Aslında tarif olarak çok uymamakla birlikte cilt lekelerinin tedavisinde sildirme kelimesi kullanıldığı için bende de kullanılmaktadır.Daha çok yüzeysel ve koyu renkli nevüslerin lazerle tedavisi için kullanılmaktadır,ancak diğer benlerde farklı teknolojilerle yok edilebilmektedir.
Vücuttan kabarık olsun veya olmasın tüm benler teknolojik cihazlarla yok edilebilir buna silme yada ben alma denebilir önemli olan uygun teknoloji kullanarak en az izle beni yok edebilmektir.Her ne kadar toplumda anlamsız bir kanserleşme korkusu olsa da temelde estetik amaçlı yapılan tedavi şeklidir.
Benlerinizden rahatsızsanız bu konuda birikimli ve özellikle teknolojiye sahip klinikleri araştırmalısınız yoksa benden daha çirkin bir ize sebep olacak ameliyata ikna edilirsiniz.
Unutmayın hiçbir benin ameliyatla tedavi edilmesi gerekmez her tür ben lazer,elektrokoter,krio ve radyo frekansla tedavi edilebilir.İstenilen her zaman ben nasıl olursa olsun ameliyata gerek duymadan inceleme amaçlı parça alınabilir.

ben sildirme

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Ben sildirme” Yazısında 2 Yorum

 1. Busra says:

  Merhabalar, 2 ay once RF ile yuzeysel benlerimi sildirdim fakat suan birkaci tumor gibi kabarik ve kizarik, bir kacinda da kahverengi noktalar olusmus, acaba tekrardan mi cikiyor? Allscar adli ilaci kullaniyorum kizariklik icin
  Tesekkurler
  Dr Muharrem Kaya
  rötuş için tekrar gitmelisiniz

 2. salih tasci says:

  hocam ben lerım fazal benım yok uc tane aldırdım ama ızlerı aldı benım gene beş altıtane var onları nasıl yok edriz
  Dr.Muharrem KAYA
  farklı yöntemleri araştırın doğru yöntemde iz kalmaz

penyu