Tedavi ücretleri bütün hastalıklarda olduğu gibi bazı faktörlere bağlı olarak çok değişir. Aynı ameliyat olsa bile yapılan kurum, kişinin sosyal güvencesi gibi durumlar fiyatı çok değiştirir. Ücretlerin ayrıntısına geçmeden önce şunu bilmekte yarar var; önemli olan hizmeti kaç liraya aldığınız değil nasıl bir sağlık hizmeti aldığınızdır. Pilonidal sinüs için tarif edilmiş 4 ü çağdaş, 10 klasik olmak üzere 14 hatta bir kısmı pek uygulamayan daha fazla çeşit yöntem vardır. Benim bu güne kadar duyduğum en yüksek rakam Maslak Acıbadem Hastanesinde yapılan klasik pilonidal sinüs ameliyatı fiyatıdır ki 22 000 TL fatura edilmiştir. Bu kadar abartılı bir ücret karşılığında kalitesiz bir ameliyat ama çok lüks otelcilik hizmeti almaktansa devlet hastanesinde kaliteli bir ameliyat ama son derece ilgisiz personelden kötü bir otelcilik hizmeti almak çok daha akıllıca bir yaklaşımdır. Personel ilgisizliği ya da kötü hizmet sizi ancak bir gün üzebilir ama kötü bir cerrahi işlem sizi ömür boyu üzebilir.

Kıl Dönmesi Ameliyatı Fiyatı
Fiyatlar genellikle 3.000-7.000 TL arasında değişmektedirhastanın SGK sı varsa bu fiyatları çok düşürür. Devlet hastanelerinde herhangi bir ücret alınmadan tedavi yapılır.
Mikro sinüsektomi yönteminde kıl dönmesi tedavi ücreti sabittir sadece hastanın kurumuna göre değişir.
Sosyal güvencesi olmayan hastalardan muayene ücreti dahil 2300 TL
SGK sı olan hastalardan 1150 TL
Özel sigortası olanlardan sigortasından fatura karşılığı geri alacağı kadar 2300 lira alınmaktadır. Sigortalı aldığı faturanın karşılığını sigortasında geri alır. Ne kadar alacağı anlaşma türüne göre değişir.
Bu fiyatlara muayene, ameliyat, lazer, gerekirse kontrol ve pansuman ücretleri dahildir, değişik isimler adı altında sürpriz ödemelerle karşılaşılmaz. Hasta kliniğe gelirken ne kadar ödeyeceğinden emindir.

Yukarıda bahsedildiği gibi araştıracağınız en son şey işlemin ücreti olmalı, öncelikle hangi yöntemle tedavi olacağınıza karar vermelisiniz. Bunun için de karar vermeden önce yöntemleri iyi araştırıp sizin için en uygun olanı tercih etmeli bu yöntemi en uygun fiyata yaptıracağınız kliniği araştırmalısınız. Tabi bu arada yöntem konusunda tecrübeyi de önemsemelisiniz.

Araştırmanıza ciddi katkı sağlayacak şu videoyu izlemelisiniz

Çağdaş Pilonidal Sinüs Ameliyatı Video

Bilgiler  www.ideaklinik.com  den alınmıştır

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kıl Dönmesi Ameliyatı Fiyatı” Yazısında 7 Yorum

 1. Ömer says:

  Hocam bende apseyi aldılar.2/3cmlik açık bıraktılar ona microsinü olur mu??
  Dr.Muharrem Kaya
  apse iyileşip doku toparlayınca mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edilebilir

 2. Can says:

  iyi günler hocam ben 8 ay önce kıl dönmesi ameliyatı oldum fakat yaranın olduğu bölge içeriden yol yapmış ve sürekli şişiyor ve kanama oluyor ve yaranın yukarısında ve 3-4cm aşağısından iki adet küçük delik var ve bir türlü iyileşmiyor bununla ilgili ne yapmam lazım
  Dr.Muharrem Kaya
  hastalığın nüks etmiş görünüyor.mikrosinusektomi yöntemini araştırmanı öneririm

 3. ONUR says:

  hocam kolay gelsın benım kuyruk sokumuda delık oluştu sanırsam kıl donmesı ama akıntı yada pis bir koku yok birde devlet hastanelerınde microsinusectomi yapılmıyormu bunu nasıl öğrene bılırız.
  Dr Muharrem Kaya
  Tek yolu polikliniğe gidip sormak

 4. Ahmet says:

  Hocam normalde benim babadan kalma bi sigortam vardı tabiki 18 yaşıma girdiğim için sigortam kesildi ben devlet hastanesinde ücretsiz olarak kıl dönmesi ameliyatı olabilir miyim ?
  Dr Muharrem Kaya
  GSS ni yaptırdıysan olabilirsin.ama mikrosinusektomi yöntemini araştırmanı öneririm

 5. Zhra says:

  Merhaba 3-4 gunden beri kuyruk sokumunun az aşağısında nohut tanesi büyüklüğünde şişlik var ve ağrı yapıyor bugün kendiliğinden patladı ve iltihap gibi bisey geldi ilk kötü koktu sonra düzeldi ama ustune oturamiyorum bu kıl dönmesi mi acaba internet baktığım göre bütün belirtileri uyuyor doğru mu ?
  Dr Muharrem Kaya
  evet kıl dönmesine benziyor.öncelikle apse tedavisi doku toparlayınca kıl dönmenizi tedavi ettirmelisiniz

 6. ali says:

  Hocam mrb benimde kuyruk sokumumda ,ağrı yok ama hafif şişlik var…aara ara geçiyor en son 1 sene once tekrarlanmisti henuz doktora gitmedim bu hafta gidecegim.kil dönmesi dışında başka bir sey olmasi mumkunmu? Her kuyruk sokumu bölgesi sisen ameliyat mi olmasi gerekir
  Dr.Muharrem KAYA
  büyük olasılıkla kıl dönmesidir.kıl dönmesi ameliyatsız tedavi edilemez.ama çok farklı yöntemer var iyileşme dönemindeki lüksün için microsinusectomi yöntemini araştırmalısın

 7. Murat says:

  Kuyruk sokumumda ağrı var ufak tan da şiş lik var gibi hocam ama akıntı falan veya delik gibi birşey yok sizce ne olabilir hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  kıl dönmesi olabilir.genel cerrahiye görünün.delikği siz göremiyorsunuzdur büyük olasılıkla.apse oluşmadan tedavinizi yaptırın.microsinusectomi yöntemini araştırın

kalkun