Bu sayfayo siteye bilgileriyle destek veren doktorların bahsedeceğim, kişisel yorum olmaması için kişisel sitelerinden alınmıştır. Sayfada daha çok Bursa, İzmir, Ankara ve İstanbuldan doktorlardan söz edilmiştir. Ortak özellikleri varis, hemanjiom, makat hastalıkları, kıl dönmesi, ben tedavisi konularında yetkin olmalarıdır.

Doç.Dr.Onur GÜRER

Varis teşhis ve tedavisine odaklanmış yani fleboloji uzmanı olarak hasta kabul eden bir doktor belirlemek için şöyle bir baktığımda gerçekten bu işle ilgili bir çok uzmanla karşılaştım. Dr. Onur Gürer ile ilgili bir sayfa hazırlayayım dedim.

Önce biografisindenden söz edip sonra neler yaptığına bakalım. 1966 senesinde İstanbul’da doğdu. İlhami Ahmet doc-dr-onur-gurerÖrnekal İlkokulu’nda,  Saint Benoit Fransız Erkek Koleji’nde ortaokul ve liseyi okul birincisi olarak tamamladı. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Pratisyen hekimlik döneminden sonra Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahi Araştırma Merkezi’nden kalp damar cerrahisi uzmanılığını aldı. 15 yıl bu hastanede varis tedavileri ve kalp cerrahisi üzerine çalıştı. Sonraki yıllarda Çamlıca Hospitalium Hastanesinde hem branşıyla ilgili ameliyatlar hem de başhekimlik yaptı. 2014 yılı itibariyle daha çok fleboloji dalıyla yani varise özel çalışmaya başladı. Halen Idea Klinik Kalp Damar Cerrahi merkezi Nişantaşı şubesinde hasta kabul etmektedir.

Türk Tabipler Birliği, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği

Ulusal Vasküler Cerrahi Derneği

Türk Kardiyoloji Derneği

Minimal İnvaziv ve Robotik  Kalp Damar Cerrahisi Derneği ve Fleboloji Derneği üyesidir.

Boğaziçi Üniversitesi Biyo-Medikal Enstitüsü Medikal Bilgisayar sertifikası, Hacettepe Üniversitesi Finansal Araştırmalar Merkezi Stratejik Sağlık Kuruluşları Yönetimi sertifikası vardır.

Doktorlara uzmanlık eğitiminin de verildiği Dr.Siyami Ersek Hastnesinde yüze yakın bilimsel çalışma yapmış ve yurt içi ve yurt dışı tıbbi bilimsel dergilerde yayınlamıştır.

Op.Dr.Onur Gürer Yaptığı Tedaviler

Tümüyle varis tedavisine odaklanmıştır, dünyada varis tedavisi için geliştirilmiş tüm uygulamaların hasta açısından en iyi olanlarını hastalarına sunmaktadır. Bu yaklaşım sayesinde yaygınlığı ne kadar olursa olsun çapı 1 mm ile 25 mm arasındaki tüm varisleri ameliyatsız tedavi etmektedir. Tedavide

 • Skleroterapi
 • Radyo Frekans
 • Lazer
 • Köpük Tedavisi
 • Mikro Skleroterapi
 • EVLA (Endovenöz Lazer Ablasyon)-
 • Varisi Yapıştırıma (Zamk) Yöntemi
 • Venöz Ülser Tedavisi
 • Lenfödem Tedavisi
 • Hemanjiom (Damar Beni- Kan Beni) Tedavisi
 • PRP Uygulaması (Varis Yarası Tedavisinde platelet Rich plazma)
 • Kök Hücre Uygulaması (Varis Yarası Tedavisinde)
 • Venöz Haritalandırma

yötemlerini uygulamaktadır ve özetle şu şekilde izah edilebilir;

Skleroterapi; damar içine damarın iç yüzeyini tahrip ederek yok olmasını sağlayan ilaç enjekte edilir ve kalınlığı ne kadar olursa olsun yok olur. Köpükle tedavi avantajları sayesinde skleroterapi uygulamalarını azaltmıştır.

Radyo frekans; Daha çok kılcal damar çatlamalarında kullanılan bu yöntem sadece bacaklarda değil, yüz, burun gibi diğer kalcalların tedavisinde de kullanılmaktadır. Kılın çeyreği kalınlığı kadar ince iğne damara sokulur ve radyo dalgalarıyla ısıtılır. Damarın o anda yok olduğu görülebilir. Radyo dalgalarının verdiği enerjidir kelime benzese de asla radyasyon içermez.

