Varis teşhis ve tedavisine odaklanmış yani fleboloji uzmanı olarak hasta kabul eden bir doktor belirlemek için şöyle bir baktığımda gerçekten bu işle ilgili bir çok uzmanla karşılaştım. Dr. Onur Gürer ile ilgili bir sayfa hazırlayayım dedim.

Doç.Dr.Onur GÜRER

Önce biografisindenden söz edip sonra neler yaptığına bakalım. 1966 senesinde İstanbul’da doğdu. İlhami Ahmet doc-dr-onur-gurerÖrnekal İlkokulu’nda,  Saint Benoit Fransız Erkek Koleji’nde ortaokul ve liseyi okul birincisi olarak tamamladı. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Pratisyen hekimlik döneminden sonra Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahi Araştırma Merkezi’nden kalp damar cerrahisi uzmanılığını aldı. 15 yıl bu hastanede varis tedavileri ve kalp cerrahisi üzerine çalıştı. Sonraki yıllarda Çamlıca Hospitalium Hastanesinde hem branşıyla ilgili ameliyatlar hem de başhekimlik yaptı. 2014 yılı itibariyle daha çok fleboloji dalıyla yani varise özel çalışmaya başladı. Halen Idea Klinik Kalp Damar Cerrahi merkezi Nişantaşı şubesinde hasta kabul etmektedir.

Türk Tabipler Birliği, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği

Ulusal Vasküler Cerrahi Derneği

Türk Kardiyoloji Derneği

Minimal İnvaziv ve Robotik  Kalp Damar Cerrahisi Derneği ve Fleboloji Derneği üyesidir.

Boğaziçi Üniversitesi Biyo-Medikal Enstitüsü Medikal Bilgisayar sertifikası, Hacettepe Üniversitesi Finansal Araştırmalar Merkezi Stratejik Sağlık Kuruluşları Yönetimi sertifikası vardır.

Doktorlara uzmanlık eğitiminin de verildiği Dr.Siyami Ersek Hastnesinde yüze yakın bilimsel çalışma yapmış ve yurt içi ve yurt dışı tıbbi bilimsel dergilerde yayınlamıştır.

Op.Dr.Onur Gürer Yaptığı Tedaviler

Tümüyle varis tedavisine odaklanmıştır, dünyada varis tedavisi için geliştirilmiş tüm uygulamaların hasta açısından en iyi olanlarını hastalarına sunmaktadır. Bu yaklaşım sayesinde yaygınlığı ne kadar olursa olsun çapı 1 mm ile 25 mm arasındaki tüm varisleri ameliyatsız tedavi etmektedir. Tedavide

 • Skleroterapi
 • Radyo Frekans
 • Lazer
 • Köpük Tedavisi
 • Mikro Skleroterapi
 • EVLA (Endovenöz Lazer Ablasyon)-
 • Varisi Yapıştırıma (Zamk) Yöntemi
 • Venöz Ülser Tedavisi
 • Lenfödem Tedavisi
 • Hemanjiom (Damar Beni- Kan Beni) Tedavisi
 • PRP Uygulaması (Varis Yarası Tedavisinde platelet Rich plazma)
 • Kök Hücre Uygulaması (Varis Yarası Tedavisinde)
 • Venöz Haritalandırma

yötemlerini uygulamaktadır ve özetle şu şekilde izah edilebilir;

Skleroterapi; damar içine damarın iç yüzeyini tahrip ederek yok olmasını sağlayan ilaç enjekte edilir ve kalınlığı ne kadar olursa olsun yok olur. Köpükle tedavi avantajları sayesinde skleroterapi uygulamalarını azaltmıştır.

Radyo frekans; Daha çok kılcal damar çatlamalarında kullanılan bu yöntem sadece bacaklarda değil, yüz, burun gibi diğer kalcalların tedavisinde de kullanılmaktadır. Kılın çeyreği kalınlığı kadar ince iğne damara sokulur ve radyo dalgalarıyla ısıtılır. Damarın o anda yok olduğu görülebilir. Radyo dalgalarının verdiği enerjidir kelime benzese de asla radyasyon içermez.

