Kondilom tedavisi ayrıntı, dikkat ve yakın takip gerektiren bir hastalıktır. Temel amaç siğilleri yok etmek olmakla birlikte tekrarını engellemek te çok önemlidir.

En İyi Siğil Tedavisi

Bunu söyleyebilmek için tamamının yok edilmesini sağlamalı ve tekrarını engellemelidir.

İlaçla siğil tedavisi ; İlaç sürülerek siğillerin kimyasal olarak yanması sağlanır,bu tedavide iki önemli sorun vardır siğil yanarken çevredeki ciltte yanabilir, daha önemlisi anüs çevresindekiler yakılır ama anüsün içindekiler yakılamadığı için çoğalmaya ve büyümeye devam eder.Aynı durum vajinada olanlar içinde geçerlidir.

Krioterapi (dondurmayla siğil tedavisi )

makat siğili olanlar-40-60 derecelik gazla kondilomlar yok edilir,prtik bir yöntemdir ama makat içinde uygulama zorluğu ve yaralanmanın gerekenden daha derin olma riski vardır. Başarı oranı diğer yöntemlere kıyasla belirgin düzeylerde düşüktür. Özellikle anüsün içinde de siğil varsa onların tedavisi yapılmamış olur ve ilerlemeye devam eder. Anüsün içine ilerleyen siğiller zamanla bağırsağı tıkayacak kadar büyüyebilir.

Buharlaştırmayla (elektrokoterle ) makat siğili tedavisi

İnce uçlu koterle kontrollü bir şekilde tüm kondilomlar yakılarak yok edilir. Başarısı en yüksek yöntemdir iyi takiple % 100 başarı elde edilir. Gerek dışarıdaki gerekse bağırsağa ilelemiş olanların hepsi yok edilebilir.

Radyo frekansla Siğil Tedaisi

Radyo dalgalarıyla kondilomlar yok edilir, lateral termal hasarı daha az olduğu için kriterapiden de elektrokoterden de daha az yanık yapar. Doğru kullanım ve tekiple başarısı % 100 yakındır. Son yıllarda giderek daha yaygın kullanılmasının en önemli nedeni daha başarılı sonuçlar alınmasıdır.

En iyi makat siğili tedavisi demek için şunlar şarttır;

makat siğili büyürmüÖzellikle makat bölgesindekilerin tekrar eğilimi yüksektir bu sebeple hasta 1 yıl takipte kalmalıdır ve şu şekilde uygulanmalıdır

İlk uygulamadan 4 hafta sonra hastayı tekrar muayeneye çağrılır varsa yeniden uygulama yapılır ve yine bir ay sonra kontrole çağrılır, sorun yoksa 2 ay sonra gelmesi söylenir

2 ay sonra şikayet olsa da olmasa da görülür çünkü hastanın göremeyeceği kadar küçükler varsa erken müdahale gerekir. Yeniden oluşmuşsa tekrar tedavi yapılır bir ay sonra çağırıyorum yenileri gelişmemişse 4 ay sonra tekrar çağrılır.

4 ay sonra siğiller varsa uyguluyorum yoksa 6 ay sonra tekrar çağrılmalı ve hasta 12 aya kadar takip edilmelidir. Tüm bunların ücretsiz yapılması hasta uyumunu artırır ve tedavisinin yarım kalmasına neden olunmaz. Her seans ücret alınması hastanın küçük siğiller için gelmemesine neden olur ve bunlar zamanla ilerler.

makat siğili fiyatıTüm bu süre boyunca hastanın kontrollerden kaçmaması için ücretsiz yapılmalıdır yoksa hasta her uygulamada ücret öderse gelmeyebilir ve tekrarlayabilir.

Önemli olan diğer bir konu ise gidilen doktorun branşı ve bu konudaki tecrübesidir anal bölge hastalıkları konusunda daha tecrübeli olan proctoloji uzmanına gidilmelidir, yaşanılan şehirde proctoloji uzmanı yoksa o zaman genel cerrahi uzmanına gidilebilir. Anüsün içi iyi değerlendirilmeden tedaviye başlanmamalı ve bu bölge tamamen temizlenmeden tedavi sonlandırılmamalıdır.

Teknoloji olarak en iyisi hangisi denirse radyo frekans denebilir, radyo frekans uygulaması esnasında doku yanığı minimal düzeylerde olur bu sayede iyileşme çok daha kısa sürede olur. İyileşme hızlı olduğu için ikinci üçüncü seans ihtimali de azalmış olur.

https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html
https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html
http://www.sigiltedavisi.net/kondilom-genital-sigil-neden-olur

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En iyi makat siğili tedavisi” Yazısında Yorum Yok

babi