Hemşerim olmasaydı aynı şeyleri yazar mıydım bilmiyorum ama güvenle önerebileceğim bir doktor olduğu için hakkında bir şeyler yazayım dedim. Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op Dr Nihat Aydın Kimdir?
Malatya’nın merkeze yakın Pirinçli köyünde doğmuştur. İlk okulu Yazıhan’ın bu şirin köyünde bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi ise Malatya’da okumuştur.1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirip bir süre pratisyen hekim olarak çalışmıştır. 2001 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesinde Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasına başlamış özellikle varis tedavileri konusunda bilimsel çalışmalara katılmıştır. Adıyaman Devlet Hastanesinde 3 yıl çalıştıktan sonra özel hastanelerde hizmet vermeye başlamış Antalya Memorial Hastanesinde, Antalya Medical Park Hastanesinde çok sayıda varis hastası tedavi etmiş, kalp ameliyatları yapmıştır.
2016 yılında ise Türkiye’de 5 şubeyle hizmet veren tek varis tedavi merkezi olan Idea Kalp damar Cerrahi Merkezinde göreve başlamıştır. Ankara’da varis tedavi merkezleri arasında tüm teknolojik donanıma sahip ve bilinen tüm tedavi yöntemlerinin uygulandığı merkezde hasta kabul etmektedir. Varisin yanı sıra ameliyatsız hemanjiom tedavisi konusunda da bilgi birikimi ve tecrübe sahibi olan Dr. Aydın hemanjiom hastalarının tedavisini de yapmaktadır.
Pekji neden Dr.Nihat Aydın’ı öneriyorum; belki çok şey yazılabilir ama 3 nokta dikkat çekicidir.
dr nihat aydın1- Ücretsiz muayene; Ankara’da varis tedavisi yapılan yerlerde nasıl bir tedavi yapılacağını söylemek için önce 300-400 TL muayene ücreti ödenmesi gerekmektedir. Halbuki varis zaten göz önünde bir hastalıktır bunun için tedavi ücreti kadar muayene ücreti alınması çok gerekli değildir. Dr. Nihat Aydın tedaviye almadığı hastadan muayene, doppler veya başka işlemler adı altında herhangi bir ücret talep etmemektedir. Sadece hastalığından tamamen kurtardığı hastalarından ücret almaktadır.
2- Tüm varislere ameliyatsız tedavi ; Ameliyatla tedaviler daha çok kazanç sağlamasına rağmen hasta açısından ameliyatsız tedaviler daha yüz güldürücü olduğundan çapı 1 mm ile 30 mm arasındaki tüm damarlara ameliyatsız yöntemler uygulamaktadır. Hastaya 1-2 ay yatmayı gerektiren cerrahi işlemler yerine işene ara vermeden yaptırabileceği lazer, Radyo Frekans, Köpük ve Skleroterapi yöntemlerini tercih etmektedir.
3- Hemanjiom tedavisi Ankara da çok az yerde yapılmakta ve hepsinde ameliyat önerilmektedir oysa Idea Ankara Klinikte tüm hemanjiomlar ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir.
Dr Nihat Aydın iletişim
GSM: 0505 119 36 90
Kişisel web Sitesi : http://www.drnihataydin.com/

op dr nihat aydın

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Dr Nihat Aydın” Yazısında 1 Yorum

  1. Mehtap says:

    Merhaba hocam. Oğlum 8 aylık başında hemanjiom ( çilek lekesi ) var. Çocuk doktorumuz başlarda beklememizi geçeceğini söyledi. Bu ay kontrole gittiğimizde ise 1 yaşından sonra plastik cerrahiye yönlendireceğini söyledi. 9-10 yaşına kadar geçebilir fakat ileride psikolojik etkisi olacağı için daha ayrıntılı araştırmaya giriştik ve tansiyon ilacıyla tedaviyi öğrendik fakat yan etkileri de oldukça fazla o yüzden tereddütteyiz. Sizce tedaviye yönelmeli miyiz ileri de ilacın kalp damarla ilgili yan etkileri olur mu? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
    Dr.Muharrem Kaya
    hemanjiom tedavisinde ilaç tedavisi özellikle 1 yaşına kadar başarılı.bu nedenle propanolol tedavisi yapan kurumları araştırın

bebek