Bu sayfada  ilgili hastalığın tedavisi konusunda İzmir’de öne çıkan doktor ve kliniklerden bahsedeceğim, varis, ben tedavisi ve makat hastalıklarıyla ilgili sorununuz varsa aşağıda yazdığım yerleri de araştırmanızı öneririm.

İzmir varis tedavi merkezi

Hiç bir ameliyat yada operasyona gerek kalmadan tüm mevcut varislerinizden ameliyatsız tedavinin yapılabileceği yöntemleri lazer, radyo frekans, skleroterapi ve köpük yöntemleriyle kalıcı olarak tedavi ediyor.

İzmir Varis Tedavi Merkezi

Merkezi İstanbul Bakırköy de bulunan klinik Kadıköy, Nişantaşı, İzmir, Ankara dan sonra Bursa’da da de şube açmıştır. Kalın veya kılcal gibi tüm varislerin tedavisinde SSK, Bağ-kur, Memur ve memur emeklilerinden muayene ücreti alınmamakta ve tedavilerde ücretler %50 uygulanmaktadır.
İzmir Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK adresinde hizmet vermektedir. Resmi sitesinden tedavi ücretleriyle ilgili bilgi alabileceğiniz gibi online ya da 0232 4221006 nolu telefondan randevu da alabilirsiniz.
Ameliyat korkusu, ameliyat komplikasyonları, ağrıları çekmek yada tekrarlama riski yaşamadan işinizden, okulunuzdan geri kalmadan sadece 10 dakika içerisinde tüm mevcut varislerden kurtulabileceksiniz.
İzmir de Op. Dr. Serkan AKARSU yönetiminde hizmet vermeye başlayan ameliyatsız tedavinin ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz.
Teşhis sonrası tedaviye gerek görülmesi halinde uygulanacak tedavi yöntemleri, olabilecek sorunlar hastaya anlatılır ve tedaviye başlamak için onay istenmektedir.

İzmir’de Kılcal Damar Tedavisi

Tüm varislerin tedavi edilebildiği tek merkez olma özelliğini taşıyan Idea klinikte tüm tedaviler ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. Ameliyatsız varis tedavisi konusunda 18 yıllık tecrübe sayesinde hasta memnuniyeti maximumdur.izmir varis tedavisi
Uygulanacak yöntem ve teknolojiler muayene sonucu belirlenmektedir
Varisin çapı ve yaygınlığına göre
Radyo frekans
Lazer
Skleroterapi
Köpük tedavisi yöntemleri uygulanmaktadır.
Bu yöntemler sayesinde 1 mm ile 25 mm arası kalınlığa sahip tüm hastalıklı damarlar kalıcı olarak yok edilmektedir. İnce, kalın, kılcal tüm varislerin tedavisi yapıldığı için tekrar ihtimali ameliyata kıyasla çok düşüktür.

İzmir Varis Tedavi Fiyatları

Varis tedavi ücretleri sabit olmayıp, kişinin hastalık durumu, yaygınlığı, uygulanacak yöntemlere göre 400 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir ancak uygulanacak seans sayısı kaç olursa olsun ek ücret alınmamaktadır. Hastanın tedavisini tamamlaması için takip 1 yıl boyunca ücretsiz yapılır.
İzmir de kılcal damar çatlamaları dahil tüm varislerin tedavilerinin yapılabileceği tek merkez olma özelliğini taşıyan İdea klinikte tüm tedaviler ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. Ameliyatsız varis tedavisi konusunda 18 yıllık tecrübe sayesinde hasta memnuniyeti maximumdur
Uygulanacak yöntem ve teknolojiler muayene sonucu belirlenmektedir
Varisin çapı ve yaygınlığına göre ameliyatsız yöntemler olan;
Radyo frekans
Lazer
Skleroterapi
Mikro skleroterapi
Köpük tedavisi yöntemleri uygulanmaktadır.
Çağdaş ameliyat yöntemleri;
EVLA (endo venöz lazer ablasyonu) damar içinden lazer
EVRFA (endo venöz radyo frekans ablasyonu) damarı içerden radyo frekansla yakma
Yapıştırma (damara içerden yapıştırıcı verilerek kapatma işlemi)
Bu yöntemler sayesinde 1 mm ile 25 mm arası kalınlığa sahip tüm hastalıklı damarlar kalıcı olarak yok edilmektedir. İnce, kalın ve kılcallar dahil tümü yok edildiği için tekrar ihtimali klasik ameliyata kıyasla çok düşüktür.
Ayrıntılı bilgi ve randevu için
GSM 0542 295 52 54  Bu cep telefondan whatsapp ile fotoğraf göndererek net ücret alabilirsiniz.
Op.Dr.Serkan AKARSU wwww.serkanakarsu.com.tr

