Kaş ekimi yapılanlar genellikle kadındır ve kadınlar bakım ve olabilecekler konusunda erkeklerden daha hassastırlar.Bu sayfada okuyacaklarınız kaş ekimi sonrası nasıl bir seyir izleyeceğidir. Kliniklerin farklı uygulamaları olsa da herkesin uygulayabileceği bakım şeklidir.
Tercihen ilk banyonuzu 48 saat veya 72 saat sonra yapın, ilk banyolarınızda olabildiğince yumuşak hareketlerle hafif temizlemeye çalışın. Bir defada temizlemek için uğraşmayın zamanla temizlenmesi daha doğru olacaktır. Sert hareketler ekilen köklerin yerinden oynamasına, kanal açılarak ekildiyse kaşların çıkış açılarının değişmesine hatta dökülmesine sebep olabilir, bunlar köke zarar verebilen durumlardır.
İlk 2-3 banyodan sonraki yıkamalarda banyoya girin önce kaşınızı yıkayın, sonra saçlarınızı yıkarken kaşlarınızı tekrar yıkayın, vücudunuzu sabunlarken yeniden yıkayın böylece ilk yıkamada yumuşar 2. ve 3. yıkamalarda daha fazla temizlenmiş olur ve yara kabuğu ve kurumuş pıhtılardan daha kısa sürede kurtulmuş olursunuz.
5.-6. günlerden sonra kurumuş pıhtı ve yara kabukları görsel olarak rahatsız ediyorsa kalem yada kaş farı ile büyük oranda kamufle edebilirsiniz.
Yukarıdaki önerilerden de anlaşılacağı üzere sosyal yaşamınıza 5-8 gün ara verecek bir izin dönemine getirip o dönemde ekim yaptırmanız daha doğru bir strateji olur.
Yıkama işleminden 10 dakika kadar önce kurumuş pıhtıları ve yara kabuğunu yumuşatmak için jel gibi ürünler kullanmanız işinizi kolaylaştırır.
12.gün veya daha sonra hala yara kabuğu varsa yumuşatıcı jel veya nemlendirici krem sürün 10 dakika sonra arka arkaya 2-3 defa yıkayın sonra köpürterek burundan kulağa doğru olacak şekilde hafif tırnaklayın Bu şekilde kabukları tamamen uzaklaştırabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için www.kasekimi.com

 

 

 

 

kaş ekimi sonrası ilk yıkama

 

kaş ekimi sonrası nasıl yıkanır

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kaş ekimi sonrası ilk yıkama” Yazısında Yorum Yok

babi