Kıl dönmesi cildin altına girip yumak yapmış kıllar sebebiyle olur.Cildin altındaki bu kılların ilaçla veya bitkisel ilaçlarla yok edilebileceğini iddia etmek bu hastalık hakkında hiçbir bilgi sahibi olmamak anlamına gelir.
Derinin altındaki kıllar ancak oradan çıkarılarak hastalık tedavi edilebilir o kılları ilaç veya benzeri uygulamalarla yok etmek teknik olarak imkansızdır çünkü dışarıdan uygulanan hiçbir ürün kılların olduğu alana ulaşamaz.Ama ameliyattan korkan insanların parasına göz dikmiş bazı uyanıklar ne idüğü belirsiz bazı kremlerle yada bitkisel ürünlerle  onları yok edebileceğini söylemektedir.
Bu tür ürünleri üretenlerin ortak özelliği ise kıl dönmesi hastalığı hakkında bilgisi olmayan hatta tıp konusunda hiçbir eğitim almamış kişilerdir.
Piyasada bu şekilde kıl dönmesini dışarıdan uygulayarak tedavi edebileceği söylenen bir ürün ve hiçbir anlamı olmayan bitkisel öneri vardır.
Pilonol krem işe yararmı
Asla yaramaz çünkü cildin üstüne sürülen bir kremin cilt altına ilerlemesi ve ordaki kıllara herhangi bir etki etmesi mümkün değildir.
Isırgan lapası kıl dönmesi tedavisinde etki edermi
Isırgan otunun kılları yok edebileceğini düşünmek kıl dönmesinin nasıl bir hastalık olduğunu bilmeyen birinin söyleyeceği sözdür.Siz siz olun profesör unvanı almış bile olsa tıp eğitimiyle hiçbir ilişkisi olmayan bu kişilerin hiçbir bilimsel değeri olmayan bu tür ürün ve önerilerinden uzak durun yoksa hastalığınızın ilerlemesine ve bu sebeple daha zor bir ameliyat olmak zorunda kalabilirsiniz.Unutmayın kıl dönmesi dünyanın her yerinde ameliyatla tedavi edilir ancak bazı ülkelerde şarlatanların ürettiği ürünler satılmaktadır ve ne yazık ki yasaların yetersizliği sebebiyle ülkemiz bu konuda en şanssız ülkelerden biridir.
kıl dönmesi ilacı

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kıl dönmesi ilacı” Yazısında Yorum Yok

monyet