisi sırasında hastanın iç çamaşırı hariç alt kısmını açmak durumunda kalması haklı olarak utanmaya sebep olabilmektedir. Bayan hastalar bu konuda daha hassas olup haklı olarak kadın damar cerrahına muyene olmak istemektedir. Muayene için hastayı rahatlatmak için muayene şortu gibi kıyafetler giydirilmesi biraz daha rahtalamasını sağlamaktadır.  Erkek hastalar bu konuda daha rahat olsa da bayanlar sıkıntı duyabilmektedir. Bayan varis uzmanıBu durumda makat hastalıkları (basur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül) tedavisi yapılan kliniklerde kadın genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir.

Uyguladığı tedavi yöntemleri

Lazer; Lazer ışığıyla tedavi

Radyo frekans; Radyo dalgalarıyla tedavi

Skleroterapi;İlaçla kurutma

Köpük tedavisi

Bayan varis doktoruBu ameliyatsız tedavi yöntemleriyle 1 mm kadar ince kılcallardan 2.5 cm kalınlığındaki çok geniş varislere kadar tüm toplar damar genişlemelerini tedavi edebilmektdir. SGK anlaşması olan kliniğilta tüm bu tedavi yöntemleri SGK lı hastalara da sunulmaktadır. Çok klın varisler dahil hiçbir hastaya ameliyat yapılmamakta ve ameliyat eziyetinden korumaktadır. Tedaviler 15-20 dakikada yani öğle yemeği arasında dahi yapılmaktadır, yemek arsında denmesinin özelliği tedavi süresince hastanın işine ara vermesi gerekmemektedir.

IDEA Klinik iletişim bilgileri;

Tel;  0212 572 72 65

 

Online randevu için ; http://www.ideaklinik.com/online-randevu

kadın damar doktoru

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Bayan Varis Doktoru” Yazısında Yorum Yok

gajah