Kaş ekimi (kaş nakli);Kaş eksikliği,bölgesel veya tam kaybı kişide ciddi görsel sorun oluşturur ve çok dikkat çekicidir öyleki konuşurken karşıdaki kişinin gözü hep o eksik alana takılır böyle olmasa bile kaşında sorunu olan kişi böyle hisseder.Kaş seyrekliği ise daha çok kişinin kendisini rahatsız eder.

   Kaş seyrekliği genellikle kişinin kendisinin kalem kullanarak dolgunlaştırması şeklinde çözülür ama tam kayıplarda kalemle doldurmak daha çok uğraştırır ve her zaman aynı şekil elde edilemez.

  Kaş kayıpları kalıcı makyaj denilen dövme ile kapatılsada son derece suni görünmektedir ve karşıdaki kişinin dikkatini çekmektedir.Diğer taraftan zamanla solmasından dolayı tekrarlanmasının gerekmesi ve renk değiştirerek istenmeyen görüntüye sebep olması ciddi sorundur.

   Kaş dökülmesi,yaralanma,yanık gibi sebeplerle oluşan tüm kaş kayıpları ve seyrek kaş kaş ekimiyle düzeltilebilmektedir.Kaş ekiminde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç genellikle beklendiği kadar güzel olmamaktadır.

   Kaş ekiminde kökler 0.6-0.7 mm lik aletlerle alınmalıdır ve kökler bekletmeden yine aynı çapta iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümüde olmaz.Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz.Kaş şeklini ve sıklığını kişi kendi belirlemelidir.

   Kaş ekiminde en çok dikkat edilmesi gereken şey ekim açısı ve köklerin tek tek ekilmesinin gerekmesidir.Kaş ekimi 25-30 derece açılarla ekilmelidir daha geniş açılarla ekilen kaş dik çıkacağı için rahatsızlık vermektedir.Bu açılarla ekim ancak kaş ekimi konusunda ciddi birikimi olan bir uzman tarafından yapılabilir her saç eken kaş ekimi yapamaz araştırma yaparken bunlara dikkat edilmelidir.

  Genel olarak 300 – 600 kök ekilerek tatmin edici sonuç alınmaktadır.Kaş ekimi FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen kişilerin ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olmalıdır.Kişinin kaş ekimi yaptırdığına pişman olmama ihtimali daha yüksek olmalıdır.

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kaş ekimi nasıl olmalı” Yazısında Yorum Yok

kecoa