DermoTTO saçlı deri sorunları için geliştirilmiş bir losyondur.Saçta yoğun kepek, sedef, seboreik dermatit ve kaşıntı tedavisinde güvenle kullanılabilecek bir üründür.Bu sayfanın yazılmasındaki amaç tüm bu sorunlar için kortizonlu losyon yada mantar ilacı kullanılmaktadır.Özellikle kortizonlu losyonlar ciddi yan etkilere sahiptir.Dermotto içindeki bitkisel kortizon kortizonların yan etkisine sebep olmadan kortizon kadar başarılı bir şekilde tedavi sağlamaktadır.Diğer bir ürün olan TTO ise saçlı deri mantarı ve bundan kaynaklanan aşırı kepeklenmeyi kalıcı olarak tedavi eder.İçeriğindeki iki bitkisel özler hakkında en fazla bilimsel çalışma yapılmış tedavi ürünleridir.
Bunlardan TTO (Tea Tree Oil) mantar ve yağ salgısından kaynaklanan sebore tedavisinde meyan kökü özütü ise bitkisel kortizon içeriğiyle sebore ve sedefte tüm dünyada kullanılan maddelerdir ve son derece başarılı sonuçlar olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Saçınızda seboreik dermatit veya aşırı kepek varsa kortizon ve mantar ilacı kullanmak yerine tercih edebileceğiniz bir ürün.Kortizonun yan etkilerini yaşamadan sorununuzdan kurtulabilirsiniz.
İçeriğindeki ürünlerle ilgili yapılmış bilimsel çalışmalar için www.dermotto.com
dermotto solusyon

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Dermotto losyon” Yazısında 31 Yorum

 1. Can says:

  Merhabalar, yaklaşık 2 aydır bu ürünü haftada 3 kez olmak üzere kullanmaktayım. Tabi önerilere uyarak Seboderm şampuan ile birlikte. En az 4 saat bone ile bekletiyorum ve aynı uygulamayı şampuanda da yaparak saçımı duruluyorum fakat kulak ve kaşlarda belli bir etki göstersede 2 gün sonra saç, kulak ve diğer bölgelerde kabuk ve soyulmalar tekrar ortaya çıkıyor. Aynı zamanda saç dökülmeleride oluyor. Gerçekten ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ne ailemde bu tarz bir şey var ne de küçüklükten bu yana böyle bir şeyle karşılaşmadım. ( 24 yaşındayım ) Şuan ikinci şişede bitmek üzere bana ne önerirsiniz? Acaba gerçekten etki göstermesi için biraz daha vakti var mı?
  Dr. Muharrem Kaya
  Inatçı egzamalada uzun sürebilir. Egzama kişiseldir .bir süre daha sabırlı olup kullanmanız öneririm, saçınızı desteklemek için xpecia tablet başlayabilirsiniz.

 2. Mustafa says:

  Hocam iyi günler yaşım 27 yaklaşık 1 yıldır seboreik dermatit var saç derimde bende çeşitli ilaçlar kullandım geçmedi son olarak 1 aydır seboderm şampuan kullanıyorum büyük oranda geçirdi yalnız saçımın önündekiler hala geçmedi ve orada saç kaybım devam ediyor yalnız dermotto losyon kullanmadım nasıl kullanılacağını bilmiyorum ve xpecia tablet kullansam seboreikten dolayı dökülen saçlarım çıkabilirmi şimdiden çok tşk
  Dr.Muharrem Kaya
  egzama olan alana dermotto losyonu sürüp,bone giyip 3-4 saat bekletin,donra seboderm şampuanla yıkayın.haftada 2-4 kez uygulayabilirsiniz.xpecia saç kalitenizi arttırıp dökülenlerin çıkmasını sağlayacaktır

 3. mert says:

  hocam seboreik dermatit hastasıyım. dermotto losyon ilk kez denedim ama saçlı derim de çok fazla kızarıklıklar oldu. bu normal mi
  Dr.Muharrem Kaya
  birkaç gün ara verin daha sonra tekrar deneyin eğer yine aynı şekilde reaksiyon olursa çay ağacı yağına allerjiniz var demektir,

 4. Mantar says:

  Hocam dermottoyu her gün kullansak olur mu?
  Dr.Muharrem Kaya
  hayır hergün değil,haftada 2-4 defa kullanabilirsin

 5. Serkan says:

  Hocam ben 6 ay roccuantane kullandim ve kafamda asiri kuruluk olustu saclarim inceldi şakak bolgemde kuruluk ve sac dokulmesi buyuk derecede arttı kasinmalar cok oluyor kuru egzama icin onerebilceginiz bi sampuan varmidir ve dermotto kullanmam yararlı olurmu
  Dr.Muharrem Kaya
  bitkisel yağlarla bakım yapmalısın.xpecia tablet ve 5mg biotin başlamalısın

 6. Bayram says:

  Hocam bende yağlı egzama var birçok kez doktora gittim verilen ilaçlar sadece geçici olarak olumlu sonuç verdi. Fakat daha sonra tekrar başlıyor. Yüzüm için pruzon siparişi verdim. Faydalı olurmu saç derim için ne yapmam lazım.
  Dr.Muharrem Kaya
  saçlı deride dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 7. Tuncay says:

  Hocam benim saç derim de seboreik hastalığı var saç döküldü ektirmeyi düşünüyorum hastalıktan dolayı teredütteyim.
  Dr.Muharrem Kaya
  egzama zaman zaman tekrarlayan ve uzun süre tedavi edilmezse saç kalitesini düşüren hastalıktır.bu nedenle saç ekimi konusunda 2 defa düşünmelisiniz.

 8. Mehmet says:

  Hocam merhaba sebodermi ve dermottoyu 3 haftadır kullanıyorum 10 kez uygulama yaptim. İki günde bir uyguluyorum. Ilacin %80ı bitti ama hala sorun geçmiş değil. 2 kez 3 gün de bir uyguladım uygulamayı 3.gün yaptığımda yine saç derinde yara kabuk kepek oluşuyor??
  Dr.Muharrem Kaya
  🙁 cevap alamamış olmanız sıkıntının büyük olduğunu gösteriyor.tekrar dermatologa görünmelisiniz.(dermottto yu uygulayıp 3-4 saat beklettinizmi?)

 9. abdullah says:

  Hocam sacimda seboroik drrmatit vardi yas oldugi icin azaldi seboderm kullaninca yok oldu diyebiliriz.simdi dermotto losyon aldim sebodermle kullanmayi dusunuyom olurda ilerde baslama ihtimaline karsi ebediyyen tarihr gommeyi dusunuyom yapicagim uygulamanin zarari olir mu dusuncr vr onerilerinizi sorabilirmiyim sagolun☺
  Dr.Muharrem Kaya
  tam düzelmeyi sağladıktan sonra haftada 1-2 defa sebodermle yıkamaya devam edersen ataklardan korunmuş olursun

 10. Hatice says:

  Merhabalar
  Saç derimde ciddi şekilde dökülme var. Bu bir egzema mıdır?
  Ve saç derimdeki bu dökülme kepeğe ve aşırı derecede kaşıntıya sebep oluyor. Dermotta losyonu bir dermotolağa gitmeden direk kullansam sorun olur mu ?
  Dr.Muharrem Kaya
  deneyebilirisniz.dermotto losyon ve climbazol içeren şampuan kullanabilirsiniz

kuda