Lazer; Deri yüzeyinden uygulanmaktadır (damar içinden uygulanan ayrıdır) yine kılcalların tedavisinde kullanılır, ancak uzun seanslar gerektirebildiği için kullanımı eskiye kıyasla azalmıştır.

Köpük tedavisi; Skleroterapide kullanılan ilacın dört kat hava ile köpürtülerek elde edilen köpüğün varise enjeksiyonudur. Başarısının yüksekliği ve diğer avantajları sayesinde skleroterapinin yerini almıştır. Az ilaçla çok damara çalışılabilmesi sayesinde hastalar daha az sayıda seansla salıklarına kavuşmaktadır.

Mikro skleroterapi; Son bir kaç yıldır tanımlanan bir yöntemdir, çok ince damarlara uygulanmaktadır. Tecrübeli ellerde çok yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Daha çok flebologların (fleboloji uzmanı) uyguladığı bir işlemdir.

Endo Venöz lazer Tedavisi (EVLA) ; Tükenmez kalem içi kalınlığında lazer probunun damarın içine gönderip damarı içten lazer ışığıyla tahrip etme işlemidir. Pratik bir tedavi yöntemidir. Tecrübeli ellerde belli kalınlıktaki varisler lazerle yok edilir. Lazer uygulanamayacak kadar ince olanlara skleroterpi uygulanarak tamamı yok edilir. İçerden yakılan damar sonsuza kadar yok olur.

Şah Damarı Tıkanıklığı
Şah damarı kafya giden ana atar damardır, tıkanıklığı ciddi sorundur. Daha çok ileri yaşlarda görüldüğü için narkoz vermek zor olabilmektedir. Hastayı uyutmadan bölgesel uyuşturmayla şah damarı tıkanıklığını açma ameliyatını Tğrkiye’de ilk uygulayan doktor Doç. Dr. Onur Gürer’dir. Hastalara narkoz riskini yaşatmadan, hastayla konuşa konuşa şah damarındaki tıkanıklık açılmakta ya da tıkalı damarlar değiştirilebilmektedir.

Varis Yaraları

Uzun yıllardır klasik yara bakımıyla tedavi etmeye çalışılan bu kronik yaraların tedavisi aylar hatta yıllarca sürerdi. Son yıllarda geliştirilen PRP ile yara tedavisi sayesinde bu süre çok kısalmıştır ve haftalar içinde hızlı düzelme sağlanmaktadır. PRP tedavisinde hastadan alınan kandan içerisinde yüksek düzeyde büyüme faktörü bulunan ve bu sayede iyileşmeyi hızlandıran kan pulcukları özel bir yöntemle ayrıştırılıp yara bölgesine enjekte edilir.

DoçDr.Onur GÜRER iletişim

Tel: 0212 246 10 04 – 0212 247 10 04
GSM & WhatsApp: 0532 463 96 82

Dr. Nizam Kurtdere

Genel cerrahi uzmanı  1963 yılında Hatay da doğmuştur.İlk, orta ve lise öğrenimini Samandağ da tamamladıktan sonra 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesine başlamış ve 1987 yılında mezun olmuştur.

Pratisyen hekimlik mecburi hizmetini Nevşehir Ürgüp Başdere kasabasında yaptıktan sonra 1988 yılında İstanbul Eğitim ve araştırma hastanesinde genel cerrahi asistanlığına başlamıştır.1992 yılında cerrahi asistanlığını tamamlayıp genel cerrahi uzmanı olmuştur. 1993 yılında Erzincan ın Tercan ilçesinde Tercan Devlet Hastanesinde uzmanlık mecburi hizmetine göreve başlayıp 1 yıl sonra mecburi hizmetini tamamlamıştır, 1 yıllık başhekimlik yapmış ve bu süre zarfında Tercan da sağlık alanında yenilikler yapmıştır.

Askerliğini Sivas Asker hastanesinde yaptıktan sonra İstanbul a dönmüş ve 1995 yılında Bakırköy Devlet Hastanesinde göreve başladı.

Uzmanlık eğitimi sonrası

Medikal estetik eğitimi (saç ekimi, ben tedavileri, botox, peeling vs gibi estetik uygulamaları)

Laparoskopik cerrahi (kapalı yöntemle ameliyatlar)

Gastrointestinal endoskopi (mide ve kalınbağırsak inceleme ve tedavileri)

konularında eğitim gördü .

