Kıl dönmesinde bitkisel tedavi nasıl uygulanır diye başlayalım ama öyle hevesle beklediğiniz gibi bir içerik bulmayacaksınız. Kıl dönmesi diğer adıyla pilonidal sinüs ense, sırt, bel gibi bölgedeki kılların, tüylerin bunların yanı sıra cilt döküntüsü ve elbise tozu gibi yabancı cisimlerin cildi delip doku içine girmesiyle ortaya çıkan bir hastalıktır.
Bazı uyanık üretici ve satıcıların ürettiği bitkisel ürünlerin cildin altına girip bu kıl veya diğer yabancı cisimleri yok etmesi imkansız bir durumdur. Doğrusu böyle bir iddiada bulunmak ta ya konu hakkında hiç fikir sahibi olmamayı yada gözünü para bürümüş olmayı gerektirir.
Bir yerlerde rastlarsınız ısırgan otu lapası kıl dönmesi tedavisinde kullanımı, birilerinin böyle bir lapanın cildin altına girip te oradaki kılları erittiğini söylemesi şaşırtıcı bir durum. Bir doktor asla böyle bir şey söyleyemez yada bir cerrah buna ancak gülebilir.
Pilonol L 125 adıyla üretilen bir ürün var onun bu lapadan tek farkı ciddi fahiş fiyattan satılmasıdır, her ne kadar birilerine video kaydı yaptırılmış olsa dahi o video da konuşan bile asla hastalarına böyle bir ürünü önermez.
Bu arada kılın kökünden alındığı bikini bölgesi, kasık, koltuk altı gibi yerdeki kıldan kaynaklanan sorunlar kıl dönmesi değil batıktır ve farklı yollarla tedavi edilir.
Kıl dönmesi apsesi olduğunda pişirilmiş soğan uygulaması apsenin daha çabuk patlamasına yardımcı olabilir bu durumu kıl dönmesi tedavisi gibi değerlendirmemek gerekir ve apsenin cerrahi olarak boşaltılması daha iyidir.
Sonuç olarak :
Kıl dönmesi bitkilerle tedavi edilemez hatta bunlarla uğraşmaya bağlı zaman kaybı sebebiyle hastalık daha da ilerleyebilir. Kıl dönmeniz varsa tüm ameliyat tekniklerini araştırın size en uygun olanı yaptırıp kurtulun bu tür ürünlere boşa para kaptırmayın yoksa hem paranızdan hem sağlığınızdan olursunuz.

kıl dömesi bitkisel tedavisikıl dömesi bitkisel tedavi

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kıl dönmesi bitkisel tedavisi” Yazısında Yorum Yok

kucing