İzmir ben tedavisi

İzmir de ben tedavisi yapılan yerler sınırlı sayıdadır daha doğrusu her sağlık kurumunda ameliyatla alınabilir ama her tür teknolojinin olduğu yer sayısı azdır. Ben tedavisinde tüm çağdaş tedavi yöntemlerinin kullanıldığı Idea klinik İzmir Şubesi her tür benin tedavisini ameliyatsız olarak yaptırabileceğiniz bir kliniktir.
İzmir de ben tedavisi yapan doktorlar arasında bu konuda hem tecrübeli hem de tüm teknolojik donanıma sahip doktor Op. Dr. Demet Ağras’tır ve her tür ben tedavisini yapabilmektedir.

İzmir Ben Aldırma

İzmir’de bu konuda öne çıkan Idea Kliniktir ve dünyada ben tedavisinde kullanılan çağdaş yöntemlerin tamamı uygulanmaktadır ve Op. Dr. Demet Ağras tüm bu teknolojileri kullanmak konusunda tecrübelidir.
Kullanılan yöntemler;

Lazerle tedavi ;
Kabarık olmayan daha çok leke gibi olanların tedavisinde kullanılır. Uygulama seanslar halinde yapılır. Bir seansta tamamen yok olabileceği gibi 8-10 seansta sürebilir ancak 4.seanstan sonra ücret talep edilmez.

Radyo frekansla buharlaştırma yöntemi ;
Buharlaştırarak yok etme yöntemidir. Kabarık benler ve lazerinde kullanılabileceği leke gibi düz olanlarda kullanılır. % 95 tek seansta biter seyrek olarak 2. seans gerekebilir, radyo frekans yönteminde seans gerekirse ücretsiz yapılır. En az iz bırakan yöntemdir, benin yapısına göre değişmekle birlikte genellikle sohbet mesafesinden algılanamayacak düzeylerde hafif bir iz kalabilir.

İzmir Plexr Ben Tedavisi

Uygulama plazma enerjisi ile yapıldığı için asıl adı plazma ben tedavisidir. Radyo frekansa benzer ancak deri ile cihazın ucu arasındaki havanın iyonizasyonuyla etkili olur. Ben o anda süblime olur yani buharlaşıp yok olur. Aradaki 1-2 mmlik hava tabakası maddenin 4.hali plazmaya dönüşür.

Elekrokoter ;
Bir diğer buharlaştırma yöntemidir. Radyo frekans gibi kabarık benlerde kullanılır ve %95 tek seansta tamamlanır. İlk seans dışında ücret alınmaz. Uygulama sonrası fark edilmez bir iz kalabilir yada iz kalmayabilir de. Radyo frekansa kıyasla biraz daha fazla yanık yaptığı için RF tercih edilir.

Ben Ameliyatı
En az uyguladığımız yöntemdir sadece bu konuda ısrar eden hastaları ameliyat ediyoruz. Ameliyatla alma en fazla iz bırakan yöntem olduğu için tercih edilmemektedir. Benin çapının 2 katına yakın çizgi şeklinde ameliyat izi kalır ki bu iz benin kendisinden daha kötü görünür.