2007 yılında Esenyurt Devlet Hastanesi genel cerrahi bölümünde mayıs 2014 yılına kadar görev yaptı. Temmuz 2014 tarihi itibariyle Idea Klinik Şişli Şubesinde göreve başlamıştır.

Dr. Nizam Kurtdere evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgilendiği Hastalıklar

Dr. Nizam Kurtdere proctoloji branşına giren tüm hastalıkların modern tedavi yöntemlerini uygulamaktadır

Kıl Dönmesi; Çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarından mikro sinüsektomi, pit picking, bascom ameliyatlarını ve ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi olan sinüsotomi tedavilerini yapmaktadır

Hemoroid; diğer adı basurdur, lazer, lastikle boğma, klasik ameliyatlar ve THD yöntemlerini uygulamaktadır

Makat Çatlağı; Anal fissür de denir, LİS ameliyatı ve botox

Ben; tüm güncel uyulamalarla ben alımı yapmaktadır.

Siğil radyo frekansla tedaviler yapmaktadır, anal bölge siğilleri yanı sıra el ayak yüz bölgelerindekileri de almaktadır.
iletişim bilgileri
Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat Şişli – İstanbul
TEL: 0212 246 10 04 – 0212 247 10 04
GSM: 0532 463 96 82

Op.Dr.Seher Şirin

Dr.Seher ŞİRİN 15.09.1961 tarihinde Karaman-Ermenek ilçesinde doğdu. İlköğretim, orta öğretim ve Liseyi Mersin’de okudu. 1979 yılındada girdiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1985 tarihinde bitirdi. 1985-1987 tarihleri arasında 2 yıl boyunca Muğla Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak mecburi hizmet yaptı. 1987 yılında Silivri Sağlık Grup Başkanlığı, 1987-1990 yılları arasında 3 yıl boyunca 70. Yıl Fizik Tedavi Hastanesinde pratisyen hekim olarak çalıştı.

Gerek ihtisası süresince ve gerekse sonraki çalışma döneminde meme hastalıkları ve makat bölgesi hastalıklarıyla ilgilendi. Halen ağırlıklı olarak meme kanser, hemoroid (basur), anal fissür (makat çatlağı), fistül ve kıl dönmesi hastalıkları üzerine hasta kabul etmektedir. Kıl dönmesi tedavisinde mikro sinüsektomi yöntemi uygulamaktadır.

Op.Dr.Seher Şirin iletişim bilgileri :
Samatya Hastanesinden ayrılmış olup Bakırköy merkezde çalışmaktadır

Yakut Sok No: 24
Tel:0212 572 72 65

GSM: 0542 621 08 88

DİĞER BİLGİLER

Branşı ; Genel Cerrahi

Mesleki ilgi Alanı : Makat hastalıkları (proctoloji)

op.dr.seher şirinTedavi Ettiği Hastalıklar : Makat çatlağı (anal fissür), Basur (hemoroid), kıl dönmesi (pilonidal sinüs), fistül, kondilom (genital siğil)

Uyguladığı Tıbbi İşlemler: Mikro sinüsektomi, lazer, anal fissür botox tedavisi ve diğer ameliyatsız yöntemler.

https://www.ideaklinik.com/isanbulda-kadin-genel-cerrahi-uzmani-op-dr-seher-sirin.html

Op Dr Demet Ağras

 Hastalarına karşı daima güler yüzlü yaklaşımı ve samimiyeti olan genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Demet Ağras 31 Mart 1973 tarihinde İzmir/Alsancak’ta doğmuştur. İlkokul eğitimini Kenan Gamsız İlk Öğretim Okulunda bitirmiş ortaöğretim ve lise eğitimlerini de aynı yer olan Karşıyaka Lisesinde tamamlamıştır. 1996 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş, genel cerrahi uzmanlık ünvanını da yine Ege Üniversitesi’nde almıştır. İzmir ilinde birçok hastanede ve ilçesi Bergama’da da uzun yıllar görev yapmıştır.

Yüzme alanında çok iyi derecelere sahip olan Ağras müzik aletlerine olan merakından piyano çalmaya başlamış ve şuan 10 yaşında olan kızı Irmak’ın da bu eğitimi almasını sağlamıştır. Birçok alanda kendini devamlı geliştirmeye çalışan Op. Dr. Kızıyla vakit geçirmekten büyük keyif alır,  boş zamanlarda toprak ve bitkilerle ilgilenmektedir. Evinde çok sayıda hayvan besler, kelimenin tam anlamıyla iyi bir hayvan severdir.

