Kaş ekiminde doğallık yapan kişinin bu konudaki tecrübesi ve dikkatine bağlı olduğu kadar tekniğin nasıl uyguladığına göre çok değişir. Doğaldan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olabildiği gibi çok kötü bir görünüm de ortaya çıkabilir.

Kaş Ekimi Doğal Olur mu?
Kaş ekiminde uygulanan tek yöntem FUE dir ancak FUE tekniğinin uygulanışı çok fark edebilmektedir özellikle yardımcı personellerin ekim yapması daha çok saç ekimi gibi olduğu için sonuç felaket olabilmektedir.
Bunun gibi estetiğe yönelik uygulamaları yaptırmadan önce nasıl bir sonuç elde edeceğinizi iyi sorgulamalısınız çünkü her işlemin sonucu aynı olmamaktadır.
Özellikle şu soruların net cevabını almadan ekim yaptıracağınız yere karar vermemelisiniz
– Ekimi kim yapacak (doktordan net cevap almalı ve yardımcı personellere yaptırmadan önce on kez daha düşünün)
– Kökler kaçlı guruplar halinde ekilecek (kesinlikle tamamı tekli kök olmalıdır)
– Cilde kaç derece açılarla ekim yapılacak ( “yatay ekiyoruz” denmesi sizi ikna etmesin 25-30 derece açılarla ekileceğini teyit etmelisiniz)
– Üst sıra ve alt sıra farklı açılarla olmalı (üst sıra aşağı doğru 15 derece ile kabaca kulak memesine doğru, alt sıra 15 derece yukarı kulak tepesine bakmalı)
– Kökler kesinlikle kanal açılmadan 0.6 mm lik iğne iler delerek ekilmelidir, yoksa her birinin dibinde çukurluk kalır ve alttaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi hepsi farklı yöne bakabilir.
– Kökler alındıktan sonra bekletilmeden kısa sürede ekilmelidir yoksa oksijensiz kalan kökler ölebilir.
Aşağıda iki farklı klinik ve 2 farklı kişi tarafından yapılmış 2 farklı ekim resmi göreceksiniz aradaki farka dikkat ediniz ve yeterli araştırma yapmadan kesinlikle karar vermeyiniz.
Yakından görünen resme dikkat edildiğinde köklerin tekli olmadığı 2 li hatta 5 li kökler halinde ekildiği görülmektedir. Bu farklar ekim yapanın ekimler konusundaki tecrübesinin sıfıra yakın olduğunu göstermektedir.
Kaş ekimiyle ilgili ayrıntılı bilgileri kaş ekimi sitesinden alabilirsiniz.
Resimlere tıklayarak daha büyük görebilirsiniz

Doğru açılarla yapılmış kaş ekimi
doğal görünen kaş ekimi

Doğru açılarla yapılmamış kaş ekim
doğal görünmeyen kaş ekimi

Doğal durmayan ekimin yakından görünüm (köklere dikkat ediniz)
kötü görünen kaş ekimi

Kaş Ekimi Ücreti
Bu tür estetik uygulamalarda en son soracağınız soru ücret olmalıdır, öncelikle kalite ve doğallığı belirleyen yukarıdaki konular araştırılmalıdır. Ücret kök sayısına göre hesaplanmalıdır 1 kök ekim ücreti 7 TL makul bir sayıdır. Ekilen köke göre ücretlendirme adil ve doğru olandır. “1500 greft ekeriz 3000 TL ödersiniz” yaklaşımı son derece yanlıştır. Tabi burada limit uygulaması yani belli sayıda greftin altında yapılan ekimlerde bir alt sınır olması kabul edilebilir. Şöyle ki; bir greft 7 TL dedik, az sayıda ihtiyacı olan biri gidip “ben 5 kök ektireceğim 35 TL veririm” şeklinde yaklaşamaz çünkü 5 greft de ekilse masanın hazırlanışı, çalışacak yardımcı personel sayısı, doktorun mesaisi gibi maliyet belirleyen şeyler olacağı için maliyeti bile bu miktarın onlarca katıdır. Genellikle ortalama bir kaşa 300 kök ekilmektedir.

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kaş Ekimi Doğal Olur mu?” Yazısında Yorum Yok

domba