Benin elektrik enerjisiyle buharlaştırılarak yok edilmesi yöntemidir.Elektro koter cihazıyla yapılır, elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıldığı gibi benlerin tedavisinde de kullanılır.

Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde buharlaşır, ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar tabakalar halinde tedavi yapılır.Ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanmış olur.

Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.Ben ne kadar büyük olursa olsun tedavisi yapılabilir.Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çıkar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengini alır.

Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarını da azaltacaktır.

 Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde çok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir.

Ameliyatla kıyaslandığında çok daha pratik sorunsuz bir yaklaşımdır.

 

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Buharlaştırmayla ben tedavisi” Yazısında 6 Yorum

 1. cemre says:

  merhaba benım iki kaşımın arasında var ama tam olarak ben degıl hafif kahverengi bır kabartı küçükken oynadım iz kaldı öyle onu aldırabılır mıyım iz kalırmı
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmenizi öneririm.laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi ettirirseniz farkedilir bir iz kalmaz

 2. merve says:

  merhaba benim iki kaşimin arasında mercimek kadar kahverengi ben var buharlastırmayla iz kalmadan halledilir mi ?
  Dr.Muharrem KAYA
  Radyo frekansla buharlaştırma yöntemini araştırın, en az iz bu yöntemde kalır. farkedilmez bir iz kalabilir yada hiç kalmaz.

 3. Meral says:

  Merhaba
  Ankara da buharlastirma islemi ile ben alimi yapan en iyi klinik neresidir?
  Tavsiyeleriniz olabilirmi?
  tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  anasayfadaki sponsor firmanın ankarada kliniği var.onlar yapıyorlar

 4. Gülbahar Ergin says:

  Ben 18 yaşından küçüğüm buharlaştırma yaptırabilirmiyim ??
  Dr.Muharrem KAYA
  yaptırabilirsin

 5. zeynep says:

  sayın hocam bu buharlastırma kucuk sehirlerdede yapılabiliomu devlet hastanelerinde
  Dr.Muharrem KAYA
  sanmıyorum.araştırın

 6. Hümeyra şanlıtürk says:

  gözümün alt tarafında göz kalami sürülür ya orda ben varkahverengi aldırabilirmiyim
  Dr.Muharrem KAYA
  evet buharlaştırmayla alınabilir

burung