Estetik dendiğinde daha çok burun estetiği, meme estetiği ve saç,kaş gibi ekimler akla gelmektedir ama özellikle kısa etek giymek isteyen kadınlar için de önemli bir görsel organdır ve güzellii önem arz eder. Bacak estetiği dendiğinde de öncelikle akla selülit, bacağın kalın veya ince olması, çarpık bacak, bilek inceliği akla gelir halbuki özellikle kadınlarda bacak estetiğini en sık bozan durum mavi – yeşil damar genişlemeleri ve kılcal damar çatlamalarıdır. Bzazı kadınlarda o kadar yaygındır ki çok istemsine rağmen etek giyemez yada bunları gizleyen kalın yada renkli çorap giyerier.
varis ameliyatı sonrası iz kalırmıBu sayfada varis estetik tedavisi ele alınmıştır.
Estetik varis dendiğinde hastada ağrı sızı gibi sağlık sorunu olmadan görsel kirlilik olması akla gelir. Şikayet olmaması tedavinin ertelenmesine sebep olmamalıdır mesela dişiniz çürüdüğünde herhangi bir ağrı yapmasa da gidip gerekeni yaptırırsınız bu da onun gibi sorun büyümeden müdahale edilmelidir. Ttedavisinde bacakta var olan estetik kusurun düzeltilmesi ancak bunu yaparken ameliyat yada dikiş izi gibi yeni bir görsel sorun oluşturmayacak tedavileri kapsar.
Estetik Varis Tedavisleri ; Özellikle etek giyen kadınlarda her zaman, etek giymeyen kadınlardaysa yazın şort giymek veya denize, havuza girmek varisleri olan kişide ciddi sıkıntı yapabilr.Gerçekten de ileri düzeyde kalın varisler veya yaygın kılcal damar ağlarının varlığı ciddi görsel kirliliğe sebep olmaktadır.Ek olarak ağrı, sızlama, kramp, karıncalanma, kaşınma, yara açılması gibi sorunlar olabilir.
estevarisPeki böyle bacaklarda solucan gibi kıvrımkıvrım uzayan kalın damarlar veya örümcek gibi bacağı saran kılcal damar çatlamaları nasıl yok edilir yada kaş yapayım derken göz çıkarmak gibi damarı yok edeceğim derken berbat bir ameliyat izi kalırsa.
İşte önemli olangörüntüyü düzeltelim derken yeni görsel sorunlara sebep olmayacak yöntemler uygulanmalıdır.Yağılan ameliyata göre değişen bir şekilde çok sayıda kesik izi ve bunları kapatmak için kullanılan dikişlere ait çok sayıda dikiş izi kalabilir. Hatta çok ileri olmayan varislerin ameliyatından sonra kalan iz hastalığın kendisinden daha rahatsız edici bir görüntüye sebep olabilir çünkü varis yine kısmen doğal olarak algılansa da ameliyat izi doğal olmayan bir izdir.Erkeklerde bacaklar kıllı olduğu için bu izleri kamufle edebilir ama kadınlarda dikkat çekici olacağından sıkıntı yapar.
Bu sorunların yaşanmaması için çağdaş tedavi yöntemleri araştırılmalı ve ameliyatsız teknikler tercih edilmelidir. Ameliyatsız yöntemlerde varis tedavisi sonrası bacaklarda gözle görülebilecek bir iz kalmaz. Bacak neredeyse hastalığın başlamasından önceki güzelliğine kavuşur. Tabi olayın bir de sağlıkla ilgili yönü vardır. Şöyle ki; Ameliyatsız yöntemlerin ameliyatlara bir çok üstünlüğü vardır, aşağıda her yöntemin üstünlükleri özetle yazılmıştır.
Nedir bu estetik varis tedavileri ?
Tabiî ki damarın genişliğine göre değişen yöntemler uygulanır. Kalın olanlarda köpük tedavisi, skleroterapi, zamk tedavisi uygulanır, daha ince olanlarda diğer deyimle kılcal varis çatlamalarındaysa yine köpük tedavisi, skleroterapi yanı sıra radyo frekans veya lazer tedavileri uygulanır.
Estetik varis tedavisinin görsellik üzerine olan avantajları yanı sıra bir çok üstünlüğü vardır. Yöntemlere göre bu üstünlükler şunlardır;
Aslında ameliyatla tedavi büyük oranda terk edilmiş ve daha çok devlet hastanelerinde yapılır olmuştur. Aşağıda avantajlarını yazacağımız ameliyatsız yöntemlerle 1 mm ile 25 mm kalınlıktaki tüm varisler tedavi edilebilmektedir yani olay sedece kozmetik değildir ameliyattan daha etkili tedavi seçenekleridir yeterki bu teknolojilere sahip olan kliniğe ulaşın
Estetik varis tedavisi öncesi sonrasıEstetik varis tedavisi üstünlükleri
Uygulama kolay ve ağrısızdır, narkoz veya bölgesel uyuşturmaya ihtiyaç yoktur.
Yatak istirahatı gerektirmez, tedavi süresince hasta işine devam edebilir.
Kıl kökleri de etkilenebileceğinden bacak kılları dökülebilir veya zayıflayabilir,bir anlamda lazer epilasyondur.
Tedavi süresince ve sonrasında bandaj veya varis çorabı gerekmez.
Ameliyatla tedavi edilebilen tüm varislere uygulanabilir.
Ağrı hafif düzeydedir
Çok kalın(2 parmak genişliğinde) varislere uygulanabildiği gibi iğne girebilecek kadar ince kılcal varislere de uygulanır.
Uygulanan damar tek seansta sonsuza kadar yok edilir.
Bilinen hiçbir yan etkileri yoktur.
Uygulama pratiktir
Tekrar ihtimali klasik cerrahi yöntemlere göre altıda bir kadardır yani tekrar ihtimali çok düşüktür.

http://www.estetikya.com/

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Estetik Varis Tedavisi” Yazısında 1 Yorum

  1. şenay says:

    merhabalar bende de ince kılcal damar kırmızı renkte varisler bulunmaktadır tedavi görmek ve rahat rahat etek ve şort giymek istiyorum yeriniz ve ücretinizi ögrenebilirmiyim
    Dr.Muharrem Kaya
    ben kılcal varis tedavisi yapmıyorum.ama laser,RF,skleroterapi ile varis tedavisi yaptırmanızı öneririm..05426210888 nolu telefondan ideaklinikle görüşürseniz size yardımcı olacaklardır

ular