İzmir Kadın Genel Cerrah

Op. Dr. Demet AĞRAS İzmir ve Ege bölgesinde makat hastalıklarına özel çalışan tek proktoloji uzmanıdır. Makat hastalıkalrı teşhis ve tedavisi ile ilgilenen branşa proctoloji bu konuda uzman olan doktora da proctolog denmektedir.

Tedavisini yaptığı hastalıklar ve uyguladığı tedavi yöntemler

 • KIL DÖNMESİ (PİLONİDAL SİNÜS) TEDAVİSİ

Kıl dönmesi tedavisinde gelişmiş yöntem olan mikrosinüsektomi yöntemini uygulamaktadır. Bu tedavi yöntemi diğer tedavi yöntemlerine göre daha konforlu bir yöntemdir. Çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarından mikro sinüsektomi ameliyatı bölgesel uyuşturmayla, 2-3 cm deri kesilerek yapılır. İşlem 5-10 dakikada tamamlanır. Hastalar aynı gün taburcu olarak günlük yaşantılarına devam edebilirler. Pansuman gerekmez ve hastalar 3.gün banyo yapabilir.

 • BEN (NEVÜS) TEDAVİSİ

Radyofrekans, lazer, plazma ve buharlaştırma yöntemleriyle ben tedavilerini yapmaktadır. En az iz bırakan yöntemler olarak bilinmektedir. Her bir ben 2-3 dakşikada alınabilmekte, iyileşme tamamlandığında sohbet mesafesinden zor algılanabilecek kadar belirsiz bir iz kalabilmektedir.

 • HEMOROİD (BASUR) TEDAVİSİ

Hemoroid dereceli bir rahatsızlıktır. Uygulanacak tedavi yöntemi hastanın durumuna göre belirlenir. THD, Lastikle Boğma, Lazer yöntemlerini uygulamaktadır. Hepsi ayaktan uygulanabilen, hastanın iş gücü kaybına neden olmayan uygulamalardır.

 • KONDİLOM (ANAL VE GENİTAL SİĞİL,HPV )

Çoğunlukla cinsel ilişki ile bulaşan genital siğilleri radyo frekans yöntemiyle tedavi etmektedir. En etkili yöntem olarak bu yöntemi kullanan Op Dr Demet Ağras hastalarını aynı gün şifa ile taburcu etmektedir. Kondilom tedavisi bir defa ücret karşılığında iyileşene kadar takip uygulama şeklindedir. 6 seansa kadar ek ücret alınmaz.

 • NASIR (CALLUS) TEDAVİSİ

Gelişmiş etkili tedavi yöntemi olan radyofrekans ile buharlaştırma yöntemiyle nasır tedavilerini yapmaktadır. Kısa sürede tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Nasının kökü net bir şekilde alındığı için tekrar etme ihtimali yok denecek kadar azdır.

 • ANAL FİSSÜR (MAKAT ÇATLAĞI) TEDAVİSİ

Makat çatlağı ağrı,batma, yanma ve kaşıntı belirtileri ile kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Botox ve lazer tedavilerini kullanarak hastaların kısa zamanda rahatlamasını ve iyileşmesi kolaylaştırmaktadır. Gereken vakalarda LİS ameliyatı da (lateral internal sfinkterotomi) yapmaktadır

 • SİĞİL

Siğil tedavilerinde radyofrekans ile buharlaştırma yöntemini kullanmaktadır. Gelişmiş etkili yöntemlerden biridir.

 • MEME HASTALIKLARI

Meme hastalıklarını da tedavi etmektedir. Hastaları el ile muayene ettikten sonra gerek görülürse ultrason ve mamografi isteyerek teşhisin kolaylaşmasını sağlar. Cerrahi müdahale gerektiren kısmını tedavi ederek hastalarını şifa ile taburcu eder.