Lazer; Deri yüzeyinden uygulanmaktadır (damar içinden uygulanan ayrıdır) yine kılcalların tedavisinde kullanılır, ancak uzun seanslar gerektirebildiği için kullanımı eskiye kıyasla azalmıştır.

Köpük tedavisi; Skleroterapide kullanılan ilacın dört kat hava ile köpürtülerek elde edilen köpüğün varise enjeksiyonudur. Başarısının yüksekliği ve diğer avantajları sayesinde skleroterapinin yerini almıştır. Az ilaçla çok damara çalışılabilmesi sayesinde hastalar daha az sayıda seansla salıklarına kavuşmaktadır.

Mikro skleroterapi; Son bir kaç yıldır tanımlanan bir yöntemdir, çok ince damarlara uygulanmaktadır. Tecrübeli ellerde çok yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Daha çok flebologların (fleboloji uzmanı) uyguladığı bir işlemdir.

Endo Venöz lazer Tedavisi (EVLA) ; Tükenmez kalem içi kalınlığında lazer probunun damarın içine gönderip damarı içten lazer ışığıyla tahrip etme işlemidir. Pratik bir tedavi yöntemidir. Tecrübeli ellerde belli kalınlıktaki varisler lazerle yok edilir. Lazer uygulanamayacak kadar ince olanlara skleroterpi uygulanarak tamamı yok edilir. İçerden yakılan damar sonsuza kadar yok olur.

Şah Damarı Tıkanıklığı
Şah damarı kafya giden ana atar damardır, tıkanıklığı ciddi sorundur. Daha çok ileri yaşlarda görüldüğü için narkoz vermek zor olabilmektedir. Hastayı uyutmadan bölgesel uyuşturmayla şah damarı tıkanıklığını açma ameliyatını Tğrkiye’de ilk uygulayan doktor Doç. Dr. Onur Gürer’dir. Hastalara narkoz riskini yaşatmadan, hastayla konuşa konuşa şah damarındaki tıkanıklık açılmakta ya da tıkalı damarlar değiştirilebilmektedir.

Varis Yaraları

Uzun yıllardır klasik yara bakımıyla tedavi etmeye çalışılan bu kronik yaraların tedavisi aylar hatta yıllarca sürerdi. Son yıllarda geliştirilen PRP ile yara tedavisi sayesinde bu süre çok kısalmıştır ve haftalar içinde hızlı düzelme sağlanmaktadır. PRP tedavisinde hastadan alınan kandan içerisinde yüksek düzeyde büyüme faktörü bulunan ve bu sayede iyileşmeyi hızlandıran kan pulcukları özel bir yöntemle ayrıştırılıp yara bölgesine enjekte edilir.

Tüm bunlardan bahsetmişken garantili varis tedavisinden söz etmezsem eksik kalacak gibi geliyor. Doç.Dr.Onur Gürer varis tedavisinde garanti uygulamaktadır. garanti şu şekilde işlemektedir. Tedaviye aldığı hastasını 1 yıl boyunca varisleriyle ilgili takibe alıyor ve bu süre zarfında varisle ilgili olabilecek tüm sorunları ek ücret almadan çözüyor. Bu uygulama hastaya güven veren bir uygulamadır. Yine benzer şekilde hastaların hoşuna giden bir diğer uygulama ise sanal muayane veya whatsapp aracılığıyla ücret alan hasta kliniğe geldiğinde sürprizle karşılamışyor çünkü hastaya muayene, ultrason, doppler gibi ek maliyetler çıkarılmıyor. Tedavi dışındaki tüm bu uygulamaları ücretsiz sunuyor. Tedavi olmayan hastalardan da bu isimler altında ücret talep etmiyor. Sadece sorununu çözdüğü hastadan ücret alıyor.

DoçDr.Onur GÜRER iletişim

Tel: 0212 246 10 04 – 0212 247 10 04
GSM & WhatsApp: 0532 463 96 82

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Doç.Dr.Onur GÜRER” Yazısında Yorum Yok

banteng