Hemanjiom vücudun her yerinde görülen bir tür damar tümörüdür ve damarlar sünger gibi bir yumak oluşturur.Dil,ağzın diğer kısımları, göz kapağı, burun için, vajina ve anüs bölgesini örten cilt (mukoza) normal deriye kıyasla daha zariftir ve bu tür damar tümörleri çabucak kanayıp ciddi sorun yaratabilmektedir.Dil sürekli hareket halinde olduğundan gıdalarla veya dişlere sürtülerek kanama yapabilir ve bir türlü durmak bilmez.
Dilde hemanjiom seyrek rastlanan bir durumdur ve erken dönemde 1-2 dakikalık lazerle tek seansta büyük oranda düzelmekte ve genellikle 2.seans ihtiyacı olmamaktadır.
Ekli fotoğrafta görebileceğiniz gibi tek seansta hemanjiom % 90 oranında küçülmüştür.Bir sonraki seansta % 100 kaybolacaktır.Tedavi tamamlandığında yeni hali eklenecektir.
Dilde hemanjiom tedavisi çok basit şekilde uygulanabilmektedir:bölgesel uyuşturmaya bile ihtiyaç olmadan 1-3 dakikada tedavi tamamlanır ve hastalık tekrarlamaz.Alternatif tedavi yöntemi ameliyat ise kanama sebebiyle risklidir ve narkozla uygulanır.Ameliyatta tam temizlendiğinden emin olunamaz ve tekrarlama ihtimali yüksektir.
Lazerle hemanjiom tedavisi dil gibi vücudun bir çok alanında rahatlıkla ve yüksek başarıyla uygulanabilmektedir.
Tedavi hemanjiom büyüdükçe zorlaşacağı için olabildiğince erken dönemde tedaviye başlanmalıdır.
lazerle hemanjiom tedavisi

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-lazer-tedavisi.html

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Hemanjiom lazer tedavisi” Yazısında Yorum Yok

kalkun