Her klinik yaklaşık aynı şeyi söyler “en iyi biz ekiyoruz” . Tabiî ki buna inanmamak gerçekler ışığında değerlendirmek gerekir. Bunun için öncelikle internette araştırma yapılmalıdır.
İnternette araştırırken şunlara dikkat etmelidir;
Siteye eklenmiş saç ekimi vakalarında fotomontaj yapılmış mı ?
Daha yoğun görünmesi için topik kullanılmış mı ?
Dik çıkmayı kamufle etmek için jöle benzeri ürün var mı ?
Fotoğraflar gerçekten kendilerinin mi yoksa başka sitelerden çalıntı mı?
Bunları fark ederseniz bilin ki onlar sahtekardır ve uzak durun.
Söylemlerinde ;
Eski saçlarınızı kazanacaksınız,
18 yaşındaki gibi olacaksınız
Gençlik yıllarınızı özlediniz mi
gibi aklınızı çelecek cümleler kullanılmışsa yine uzak durun çünkü bunların hiçbiri gerçek olamaz.
Bu araştırmalarla bir kısmını eledikten sonra yüz yüze görüşmeye gitmelisiniz.Yüz yüze görüşmede ise şunlara dikkat edip ezberlediğiniz şu soruları sormalısınız.
Görüşmeyi doktorla yapın,
ikna etmek konusunda eğitim almış müşteri temsilcisiyle görüşmeyin,
doktor ameliyatta diyerek sizi onla görüşmeye ikna etmeye çalışırlarsa ya doktorun çıkmasını bekleyin yada görüşmeden ikna olmamak ve daha sonra ayrıca doktorla görüşmek üzere onla görüşün.
Saç ekimi ciddi bir tıbbi girişimdir, saçınızı ekecek kişinin eğitim düzeyini mutlaka sorgulayın “saç ekim uzmanı adıyla” sizi aldatmaya çalışırlarsa ikna olmayın çünkü Türkiye de saç ekimi uzmanı diye bir uzmanlık yok. Doktor “ekimi kendim yapıyorum” derse sorularınıza devam edin ama “ekip olarak ekiyoruz” derse bir kez daha düşünün çünkü ekip dediği lise mezunu çocuklardan oluşan bir ekiptir ve doktorun kendisi sadece sizi ekimden sonra görür.
Hiçbir tıp eğitimi almamış bünyesinde doktor bulundurmayan “saç ekim koordinatörü” gibi ne anlama geldiği belli olmayan bir ünvanla işletilen yerlerden olabildiğince uzak durun, sorumluluğunuzu mutlaka bir uzman doktor almalıdır. Yoksa sağlık ticaretine kurban gidersiniz.
Köklerin kaç derece açıyla ekileceğini rakamsal olarak öğrenin “yatık ekiyoruz” sözünün bir değeri yok çünkü 85 derece tam dik olan 90 dereceden daha yatıktır ama diktir.Saç bölgelere göre 45-55 derece açılarla ekilmelidir.
Ekilecek delikler nasıl açılacak ? kanal açılarak yapılan ekimde var olan saç köklerinin ve o kökleri besleyen kılcal damarların zarar görebileceği bilinmektedir bu sebeple mümkünse kanal açmadan iğne ile delerek ekim yapan yerleri tercih edin.
Kökler donör alandan alındıktan sonra ne kadar dışarıda bekletiliyor ? Kökler oksijensiz kalmaya çok dayanıklı değildir dışarıda bekleme süresi 3 saati geçtiğinde köklerde ölüm oranı artar. Kökleri bekletmeden ekim yapılıp yapılmadığını sorgulamalısınız.
Saç ekimi hastane ortamında yapılmalıdır saçmalığına asla inanmayın, yeterince steril çalışılan doktor muayenehanesinde gönül rahatlığıyla ektirebilirsiniz. Hastanenin izbe bir köşesinde saç ektirmektense uygun bir klinikte ektirmek daha sağlıklıdır ama ne yazık ki bütün dünyada ofis ortamında yapılabilen bu işlem Türkiye de yasa gereği hastaneye zorlanmaktadır. Önemli olan ortam değil ekimi kimin ve nasıl yaptığıdır.
Saç ekim ücretini öğrenme işini en sona bırakın yoksa rakamlarla aldanabilirsiniz.
Resimler sacekimiresim.com dan alıtıdır.