 • ANAL FİSTÜL

Apselerin tedavi edilmeyip, yol açarak delik oluşturmasına fistül denir. Bu alanda da oldukça başarılı olan Op. Dr. Ağras fistül yolunu lazer yöntemiyle açarak hastayı konforlu bir şekilde sağlığına kavuşturmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Atatürk cad.  No : 174 / 1 Ekim Apt. Kat: 4 Daire: 8 KONAK /İZMİR

0542 295 52 54 –  0232 422 10 06

Op. Dr. Eren ANĞ

Op. Dr. Eren ANĞ 1971 yılında Bursa’da doğup, ilk ve orta öğretimini burada tamamlamıştır. Yüksek öğrenimine 1988 de İstanbul Üniversitesi  Çapa Tıp Fakültesinde başlamış 1994 yılında mezun olmuştur. Mecburi hizmetini  Konya Çavuş Sağlık Ocağında yapmıştır.
1996 da naklen  geldiği Bursa  ilinde pratisyen hekim olarak çeşitli birimlerde çalışmıştır. Ve 2000 yılında Tabip asteğmen ve iş yeri hekimi olarak Afyon’da askerlik görevini yerine getirmiştir.
2004 te Uludağ Üniversitesi  Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahi kliniğinde ihtisas eğitimine başladı  ve 2010 yılında mezun oldu. Osmaniye Devlet Hastanesinde mecburi hizmete başlayıp, 2013 yılında Bursa da Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine naklen tayin oldu. Op. Dr Eren ANĞ 2015 yılından beri Bursa daki kliniğinde varis, kılcal damarlar ( yüz, bacak, vücut ), hemanjiom diye adlandırdığımız damarsal hastalıkların tedavisini  yapmaktadır.
Halen Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ergun Aygören ile aynı klnikte hasta kabul etmektedir.

Tedavisini Yaptığı Hastalıklar ve Uyguladığı Yöntemler
Varis Tedavisi
Ameliyatsız varis tedavisi konusunda Bursa’nın en tecrübeli doktorlarındandır. Hali hazırda dünyada yaygın şekilde uygulanan ameliyatsız yöntemler skleroterapi, köpük tedavisi, radyo frekans, lazer, mikro skleroterapi yöntemleriyle gözle zor görülecek kadar ince varislerden iki parmak kalınlığına kadar genişlemiş olanlara kadar her tür varisi tedavi eebilmektedir.
Ayaktan uygulanan bu yöntemler sayesinde hasta işine ara vermeden yani sosyal yaşamıona 20 dakika ara vererek tüm varislerinden kurtulmaktadır.

Kılcal Damar Çatlaması
Gerek bacaklar, gerek yüz bölgesi gerekse burun üstündeki kılcal damar varislerini çağdaş yöntemlerle tamamen yok etmektedir. Hiç iz kalmayan yöntemlerle tedavi yapılmaktadır.

Hemanjiom
Bursa ve civarında ameliyatsız hemanjiom tedavisi yapan tek kişidir. Lazer, skleroterapi ve köpük tedavileriyle her yaş hemanjiomunu tedavi edebilmektedir.

Bursa Varis Tedavisi

Bursa’da sadece varislerin tedavisine yoğunlaşmış kalp damar cerrahisi daha doğrusu fleboloji uzmanı yok denecek kadar azdır. Dr.Ang kliniğinden fleboloji uzmanı olarak hasta kabul etmektedir. Sadece varislerin tedavisi ile ilgilenen uzmanlık branşına fleboloji bu branş uzmanına da flebolog denir.

İletişim Bilgileri
İdea Klinik Bursa
Adres: Cumhuriyet mah. Yağmur Sokak Cadde 224 Sitesi. B Blok / Daire: 5 Nilüfer
TEL: 0224 247 10 06 – 0224 249 10 06
GSM : 0532 152 26 75

Not: Cep telefonundan fotoğraflar göndfererek net ücret bilgisi alabilirsiniz.

Op.Dr.Adil ALTINSOY

Genel cerrahi uzmanı olan Op.Dr.Adil ALTINSOY proctoloji yani makat hastalıkları olan hemoroid, kıl dönmesi, fissür tedavileri konusunda eğitimlidir. Makat hastalıkları dışında ameliyatsız ben tedavileri konusunda da tecrübelidir. Idea Ankara kliniğinde görev yapmaktadır. Yıllık hekimlik tecrübesi ile birçok başarıya imza atmıştır. 1962 Yılında Ankara’da doğdu.
1962 Ankara’da doğdu, ebeveynlerinin memleketi olması sebebiyle çocukluğu daha çok Hatay’ın Dörtyol ilçesinde geçmiştir. İlk ve orta öğretim dönemi de burada geçmiş olup, üniversite için tekrardan Ankara ya dönmüştür.
1981 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
1981 Yılında eğitim almaya hak kazandığım Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1987 de mezun oldu. 1989 yılında başladığım genel cerrahi uzmanlık eğitimi ise 1993 yılında bitirdi. Uzmanlığımı “makat hastalıklarında ameliyatsız çözümler” üzerine yaptığım uzmanlık tezimle bitirdi. Tez çalışmalarım süresince makat hastalıklarının cerrahi ve cerrahi dışı tedavi yöntemleriyle ilgili yöntem ve teknolojileri yakından takip etti ve kullandı. Bu sayede geniş bilgi ve tecrübe sahibi oldu.
1994 senesinde laparoskopik (kapalı yöntem) cerrahiye başladı. Laparoskopik ameliyatlarda kullanılan ayak kontrollü suction irrigation cihazı geliştirip patentini aldı. Sindirim sistemi (gastrointestinal) endoskopisi ve kolonoskopi eğitimleri aldı.
İlk Görev Yeri Denizli Acıpayam
Mecburi hizmeti Denizli İli Acıpayam İlçesinde yaptıktan sonra memleketim Hatay Dörtyol da 5 yıl çalıştı. Kendi isteğimle tayin yaptırıp, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Hastanesi, Etimesgut Devlet Hastanesi, Yenimahalle Devlet hastanesi ve son olarak Sincan Devlet Hastanesinde çalıştı.
Dr. Adil Altınsoy evli ve iki çocuk babasıdır.

