Her klinik yaklaşık aynı şeyi söyler “en iyi biz ekiyoruz” . Tabiî ki buna inanmamak gerçekler ışığında değerlendirmek gerekir. Bunun için öncelikle internette araştırma yapılmalıdır.
İnternette araştırırken şunlara dikkat etmelidir;
Siteye eklenmiş saç ekimi vakalarında fotomontaj yapılmış mı ?
Daha yoğun görünmesi için topik kullanılmış mı ?
Dik çıkmayı kamufle etmek için jöle benzeri ürün var mı ?
Fotoğraflar gerçekten kendilerinin mi yoksa başka sitelerden çalıntı mı?
Bunları fark ederseniz bilin ki onlar sahtekardır ve uzak durun.
Söylemlerinde ;
Eski saçlarınızı kazanacaksınız,
18 yaşındaki gibi olacaksınız
Gençlik yıllarınızı özlediniz mi
gibi aklınızı çelecek cümleler kullanılmışsa yine uzak durun çünkü bunların hiçbiri gerçek olamaz.
Bu araştırmalarla bir kısmını eledikten sonra yüz yüze görüşmeye gitmelisiniz.Yüz yüze görüşmede ise şunlara dikkat edip ezberlediğiniz şu soruları sormalısınız.
Görüşmeyi doktorla yapın,
ikna etmek konusunda eğitim almış müşteri temsilcisiyle görüşmeyin,
doktor ameliyatta diyerek sizi onla görüşmeye ikna etmeye çalışırlarsa ya doktorun çıkmasını bekleyin yada görüşmeden ikna olmamak ve daha sonra ayrıca doktorla görüşmek üzere onla görüşün.
Saç ekimi ciddi bir tıbbi girişimdir, saçınızı ekecek kişinin eğitim düzeyini mutlaka sorgulayın “saç ekim uzmanı adıyla” sizi aldatmaya çalışırlarsa ikna olmayın çünkü Türkiye de saç ekimi uzmanı diye bir uzmanlık yok. Doktor “ekimi kendim yapıyorum” derse sorularınıza devam edin ama “ekip olarak ekiyoruz” derse bir kez daha düşünün çünkü ekip dediği lise mezunu çocuklardan oluşan bir ekiptir ve doktorun kendisi sadece sizi ekimden sonra görür.
Hiçbir tıp eğitimi almamış bünyesinde doktor bulundurmayan “saç ekim koordinatörü” gibi ne anlama geldiği belli olmayan bir ünvanla işletilen yerlerden olabildiğince uzak durun, sorumluluğunuzu mutlaka bir uzman doktor almalıdır. Yoksa sağlık ticaretine kurban gidersiniz.
Köklerin kaç derece açıyla ekileceğini rakamsal olarak öğrenin “yatık ekiyoruz” sözünün bir değeri yok çünkü 85 derece tam dik olan 90 dereceden daha yatıktır ama diktir.Saç bölgelere göre 45-55 derece açılarla ekilmelidir.
Ekilecek delikler nasıl açılacak ? kanal açılarak yapılan ekimde var olan saç köklerinin ve o kökleri besleyen kılcal damarların zarar görebileceği bilinmektedir bu sebeple mümkünse kanal açmadan iğne ile delerek ekim yapan yerleri tercih edin.
Kökler donör alandan alındıktan sonra ne kadar dışarıda bekletiliyor ? Kökler oksijensiz kalmaya çok dayanıklı değildir dışarıda bekleme süresi 3 saati geçtiğinde köklerde ölüm oranı artar. Kökleri bekletmeden ekim yapılıp yapılmadığını sorgulamalısınız.
Saç ekimi hastane ortamında yapılmalıdır saçmalığına asla inanmayın, yeterince steril çalışılan doktor muayenehanesinde gönül rahatlığıyla ektirebilirsiniz. Hastanenin izbe bir köşesinde saç ektirmektense uygun bir klinikte ektirmek daha sağlıklıdır ama ne yazık ki bütün dünyada ofis ortamında yapılabilen bu işlem Türkiye de yasa gereği hastaneye zorlanmaktadır. Önemli olan ortam değil ekimi kimin ve nasıl yaptığıdır.
Saç ekim ücretini öğrenme işini en sona bırakın yoksa rakamlarla aldanabilirsiniz.
Resimler sacekimiresim.com dan alıtıdır.

http://www.doktorcanisler.com/sac-ekimi-nasil-yapilir/

dik çıkan saçlar nasıl yok edilir

en iyi saç ekim merkezi

https://www.canisler.com/sac-ekimi/

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En iyi saç ekim merkezi” Yazısında 23 Yorum

 1. serkan says:

  Merhabalar
  saç ekimi yaptırdım tepe bölgesine doktor ekilen saçların yüzde 70 i çıkar dedi. tepe bölgesinde kanlanma az olduğu için ön gibi 100 de 100 sonuç vermiyormyuş dedi. doğrumu
  Dr.Muharrem Kaya
  uygun sıklıkta ekildiği zaman hepsinin çıkması beklenir

 2. merhaba hocam saç ekiminin 6.ayında saçları yüzde kaçı çıkmış olur ve saçlar kaçıncı aya kadar çıkmaya devam eder.teşekkürler.
  Dr.Muharrem Kaya
  yapılan ekimin kalitesine ,ekilen greftlerin dışarda bekleme süresine,sizin bünyenize göre bu süreç çok değişebilir.ama genel olarak ekilen kılların tamamı en geç 1 yılda çıkar.

