İstanbul kılcal damar tedavisi dendiğinde bu konuda tüm teknolojileri bünyesinde barındıran ve kalp damar cerrahisinin görev yaptığı Idea Klinik 3 semtteki şubeleriyle öne çıkmaktadır. Hastaneler genellikle kalın varisleri ameliyat eder, kılcal varisler ise varis tedavisi konusuna özelleşmiş kliniklerde tedavi edilir. Çünkü hastaneler genellikle varisleri ameliyatla tedavi eder oysa kılcal varisler ameliyat edilemez teknolojik yöntemlerle tedavi edilir. Bazı güzellik merkezleri lazerle kılcal damar tedavisini yaptığını yazsa da genellikle birlikte kalınları da olduğu için kalp damar cerrahına tedavi olunmalıdır.
Kılcal varis tedavisi yapan kliniklerde mutlaka şu cihaz ve yöntemler uygulanıyor olmalıdır.
*Lazer
*Radyo frekans
*Sklero terapi
İstanbul kılcal varis tedavisi merkezi Idea klinik Kadıköy, Bakırköy ve Şişli şubelerinde hizmet vermektedir.
Lazerle kılcal damar tedavisi yapan hastane sayısı sınırlıdır ve daha çok kozmetik bölümünde yapıldığı için SGK lılara uygulanmaz. İstanbul kliniklerimizde SGK lı hastalarda kabul edilmektedir. Idea Klinik olarak 18 yıllık tecrübelerimiz lazerle tedavinin çok uzun seanslar gerektirmesi, leke bırakması ve başarısının düşük olduğunu göstermiştir. Uygulama yapıldıktan 1 ay sonra hasta kontrole çağrılır düzelmediyse yeniden çalışılır bu 1-6 seans dense de 5-15 seans sürebilmektedir. Lazer konusunda ısrar eden hastalarımıza uygulamaktayız ama genellikle çok daha yüksek başarı elde ettiğimiz radyo frekans tedavisini tercih etmekteyiz.
Radyo frekansla tedavi kılcal damar çatlaması ;
Saç telinin dörtte biri kalınlığında çok ince iğnelerle radyo dalgaları veren alet yardımıyla yapılır. İnsan gözünün görebildiği tüm varisler yok edilebilir. İnce iğne damara girilir ve radyo dalgaları verilerek damar tahrip edilir. Yöntemin en büyük özelliği işlem esnasında sonucunun aynı anda görülmesidir, bu etkisi lazerden en büyük üstünlüğüdür. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır seyrek olarak ek seans gerekebilir. İsminden dolayı radyasyon tereddüt olsa da radyasyon yani zararlı kesinlikle içermemektedir ve bilinen hiçbir zararı yoktur.,
Kılcal damarın ilaçla tedavisi ;
Köpük yada likit şeklinde uygulanır. Orta boylar için kullanılabilir çünkü enjektör iğnesinin girebileceği kadar kalın olması gerekir, belirli kalınlıktaki her damar uygulanabilir. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır seyrek olarak ek seans uygulamak gerekebilir.
Yine binlerce hastadan edindiğimiz tecrübeye göre neredeyse hiçbir hastanın tek yöntemle tedavi edilemeyeceği şeklindedir çünkü aynı hastada farklı kalınlıklarda damarlar vardır ve farklı yöntemler gerektirir bu sebeple hizmet alacağınız kliniğin teknolojik donanımından emin olmalısınız.
Garantili kılcal damar tedavisi yapan klinik idea klinik tır, Ankara, İzmir ve İstanbul da 5 şubesi vardır. Tüm varis tedavisinde garanti şu şekilde uygulanmaktadır; tedaviye aldığımız her hasta 1 yıl boyunca kliniğimizin kontrolünde olup tüm sorun bitene kadar devam eder, 1 yıl içinde olabilecek tüm damarsal sorunlar çözülür ve bunlar için ücret talep edilmez.

istanbul kılcal damar tedavisi