Anal Endoskop

Ankarada makat hastalıkları uzmanları arasında hastalarını anal endoskopla muyane eden tek hekimdir. Anal endoskop sayesinde teşhis daha net olmakta ve konulan teşhisi hastanın kendisi de görmektedir. Bölge hastalıklarından hemoroid, çatlak, fistül, kondilom ve mayasıl gibi hastalıkları 10 kata kadar büyüterek görüntü veren anüs endoskopisi işlemi daha güvenli kılmaktadır.

Op. Dr. Serkan AKARSU

Damar hastalıkları alanında uzmandır. 29 Mayıs 1975 tarihinde Bursa’da doğdu. Bursa Dörtçelik İ.Okulunu bitirdikten sonra, ortaokul ve lise eğitimlerini de Bursa Anadolu Lisesinde tamamladı.
 Cumhuriyet Üniversitesi  Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olduktan sonra kendi memleketi olan Bursa’da birçok özel polikinlikler de  ve Bursa Özel Doruk Tıp Merkezinde acil hekimi olarak çalışmıştır. 2007 yılında Kalp ve Damar Cerrahi uzmanlığı eğitimine başlayarak 2013 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Osmaniye Devlet Hastanesinde iki yıl Kardio Vasküler Cerrahi Uzmanı olarak görev almış ve kendini varis hastalıkları tedavileri üzerinde geliştirmiştir. 2015 yılından beri ameliyatsız varis tedavilerine İzmir’de devam etmektedir.

Çocuklarıyla zaman geçirmekten keyif alır, bisiklet ve doğa yürüyüşlerini, bilgi oyunlarını ve bilgilendirici kitapları okumayı sevmektedir.

TEDAVİ ETTİĞİ HASTALIKLAR VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

İZMİR VARİS TEDAVİSİ

Dr. Serkan Akarsu kalp damar cerrahisi ihtisası almıştır ancak daha çok fleboloji uzmanı yani toplar damar hastalıkları teşhis ve tedavisi ile ilgilenmektedir. Çoğunlukla bacaklarımızda ağrı, şişlik, kaşıntı ve yanma şikayetleriyle kendini gösteren varis toplar damarların normalden fazla gelişmesiyle oluşur. Muayene ile hastanın hangi yönteme uygun olduğunu belirleyen Akarsu, skleroterapi, köpük, mikroskleroterapi, radyofrekans ve venablock gibi tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak 1 mm ile 25 mm arasındaki tüm varisleri ameliyatsız bir şekilde yok etmektedir.

İZMİR HEMANJİOM TEDAVİSİ

Genelde bebeklerde sık görülen damar beni doğuştan oluşan bir hastalıktır. Tedavi edilmediğinde büyüme göstererek ilerleme kaydeder. Kalp damar cerrahi uzmanları tarafından tedavisi yapılmaktadır. Hemanjıom hastalıklarını lazer ve ilaç enjeksiyonu ile tedavi etmektedir. Bu alanda başarılı olan Akarsu’nun tedavisi devam eden ve tamamlanan bir çok hastası bulunmaktadır. Hemanjiom ne kadar ileri olursa olsun ameliyatsız bir şekilde tedavi etmektedir.

