Et benleri kanserleşme riski olmayan ciltten kabarık üzüm tanesine benzer şekilde saplı yapılardır. Toplu iğne başı kadar olabildiği gibi tedavinin yapılmaması halinde ceviz kadar hatta daha fazla büyüyebilir. Et beni tedavisinde lazer kullanılmaz dört farklı yöntemle tedavisi yapılabilir.
Et Beni Ameliyatı
Benin çapının 2 katı büyüklükte balık şeklinde cilt kesilerek ben çıkarılır ve cilt dikilir. Benin 2 katından daha büyük bir iz bırakır ve genellikle bu iz benden daha çirkin görünür. Gizli dikiş konsa da iz kalır. Yara bakımı, pansuman, dikiş alma gibi uğraşılar da hastayı rahatsız edebilmektedir. Teknolojiye sahip kliniklerde ameliyatla ben tedavisi tamamen terk edilmiştir.
Et Beni Dondurmayla Tedavi (Krio terapi)
Ben -60 dereceye kadar soğutularak çürümesi sağlanır. Ben eksi 60 derece soğurken ciltte -40,-30 derece soğuduğu için ciltte de çürüme alanı oluşur ve tedaviden sonra çukurluk kalabilir. Çukurluk kalmasının sebebi dokunun ne kadar derine kadar dondurulduğunun görülememesidir. Donma işleminin sınırını operatör belirleyemediği için beklenmeyecek kadar geniş ve derin yaralar olabilir.
Buharlaştırmayla Et Beni Tedavisi
Radyo frekans veya elektrokoter enerjisiyle ben tabakalar halinde yok edilir. Tabakalar milimetrenin çeyreği yükseklikte olduğu için tedavi süreci çok iyi kontrol edilebilir, çukurluk veya iz fark edilmeyecek düzeylerde olabilir. Genellikle ben tedavisinden sonra doku tam iyileştiğinde hasta benin yerini bulamaz.
Plazma İle Ben Tedavisi
Plazmaya dönüştürme şeklinde yani buharlaştırma gibi bir etkidir. Radyo frekansla benzeşen sonuçlar elde edilir. Her ne kadar ameliyat hariç hiçbirinde uyuşturucu kullanmayı gerektirecek kadar acı olmasa da plazma tedavisi daha az acı vericidir.
Et Beni Koparsa Ne Olur
Önemli bir sorun değildir, o kadar deri yaralanmasından farksızdır, ayrıca bir risk teşkil etmez. Ancak tam yok olmadığı için büyük ihtimalle aynı yerde tekrar büyür.
Özetle;
Et benleri büyüme eğilimindedir
Alınması daha doğrudur
Uygun teknolojiyle fark edilir iz kalmadan yok edilebilir
SGK anlaşması olan kurumlarda çok ekonomik tedavi ettirilebilir
Tedavi sırasında ağrı olmaz
Ben alındıktan sonra bakım gerekmez (ameliyatsız yöntemlerde), ertesi gün banyo yapılabilir, pansuman önerilmez.

Buharlaştırmayla ben tedavisi öncesi

Buharlaştırmayla ben tedavisi

Buharlaştırma tedavisinden 1 dakika sonraki görünüm

Buharlaştımayla ben tedavisi iz bırakırmı
Et beni aldırma fiyatları
Ücretler benin büyüklüğüne göre değişir. Et beni tedavisi ücretini paylaşan tek klinik İdea Kliniğin sayfasından alınan ücretler şöyledir. SGK sı olmayanlarda ilk ben 400 eklenen her ben 200 TL, SGK sı olanlarda ilk ben 200 eklenen her ben 100 TL dir.

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Et beni tedavisi” Yazısında 2 Yorum

 1. hakan says:

  fiyatların bu kadar aşırıya kaçması çok üzücü.uygun fiyat gibi bunun gösterilmeside cabası.muharrem bey bu tür tedavide uzun uzun vaktinizi alan bir durum söz konusuda değil.et benleri çok olan bir vatandaş olarak şimdi bende 10 tane gereksiz et beni var ama çok kaşınıyorlar aldırmaya kalksam 1200 tl ye tutuyor.en azından 10 adet ben fiyatı 300 tl olsa herkes yararlansa olmazmı…
  iyi günler
  Dr.Muharrem KAYA
  o teknolojik yöntemlerle daha ucuza tedavi ettirmeniz mümkün değil

 2. ayşe varol says:

  et benlerim var ve aldırmak istiyorum ne kadara alınıyor fiyat olarak öğrenmek istiyorum
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  fiyatlar çok değişiyor ama genellikle fiyatlar yazmıyor, “muayene sonucuna göre fiyat çıkarırız” deniyor
  şu linkte fiyatlar var
  http://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

kodok