Tedaviler hakkında fiyat vermek genellikle kurumların pek yapmadığı bir şey. Her şeyin fiyatı belli olduğu halde bunu yazmamak insanın aklına “hele bir kliniğe gelsin de bir şekilde hallederiz” düşüncesinin güdüldüğünü getiriyor. Ben tedavisinde giderek kullanımını radyo frekans yöntemine bırakan lazer ben aldırma yöntemi fiyatları kliniklere göre çok değişmekle birlikte internet ortamında paylaşılan tek fiyat buraya yazılmıştır. İnternet ortamında net fiyat veren tek kurum Idea kliniktir. Hastasına göre fiyat uygulanmadığı için sitesinde ücretleri paylaşmaktadır ve sabit fiyat uygulanmaktadır ve aşağıdaki gibidir.

Görebildiğim kadarıyla ben tedavi fiyatlarını açık açık yazan bir bilgi sitesi ve bir klinik sitesi var. Bunlar https://www.bentedavisi.com

Ben tedavisi basittir ama siz yinede pişman olmamak için iyi araştırın. Çünkü çukur kalma ihtimali, ikinci seansa para verip vermeyeceğiniz gibi durumlar sizi rahatsız edebilir.

Ben Aldırma Fiyatı

Bu şekilde fiyatlandırmaya göre benin tedavi ücreti  SGK sı olmayanlara ilki 500 eklenen her biri 250 TL ye yapılıyor, SGK sı olanlar bu ücretlerin yarısını öder, bu son derece ekonomik görünüyor, diğer taraftan tedavi yapılan yer algılanamıyor yani sonuçta son derece yüz güldürücü

SGK Ben Aldırma Fiyatı
Sosyal güvencesi belgesi olanlara İlk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL. Bu ücretler 5 mm ye kadar olanlar içindir, 5 mm – 1 cm arasında olanlara bu ücretlerin % 50 fazlası uygulanır. 1 cm den daha büyük olanlar muayene veya sanal muayene sayfasıyla gönderilen fotoğrafa göre ücretlendirilmektedir. https://www.ideaklinik.com/sanal-muayene-uygulamasi.html

Siteleri incelendiğinde kadarıyla fiyatlandırmada şunların etkili olduğu görülüyor;

1- Hastanın sosyal güvencesinin olup olmadığı
2- Benlerin sayısı
3- Kullanılacak teknolojinin cinsi
4- Benin yapısı

Diğer önemli bir konu ise resmi kurum hastalarının tedavisi, internette yayın yapan sitelerin neredeyse hiçbiri SGK hastalarına hizmet vermiyor.

Idea cerrahi kliniği tüm teknolojik tedaviler SGK hastalarına uyguladığını ve koşulsuz her kurum hastasına % 50 indirimli tedavi yaptığını yazmış,bilindiği gibi SGK tüm resmi kurum hastalarını kapsamaktadır.

Özel sağlık kuruluşlarına ben tedavisi uygulayan klinik göremedim ama sanırım özel sağlık sigortaları ben tedavisini hastalık sınıfına sokmamaktalar.

Bazı klinik sitelerinde ise dikkat çeken bir şeyde kişileri çeşitli sözlerle korkutup ameliyata razı etme çabası olduğu görülmektedir. Gerçekten ben konusuna eğilmiş kliniklerde asla ameliyat önerilmemekte tümüyle teknolojiye yöneltilmektedir. Burada şunlar akla gelebilir,ya ameliyatla daha fazla ücret almak yada teknolojiye sahip olmamak olabilir. Size “beni incelememiz gerekir, inceleyebilmek için de beni cerrahi olarak ameliyatla almak gerekir” gibi bir yaklaşımla ameliyata razı etmeye çalışırlarsa tereddütle yaklaşın. Beni patolojik olarak incelemek için ameliyata asla gerek yoktur çünkü bu uygulama için geliştirilmiş dermal punch denilen aletlerle biyopsi alıp, biyopsiyi inceletip ona göre davranılabilir, punch kullanımı ameliyat ihtiyacını ortadan kaldırır. Bir diğer yaklaşım da “benin kökü olabilir, köküyle alabilmek için ameliyat gerekir” yaklaşımıdır. Bu yaklaşıma da kesinlikle inanmayın çünkü benin kökü olmaz, ben ağaç değil ki kökü olsun.