 3. Seza bilgiç says:

  Selâm hocam 100.gundeyim ekimin yıkarken birde spreyi kullanırken 4 5 saç teli geliyor yalnız şok dökülme gibi değil ucu kırık değil.donor bolge mi ekimbolgesinden mi dökülüyor bilmiyorum.bu normal mi dir hocam faz dökülmesi olabilir mi.saygılar hocam iyi günler.
  Dr.Muharrem Kaya
  o kadar dökülme olması normal

 4. serkan says:

  slm hocam,
  2 ay önce saç ektirdim. saç ekim uzmanı bana panplus kapsül kullanmamı söyledi.
  Bende xpecia var bende bunu kullansam olurmu diye sordum. panplus daha kaliyeli hammadde kullandığını belirtti.
  sizin yorumunuz nedir..
  Dr.Muharrem Kaya
  xpecia hakkında yeterli bilgiye sahip değilmiş.xpecianın ham maddesi,ingiltere,fransa ve amerekadan getirtiliyor

 5. merhabalar hocam.nasılsınız.5 ay önce saç ekimi yaptırdım.ekimin 1.ayında kızarıklık olmadan seboreik dermatit nüksetti sarı pul şeklinde seboderm şampuan kullandım.pek cevap vermedi.ekimden 2.5 ay sonra 1.5 ay boyunca momecon losyon kullandım 3 günde 1 sabah akşam saçlarda çıkma problemi yaşıyorum sorum seboderm şampuan veya momecanın ve seboreik dermatitin zararı varmıdır ekim sonucuna seboreik dermatit ne kadar süre tedavi edilmezse zarar verir diye merak ediyorum. yada yanlış tedavi yöntemimim seçtim.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.iyi günler
  Dr.Muharrem Kaya
  dermatit şikayetiniz hala devam ediyormu,ediyorsa dermotto losyon ve sebodermi birlikte kullanın.ekim sonrası nüksettiği için daha çok zarar verebilir.xpecia tablete de başlamanı öneririm

  • hocam çok hafif şekilde var dermatit xpecia tablet 5 aydır kullanıyorum zaten ekim sonrası oldugu ıcın daha cok zarar verır demıssınız.yani bu saçlar çıkmıcak anlamına gelir.benım seboreık yağlı deil kuru sarı pullar seklındeydı zaten
   Dr.Muharrem Kaya
   saçınızın daha kaliteli ve daha kısa sürede çıkması için destek tedaviye devam edin.beklemekten başka yapacak birşey yok.kepek içinde climbazol içeren şampuan kullanabilirsiniz.

 6. hocam saç kökleri oksijenini beslenmesini kan yoluylamı sağlıyo yoksa saç gözeneklerinin açık olmasıyla berabermi oksijeninin sağlıyor.teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  kıl kökleri beslenmesini kan yolu ile sağlar.ama saçlı derinin daha sağlıklı olması için gözeneklerin açık saç derinin rahat havalanıyor olması gerekir.

 7. Hocam selamlar ekim yaptıralı 75 gün oldu. Yanlar donör bölge iyileşti makineylee 2 numarayla alabilir miyiz.saygılar hocam.
  Dr.Muharrem Kaya
  alabilirsiniz

 8. Hasan says:

  Merhaba.ekimin ikinci ayından sonra 1 ay memocan losyon 3 günde 1 kullandım ekim sonucuna veya ekim sonucunu geciktirirmi
  Dr.Muharrem Kaya
  pek etkilemz

  • HASAN says:

   hocam memocan losyondan hemen sonra hairfort spreye başlamam bi sıkıntı yaratırmı.
   Dr.Muharrem Kaya
   spreyler dermatiti alevlendirebilir.ku nedenle günde 2 tablet xpecia kullanmanızı öneririm

 9. mehmet says:

  hocam selamlar. benim ekimim 10. ayı doldurdu bu ayda çok dökülme var. kullandığım minoxil sprey ve xpecia tablet günde bir defa. acaba bu dökülme telafisi olmayan bir dökülme mi yoksa sonbahar dökülmesi midir. şimdiden teşekkürler…
  Dr.Muharrem Kaya
  bu konuda yorum yapmak zor.bu dönemde dökülmenin azalması beklenrdi

banteng