Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş içinde bitkisel ve bilimsel ürünlerin kullanıldığı bir ilaçtır. Üretici firma olan Hair Pharma saç sorunları üzerine çalışan bir firmadır, sadece saç sorunlarıyla ilgilendiği için yeterli Ar-Ge yapabilmesi ve iyi ürünler çıkarması beklenir. Türkiye’de sadece saçla ilgili ürünler geliştiren tek ilaç firmasıdır.

Minoxidil veya prokapil gibi kimyasal ilaç kullanmak istemeyen, bitkisel içerikli ilaç kullanmak isteyenler için seçilebilecek en etkili ilaçtır. Kullanıcı memnuniyetinin yüksek olması sayesinde 2009 yılından beri aralıksız üretilen daha doğrusu hala kullanıcısı olan tek dökülme tedavisi ilacıdır.

HGF (Hair Growth Faktör- saçı geliştirici etken) Sprey daha çok ailesel saç dökülmesinde tercih edilmelidir, özellikle ailesel saç dökülmesi sebebi olan dihidro testorsteronu (DHT) bölgesel olarak engellemesi muadillerine üstünlüğüdür ve genetik dökülmelerde başarılı olması beklenebilir. DHT nin tabletle (propecia, procar vs) engellenmesi durumunda cinsellikle ilgili sorunlar yaşanabilirken sprey şeklinde yani bölgesel olarak uygulandığında cinsellikle ilgili yan etki yaşanmaz.

DHT hormonunu sadece saçlı deride engellediği için vücutta başka yan etki yapmaz.
Bilindiği gibi saçı döken en önemli etken di hidro testosterondur, erkek tipi yani ailesel dökülme bütün dökülmelerin % 95-98 lik bir kısmını oluşturur. HGF spreyle dökülmenin durma ihtimali % 85 ler düzeyindedir yani kullanan 100 kişiden 85 kişide dökülme durur ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı olur.

HGF Sprey üretici firmanın kullanım önerisinde ilk birkaç aydan sonra günde bir defa kullanım önerilmektedir. Minoxidil gibi dökülme ürünleri günde 2 defa kullanıldığı için bir defa kullanım hem ekonomik olmakta hem de tedaviye uyumu artırmaktadır.

Sınınıfının en yoğun içeriğe sahip ilacıdır.

Biotin
Ginseng (panax Ginseng E115) özü
Pyridoxine Hcl
Saw Palmetto (serenoa Serrulata repens)
triethanolamine
Polygonum Multiflorum Extract

Kadınlarda görülen dökülmelerin % 50 si erkeklerde görülen sebeplerle yani hormonların etkisiyle olur, bu tip yani kadınlardaki erkek tipi dökülmelerde de HGF kullanmak gerekir. Kadın tipi dökülmelerde daha çok hap tarzı ilaçlar önerilir çünkü bu dökülmelerin sebebi vitamin, mineral eksikliği veya ikincil hastalıklardır.

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“HGF sprey” Yazısında Yorum Yok

Comments are closed.