Kılcal varis yada kılcal damar çatlaması denilen ve kadınların en büyük estetik sorunu olan damar genişlemesi gözle görülemeyecek kadar ince damarların 1-2 mm çapa ulaşacak kadar genişlemesidir. Hastalıktan çok estetik sorun oluşturmaktadır yani ağrı, sızı şikayetinden çok çirkin görünüm hastayı daha çok rahatsız ede, etek giyen kadınlarda bu durum daha belirgindir.
Hastalık olarak değerlendirilmediği için devlet hastaneleri ve bir çok hastane bunların tedavisi için yatırım yapmaz ve daha çok varis tedavisine yoğunlaşmış klinikler kılcal damar tedavisi yapar. Bunlarında önemli bir çoğunluğu SGK anlaşması olmayan kurumlardır yani SGK lı hastaların kılcal damar tedavisi yaptırabileceği klinik sayısı sınırlıdır, bunların en bilineni 3 ü İstanbul da 1 i Ankara, İzmir ve Bursa’da 6 şube olarak hizmet veren Idea Varis Tedavi Merkezidir.

en iyi kılcal varis tedavi yöntemiEn İyi Kılcal Damar Tedavisi
En iyi kılcal damar tedavisi radyo frekans tedavisidir, aşağıda uygulanan tüm yöntemler ve bunların olumlu, olumsuz yönlerini okuyabilirsiniz.
Köpükle Tedavi
Enjeksiyon yapılacak iğnenin girebileceği kadar kalın olanlarda uygulanabilir, daha ince olanlara iğne girmeyeceği için daha çok kalın olanlarda uygulanır inceler bırakılır. Damarın içine köpük verilerek tıkanması ve vücut tarafından yok edilmesi sağlanır,başarısı tamdır seyrek olarak aynı damara 2.seans gerekebilir. Hafif düzeyde ağrı olabilir.Çok seyrek olarak leke oluşabilir ancak oluşan lekeler tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden düzelir.
Lazerle Tedavi
Ciltten uygulanan lazer ışığı açık renkli olan cilde zarar vermeden geçer ve alttaki renkli yapıları ısıtarak tahrip eder ve çekilen diş gibi tamamen yok olur. Seanslar halinde uygulanır 3 – 10 seans gerekebilir. Seansların uzun sürmesi hasta açısından bezdirici olabilmektedir ve bir çok hasta bu sebeple tedavisine devam edemez. Eski yıllara kıyasla kullanımı çok azalmıştır.
en iyi kılcal damar tedavisiRadyo Frekans Tedavisi
Radyo dalgaları ile tedavidir, radyasyon kelimesine benzese de radyasyon içermez, çok ince iğne ile uygulanır. Damarın içine sokulan kılın dörtte biri kalınlığındaki iğne ile ısıtarak tahrip eder. Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır, seyrek olarak 2.seans gerekebilir. Hafif bir acı olur. Uygulamadan sonra oluşan çok küçük kırmızı noktalar kendiliğinden kaybolur ve hiç iz bir kalmaz.

Mikro skleroterapi

Son yıllarda uygulamaya konmuş, alınan mükemmel sonuçlar sayesinde hızla yaygınlaşan bir tedavi yöntemidir. Kıldan daha ince iğne ile damara girilir, ilaç verildiği anda damar yok olur. Hasta bunu izlediğinde şaşkınlığını gizleyemez.
Kılcal Damar Tekrarlar mı
Çürük dişin çekilmesi gibi tamamen yok etme esasına dayandığı için doğru yöntemlerle tecrübeli ellerde yapıldığında tekrarlamaz ancak nasıl bir dişin tedavi edilmesi başka bir dişin çürümesini engellemezse burada da zaman içinde yenilerinin belirme ihtimali vardır.
Bacaktakiler gibi burun ve yüzdeki genişlemiş damarlar da aynı yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

Kılcal Damar Tedavi Ücretleri için https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kılcal damar tedavisinde en iyi yöntem” Yazısında Yorum Yok

tikus