İzmir Ben Tedavisi  Ücretleri

Ben muayenesi ücretsizdir, yani daha girişte muayene ücreti alınarak tedaviye zorlanmazsınız. Muayene olup bilgi alırsınız ikna olursanız isterseniz idea klinik isterseniz başka klinikte tedavi olabilirsiniz.
Benin yapısına göre şu şekildedir ; Hangi teknoloji kullanılırsa kullanılsın 5 mm ye kadar olan benleri alma ücreti ilk ben için 400 TL eklenen her ben için 200 TL dir. SGK nız varsa bu ücretlerin yarısını ödersiniz. Beniniz 5 mm den büyükse ilk ben 600 eklenen her ben 300 TL yine SGK lılar bunun yarısını öder. 1 cm den daha büyükse (bazen kolu yada yüzü kaplayacak kadar geniş olabilir) net ücret muayeneyle veya görüntü gönderilecek fotoğrafa göre belirlenir. Bu ücretler bir kez alınır tedavi bitene kadar ücret alınmaz.

İzmir hemoroid Tedavisi

İzmir hemoroid (basur) doktorları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri Op Dr Demet AĞRAS olmaktadır. Basur tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece basur tedavileri yaptığı için çağdaş tedavi yöntemlerini uygulayan ve güncel teknolojilere sahip proctoloji uzmanları Dr Demet Ağras İzmir’in en merkezi yerinde Konak’ta her tür basur tedavisini yapmaktadır.

Hemoroid Teşhisi Nasıl Konur

Neredeyse makat sorunu olan her hasta hemoroidim var diye gelir oysa bunların önemli bir kısmı fissür, fistül ve dermatit gibi farklı hastalıklardır. İşte burada anal endoskop veya anoskop devreye girmektedir.

İzmir Anal Endoskopi

Anüs bölgesinin tüm hastalıklarını ayrıntılı bir şekilde görüp incelemeye, doğru teşhis koymaya ve bunu hastanın bizzat kendisi tarafından görülmesini sağlayan bir cihazdır. Anal bölge hastalıkları için geliştirilmiş en ileri teknolojidir. İzmirde proktoloji merkezi şeklinde hizmet veren İdea Klinik doktorları başvuran her makat bölgesi hastasına enel endoskopi yapmaktadır.
Hastalığın tipi ve derecesine göre lazer, lastikle boğma, THD ve ihtiyaç halinde klasik ameliyatlar yapılmaktadır yani kullanılacak yöntem veya yöntemler hastaya göre muayeneyle belirlenmektedir.
İzmir basur tedavi ücretleri kurumlara göre çok değişmektedir, Idea Klinikte ücretler nettir, ücretlerle ilgili ayrıntılı bilgi için ideaklinikizmir.com sitesinden görülebilir.
Hemoroid tedavi merkezlerinden SGK anlaşması olan ve ayaktan tedaviler yapılan tek klinik Idea Klinik’tir.

Anoskop Muayenesi Nasıl Yapılır

Muayene kadar basit ama % 100 yakın doğru teşhis koymaya yarayan bir alettir. Başparmak kalınlığında boru şeklindeki alet anüse sokularak yapılır. Herşey direk gözle görülür, gerekirse biopsi alınabilir, tedaviler yapılabilir.

Dış basur
Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder. Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir. Dış basurun tek tedavi şekli keserek almaktır. Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir. Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisini yapmak mümkün değildir.
İç basurlar
Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir..
1.Derece iç hemoroid ; genellikle ciddi şikayet yapmaz,ara sıra kanama ile bulgu verir. Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir. Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir. Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer en doğru tedavisi.
2.Derece ; Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer. Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir. Kalıcı tedavi seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir.
3.derece ; Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer. Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemi ile yapılabilir ancak ileri vakıalarda THD yöntemi tercih edilebilir.
4.derece ; Memeler her an dışarıdadır,içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.

İzmir Kıl Dönmesi Tedavisi

İzmir’de kıl dönmesi (pilonidal sinüs) tedavisi yaptırabilecek yerler genellikle klasik ameliyat yöntemleriyle tedavi yapmaktadır. Son yıllarda giderek yaygınlaşan çağdaş yöntemler Bascom procedür, pit picking, sinüsotomi ve mikro sinüsektomi yöntemlerinin yapıldığı yerler sınırlı sayıdadır.

