Kaş ekimi diğer kıl kökü nakillerinin hepsinden farklı, zor, tecrübe gerektiren ve ince ayrıntıları olan bir işlemdir. Saç ekimi yapanların uyguladığı tekniğin kullanılması durumunda % 100 yakın pişmanlığa sebep olmaktadır. İnternette gördüğü fotomontajlı resimlere kanarak yeterli araştırmadan gidip herhangi bir saç ekim merkezinde yaptırılması pişmanlık ihtimalini artırmaktadır. Aslında aynı sorun sakal, favori ve bıyık ekimleri için de geçerlidir.

Kaş Ekimi Video

Ekli videoyu izlerken dikkat etmeniz gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

  • Kaş ekimi uzmanlık gerektiren ayrıntılı bir işlemdir ve bizzat doktorun kendisi tarafından yapılmalıdır. “doktor kontrolünde” aldatmacasıyla yardımcı elemanlara yaptırılmamalıdır. Yine sadece kendilerinin “saç ekim uzmanı” dedikleri gerçekte uzmanlıkla ilişkisi olmayan lise mezunu çocuklara ektirmek çok akıllıca olmaz.
  • Greftlerin her biri kesinlikle tekli olmalıdır asla 2-3 kök içeren grefler halinde ekim yapılmamalıdır, 2-3 kök birlikte ekilirse her biri farklı yönde çıkar.
  • Ekim açıları videoda da bahsedildiği gibi 25 derece olmalıdır, “biz de yatık ekiyoruz” sözüne itibar ettmeden kaç derecelerle ekileceğini sayısal olarak öğrenmelisiniz. Yatık ekiyoruz diyerek 70 derece ile ekilirse doğru 80 dereceden yatık olur ama asla doğala yaklaşılamaz.
  • Köklerin yerleştirileceği noktalar kesici aletlerle kanal açılarak değil iğne ile delinerek hazırlanmalıdır. Kanal açılarak yapılan ekimlerde o bölgede var olan kaşlar ölebilir ayrıca her kılın dibinde çukurluk yani iz kalabilir.
  • Şekil belirlenirken yüze yakışan en ince kaş şekli belirlenmelidir çünkü ekilecek kaş alanı genişledikçe yani kalınlaştıkça doğaldan uzaklaşılır ve daha fazla grefte ihtiyaç duyulur yani ücret artar.
  • Açı verilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer açılama ise yeryüzüne açıdrı. Kaşın üst sırası kulağın memesine bakacak açıyla 10-15 derece olacak şekilde, kaşın alt sırası ise kulağın üst noktasına bakan 10-15 derece açılarla olmalıdır. Yani sadece deriye göre açılandırma yetersiz kalır.
  • FUT tekniği çok kötü sonuçları sebebiyle artık terk edilmiş bir yöntemdir ve asla yaptırılmamalıdır. Hatta “FUE yapıyoruz” diyenlerin çoğu yaklaşık aynı ekim tarzını uygulamaktadır o sebeple FUE yi sorgularken yukarıdaki cümleler ayrıntılı olarak sorulmalıdır.
  • Modadan etkilenerek acaip şekillerde kaş isteyenlerin istediği şekilde değil o kişinin yüzüne uyacak en makul şekil tercih edilmelidir.

Gelelim Önerilerime; Yukarıdaki önerilerime ek olarak şunu yazabilirim; “bizzat doktorun kendisi tarafından ekilmelidir” cümlesi ile ilgili soruşturduğunuzda üç isim öne çıkmaktadır. Op.Dr.Seher Şirin Op.Dr.Mehmet Kartal, Op.Dr.Adil Altınsoy ekim işlemini kendileri yapmakta ve bir tek kökü dahi yardımcı personellerine yaptırmadı yazmaktadır. Yukarıdaki maddeleri soru halinde sorduğunuzda olumlu cevap alabileceğinizi düşündüğüm bu uzmanların fikrini almadan nerede kaş ektireceğinize karar vermemenizi öneririm.

Kaş Ekimi Fiiyatları

Onu da kendiniz araştırın ben ayrıntılı bilgi verdim gerisi sizin işiniz 🙂

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kaş Ekimi Videosu” Yazısında 2 Yorum

 1. serap says:

  Hocam Merhabalar. Ben iki aydır minoksil sprey ve xpecia bayan kullandım tablet kullandım. Saclarimda gözle görülür artış oldu yani hacım olarak hala az ama tepe bölgemdeki açıklık resmen kapandı. Minoksil şimdi bitmek üzere ama dökülme artmaya başladı.hairforte sprey aldım minokdil az kaldı hairforte a baslamalimiyim.cikan saçlarım da dökülür diye çok korkuyorum.birde hairforte u 6 ay iki güne bir kullandıktan sonra ömür boyu bu dozda mı kullanıcam yani iki güne bir.şimdiden çok teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  minoxilin dozu sürekli günde ikidir, hairforte 3 aydan sonra günde bir 6 aydan sonra iki günde bir defa kullanılabilir ama bence günde bir defa devam etmek daha aklıılıca olur

 2. ahmet says:

  hocam kaşlarım az, sakalım çok, hiç yok denecek kadar seyrek. birçok defa dr. gittim ama kesin çözüm alamadım. dr. ‘un son verdiği ilaç minoxil %2 deri spreyi idi. kaş ve sakalım için kullanabilceğimi söyledi ama hiç faydasını görmedim. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  minoxil %2 lik sakal ve kaşa etkisi olmaz.yaşınız 21 in altında ise bekleyebilirsiniz eğer 21 yaşı geçtiyseniz kaş ve sakal ektirebilirsiniz

kalkun