Ben tedavisi yaptıracak ki,şilerin en çok sorduğu soru “iz kalacakmı” sorusudur ve genellikle görünür alanda olduğu için haklı bir sorudur.Vücudu örten cilt yaralanmalarının hepsi o bölgede oluşan yeni bir dokuyla iyileşir,yaralanma ne kadar büyük ve derinse oluşacak iz miktarı da buna paralel olarak belirgin ve rahatsız edici olur.Buna ek olarak kesilen yerin nasıl dikildiği de önemlidir,gizli dikişle kapatılırsa düz bir çizgi şeklinde olan iz normal dikiş atıldığında balık kılçığı gibi görünür.
Teknolojiyle yapılan tedavilerde doku harabiyeti minimal düzeyde tutulduğu için oluşan iz miktarı da az olmaktadır.
Ben tedavi yöntemleri arasında en abartılı iz ameliyatla ben alma yöntemi sonrası görülür.Oluşan iz miktarı benin büyüklüğüyle orantılıdır ve benin çapının 2 katından daha uzun bir iz kalır.Örneğin 1 cm çapında yuvarlak bir ben ameliyatla alındığında 2-2.5 cm uzunluğunda bir iz kalır. İz kalması sizin için önemliyse teknolojik tedavileri (lazer, radyo frekans,buharlaştırma gibi) tercih etmelisiniz.Ameliyattan sonra ne kadar iz kalacağı aşağıdaki resimde net bir şekilde görülmektedir.
Resimde gördüğünüz yara izi hemen altındaki büyüklükte bir başka ben alındıktan sonra ortaya çıkan izdir ve dikkat edilirse oluşan iz benden daha çirkin görünmektedir.Ben tedavisi yaptıracaksanız teknolojik tedavileri araştırmadan ameliyata razı olmamalısınız.
Karar verirken sizi ikna etmeye yönelik olarak söylenen “beni köküyle almak için ameliyat etmek gerekir” sözünü inandırıcı bulmayın çünkü ben ağaç gibi yapı değildir ve derinliği 1-2 mm yi geçmez.Bu derinlikteki ben teknolojik yöntemlerle başarıyla tedavi edilebilir ve tekrarlamaz.

ben aldırma iz bırakırmı

ben ameliyatı sonrası iz kalırmı

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Ben ameliyatından sonra iz kalırmı” Yazısında Yorum Yok

domba