http://www.doktorcanisler.com/sac-ekimi-nasil-yapilir/

dik çıkan saçlar nasıl yok edilir

en iyi saç ekim merkezi

https://www.canisler.com/sac-ekimi/

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En iyi saç ekim merkezi” Yazısında 33 Yorum

 1. Serkan says:

  Merhabalar Hoca
  6 ay önce saç ekimi yaptırdım. Donör bölgem 4. Ayda süperdi.
  Ama son 1 aydır alınan bazı bölgelerde aşırı seyreklik var.
  Bu 4. Ayda yoktu hatta 3. Ay dada yoktu. Donör bölgesi
  Tekrar 4. Aydaki yoğunluğa dönermi.
  Dr.Muharrem Kaya
  yorum yapmak zor

 2. Ozan Aykut says:

  Hocam merhabalar bir ay önce saç ekimi yaptırdım sauna ve ağırlık sporonun bir zararı olurmu yapsam bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz teşekkür ediyorum…
  Dr.Muharrem Kaya
  hayır olmaz.

 3. emre says:

  hocam saç ekim yaptırmışım 45 günündayim
  ve saçlarımı makina ile teraş yaptım çok pişimanlık
  duyorum çünkü bazı insanlar deyorlarki makas ile teraş yapsaydın
  acaba makas ve makina fark nedır çok meraklıyım
  saçlarıma zarar vermişmuyim böyle likle ? şimdi den teşekkür ediyorum
  Dr.Muharrem Kaya
  15. günden sonra sorun olmaz

  • emre says:

   çok teşekkürlar

 4. Ahmet says:

  Hocam saç saç ektireli 5 ay oldu şakak bölgelerinde bi taraf sık iken diger taraf cok seyrek sonuç verdı ve yeni çıkan saç göremıyorm seyrek olan taraf bu saatten sonra gelişirmi yoksa bole mı kalacak ?? Saygılarımla..
  Dr.Muharrem Kaya
  ekilen saçların çıkması 1 yılda tamamlanır

 5. Hasan says:

  Hocam 5 aydır saçlı derim kuru sert kepeklenmeler var ve dökülmemde oluyo ne yapabilirim ve bu kuruluktan dökülen saç geri çıkarmı.
  Dr Muharrem Kaya
  Saçlarınızda oluşan kepeklenme problemi için climbazol içeren şampuan kullanabilirsiniz. Dökülmeler için herhangi bir tavsiyede bulunulabilmesi için saç dökülme sebebinizin bilinmesi gerekmektedir.

 6. hakan says:

  hocam ekim sonrası 7 ay sonra burun ameliyatı oldum bir sorun olurmu.birde tarıyarak dökülen ekilen saçlar geri çıkarmı?
  Dr.Muharrem Kaya
  sorun olmaz.ekim saçlar ise yeniden çıkması beklenemz

  • hakan says:

   hocam 15.günden sonra normal saçlardan farksız kalır demiştiniz.ben 7 ayda saçımı taradım tarak takıldı ve saç telleri geldi bunlar artık çıkmıyacakmı yani.
   Dr Muharrem Kaya
   Kökün etkilenmemesi yani çıkması beklenir.

 7. ikm_27 says:

  hocam saç ektireli 100,cü gündeyim hala deride kızarıklık var ekim yeri belli oluyor ne yapmamı önerirsiniz,saygılarımı sunarım..
  Dr.Muharrem Kaya
  beklemekten başka yapacak birşey yok.hala iyileşme devam ediyor demektir.

anjing