Amaç kondilomu tamamen yok etmek olmalıdır. Kremler dışında uygulanacak yöntem hastalığın olduğu yere göre kısmen değişse de temelde yapılan şey yaklaşık aynıdır. Tedavi kadar takibin de önemli olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.
Kremlerle kondilom tedavisi ;
2 şekilde etkili olan kremler vardır;
1- Kimyasal olarak yakanlar;bunlar asitli ilaçlardır siğilin üzerine sürülerek yanması sağlanır, tekrar tekrar sürmek gerekebilir, çevre dokularda da yanık yapma gibi yan etkisi vardır. Özellikle anüs bölgesinde kullanırken çok dikkatli olmak gerekir çünkü bu bölge cildi çok hassastır.
2- Aldara krem ; Vücudun savunma mekanizmalarını uyaran kremler; İmmunoterapi denir, vücudun mikroplara karşı verdiği savaşta güçlenmesine yardımcı olurlar. Etkisi kesin değildir daha da önemlisi makatın dışında varken içerde de varsa dışarıdakiler küçülürken bağırsaktakiler çok daha ciddi sorunlara sebep olabilir. kondilom krem tedavisi
Anoskop muayenesi yapılarak içerde kondilom olmadığından emin olmadıkça kesinlikle krem kullanılmamalıdır. Büyümesinin sınırı olmayan ve daha önemlisi bağırsağın içindeyken ciddi bulgu vermeyen bir hastalık olduğu için bu konu unutulmamalıdır.
Kondilom tedavisinde krem kullanımı daha yeni başlayan, bağırsağın içinde olmayan basit vakalarla sınırlı olmalıdır.
En etkili tedavisi elektrokoter dir, krio (gazla dondurma) kullanılsa da istenilen derinliğe inilememesi, sadece dışarıdakilere uygulanabilmesi ve çok seanslar gerektirmesi hastayı yıpratmakta ve başarıyı düşürmektedir.kondilom ilacı
Gazla dondurma ;
-40, -60 derecelik gaz ile yok edilir, pratik bir yöntemdir ama makat içinde uygulama zorluğu ve yaralanmanın gerekenden daha derin olma riski veya yüzeysel kalma ihtimali vardır. Çok seans gerekebilir.
Buharlaştırmayla (elektrokoterle )kondiloma tedavisi ;
İnce uçlu koterle kontrollü bir şekilde tüm kondilomlar yakılarak yok edilir, sonuç kesindir. Tümü yok edilene kadar devam edilmelidir. Tekrar eğilimi yüksek olduğu için hasta aylık kontrollerle kontrollere çağrılmalı ve her defasında yenileri varsa yakılmalıdır. Hastanın kontrolleri aksatmaması için kontrollerde hastaya ek maliyet getirilmemelidir.

aldara

https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kondilom tedavisi krem” Yazısında 1 Yorum

  1. Anonim says:

    hocam ben daha yeni aldora krem kulanmaya başladım vajinanimin ici yara oldu napcam gerekiyoo
    Dr.Muharrem Kaya
    aldara o bölgeyi yakarak tahriş eder,bu nedenle önermiyoruz

naga