Vücutta Kırmızı Ben Alma Ücreti
Doğuştan olan büyük hemanjiomları ayrı bir sınıfta tutmak gerekir. Vücuttaki kırmızı benler daha çok orta yaşlarda çıkan küçük kırmızı noktalardır. tedavisi son derece basittir 1-2 dakikada yapılabilir. Ücretlendirme diğer benlerle aynıdır. SGK sı olmayanlara ilki 500 eklenen her biri 250 TL, SGK sı olanlara İlk ben 250 TL eklenen her ben 125 TL.
Aşağıdaki cep telefonlarından whatsap aracılığıyla fotoğraf göndererek tedavi şekli ve net ücret bilgisi alabilirsiniz
İzmir: 0542 295 52 54
Bursa: 0532 152 26 75
Ankara: 0505 119 3690
Kadıköy: 0542 231 2823
Bakırköy: 0542 621 0888
Şişli: 0532 463 9682
Online randevu linki: www.ideaklinik.com/online-randevu

 

https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Ben aldırma fiyatı” Yazısında 9 Yorum

 1. Sultan says:

  Yüzümde çok fazla ben var ne yapmalıyım en düşük maliyetle nasıl kurtulurum
  Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavisinde düşük maliyetten çok ,kalacak iz miktarını araştırmalısınız

 2. Ebru says:

  Merhabalar Ben 18 yaşındayım ve doğuştan beri yanağımın tam ortasında etsiz açık kahverengi bir ben var elle hissedilir ve bakıldığında belli oluyor ben bu benimden ister istemez psikolojikmek rahatsız oluyorum hoş durmadığını hissediyorum ve benimi bir keresinde yolmaya kalktım önceden koyu kahverengi ve küçüktü yolduktan sonra açık renkli oldu ve büyüdü daha çirkin bir görüntü verdi. Acaba sadece o benimi aldırmam kaç seans sürer veya aldıracağım gün hemen bitermi. Ayrıca fiyat ne kadar olur bilgilendirirseniz çok sevinirim. Son olarak elma sirkesi beni düşürür diyolar bu doğrumu. Hani eğer bitkisel bir yöntem de varsa en azından benin rengini açan. Bana söylermisiniz.
  Dr.Muharrem Kaya
  bente davisi yapan merkezlerle görüşmelsiniz.laser yada RF ile tedavi ettirmelisiniz

 3. Nevin şahin boyacıoglu says:

  Merhaba benim yüzümdeki 2tane çok büyük olmayan kabarık ben var 6 tanede normal ben var bunları aldırmak istiyorum bana fiyat verirseniz sevinirim birde iz kalır mı acaba
  Dr Muharrem Kaya
  05061423112 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsin

 4. Didem says:

  Merhaba benim burnumda çok büyük olmasa da elle hissedilir kabarık bir benim var geçen sene nasıl olduysa benim koptu ve tekrar çıktığında benimin büyüdüğünü hissettim acaba nasıl alınır
  Dr Muharrem Kaya
  et benlerini RF ile aldırmanız iyi olur.anasayfadaki sponsor klink idea klinik ben tedavisi ile ilgili her tür teknolojiye sahip ve bu konuda başarılı

 5. hamit says:

  ben sayısı arttıkça fiyat artarmı
  Dr.Muharrem KAYA
  ben ben tedavisi yapmıyorum ama sayısı arttıkça sanırım artar

 6. sedat says:

  sağ yüzümde 1 cm kadar 2 tane ben var acaba fiyatı nekadardır
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki bannerden sorabiliyorsunzu

 7. gamze says:

  Benim sağ gözümün altında damar beni var. tedavi edilebilir dedi doktor.lazerle yapılacak tedavide gözüme bi zararı olur mu?
  Dr.Muharrem KAYA
  hayır gözünüze zarar vermez.

 8. ali says:

  Yanağımda 3 adet kahverengi ben var. bir tanesi çok çok hafif elle dokununca hissedilebilecek kadar kabarık. dediğim gibi hafif bi kabarık ben. Ne tür tedavi uygulayabiliriz? Ameliyat harici etkili bir tedavi yöntemi mevcut mudur?
  Dr.Muharrem KAYA
  en etkilisi ve en az iz bırakan buharlaştırma yöntemidir.

 9. cere says:

  Yüzümde dudagimin ustunde cukur bolgede kuck cok kuck ama kabark bi et beni var kahverengi hangi yontem ile aldirabilirim iz kalma ihtimali nedir?
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma uygun olur,tecrübeli ellerde iz kalmaz

penyu