Ben aldırma operasyonu büyük oranda terk edilmiş bir tedavi yöntemidir. Artık daha çok devlet hastanelerinde, teknolojiye sahip olmayan kliniklerde ve “ameliyat” kelimesini kullanarak daha yüksek ücret çıkarmak isteyen kurumlarda uygulanan bir yöntemdir.
Teknolojinin olduğu sağlık kurumlarında yıllardır yapımı durdurulmuş ameliyat yerine teknolojiler ( lazer, buharlaştırma, radyo frekans gibi) kullanılarak yok edilmektedir.

ben operasyonu iz
Her ne kadar bazı internet sitelerinde “beni kökünden alabilmek için ameliyat gerekir” yazsa da bunun gerçekle yakından uzaktan ilişkisi yoktur çünkü ben ağaç gibi köklü bir yapı değildir, en fazla cildin 1-2 mm lik derinliğine inebilir ki bu da cihazlarla sorun olmadan çözülebilir.

Ben Operasyonu

Hastayı ameliyata razı etmek için geliştirilmiş diğer bir yaklaşımsa “incelemek için cerrahi olarak almak gerekir” söylemidir. Bu da diğeri gibi hiçbir anlamı olmayan bir yaklaşımdır çünkü nasıl karaciğeri patolojik olarak incelemek için karaciğeri almak gerekmiyorsa aynı durum benler için de geçerlidir. Bu amaçla geliştirilmiş punch denilen aletlerle incelemek için benden küçük bir parça alınır ve tedavisi ameliyatsız bir şekilde yapılabilir.
Ben ameliyatları neden terk edildi ?
En önemli sebebi benden daha kötü görünen ve 2 katı uzunlukta bir iz kalmasıdır, estetik amaçlı yapılan bir işlemin daha kötü bir iz bırakması kabul edilebilir bir durum değildir.
Bunun dışında daha pahalı olması, yara bakımı gerekmesi, iltihap olması, kanaması, yaranın açılması gibi cerrahiye bağlı sorunlar yaşanabilir.
Sonuç olarak ben aldırma operasyonu geçmişte işe yaramış ama geliştirilen teknolojiler sayesinde tarihi bir tedavi şekline dönüşmüş bir müdahaledir, teknoloji varken yapılması son derece gereksiz ve hasta aleyhine bir uygulamadır.
Teknolojik yöntemleri araştırmadan operasyona razı olmamalısınız, ne demiş atalarımız “alet işler el övünür”. Teknolojik tedavilerin başında eskiden lazer gelirdi ancak radyo frekans teknolojisi yaygınlaştıkça lazer kullanımı giderek azalmıştır. Sonuç yakın olmasına rağmen lazerin çok seans gerektirmesi buna karşın radyo frekansın % 95 tek seansta sorunu çözmesi bu teknolojiyi öne geçirmiştir. Diğer taraftan lazer sadece yüzeysel benlerde etkiliyken radyo frekans hem yüzeysel hemde kabarık benlerin tedavisinde kullanılabilmektedir.

Ben tedavi ücretleri için https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Ben operasyonu” Yazısında 2 Yorum

 1. eylul says:

  Ben devlet hastanesine gittim sanirim orda yapmazlar iz kalir ama 2 aya gider demisti
  Dr.Muharrem KAYA
  ameliyatla ben tedavisinde en az benin 2 katı iz kalır .beninizile yaşayın daha iyi

 2. eylul says:

  Benim sag ust kirpigimde et beni var ve ameliyatla alacak doktor oyle soyledi iz kalirmi?
  Dr.Muharrem KAYA
  ameliyatla alınnırsa iz çok kalır.buharlaştırma yöntemini araştırmalısın

domba