Doktor önerileri sitesinde hastalıklarla ilgili genel öneriler yanı sıra hastalığınızın tedavisini araştırırken dikkat etmeniz gereken noktalardan doktor ve klinik seçimi ile ilgili bilgiler de sayfalar halinde eklenecektir.

Bu sayfada İstanbul ili sınırları içinde çalışan kalp damar cerrahisi uzmanı olmasına rağmen genel olarak kalp damar cerrahisi branşının onlarca çeşit tedavisi ile değil sadece varis tedavisi üzerine yoğunlaşmış uzmanların adı ve iletişim bilgilerine yer verilmiştir.

İstanbulda varis tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece varis tedavisi yaptığı için çağdaş tedavi yöntemlerini uygulayan ve güncel teknolojilere sahip kalp damar cerrahisi uzmanları ve klinikleri yanı sıra yine İstanbul da faaliyet gösteren varis tedavi merkezlerinin bilgi sitelerine de yer verilmiştir.

Bilindiği üzere tıp bir çok branşa ayrılmıştır, bilgi birikimi ve sürekli eklenen yeni teknolojiler sebebiyle ayrılmış bu branşlar da ayrıca kendi alanında alt branşlara ayrılmıştır. En basit örneğiyle dahiliye yani iç hastalıkları diye bir branş var ama dahiliye branşı kardioloji, gastro enteroloji, göğüs hastalıkları gibi birçok alt branşlara da bölünmüştür.

Bir doktorun tedavi ettiği hastalık sayısı azaldıkça o hastalık konusunda tecrübe ve bilgi birikimi buna paralel olarak ta hasta sayısı artmaktadır. Bilgi ve tecrübe yenilikleri izleme gereksinimi ortaya çıkardığı için de yeni teknolojileri kullanıma sokmaktadır.

İstanbul’da varis tedavi merkezleri ve doktorları ;

 

Anadolu yakası varis tedavisi (Kadıköy)

Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN

Doktor Hasan Berat CİHAN     

 

Avrupa Yakası varis tedavisi (Şişli)

Op.Dr.Onur GÜRER

Doktor Onur Gürer