Bütün estetik uygulamalarda olduğu gibi ekimde de en önemli sorun doğallıktır, doğala yakın görünmeyen kaş kişiyi ektirdiğine pişman edebilir. Yeterince yatay açılı yapılmayan kaş ekimleri kişide hoş olmayan bir görünüme sebep olabilmektedir.

Dikkatli ekilen bir kaş konuşma mesafesinden anlaşılamaz ve doğal kaşlardan ayırt edilemez temel amaç bu olmalıdır. Bu tedavinin tek alternatifi kalıcı makyajdır ve kaş ekimi kalıcı makyajla kıyaslandığında arada uçurum kadar fark olur.

Kalıcı makyaja şu üstünlükleri sayılabilir

Normal kaş gibi görünür

Çekerek şekil verilebilir oysa kalıcı kontur bir defa şekillendirilebilir

Sevilmeyen kıllar çekilebilir kalıcı konturda bu mümkün değildir

Kontur zamanla solar veya renk değiştirir ekimde bu tür sorunlar olmaz

Kaşınızda yara izi,yanık izi, küsme, dökülme gibi kayıplar varsa ekimi yeterince araştırmadan karar vermeyin. Ekim yaptıracağınız yere karar vermeden önce de mutlaka kaliteleri hakkında fikir sahibi olmalısınız. Yoksa ömür boyu pişmanlık duyarsınız.

Ekim öncesi 

kaş ekimi öncesi yakından görünüm

Ekim sonrası

Kaş ekimi sonrası yakından görünüm

Kaş Ekimi Videosu

Kaş ekimi nasıl olmalı

Kaş nakli; eksiklik, bölgesel veya tam kaybı kişide ciddi görsel sorun oluşturur ve çok dikkat çekicidir öyle ki konuşurken karşıdaki kişinin gözü hep o eksik alana takılır böyle olmasa bile kaşında sorunu olan kişi böyle hisseder.Kaşın seyrekliği ise daha çok kişinin kendisini rahatsız eder.

Seyreklik genellikle kişinin kendisinin kalem kullanarak dolgunlaştırması şeklinde çözülür ama tam kayıplarda kalemle doldurmak daha çok uğraştırır ve her zaman aynı şekil elde edilemez.

Kaşta olan kayıpları kalıcı makyaj denilen dövme ile kapatılsa da son derece suni görünmektedir ve karşıdaki kişinin dikkatini çekmektedir. Diğer taraftan zamanla solmasından dolayı tekrarlanmasının gerekmesi ve renk değiştirerek istenmeyen görüntüye sebep olması ciddi sorundur.

Dökülme, yaralanma, yanık gibi sebeplerle oluşan tüm kaştaki kayıpları ve seyreklik ekimle düzeltilebilmektedir. kiminde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç genellikle beklendiği kadar güzel olmamaktadır.

Ekimde kökler 0.6-0.7 mm lik aletlerle alınmalıdır ve kökler bekletmeden yine aynı çapta iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümüde olmaz.Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz.Kaşın şeklini ve sıklığını kişi kendi belirlemelidir.

Ekimde en çok dikkat edilmesi gereken şey ekim açısı ve köklerin tek tek ekilmesinin gerekmesidir. Ekim 25-30 derece açılarla yapılmalıdır daha geniş açılarla ekilen kaşlar dik çıkacağı için rahatsızlık vermektedir. Bu açılarla ekim ancak bu konuda ciddi birikimi olan bir uzman tarafından yapılabilir her saç eken kaş ekimi yapamaz araştırma yaparken bunlara dikkat edilmelidir.

Genel olarak 300 – 600 kök ekilerek tatmin edici sonuç alınmaktadır. Ekim doğru uygulanan FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen kişilerin ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olur ama FUE yi yapan kişinin bu konudaki eğitimi de önemldir. Kişinin yaptırdığına pişman olmama ihtimali daha yüksek olmalıdır.

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kaş ekimi” Yazısında Yorum Yok

kecoa