En iyi hemoroid tedavisi hangisidir; Hemoroid iç ve dış olarak iki tipi vardır, iç olanlar 1 den 4 kadar derecelendirilir. Derecelendirme hastanın anlattıkları ve muayene sırasında tespit edilen klinik bulgulara göre yapılır.İç basurlarda 1.derece hastalığın en erken safhası 4.derece en ileri safhasıdır.
Tedavi seçimi hastalığın tipi ve derecesine göre yapılır.

Doktor önerileri sitesinde hastalıklarla ilgili genel öneriler yanı sıra hastalığınızın tedavisini araştırırken dikkat etmeniz gereken noktalardan doktor ve klinik seçimi ile ilgili bilgiler de yer almaktadır.

Bu sayfada İstanbul ili sınırları içinde çalışan genel cerrahi uzmanı olmasına rağmen genel olarak genel cerrahi branşının onlarca çeşit tedavisi ile değil sadece hemoroid tedavisi üzerine yoğunlaşmış hemoroid uzmanlarının adı ve iletişim bilgilerine yer verilmiştir.

İstanbul da hemoroid tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece hemoroid tedavisi yaptığı için çağdaş tedavi yöntemlerini uygulayan ve güncel teknolojilere sahip genel cerrahi uzmanları ve klinikleri yanı sıra yine İstanbul da faaliyet gösteren hemoroid tedavi merkezlerinin bilgi sitelerine de yer verilmiştir.

Dış hemoroid
Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder.Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir.Dış basurun tek tedavi şekli keserek almaktır.Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir.Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisi mümkün değildir. Sıklıkla kendiliğinden düzelen anal hematom denilen hastalıkla karıştırılır.
İç hemoroid
Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir..
1.Derece iç hemoroid ;genellikle ciddi şikayet yapmaz,ara sıra kanama ile bulgu verir.Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir.Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir.Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en doğru tedavisir.
2.Derece ;Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer.Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir.Kalıcı tedavi seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir.
3.derece ; Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer.Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemidir ancak ileri vakalarda THD yöntemi en iyisidir.
4.derece ; Memeler her an dışarıdadır,içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.
En iyi hemoroid tedavisi seçiminde önemli olan
Hasta lüxü
Sosyal yaşama dönüş zamanı
Tedavi sonrası ağrı düzeyi
Tekrarlama ihtimali
Gaz dışkı kaçırma risk oranıdır.

Avrupa yakası hemoroid tedavisi (Bakırköy)

Op. Dr. Atilla KAYA

Doktor Hasan Berat CİHAN

 

Avrupa yakası hemoroid tedavisi (Şişli)

Op.Dr. Nizam KURTDERE

Doktor Nizam Kurtdere

 

Anadolu yakası hemoroid tedavisi (Kadıköy)

Op.Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS

Doktor Ali Rıza Şahap Barlas

https://www.ideaklinik.com/isanbulda-kadin-genel-cerrahi-uzmani-op-dr-seher-sirin.html