Saç dökülmesi sorunu özellikle erkeklerde dünyada en sık görülen sağlık ve aynı zamanda kozmetik bir sorundur buna bağlı olarak ta bunun tedavisi konusunda abartılı sayıda ürün vardır. Etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış toplam 3 madde vardır ama şöyle bir bakıldığında 300 den fazla dökülme ilacı vardır. Pastanın büyüklüğünü gören herkes bir ürün çıkarmakta ve hastayı aldatmaktan öteye gidememektedir. Bir kısmı abartılı reklam yaparak, bir kısmı televizyonda “ben kefilim” gibi akıl almaz vaatlerle satış yapmaya daha doğrusu tüketicinin aklı çelinmeye çalışmaktadır.
Saç ilacı alırken şu noktalara dikkat edilmelidir;
* Üretici firmanın misyonu; her hastalık için ilaç çıkaran firmalar genellikle hiçbir konuya hakim değildir, mümkün olduğunca saç ürünleriyle daha fazla ilgilenen firma ürünlerini tercih edin.
* Firmanın güvenilirliği; Adı sanı duyulmamış sırf para kazanmak için ürün çıkaranlardan uzak durulmalıdır.
* Bitkisel ilaç uzmanları; İnsanları bitkisel ürünlerle tedavi edilebileceğine inandırmaya çalışan guruptur ki genellikle her hastalık için ürünleri vardır,bitkilerden etkili olduğu bilinen tek ürün vardır saw palmetto bu ürünü içermeyen bitkisel ilaçlardan uzak durun.
* Üretimde özen; Kutu şişe gibi ürünlerin sıradan olması sahtesinin yapılmasına sebep olabilir.
* Fazla ilaç çeşitliliği; Her konuda ilaç çıkaran ürünlerin bir konuda birikimi yetersiz olacağından dikkat edilmelidir.
* Vur kaç taktiği uygulayanlar; Çam yağı gibi hiçbir işe yaramayacak ürünü çıkarıp abartılı reklamlarla piyasayı vurup çekilirler.
* İçeriğindeki maddelerin bilimsel çalışmalarının olduğundan emin olun.
* En iyi tedavi kombinasyonunda bile saç dökülmesinin durma ihtimali % 95 civarındadır, sizi aldatmak için “saç dökülmenizi % 100 durdurur” türü yalanlara kanmayın
İlaç almadan yüzden fazla ürünün ayrıntılı incelendiği www.sacilaclari.com a bakmadan karar vermeyin
* Bir ayda 7600 tel artışı gibi ipe sapa gelmez iddialara kanmayın.
* Astronomik fiyatlara satılan ürünlere ”pahalıysa iyidir” mantığıyla boşa para vermeyin.
* Dökülmenizin % 95 ihtimalle (kadınlarda % 50) genetik olduğunu bilerek araştırma yapın.

kansızlığa bağlı saç dökülmesi

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Saç ilacı alırken nelere dikkat edilmeli” Yazısında 2 Yorum

 1. fatih says:

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim şimdiden. benim saçlarım baya seyreldi yaşım 24 bu arada. askerden önce 6 seans mezoterapi yaptırmıştım ilk başta döktü sonra toparladı onunla beraber de bioxinin %5 forte sprey kullandım askerde 6 ay buna devam ettim geldiğimden saçlarının eskisinden gür olduğunu söyledi çevremdeki insanlar. 4 aydır birşey kullanmadım ya bugün ha yarın derken baya baya seyreldi şu an baya bu durumdan rahatsızım saçlarımı 4 numaraya kestirdim. ama tedaviye başladım tekrar 3. seansdaym mezoterapi de sizce ne yapmalıyım devam edeyim mi biotin hapı alsam ne olur doktorum şampuan önemli değil diyo mezoterapi yetreli olur dyo sizce ne yapayım? herkes bütün şampuanlara %100 durdurur dökülmeyi diyo herkes burdan para kazanmaya çalışıyo biraz uzun yazdım kusuruma bakmayın…
  Dr.Muharrem KAYA
  Doğru ve düzenli ilaç kullanımı mezoterapiden daha başarılıdır.biotin kullanabilirsiniz fakat içerik yönünden zengin olan xpeciayı kullanmanızı öneririm.

 2. gul says:

  selam….ayni resimdeki gibi sacim dokulmustur…simdi kanim cok iyi ama saclarim gelecek mi? 2 yil oldu bu problemle savasiyorum yardim edin lutfen…….
  Dr.Muharrem KAYA
  iki yıl geçtiyse hepsi geri dönmeyebilir ama uygun ilaçlarla kaybı durdurabilirsiniz.

badak