Konunun ayrıntısına geçmeden videonun başında ameliyat gerekmeden nasıl parça alındığını görüyorsunuz. Bu görüntü hastayı ameliyata ikna etmek için uydurulan “incelemek için beni ameliyatla almak gerekir” sözünün ne kadar gereksiz ve mantıksız olduğunu göstermektedir. Aslında biraz mantıklı düşünüldüğünde nasıl karaciğeri incelemek için tüm karaciğeri alıp patoloji laboratuarına götürmek gerekmiyorsa, küçük bir parça yetiyorsa burada da aynı durumun geçerli olduğu anlaşılır.

Ben Aldırma Videoları

Bu konuda eklenmiş videoların bir çoğu ne yazık ki ameliyat şeklinde yada boş konuşmalarla doldurulmuş durumda. İzleyeceğiniz video son derece anlaşılır bir şekilde hazırlanmıştır ve yeterince doğru yol gösterici olmuştur.

Kaştan Ben Aldırma

Her iki cinste de saç ve kaş bölgesindeki erkeklerde ayrıca sakal, bıyık, favori gibi kıllı alanlardaki benlerin tedavisi özellik arz eder ve doğru yöntem seçmek gerekir. Yanlış yöntem tercihi hastayı rahatsız edecek kadar iz kalmasına neden olur. Bu izin en önemli sebebi çevresi kıllı ama ortada kılsız bir alan olmasıdır.

ben-aldirma-oncesi-sonrasi

6-7 mm lik beni almak için yapılmış ameliyatın dikişleri

Yaygın uygulanan yöntemlerden lazer ışıkla etkili olduğu ve ışığın derinliği tam kontrol edilemediği için ben alınırken ışık 2-4 mm derindeki kıl köklerini de yakabilir ve o bölgede kıllar çıkmayabilir. Lazer epilasyon mantığındaki gibi bir anlamda epilasyon yapılmış olur. Saçın, sakalın veya kaşın ortasında kılsız bir ada çok rahatsız eder.
Benzer şekilde kıllarlın olduğu alandaki benler cerrahi yöntemle alınırsa benin çapının iki katı uzunlukta 3-4 mm genişliğinde kılsız bir alan ortaya çıkar. Çizgi şeklindeki bu iz oldukça rahatsız edici olmaktadır.
Bu şekilde kılların çıkmadığı alanlar ekim yapılarak büyük oranda kamufle edilebilir ancak ekim süreci zahmetli bir süreçtir ve genellikle yüksek maliyetlidir.
Gerek lazerle kılların dökülmesi gerekse ameliyat alanında çıkmaması genellikle benin kendisinden daha kötü görünür. Hastayı yaptırdığına yaptıracağına pişman edebilir. Hatta bu şekilde sıkıntı yaşayan hastalar çözüm için ben tedavisine verdiği ücretten kat kat fazlasını o alana kaş, sakal, bıyık ekimi için ödemektedir.

ben-aldirma-izBen Aldırma Sonrası

Radyo frekans yönteminde enerjinin kullanımı son derece kontrollüdür. Lazer gibi 6-8 mm derinliğe gitmez. Bir milimetrenin çeyreği yükseklikte etkilidir ve çeyrek mm lik tabakalar kaldırılarak benin zeminine kadar inilir. Alınan seviyeler çok kontrollü olması sayesinde kıl kökleri etkilenmediği gibi çukurluk ta kalmaz. Benden sonra çukurluk kalması izin en önemli sebebidir ve abartılı olabilir.
Bende tedavi seçimi her ben için farklı teknoloji kullanımını gerektirebilir. Gittiğiniz klinikte bu amaçla kullanılan teknolojilerin olup olmadığını ve kullanıcının tecrübesini sorgulayın yoksa gereksiz yere bir ameliyat olmak ve yine gereksiz yere hayat boyu ameliyat izi taşımak zorunda kalırsınız. Ameliyatlara bağlı izler naturel olmadığı için çok dikkat çekici olabilmektedir. Radyo frekans uygulaması sonrası kalabilecek iz ise sivilce izi gibi naturel görünür ve çok yaygın olduğu için hastayı daha az rahatsız eder. Yukarıda kısaca bahsedilen tecrübe de önemlidir, her hastalığın tedavisi gibi bu konuda yetkin kişilerden hizmet almak akıllıca bir tutum olur. Ayda yılda bir ben alan uzmanın birikimiyle her gün ben alan bir uzman doktorun birikimi aynı değildir. Özellikle yüz bölgesindeki benler alınırken titiz olunması gerekir.

ben-aldirma-videolari

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Ben Aldırma Videosu” Yazısında 2 Yorum

 1. Caner says:

  İyi günler benim kolumda 4 5 cm yüzeysel bir ben var bunun sildirmek istiyorum bilgi verirseniz çok iyi olur tedavi süresi nekadar hemen aldırmam lazım. İz kalırmı.
  Dr Muharrem Kaya
  % 100 ihtimalle iz kalır, ne kadar iz kalacağı uygulanacak yönteme bağlı, en az iz radyo frekans yönteminden sonra kalır

 2. burak says:

  Iyi günler doktor bey benim yüzümde 7-8 tane leke şeklinde ben ler var elle hissedilmiyo ne gibi bir yöntem le aldirabilirim tercih ettiğiniz istanbul daki hastahaneler nereler acaba söylerseniz size zahmet
  Dr Muharrem Kaya
  laser yada RF ile tedavi ettirebilirsin

kecoa