En iyi saç ilacı yazısını okuyunca öyle herşeyi eskisi gibi yapacak mucize formüller aklınıza gelmesin. Eğer böyle düşünürsenüz bir uyanığın para tuzağına düşersiniz. Tedavilerde en iyi kavram genellikle yanlış yorumlamaktan kaynaklanmaktadır çünkü her ilacın avantajı olduğu gibi dezavantajı da vardır.Burada önemeli olan şu faktörler yan yana konduğunda hangisinin daha öne çıktığıdır.

Önerilecek ilaçlar şu değerlendirilmeler sonucu belirlenmiştir
Başarı yüzdesi; “ % 100 etkili “, “ kesin sonuç “ ,  ” 1 ayda 10.000 saç teli” gibi aldatmacaları görmezden gelerek başarı yüzdesi değerlendirilmeli.
Etki-yan etki;her ilacın etkisi olduğu gibi yan etkiside olur bu yan etkiler kabul edilebilir ölçüde olmalıdır.
Fiyat etkinlik oranı;pahalı ilaç iyidir mantığından etkilenmeden kabul edilebilir fiyatta olanlar alınmalıdır.
Bulunabilme kolaylığı;gelecekte temin etme zorluğu olabilecek ilaca başlanmamalıdır
Etkisinin devam etme süreci; zamanla etkisi azalmamalıdır
Kullanım kolaylığı;günde 1-2 defa olan ve uygulaması uzun sürmeyen ürün tercih edilmelidir
Üretici firmanın güvenilir olmalıdır yoksa bir süre sonra ilacı bulamazsınız
Saçta bırakacağı leke ve koku; İlaç uygulandıktan sonra sosyal yaşama devam etmeyi engelleyecek düzeyde koku ve görünüm olmamalıdır.
İlaçları tek tek anlatmaya geçmeden önce ilaç önerdiğim birinin gönderdiği fotoğrafları paylaşmak istiyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlaçlarda en önemlisi etkinliktir saç ilaçlarında etkinlik değerlendirmesi şu şekilde yapılabilir

Bölgesel kullanılan ilaçlar

Minoxidil
% 78 civarında olumlu sonuç verir,finasteridle birlikte kullanılmazsa aylar içinde etkisi giderek azalır,en sık alerji yapan saç ilacıdır.(rogain,minoxil,rogan adlı ilaçlarda vardır).saç kökünde kanlanmayı artırır ve kökü uyarır.

Finasterid
propecia adlı haptır başarısı % 70 civarıdır.DHT hormonu üzerinden etkilidir,hap olarak alındığı için tüm vücutta yan etki yapabilir.cinsel istekte azalma,erkekte meme büyümesi gibi yan etkileri vardır.(propecia,proscar adlı tabletlerdir.)

Procapil
minoxidil gibi kökün kanlanmasını artırır ve kökü uyarırken finasteri gibi bölgesel olarak DHT yi azaltır. Maddeyi icat eden ve tüm bilimsel çalışmalarını yapan Sederma Laboratuarı erkekler için % 3 kadınlar için % 2 oranda önermektedir. Allerji çok seyrek görülür.Tüm vücudu etkilemediği için propecia gibi cinsellik üzerine yan etki yapmaz.(hairforte , floxia adlı ilaçlarda vardır). Bunun dışında bazı merdiven altı firmalar “bizimkinde daha fazla var” cihniyetiyle farklı ürünler çıkarsa da siz bilimsel veriler ışığında üretilen markaları tercih edin uyanık merdivenaltı üretici

Saç dökülmesi üzerinde olumlu etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bu 3 ürün dışında madde yoktur ancak hiçbir işe yaramayan reklamlarla bir süre satılıp sonra piyasadan çekilen yüzlerce bitkisel ürün vardır bunlardan uzak durulmalıdır.

Saç Çıkaran Haplar

Sayfa başında yazan değerlendirmeler açısından bakıldığında tercih sırası şu şekilde olabilir

Xpecia teblet
İçerik açısından en iyi formülasyondur.Bayan ve erkekler için ayrı formüllerle üretilmiştir.Muadillerinde iki önemli üstünlüğü vardır 1-dökülme sebebini engeller,2-ek bir tablet almayı gerektirmez.Saç kalitesini artırma,tüyleşmişlerin kalitesini yükseltme,saç uzamasını hızlandırma etkileri etkileri benzerleri gibidir.Erkek ve bayan formu vardır bayanlarda kansızlık sık görüldüğü için ek olarak kan yapıcı madde eklenmiştir ve muadillerinin önüne geçmesini sağlamaktadır.Hair Pharma tarafından üretilir işi saç olan firma olduğu için güvenilirdir.

Pnantogar kapsül
Assos ilaç tarafından ithal ediliyordu ancak ithalatı durduruldu ve pan plus adıyla satılmaktadır

Pan plus kapsül
Her iki cinsede aynı ürün kullanılır erkek bayan ayrımı yoktur.Pantogara benzer içeriklidir,saç dökülmesine etkili bir madde yoktur daha çok kalite artışına yöneliktir.İthalatçı firma Assos İlaç güvenilirdir ama İsviçre lisansıyla Bulgaristan da üretilmesi kuşku doğurmaktadır.

Telovium kapsül
Her iki cinsede aynı ürün kullanılır erkek bayan ayrımı yoktur Bayanlarda seyrek görülen erkeklerde görülmeyen dökülme tipi telogen effluviumda etkili olduğu söylenmektedir,kısmen kalite artışına yöneliktir.İthalatçı firma Assos İlaç güvenilirdir ama İsviçre lisansıyla Bulgaristan da üretilmesi güvenilirliğine gölge düşürmektedir.

Shen min
Bayan ve erkek formları vardır.piyasadan büyük oranda çekilmiştir.Dökülme ve kalite artışına etkili olduğu belirtilmekteydi.

Menopecia Tablet
Menopoz dönemi saç dökülmeleri için geliştirilmiş bir ilaçtır. İçeriğinde saç dökülmesi yanı sıra menopoz döneminde görülen diğer soruları da çözecek maddeler içermektedir. Ayrıca bölgesel ürün kullanmaya ihtiyaç duyulmaması önemli avantajıdır. Sadece menopoz dönemi değil kadınlarda görülen erkek tipi dökülmede her dönem kullanılabilir ancak kesinlikle hamile olunmamalıdır.

Benzer çok sayıda ürün vardır ancak daha çok bilinenler yazılmıştır.