Kıl kökü nakilleri ilk defa 1950 yılında blok parçalar halinde saç kökleri için uygulanmış, çirkin görününce şeritler halinde yapılmış, zamanla bu da görsel beklentileri karşılamadığı için küçük gruplar halinde ekime geçilmiştir. Saçta çok kötü görünmeyen bu küçük grup ekimleri kaşta çok iğrenç durduğu için mutlak tekli ekim yöntemine geçilmiştir. Bu yazı araştırmanızın devamında size yol gösterecektir.

Bütün estetik uygulamalarda olduğu gibi ekimde de en önemli sorun doğallıktır, doğala yakın görünmeyen kaşlar kişiyi ektirdiğine pişman edebilir. Yeterince yatay açılı yapılmayan ekimler kişide hoş olmayan bir görünüme sebep olabilmektedir.

Dikkatli ve doğru açılarla ekilen bir kaşı konuşma mesafesinden doğal kaşlardan ayırt edilemesi zordur, hedef bu olmalıdır. Bu tedavinin tek alternatifi kalıcı makyajdır ve güzel yapılmış bir ekimle kalıcı makyajla kıyaslandığında arada uçurum kadar fark olur.

Kalıcı makyaja şu üstünlükleri sayılabilir

Normal kaşlar gibi görünür

Çekerek şekil verilebilir oysa kalıcı kontur bir defa şekillendirilebilir

Sevilmeyen kıllar çekilebilir kalıcı konturda bu mümkün değildir

Kontur zamanla solar veya renk değiştirir ekimde bu tür sorunlar olmaz

Kaşınızda yara izi,yanık izi, küsme, dökülme gibi kayıplar varsa ekimi yeterince araştırmadan karar vermeyin. Ekim yaptıracağınız yere karar vermeden önce de mutlaka kaliteleri hakkında fikir sahibi olmalısınız. Yoksa ömür boyu pişmanlık duyarsınız.

Ekimden önce

kaş ekimi öncesi yakından görünüm

Ekimden sonra

Kaş ekimi sonrası yakından görünüm

 

Kaş Ekimi Videosu

Kaş ekimi nasıl olmalı

Eksiklik, bölgesel veya tam kaybı kişide ciddi görsel sorun oluşturur ve çok dikkat çekicidir öyle ki konuşurken karşıdaki kişinin gözü hep o eksik alana takılır böyle olmasa bile kaşında sorunu olan kişi böyle hisseder. Kaşın seyrekliği ise daha çok kişinin kendisini rahatsız eder.

Seyreklik genellikle kişinin kendisinin kalem kullanarak dolgunlaştırması şeklinde çözülür ama tam kayıplarda kalemle doldurmak daha çok uğraştırır ve her zaman aynı şekil elde edilemez.

Kaşta olan kayıpları kalıcı makyaj denilen dövme ile kapatılsa da son derece suni görünmektedir ve karşıdaki kişinin dikkatini çekmektedir. Diğer taraftan zamanla solmasından dolayı tekrarlanmasının gerekmesi ve renk değiştirerek istenmeyen görüntüye sebep olması ciddi sorundur.

Dökülme, yaralanma, yanık gibi sebeplerle oluşan tüm kaştaki kayıpları ve seyreklik ekimle düzeltilebilmektedir. kiminde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç genellikle beklendiği kadar güzel olmamaktadır.

Ekimde kökler 0.6-0.7 mm lik aletlerle alınmalıdır ve kökler bekletmeden yine aynı çapta iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümüde olmaz.
Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz. Kaşın şeklini ve sıklığını kişi kendi belirlemelidir.

Ekimde en çok dikkat edilmesi gereken şey ekim açısı ve köklerin tek tek ekilmesinin gerekmesidir. Ekimler 25-30 derece açılarla yapılmalıdır daha geniş açılarla ekilen kaşlar dik çıkacağı için rahatsızlık vermektedir.
Bu açılarla ekimin yapıldığı durumlarda ancak bu konuda ciddi birikimi olan bir uzman tarafından yapılabilir her saç eken olması gereken açılarla kaşı ekemez araştırma yaparken bunlara dikkat edilmelidir.

Genel olarak 300 – 600 kök ekilerek tatmin edici sonuç alınmaktadır. Ekimi doğru uygulanan FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen kişilerin kaşları olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olur ama FUE yi yapan kişinin bu konudaki eğitimi de önemldir. Kişinin yaptırdığına pişman olmama ihtimali daha yüksek olmalıdır.

Kaş Ekimi Kalıcı Makyaj Farkları

Kaşlar insan yüzünde en önemli görsel öğedir. Dökülmelerinde yada diğer kayıplarında  en sık kamuflaj şekli kalıcı konturdur. Zamanında çok kişiye yapılmış olsa da kaş ekimi hakkında bilgi düzeyi arttıkça kontur yaptıran giderek azalmaktadır. Ayrıca konturunda solma, renk değiştirme, aşırı suni görünüm gibi sebeplerle üzerine ekim işlemleri giderek yaygınlaşmaktadır.

