Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilen Hair forte spreyin bayan ve erkek çeşitleri varıdr. Saç hastalıkları konusuna özel çalışan Hair Pharma ilaç sanayi tarafından üretilmektedir.

İçeriğinde procapil adlı dökülme tedavisi için Fransada geliştirilmiş aktif madde vardır, aynı maddeyi içeren bir diğer ithal ürün floxia spreydir ve yaklaşık aynı olumlu sonuç alınması beklenir. Floxia nın sadece % 3 lük formu ithal edilmektedir hairforte spreyin % 3 erkek formu yanı sıra % 2 procapil içeren kadın formu da üretilmektedir. Bazı merdiven altı firmalar daha yüksek konsantrasyonlu ürettiğini yazsa da bilimsellikle ilişkisi olmayan tamamen ticari zihniyetle üretmektedir.

Hairforte Sprey

Hairforte da bulunan procapil üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesinde kullanılan minoxidil ve yine dökülme tedavisinde hap olarak kullanılan finasterid den daha etkili olduğu görülmüştür.
Procapil yanı sıra etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bitkisel aktifler sayesinde başarı oranı daha da artırılmıştır.

Bölgesel olarak kullanıldığı için cinsellik üzerinde yan etki yapmaz ki bu saç ilaçları açısından önemli bir durumdur. Bilindiği gibi minoxidil tansiyon ilacıdır ve bir çok yan etkisi vardır diğer taraftan finasterid prostat için kullanılan hormon ilacıdır ve cinsellik üzerine ciddi yan etkileri vardır. Procapil saça özel geliştirilen bir maddedir ve bu tür yan etkiler görülmez.

Yapılan bilimsel çalışmalarda procapilin saç dökülmesini durdurma ve tüyleşmiş saçlarda kalite artıma etkileri % 92 civarındadır ve bu gurup ürünler arasında en başarılı onlanlardan biridir.

Hairforte sprey procapil yanı sıra kalite artırıcı bilimsel ürünler ve saç besleyici bitkisel ürünlerde vardır ama en etkili olan olan madde procapildir ve saw palmetto dur.

Ürünün internet sitesi incelendiğinde hiçbir abartıya kaçılmadan bilimsel sınırlar içinde veriler olması ve dökülme yanı sıra saçlı deri hastalıkları konusunda birikimli bir firma tarafından üretilmesi güven vermektedir. Saç ilacı kullanmayı düşünenlerin alternatifleri arasına koyması gereken ilaçlar arasına olmalıdır.

Dökülme tedavisi konusunda etki ve yan etkileri açısından değerlendirildiğinde bu sitede önerilmeyi hak eden bir üründür.

Hairfortmu Minoxilmi Daha Etkili

Yapılan bilimsel çalışmalarda etki yüzdesi açısından değerlendirildiğinde yaklaşık aynı sonuçları vermektedir ancak minoxil asıl dökülme sebebi olan DHT yi engellemediği için zamanla etkisi azalır. Hairfort bölgesel olarak DHT yi engellediği için orta ve uzun vadede etkisi azalmaz. Minoxile en büyük üstünlüğü budur.

Diğer bir üstünlüğü de minoxil sürekli günde 2 defa kullanılması gereken bir ilaçtır ama Hairforte ilk 3 ayda günde iki kullanıldıktan sonra günde bir defaya düşürülebilir. Bu uygulama hastanın tedaviye uyumunu artırır.

Hairforte Sprey Satış
Bütün ilaçlar gibi eczanelerden alınması önerilir ve en mantıklı yaklaşım budur. Bulunduğunuz yerde eczane yoksa veya kapınıza teslim edilsin istiyorsanız üretici firmanın resmi internet satış sitesinden alın. Firmadan almak olabilecek sorunlara karşı sizi garantiye alır.

Hairforte Sprey Yan Etkileri

Yapılan bilimsel çalışmalar incelendiğinde ciddi bir yan etki olmadığı görülmektedir. Bütün ilaçlarda olabilen alerji bu ilaç da görülebilmektedir. Alerji olması halinde ilaca bir kaç gün ara verilmeli, sonra tekrar kullanılmalı, yeniden alerji olmazsa devam edilmeli ama yine alerjik reaksiyon görülürse kesilmelidir. Bunun dışında garip bir şekilde cinsel istekle ilgili sorun olur mu sorusu yer yer soruluyor ama dediğim gibi garip bir şüphe çünkü bölgesel ürünler cinselliği asla etkilemez.

