İzmir de ben tedavisi yapılan yerler sınırlı sayıdadır daha doğrusu her sağlık kurumunda ameliyatla alınabilir ama her tür teknolojinin olduğu yer sayısı azdır. Ben tedavisinde tüm çağdaş tedavi yöntemlerinin kullanıldığı Idea klinik İzmir Şubesi her tür benin tedavisini ameliyatsız olarak yaptırabileceğiniz bir kliniktir.
İzmir de ben tedavisi yapan doktorlar arasında bu konuda hem tecrübeli hem de tüm teknolojik donanıma sahip doktor Op. Dr. Demet Ağras’tır ve her tür ben tedavisini yapabilmektedir.

İzmir Ben Aldırma

İzmir’de bu konuda öne çıkan Idea Kliniktir ve şu yöntemler kullanılmaktadır
Lazerle tedavi ;
Kabarık olmayan daha çok leke gibi olanların tedavisinde kullanılır. Uygulama seanslar halinde yapılır. Bir seansta tamamen yok olabileceği gibi 8-10 seansta sürebilir ancak 4.seanstan sonra ücret talep edilmez.
Radyo frekansla buharlaştırma yöntemi ;
Buharlaştırarak yok etme yöntemidir. Kabarık benler ve lazerinde kullanılabileceği leke gibi düz olanlarda kullanılır. % 95 tek seansta biter seyrek olarak 2. seans gerekebilir, radyo frekans yönteminde seans gerekirse ücretsiz yapılır.
Elekrokoter ;
Bir diğer buharlaştırma yöntemidir. Radyo frekans gibi kabarık benlerde kullanılır ve %95 tek seansta tamamlanır. İlk seans dışında ücret alınmaz.
Uygulama sonrası fark edilmez bir iz kalabilir yada iz kalmayabilir de.
Ben Ameliyatı; En az uyguladığımız yöntemdir sadece bu konuda ısrar eden hastaları ameliyat ediyoruz.
Ben Tedavisi İzmir Ücretleri
Ben muayenesi ücretsizdir, yani daha girişte muayene ücreti alınarak tedaviye zorlanmazsınız. Muayene olup bilgi alırsınız ikna olursanız isterseniz idea klinik isterseniz başka klinikte tedavi olabilirsiniz.
Benin yapısına göre şu şekildedir ; Hangi teknoloji kullanılırsa kullanılsın 5 mm ye kadar olan benleri alma ücreti ilk ben için 400 TL eklenen her ben için 200 TL dir. SGK nız varsabu ücretlerin yarısını ödersiniz. Beniniz 5 mm den büyükse ilk ben 600 eklenen her ben 300 TL yine SGK lılar bunun yarısını öder. 1 cm den daha büyükse (bazen kolu yada yüzü kaplayacak kadar geniş olabilir) net ücret muayeneyle veya görüntü gönderilecek fotoğrafa göre belirlenir. Bu ücretler bir kez alınır tedavi bitene kadar ücret alınmaz.