İZMİR VARİS YARASI TEDAVİSİ
Varislerin tedavi edilmeyip zamanla yaralar oluşturmalarına varis ülseri denir. İhmal edilmesi durumunda tedavisi uzun sürebilen bir hastalıktır. Geçmişte klasik yara bakımı uyuglamalarıyla iyileştirmeye çalışılırdı ancak iyileşmesi aylar yıllar sürerdi. Son yıllarda PRP denilen uygulama kullanıma açılmıştır. PRP yöntemi ile varis ülserini ve daha sonra ülsere neden olan damar genişlemesini de tedavi etmektedir.

adres ve iletişim
Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 Cumhuriyet Meydanı İZMİR
TEL: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
GSM: 0542 295 52 54

Op.Dr.Ergun Aygören

Balıkesir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir ve Bursa illerinde almıştır.

Tıp Fakültesini Ege Üniversitesinde okudu. Genel Cerrahi Uzmanı olduktan sonra ilk görev yeri olarak Ağrı Askeri Hastanesinde göreve başlamıştır. Bu süreçten sonra İzmit, Malatya ve Memleketi olan Balıkesir Edremit Askeri Hastanelerinde Uzman, Baştabip Yardımcılığı ve Baştabip olarak görev yapmıştır. Türkiye’nin farklı şehirlerinde özel sağlık merkezlerinde hasta kabulüne devam etmiştir. Bu sağlık merkezleri içerisinde Buca Tıp Merkezi, Özel Manisa 8 Eylül Hastanesi ile Şifa Üniversitesi ve Şifa Buca Hastanelerinde genel cerrahi uzmanı olarak görev yapmıştır.
Haziran 2016 dan itibaren Idea Cerrahi Dal Merkezi bünyesine katıldı.

Bursa Proktoloji Uzmanı

Dr.Ergun Aygören genel cerrahi olmakla birlikte makat hastalıklarının tedavisi ile ilgilendiği için proktoloji uzmanıdır. Guatr, fıtık, safra kesesi gibi genel cerrahi branşına giren onlarca hastalıkla uğraşmamakta sadece anüs bölgesi hastalıkları hemoroid, kıl dönmesi, fissür ve fistül tedavisiyle ilgilenmektedir. Bursa mikro sinüsektomi ameliyatı dendiğinde akla gelen ilk isimlerdendir. Bir bölge hastalıklarına yönelmiş olması gerek tecrübe ve bilgi birikimini gerekse teknolojik donanımını ideal düzeye getirmiştir.

Bursa Hemoroid Tedavisi

varis hastalılığının tedavisi konusunda tüm teknolojilere sahip olan tek klinik idea kliniktir. Basurda lazer, RBL, makat çatlağında botox gibi güncel tedavi uygulamaları yapılmaktadır. Bu sayede işinize ara vermeden tedavi olabileceksiniz.

Bursa Kıl Dönmesi Tedavisi

Çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarından Bascom procedur, pit picking ve mikro sinüsektomi yöntemlerinin uygulandığı tek klinik Idea Cerrahi dal merkezi uygulayan tek proktolog ise Op Dr Ergun Aygörendir. Kıl dönmesi tedavisinde uygulanan bu güncel yöntemler sayesinde işinize veya okulunuza bir saat ara vermeniz yeterli oluyor yani işlem bitişi okul veya işşinize dönebiliyorsunuz

Idea Bursa Kliniği
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nilüfer / BURSA

Op.Dr.Atilla KAYA

Op.Dr.Atilla KAYA 1961 yılında Adananın Ceyhan ilçesinde doğdu. 2 yaşındayken babasının işi gereği memleketi olan Malatya ya taşınması sebebiyle Malatya ya geldi. İlk okul, orta okul ve liseyi Malatya da okudu. 1980 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 1986 yılında bitirdi. Mardin Nusaybin in Akarsu Nahiyesinde mecburi hizmetine başladı bir süre sonra tayin yaptırdığı Ankara nın Gölbaşı ilçesinde belediye tabibi olarak mecburi hizmetine devam etti.
1988 Yılında Samatya SSK Hastanesinde (şimdiki adı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi) başladığı genel cerrahi ihtisasını 1993 yılında tamamladı. Uzmanlık tezini makat hastalıklarından anal fissür hastalığı üzerine verdi.
1993 yılında mecburi hizmetinin geri kalanını tamamlamak üzere Ankara Elmadağ Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı. 1995 yılında kendi isteğiyle Osmaniye (o yıllarda Adana nın ilçesiydi) Devlet Hastanesine tayin yaptırdı. Cerrahide yenilikler konusunda son derece bakir olan bu şehri çağdaş ameliyatlar, çağdaş tedaviler ve yeni tıbbi teknolojilerle tanıştırdı.