Konturla ekimin arasındaki farkların bazıları;

Kalıcı makyaj (kontur)               Kaş ekimi

– Suni görünür                             – Doğaldan kaş gibidir

– Zamanla renk değiştirebilir          – Diğer kıllarla aynı renk kalır

– Tekrarlamak gerekir               – Bir kez yapılması yeterlidir

– Var olan kaşlara zarar verebilir    – Var olan kaşlar zarar görmez

– Yok edilmesi çok zordur        – Normal kaş gibi alınabilir

– Zamanla renk değiştirir               – Doğal rengindedir

– Solar ve kaybolur                     – Hep ilk günkü gibidir

– Şekil değiştirilemez                    – Kaş gibi alınarak şekillendirilebilir

– Yapanın eğitimi gerekmez     – Uzman doktor tarafından yapılır

 Kontur yaptırmadan önce çok sayıda pişman olmuş insan olduğunu bilerek iyi değerlendirme yapılmalı ve mutlaka ekim ve kontur yaptırmış kişilerle görüşüp kıyas yapılmalıdır. Konturun dövme gibi renk değiştirebileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Kaş ekimi fiyatları

Saç ekimi gibi değildir fiyat / etkinlik açısından son derece ekonomik ve iyi sonuç alınan bir uygulamadır çünkü az sayıda kökle yüz ifadesinde çok ciddi değişiklik elde edilebilmektedir.
Saç ekiminde görsel değişim için binlerce kök ekmek gerekirken kaş ekiminde 200-700 kökle yaklaşık istenilen sonuç elde edilebilir.
Kaş ekiminde değişik fiyat uygulamaları olsa da en mantıklı ücretlendirme kök sayısına göre yapılan fiyatlandırmadır.

Türkiyede kaş ekiminin en fazla yapıldığı klinikte ekim fiyatı ekilecek kök sayısına göre belirlenmektedir kişi ihtiyacı kadar ektirip istediği fiyatı ödemektedir.
1 kök ekim ücreti 9 TL olarak uygulanmaktadır ancak işlemde kullanılan malzemelerin çoğu tek kullanımlık olduğu için 300 kök limiti uygulanmaktadır. ayrıntılı bilgi ve iletişim için www.kasekimi.com ve www.ideaklinik.com dan alınabilir.

Yani kişi ihtiyacı kadar kök ektirir ve ektirdiği kök sayısına göre ödeme yapar. Yaygın uygulama tek fiyat uygulamasıdır yani kişi 200 kökte ektirse 700 kökte ektirse kliniklere göre 500-1700 euro arasında değişen miktarda bedel alınır.

Ekim fiyatları kliniğin bu işe başlama süresi ve bulunduğu semte göre çok değişmektedir,saç ekimi yaparken “hadi kaşta ekelim” mantığıyla işe yeni başlayanların öğreninceye kadar uyguladığı düşük fiyat ve “bize zengin müşteri gelsin” diyen lüks semt kliniklerinin uyguladığı yüksek fiyatlar arasında değişmektedir.

Yaygın olarak yapılan kanal açılarak ekim hem kısa sürede tamamlanmakta hemde yardımcı personeller tarafından ekim yapıldığı için daha ekonokim olmaktadır.
Ancak bu şekilde yapılan ekimden beklenen sonucun alınması mümkün değildir çünkü kaşlar 70-80 derece açıyla çıkar ve son derece çirkin görünür. Ekim uygun alet yardımıyla 25-30 derece ekilmelidir yoksa görüntü rahatsız edici olur.

Kaş ekimi sonrası ilk yıkama

Öncdlikle şunu belirtmeliyim aşağıdaki ayrıntılı şekilde tarif edildiği şekilde yıkayabilirsiniz bunun bir sakıncası yok ama işin doğrusu ekim sonrası yıkama için özel olarak geliştirilmiş Postop Saç Ekimi Sonrası Temizlik Seti adlı ürünü alıp onu prospektüsünde tarif ettiği gibi kullanmanız daha mantıklı olur. Kaş ekimi yapılanlar genellikle kadındır ve kadınlar bakım ve olabilecekler konusunda erkeklerden daha hassastırlar. Bu sayfada okuyacaklarınız ekim sonrası nasıl bir seyir izleyeceğidir. Kliniklerin farklı uygulamaları olsa da herkesin uygulayabileceği bakım şeklidir.
Tercihen ilk banyonuzu 48 saat veya 72 saat sonra yapın, ilk banyolarınızda olabildiğince yumuşak hareketlerle hafif temizlemeye çalışın. Bir defada temizlemek için uğraşmayın zamanla temizlenmesi daha doğru olacaktır. Sert hareketler ekilen köklerin yerinden oynamasına, kanal açılarak ekildiyse kaşların çıkış açılarının değişmesine hatta dökülmesine sebep olabilir, bunlar köke zarar verebilen durumlardır.
İlk 2-3 banyodan sonraki yıkamalarda banyoya girin önce kaşınızı yıkayın, sonra saçlarınızı yıkarken kaşlarınızı tekrar yıkayın, vücudunuzu sabunlarken yeniden yıkayın böylece ilk yıkamada yumuşar 2. ve 3. yıkamalarda daha fazla temizlenmiş olur ve yara kabuğu ve kurumuş pıhtılardan daha kısa sürede kurtulmuş olursunuz.
5.-6. günlerden sonra kurumuş pıhtı ve yara kabukları görsel olarak rahatsız ediyorsa kalem yada kaş farı ile büyük oranda kamufle edebilirsiniz.
Yukarıdaki önerilerden de anlaşılacağı üzere sosyal yaşamınıza 5-8 gün ara verecek bir izin dönemine getirip o dönemde ekim yaptırmanız daha doğru bir strateji olur.
Yıkama işleminden 10 dakika kadar önce kurumuş pıhtıları ve yara kabuğunu yumuşatmak için jel gibi ürünler kullanmanız işinizi kolaylaştırır.
12.gün veya daha sonra hala yara kabuğu varsa yumuşatıcı jel veya nemlendirici krem sürün 10 dakika sonra arka arkaya 2-3 defa yıkayın sonra köpürterek burundan kulağa doğru olacak şekilde hafif tırnaklayın Bu şekilde kabukları tamamen uzaklaştırabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için www.kasekimi.com

 

kaş ekimi sonrası ilk yıkama

 

kaş ekimi sonrası nasıl yıkanır

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kaş ekimi” Yazısında Yorum Yok

anjing