Botoxla anal fissür tedavisi
Bu sayfada proktoloji branşının en sık rastlanan hastalığı anal fissür, tedavi seçenekleri ve tedavi ücretleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Anal fissür Türkçe adıyla makat çatlağı yada yırtık makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Kadınlarda daha çok görülse de erkeklerde de görülmektedir. Hemoroidden sonra en sık görülen anüs hastalığıdır ve sıklıkla kabızlığı takiben ortaya çıkar. Çatlak müzminleştiğinde ağrı o kadar şiddetlenir ki hasta tuvalette ağlar.
Erken dönemde kremlerle % 50 ihtimalle düzelir ancak tedavi gecikir ve müzminleşirse kremlerle düzelmez ve geriye 2 tedavi seçeneği kalır.
Botox enjeksiyonu
Ameliyat
Fissür ameliyatı her hastanede yapılırken İzmir botoxla fissür tedavisi yapan yer sayısı çok azdır. Uygulamayı öğrenen cerrah sayısı arttıkça yapılan klinik sayısı da artacaktır.
Botoxla fissür tedavisi : Müzminleşmiş makat çatlaklarında botox kullanımı hızla artmaktadır. Ameliyatın zorluğu ve kalıcı gaz ve dışkı kaçırma gibi ciddi yan etkilerinin olması sebebiyle özellikle gelişmiş ülkelerde botox yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Avrupa ülkelerinde sigorta şirketleri botoksla tedavi bedelini öderken Türkiyede ödememektedir bu durum hastaya ekonomik yük getirdiği için daha az tercih sebebi olmaktadır.
Tedavide botilismus toxini A kullanılır. Muayenehane şartlarında 1 dakika gibi kısa sürede yapılan enjeksiyon sonrası herhangi bir risk,yan etki ve ısdırap olmaz.
Botox makata nasıl uygulanır
İnsülin iğnesi denilen çok ince iğne yardımıyla parmak eşliğinde felç edilmek istenen sol kasın içine 0.5 ml,sağ taraftaki kasın içine 0.5 ml yapılır. Uygulama uyuşturucu gerektirmeden 1 dakikada yapılabilir, fissürden kaynaklanan acıyı azaltmak için lokal anestezi yapılabilir. Enjeksiyon ağrısı kadar ağrı olur.
Botoxla anal fissür tedavisinin üstünlükleri:
Ameliyat sonrası ortaya çıkan makatta yamuk görünüm makat kesilmediği için bu tedavi sonrası görülmez, makatın şekli aynen eskisi gibi kalır.anal fissürtedavisi izmir
Ameliyattan sonra görülebilen kalıcı gaz ve dışkı kaçırma sorunu botoxla fissür tedavisi sonrası asla görülmez.
Ameliyat korkusu olan ve ağrı eşiği düşük canı tatlı insanlar ameliyatı ertelemekte ve yaşam kalitesi düşmektedir.Bu gurup hastalar için ideal bir tedavi seçeneğidir.
Narkoz riski taşıdığı (yüksek tansiyon,kalp hastalığı,şeker gibi nedenlerle) için ameliyat olamayan hastalara çözüm üretilir.yanlara risk yaşatılmaz.
Çok pratiktir ;1 dakika içinde zahmetsiz bir şekilde uygulanabilir.
Hiçbir hazırlık (lavman, musil, traş, rektoskopi) ve tahlil gerekmeden ayaktan uygulanır. izmir anal makat çatlağı botox yapan yer
Kullanılan çok ince iğne sayesinde uygulama çok az ağrılıdır.
Tedavide başarı şansı yüksektir (tecrübeli ellerde ve uygun dozda ilaç verildiğinde % 90-95)
Hasta tedaviden hemen sonra işe gidebilir.
Ameliyat olmadığı için kanama riski olmaz
Ameliyatta görülebilen iltihap,kanama,dikiş açılması gibi riskler yaşanmaz.
Narkoz gerekmediği için narkoz riski olmaz
Botoksla anal fissür tedavisinin dezavantajları:izmirde anal fissüre botox yapan yerler
Türkiye de resmi kurumlar tedaviyi karşılamaz,bedeli hasta kendi ödemek durumundadır.
Kullanılan ilaç pahalıdır.
Kasta gevşeme 2 haftada tamamlandığı için ağrı azalması günler içinde gerçekleşir.
İlaç özel koşullarda nakledildiği ve saklandığı için her an el altında bulundurulamayabilir (genellikle randevulu çalışılır). Idea İzmir Şubesi İzmide botox uygulamasının en fazla yapıldığı klinik olduğu için uygun koşullarda ilaç bulundurmaktayız bu şekilde ilacın kargoda bozulma ihtimalini de ortadan kaldırmaktayız. Kliniğimize gelirken botox yaptırmak için randevu almanız gerekmez.
İzmir şubemizde botoxla anal fissür tedavi ücreti 1200 TL dir, bu ücret karşılığında bir ampulün hepsi yani 100 Ünite ilaç yapılmaktadır. 100 Ünite botox başarı oranını % 95-98 ler düzeyine çıkarmaktadır. Bir çok klinikte 50-60 ünite yapılmaktadır doz bu düzeylerde uygulandığında başarı oranı % 70 ler düzeyinde kalmaktadır bu sebeple fissür için botox yaptıracağınızda kaç ünite yapılacağını uygulayıcıya sormalısınız.
Op. Dr. Demet Ağras

anal fissür botox tedavisi izmir

https://www.ideaklinik.com/anal-fissur-makat-catlagi-tedavisi.html

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“İzmir botoxla fissür tedavisi” Yazısında Yorum Yok

monyet