op.dr.atilla kayaOsmaniye de çalıştığı yıllarda Adana da, Hatay ın ilçesi İskenderun da, Kahramanmaraş ta tedavi merkezleri açtı. 2006 yılında buraların dar gelmesi sebebiyle Idea klinik % 50 ortak olup İstanbul a taşındı. Idea Klinikte çalışmaya başladığı ilk yıllarda İstanbulu FUE saç ekimiyle tanıştırdı, Türkiye nin ilk kaş ekimi, sakal ekimi, bıyık ekimi işlemlerini gerçekleştirdi. Bu dönemde saç ve saç sorunları üzerine ilk Türkçe kitabı yazdı ve “ saç ekimi ve saça dair her şey” adıyla yayınladı. Çok sayıda internet sitesinde sağlıkla ilgili makaleleri yayınlanmıştır.Halen Idea Klinik Bakırköy şubesinde proctoloji uzmanı olarak çalışan Op.Dr.Atilla KAYA Nesrin KAYA ile evlidir ve bir çocuk sahibidir.

Ayrıntılı bilgi için http://www.dratillakaya.com

Dr Nihat Aydın

Hemşerim olmasaydı aynı şeyleri yazar mıydım bilmiyorum ama güvenle önerebileceğim bir doktor olduğu için hakkında bir şeyler yazayım dedim. Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op Dr Nihat Aydın Kimdir?
Malatya’nın merkeze yakın Pirinçli köyünde doğmuştur. İlk okulu Yazıhan’ın bu şirin köyünde bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi ise Malatya’da okumuştur.1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirip bir süre pratisyen hekim olarak çalışmıştır. 2001 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesinde Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasına başlamış özellikle varis tedavileri konusunda bilimsel çalışmalara katılmıştır. Adıyaman Devlet Hastanesinde 3 yıl çalıştıktan sonra özel hastanelerde hizmet vermeye başlamış Antalya Memorial Hastanesinde, Antalya Medical Park Hastanesinde çok sayıda varis hastası tedavi etmiş, kalp ameliyatları yapmıştır.
2016 yılında ise Türkiye’de 5 şubeyle hizmet veren tek varis tedavi merkezi olan Idea Kalp damar Cerrahi Merkezinde göreve başlamıştır. Ankara’da varis tedavi merkezleri arasında tüm teknolojik donanıma sahip ve bilinen tüm tedavi yöntemlerinin uygulandığı merkezde hasta kabul etmektedir. Varisin yanı sıra ameliyatsız hemanjiom tedavisi konusunda da bilgi birikimi ve tecrübe sahibi olan Dr. Aydın hemanjiom hastalarının tedavisini de yapmaktadır.

Pekji neden Dr.Nihat Aydın’ı öneriyorum; belki çok şey yazılabilir ama 3 nokta dikkat çekicidir.
dr nihat aydın1- Ücretsiz muayene; Ankara’da varis tedavisi yapılan yerlerde nasıl bir tedavi yapılacağını söylemek için önce 300-400 TL muayene ücreti ödenmesi gerekmektedir. Halbuki varis zaten göz önünde bir hastalıktır bunun için tedavi ücreti kadar muayene ücreti alınması çok gerekli değildir. Dr. Nihat Aydın tedaviye almadığı hastadan muayene, doppler veya başka işlemler adı altında herhangi bir ücret talep etmemektedir. Sadece hastalığından tamamen kurtardığı hastalarından ücret almaktadır.
2- Tüm varislere ameliyatsız tedavi ; Ameliyatla tedaviler daha çok kazanç sağlamasına rağmen hasta açısından ameliyatsız tedaviler daha yüz güldürücü olduğundan çapı 1 mm ile 30 mm arasındaki tüm damarlara ameliyatsız yöntemler uygulamaktadır. Hastaya 1-2 ay yatmayı gerektiren cerrahi işlemler yerine işene ara vermeden yaptırabileceği lazer, Radyo Frekans, Köpük ve Skleroterapi yöntemlerini tercih etmektedir.
3- Hemanjiom tedavisi Ankara da çok az yerde yapılmakta ve hepsinde ameliyat önerilmektedir oysa Idea Ankara Klinikte tüm hemanjiomlar ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir.
op dr nihat aydınDr Nihat Aydın iletişim
GSM: 0505 119 36 90
Kişisel web Sitesi : http://www.drnihataydin.com/