http://www.kasekimi.com saç ekimi gibi değildir fiyat / etkinlik açısından son derece ekonomik ve iyi sonuç alınan bir uygulamadır çünkü az sayıda kökle yüz ifadesinde çok ciddi değişiklik elde edilebilmektedir. Saç ekiminde görsel değişim için binlerce kök ekmek gerekirken kaş ekiminde 200-700 kökle yaklaşık istenilen sonuç elde edilebilir.Kaş ekiminde değişik fiyat uygulamaları olsa da en mantıklı ücretlendirme kök sayısına göre yapılan fiyatlandırmadır.

Türkiyede kaş ekiminin en fazla yapıldığı klinikte ekim fiyatı ekilecek kök sayısına göre belirlenmektedir kişi ihtiyacı kadar ektirip istediği fiyatı ödemektedir.1 kök ekim ücreti 7 TL olarak uygulanmaktadır ancak işlemde kullanılan malzemelerin çoğu tek kullanımlık olduğu için 300 kök limiti uygulanmaktadır. ayrıntılı bilgi ve iletişim için www.kasekimi.com ve www.ideaklinik.com dan alınabilir.

Yani kişi ihtiyacı kadar kök ektirir ve ektirdiği kök sayısına göre ödeme yapar. Yaygın uygulama tek fiyat uygulamasıdır yani kişi 200 kökte ektirse 700 kökte ektirse kliniklere göre 500-1700 euro arasında değişen miktarda bedel alınır.

Ekim fiyatları kliniğin bu işe başlama süresi ve bulunduğu semte göre çok değişmektedir,saç ekimi yaparken “hadi kaşta ekelim” mantığıyla işe yeni başlayanların öğreninceye kadar uyguladığı düşük fiyat ve “bize zengin müşteri gelsin” diyen lüks semt kliniklerinin uyguladığı yüksek fiyatlar arasında değişmektedir.

Yaygın olarak yapılan kanal açılarak kaş ekimi hem kısa sürede tamamlanmakta hemde yardımcı personeller tarafından ekim yapıldığı için daha ekonokim olmaktadır.Ancak bu şekilde yapılan ekimden beklenen sonucun alınması mümkün değildir çünkü kaşlar 70-80 derece açıyla çıkar ve son derece çirkin görünür. Kaş ekimi uygun alet yardımıyla 25-30 derece ekilmelidir yoksa görüntü rahatsız edici olur.

Kaş Ekimi Videosu

Diğer kıl kökü nakillerinin hepsinden farklı, zor, tecrübe gerektiren ve ince ayrıntıları olan bir işlemdir. Saç ekimi yapanların uyguladığı tekniğin kullanılması durumunda % 100 yakın pişmanlığa sebep olmaktadır. İnternette gördüğü fotomontajlı resimlere kanarak yeterli araştırmadan gidip herhangi bir saç ekim merkezinde yaptırılması pişmanlık ihtimalini artırmaktadır. Aslında aynı sorun sakal, favori ve bıyık ekimleri için de geçerlidir.

Kaş Ekimi Video

Ekli videoyu izlerken dikkat etmeniz gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

  • İşlem uzmanlık gerektiren ayrıntılı bir işlemdir ve bizzat doktorun kendisi tarafından yapılmalıdır. “doktor kontrolünde” aldatmacasıyla yardımcı elemanlara yaptırılmamalıdır. Yine sadece kendilerinin “saç ekim uzmanı” dedikleri gerçekte uzmanlıkla ilişkisi olmayan lise mezunu çocuklara ektirmek çok akıllıca olmaz.
  • Greftlerin her biri kesinlikle tekli olmalıdır asla 2-3 kök içeren grefler halinde ekim yapılmamalıdır, 2-3 kök birlikte ekilirse her biri farklı yönde çıkar.
  • Ekim açıları videoda da bahsedildiği gibi 25 derece olmalıdır, “biz de yatık ekiyoruz” sözüne itibar ettmeden kaç derecelerle ekileceğini sayısal olarak öğrenmelisiniz. Yatık ekiyoruz diyerek 70 derece ile ekilirse doğru 80 dereceden yatık olur ama asla doğala yaklaşılamaz.
  • Köklerin yerleştirileceği noktalar kesici aletlerle kanal açılarak değil iğne ile delinerek hazırlanmalıdır. Kanal açılarak yapılan ekimlerde o bölgede var olan kaşlar ölebilir ayrıca her kılın dibinde çukurluk yani iz kalabilir.
  • Şekil belirlenirken yüze yakışan en ince kaş şekli belirlenmelidir çünkü ekilecek kaş alanı genişledikçe yani kalınlaştıkça doğaldan uzaklaşılır ve daha fazla grefte ihtiyaç duyulur yani ücret artar.
  • Açı verilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer açılama ise yeryüzüne açıdrı. Kaşın üst sırası kulağın memesine bakacak açıyla 10-15 derece olacak şekilde, kaşın alt sırası ise kulağın üst noktasına bakan 10-15 derece açılarla olmalıdır. Yani sadece deriye göre açılandırma yetersiz kalır.
  • FUT tekniği çok kötü sonuçları sebebiyle artık terk edilmiş bir yöntemdir ve asla yaptırılmamalıdır. Hatta “FUE yapıyoruz” diyenlerin çoğu yaklaşık aynı ekim tarzını uygulamaktadır o sebeple FUE yi sorgularken yukarıdaki cümleler ayrıntılı olarak sorulmalıdır.
  • Modadan etkilenerek acaip şekillerde kaş isteyenlerin istediği şekilde değil o kişinin yüzüne uyacak en makul şekil tercih edilmelidir.
  • Ekim kaş kalın tasarlandıkça doğallıktan uzaklaşılır, bu sebeple mümkün olduğunca size yakışan en ince şekilde tasarlayın.

Gelelim Önerilerime; Yukarıdaki önerilerime ek olarak şunu yazabilirim; “bizzat doktorun kendisi tarafından ekilmelidir” cümlesi ile ilgili soruşturduğunuzda üç isim öne çıkmaktadır. Op.Dr.Seher Şirin Op.Dr.Sekan Sabancioğlu ve Op Dr Atilla Kaya ekim işlemini kendileri yapmakta ve bir tek kökü dahi yardımcı personellerine yaptırmadı yazmaktadır. Yukarıdaki maddeleri soru halinde sorduğunuzda olumlu cevap alabileceğinizi düşündüğüm bu uzmanların fikrini almadan nerede ektireceğinize karar vermemenizi öneririm.

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kaş ekimi fiyatları” Yazısında 1 Yorum

 1. fatma says:

  sag tarfimda kacimin orta kisimin dacok az kirik oldu ektirmesi ne kadar olur
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  yaptıacağınız kliniğe göre değişir ama sanırım 1000-1500 tl yi bulabilir

babi