İzmir hemoroid doktorları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri Op Dr Demet AĞRAS olmaktadır. Hemoroid tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece hemoroid (basur) tedavisi yaptığı için çağdaş tedavi yöntemlerini uygulayan ve güncel teknolojilere sahip proctoloji uzmanları Dr Demet Ağra İzmir’in en merkezi yerinde Konak’ta Idea Klinikte her tür basur tedavisini yapmaktadır.

Hemoroid Teşhisi

Neredeyse makat sorunu olan her hasta hemoroidim var diye gelir oysa bunların önemli bir kısmı fissür, fistül ve dermatit gibi farklı hastalıklardır. İşte burada anal endoskop devreye girmektedir.

Anal Endoskopi

Anüs bölgesinin tüm hastalıklarını ayrıntılı bir şekilde görüp incelemeye, doğru teşhis koymaya ve bunu hastanın bizzat kendisi tarafından görülmesini sağlayan bir cihazdır. Anal bölge hastalıkları için geliştirilmiş en ileri teknolojidir. İzmirde proktoloji merkezi şeklinde hizmet veren İdea Klinik doktorları başvuran her makat bölgesi hastasına enel endoskopi yapmaktadır.
Hastalığın tipi ve derecesine göre lazer, lastikle boğma, THD ve ihtiyaç halinde klasik ameliyatlar yapılmaktadır yani kullanılacak yöntem veya yöntemler hastaya göre muayeneyle belirlenmektedir.
İzmir hemoroid tedavi ücretleri kurumlara göre çok değişmektedir, Idea Klinikte ücretler nettir, ücretlerle ilgili ayrıntılı bilgi için ideaklinikizmir.com sitesinden görülebilir.
İzmir hemoroid tedavi merkezlerinden SGK anlaşması olan ve ayaktan tedavi yapılan tek klinik Idea Klinik’tir.
Dış basur
Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder. Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir.Dış basurun tek tedavi şekli keserek almaktır.Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir.Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisi mümkün değildir.
İç basur
Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir..
1.Derece iç hemoroid ;genellikle ciddi şikayet yapmaz,ara sıra kanama ile bulgu verir.Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir.Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir.Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en doğru tedavisi.
2.Derece ;Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer.Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir.Kalıcı tedavi seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir.
3.derece ; Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer.Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemi ile yapılabilir ancak ileri vakıalarda THD yöntemi tercih edilebilir.
4.derece ; Memeler her an dışarıdadır,içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.
Hemoroid tedavisi İzmir Idea klinik için
https://www.ideaklinikizmir.com/izmir-basur-tedavisi/