Hairforte Sprey ve Xpecia Tablet

Benzeri saç ilaçlarında sprey veya serum ile aynı isimde tablet formu da üretilmektedir. Türkiye’nin saç ilaçları geliştiren ve üreten tek ilaç firması Hair Pharma iki ürünü farklı isimlerle üretmektedir. Dermatologlar arasında en yaygın kombine reçete bu şekildedir. İki ilaç birbirini tamamlamakta, daha iyi sonuç alınmasını sağlamaktadır. Bu iki ilacın birlikte kullanılması durumunda ek olarak şampuan vs kullanmaya gerek yoktur.

 satın almak için http://satis.hairpharma.com.tr/12-hairforte

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Hair forte” Yazısında 844 Yorum

 1. Erdem Candemir says:

  Hocam merhabalar ben xpecia ve hairforte kullanıyorum 10 gündür , saç dökülmem ırsi değil seboreik dermatit sebebiyle döküldü.Ben aniden hairforte u bıraksam herhangi bir zararı olur mu saç dökülmesi gibi? hocam size bunu sormuştum cevap verdiğiniz için teşekkürler bir de saç derimde kaşılma ve soyulma olur har forte ile fakat bu beni rahatsız etmiyor hem saçlarım 1.5 ayda daha da döküldü şimdi bırakmak istemiyorum ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  hairforte mutlaka kullanmak istiyorsan firmadan antialerjik olanı temin etmelisin

 2. Serhat says:

  Hocam peki kan dolaşımını arttırmak amacıyla saçlı deriye sarımsak sürsem etkisi olur mu ayrıca köklere zarar verir mi teşekkür ederim..
  Dr.Muharrem Kaya
  sarmısak zor bir uygulama,günde iki defa yapılması gerekir.toplum içine çıkamazsınız.

 3. Serhat says:

  Hocam merhaba hair fort a alerjim var onun yerine değişik bir ürün sadbe kullanmam anlamlı olur mu kullanmamı önerir misiniz bu arada xpecia kullanıyorum teşekkür ederim
  Dr.Muharrem Kaya
  üretici firma ile görüşüp hairforte spreyin antiallerjik olan formundan temin edebilirsiniz

 4. beyazz says:

  hocam merhaba,
  ben yaklaşık 6 aydır Loreal Aminexil Density Advanced şampuan ve serumunu kullanıyorum dökülme kesildi ancak çıkma maalesef olmadı. İnternet araştırdım çıkmayı aktırmak için Hair forte siparişi verdim iki ürünü kullanmak istiyorum acaba zararı olur mu?
  Dr.Muharrem Kaya
  hayır zararı olmaz,xpecia tabletle birlikte kullanmanız daha kısa sürede sonuç verir

 5. Erdem Candemir says:

  Hocam merhabalar ben xpecia ve hairforte kullanıyorum 10 gündür , saç dökülmem ırsi değil seboreik dermatit sebebiyle döküldü.Ben aniden hairforte u bıraksam herhangi bir zararı olur mu saç dökülmesi gibi?
  Dr.Muharrem Kaya
  eğer hairforte sprey kızarıklık vb şikayete neden olmuyorsa ve saç dökülmeniz arsa 6 ay kullanmanızı öneririm.

 6. Can says:

  Hocam hair forte kullaniyorum. Saç derimde soyulmalar oldu yani kepek gibi saç derim soyuluyor ama oyle abartilacak kadar degil. Birakayim mi yoksa ara verip tekrar mi baslayim? Ara vermem gerekiyosa bu kac gun olmali? Tesekkur ederim.
  Dr.Muharrem Kaya
  saçlı derideki sorun tam düzelene kadar ara verin,bu süreçte xpecia tablet kullanın günde 2 doz,düzenli.

 7. Hamza says:

  Hocam 8 9 aydır aldığım hair forte spreyin rengi pembe gibiydi ama bu aldığım son kutu bildiğiniz sarı eczaneden aldım ama bir sıkıntı olur mu geri götüreyim mi
  Dr.Muharrem Kaya
  sıkıntı olmaz.renklerdeki farklılık extractlardan kaynaklanıyor

 8. Melih says:

  Hocam merhaba saw palmetto DHT nin tip 1 ni etkiliyor hair fort ise her ikisini ama bunu lokal olarak nasıl yapıyor yani saç derisinde tip 1 var ise tip 2 de prostatda olmuyor mu? Finasterid içerden her ikisini engelliyor ama hair fort bunu lokal olarak nasıl başarıyor aydınlatırsanız sevinirim teşekkür ederim..
  Dr.Muharrem Kaya
  tipin önemi yok.testesteron kanda dolaşır,hedef organa ulaştığında hücre içine girer ve DHT hücrede oluşur,hairforte saçlı deriye uygulandığı zaman emilerek kıl köklerine zarar veren DHT oluşumunu engeller.

 9. Ali says:

  Hocam sadbe kullanim da peki bu spreyi uce cikarayim mi ona bisey demediniz.
  Dr.Muharrem Kaya
  hayır gerek yok.günde iki defa hairforte iki defa sadbe kullanın,her bir sprey uygulamasından 4 saat sonra diğerini uygulayın

 10. Ali says:

  Merhaba hocam.sekiz aydir hairforte spreyi kullaniyorum. Şakaklarda tuylenme var fakat gerisi gelmiyor.hairpharmayi aradim gunde uc kez kullanirsaniz sonuc alirsiniz dedi. Siz ne dersiniz hocam. Birde boyle denesem mi?
  Dr.Muharrem Kaya
  şakaklara hairforte spreye ek sadbe başlayabilirsiniz

anjing