Genel cerrahi branşının onlarca hastalığını tedavi etmek yerine sadece makat bölgesi hastalıklarının tedavisiyle ilgilenen proctoloji uzmanları bu yeni yöntemleri daha yaygın bir şekilde uygulamaktadır.

İzmir’de proctoloji doktoru Op. Dr. Demet Ağras sadece makat bölgesi hastalıklarıyla ilgilenmekte ve pilonidal sinüs hastalığının tedavisinde yeni yöntem mikro sinüsektomi dahil gerekli her yöntemi uygulamaktadır. Op. Dr. Demet Ağras tarafından hastalığın düzeyine göre en uygun yöntem belirlenmekte ve tedavisi yapılmaktadır, ilerlemiş kıl dönmesi hastalarında klasik cerrahi yöntemlerin en başarılısı Karidakis yöntemini uygulamaktadır.

Fenol tedavisi artık pek yapılmamaktadır, başarısızlığı sebebiyle büyük oranda terk edilen fenol yada diğer bir madde gümüş tedavisi büyük oranda terk edilmiş yerini çağdaş tedavi yöntemlerine bırakmıştır.

kıl dönmesi ameliyatı izmirMikrosinüsektomi İzmir’de idea klinikte yapılmaktadır, klasik ameliyatların olumsuzluklarını yaşamak daha doğrusu hastasına yaşatmak istemeyen doktorlar yeni ameliyat yöntemlerine geçmekte, çağdaş yöntemleri uygulayan doktor sayısı giderek artmaktadır.
Kıl dönmeniz varsa yöntemleri, bu yöntemlerin olumlu ve olumsuz yönlerini iyi değerlendirmelisiniz çünkü 10-15 çeşit ameliyat tekniği vardır ve her birinin kendince avantajları vardır siz bunlardan size uyanı seçmelisiniz.

Mesela

Açık bırakma yöntemi cerrah için kolaydır ama 4-6 ay pansuman gerektirir buna karşın Bascom veya mikro sinüsektomi ameliyatında pansuman gerekmez ve aynı gün okul yada işe dönülebilir. Bunun gibi avantaj ve dezavantajları iyi araştırmadan karar vermeyin.

Çağdaş Kıl Dönmesi Ameliyatlarının Avantajları

Aynı gün işe, okula, sosyal yaşama dönülebilir
Yara bakımı pansuman gerekmez
Ağrı minimaldir, genellikle ağrı kesici kullanmak gerekmez
Yaralanma küçük olduğu için tekrar riski çok azdır % 2-3 kadardır
Yine kesik küçük olduğu için iltihap ve kanama ihtimali azdır
Kısa sürer
Narkoz gerekmez 2 cm lik yer uyuşturularak yapılır
hastanede yatmak gerekmez
İstirahat önerilmez
Üç gün sonra banyo yapılabilir (eski yöntemlerden sonra 12- 15 gün banyo yapılmaz)

İzmir Kadın Proktoloji Uzmanı

İzmir’de makat hastalıklarına özgü çalışan tek kadın genel cerrahi uzmanıdır, proktoloji branşına giren hemoroid (basur), anal fissür (makat çatlağı), fistül, kıl dönmesi (pilonidal sinüs), kondilom yanı sıra ben tedavisi de yapmaktadır. Kliniğin teknolojik donanımının tam olması sayesinde tüm bu hastalıkların tedavilerinde çağdaş yöntemleir uygulamaktadır. Uyguladığı yöntemler genel olarak ameliyatsız yöntemlerdir ve şunlar sayılabilir; plazma, lazer, radyo frekans, İRC, RBL, mikro sinüsektomi. Dr. Demet Ağras makat hastalıkları yanı sıra yine kadın hastaların muayene olmaya utandığı meme hastalıklarıyla da ilgilenmektedir.